Audiohobby.pl

Nowe słuchawki - Shure SRH1840 czy Ultrasone Signature Pro?

ogorek

  • 855 / 5226
  • Ekspert
05-05-2013, 17:18
>> fallow, 2013-05-05 13:41:53
Na niedziele: Ja mysle, ze 1840 juz masz w postaci K701. Bardzo podobny charatker tyle, ze nasz Shureach nie ma tej intymnosci wokalizy, mniejsze znieksztalcenia harmoniczne i rozsadniejsza cena. Signature Pro to przynajmniej cos nowego chociaz ta wycofana srednica moze byc dla Ciebie nie lada orzechem do zgryzienia.

>>>>>>

@Rolland, masz nadal Audinemesisa DAC  ? On ma nieco wysunięty środek. Może z nim Signature Pro będą miały tego środka "w sam raz" ?
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
05-05-2013, 17:35
Podczas gdy dla mnie K701 i Audionemesis sa juz naprawde na pograniczu - Roland lubi taki sposob grania, no ale niech sam sie wypowie :))

Chyba dosc zamieszalem w tym zdaniu ktore cytowal Ogorek. Chodzilo mi o to, ze to K701 lepiej wypadaja w kontekscie znieksztalcen harmonicznych i maja rozsadniejsza cene. Shure juz zobaczylo co sie na rynku swiecie i zaserwowali odpowiednie ceny. Dla mnie o ile SRH840 i 940 - to dobre sluchawki (w przypadku tych drugich dobre tylko sonicznie (a pod moje gusta wrecz swietne), to wykonanie jest slabe) to 1440 i 1840 nie sa kompletnie warte swojej ceny.

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
05-05-2013, 17:41
Mam Nemesisa, ale słucham głównie na innym DACu, gdzie brzmienie można sobie kształtować dowolnie opampami. Natomiast boję się, że Signature Pro mogą mieć jednak za duży bas.


_______________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
05-05-2013, 17:45
A jeśli już mowa o THD, to T1 są na poziomie Beats i jakoś niektórzy uważają, że są bardziej hi-fi niż DT880. A fakty mówią co innego.


___________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
05-05-2013, 19:20
DT 880 są dla mnie nieakceptowalne jeśli chodzi o słuchanie muzyki, to nie są słuchawki audiofilskie tylko pro. T1 nie słyszałem. Jedne z niewielu "pro" jakie mi się ostatnio spodobały to Senny HD380 i chyba w tej klasie wolałbym je niż przepłać za Signature Pro od niemieckiego Grado, ale co kto woli.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
05-05-2013, 19:29
Tak właściwie to nie mam bladego pojęcia co robi przedrostek "pro" w nazwie HD380, one w przeciwieństwie do większości AKG i Beyerdynamic są po prostu przyjemne w odbiorze i można na nich normalnie słuchać. Zresztą  Signature Pro są podobnie mało pro, ale jak to z Ultrasone, trzeba lekko przepłacić.

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
05-05-2013, 19:48
Paweł, wyjaśnij proszę, co to są słuchawki audiofilskie?


___________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
05-05-2013, 22:13
@Roland, słuchaj: pieprzyć stopnie. Zostań sobie szeregowym i kup Beyerdynamic Custom One Pro. Nie żartuję. W położeniu neutralnym przełącznika ja nie zauważyłem różnic w jakości między nimi, T90 i paroma innymi "średniakami", a cena jakby 50% konkurencji.

SRH-1840 słyszałem krótko i niewygrzane - grały jak moje zmodyfikowane HD565, tylko szorstko.

Signature Pro - bardzo dobry zakup, przy czym ja bym wolał wydać taką kasę na T5p. Jak na Ultrasone, to one nie grają jak Ultrasone. :) Jak Grado też nie.

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
05-05-2013, 22:28
T5p to poziom K550 czy Fidelio L1 za cenę x6, plus cienkie kabelki. Musiałbym oszaleć by je kupić.

Paradoksalnie skłaniałbym się bardziej ku tym Ultrasone SP czy nawet D7100, przynajmniej grają inaczej od neutralnych Shure czy AKG, nawet jeśli to inaczej znaczy gorzej :))))

Choć nie, Denony to już jest karykatura, design a la nowe modele Lexusa. Sorry, ale kuriozalna estetyka Mangi mnie odrzuca - mówię o designie, a nie brzmieniu.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
05-05-2013, 22:47
Dla mnie w D7000 basu bylo juz za duzo, jezeli ten wykres pokrywa sie z prawda to D7100 bym nie strawil...

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
05-05-2013, 22:51
Ja pierdziu...no to odpada. Jeszcze BP ma ten bas nieco dopalony, więc będzie niezłe Deustche Love Parade na tych D7100.


____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
05-05-2013, 22:53
I zobacz na te piki na srednicy T5p Roland :))

Niestety nie znam D7100, ale z pozostalej grupy to ja wybralbym D7000.
Jak Ty wytrzymasz ta nazwe Roland jezeli kupisz Ultrasone, nie dosc ze "Signature" to jeszcze "Pro" :)) szkoda, ze nie ma jeszcze "Titanium".

Jezeli natomiast kupilbys Grado PS500....... :)))

majkel

  • 7476 / 5886
  • Ekspert
05-05-2013, 22:59
BP może dowalić basu tylko na słuchawkach niskoomowych z górką na impedancji w zakresie basu. W nowych Denonach takowa nie występuje.

Co do PS500 - to może być to. :) Jak na Grado grają ciemno - słuchałem, niestety też krótko.

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
05-05-2013, 23:03
Z Grado będzie ciężko, bo nie mam talentu do posługiwania się Kropelką, poza tym ta tęsknota by mnie zżarła, gdy one, jak co roku, tradycyjnie, udałyby się za ocean na kurację reanimacyjną :)))))

Poza tym nie lubię półśrodków, gdybym chciał by J. Grado dał mi w pysk za 1000 baksów, to bym kupił bilet i stawił się w tej podejrzanej dzielnicy osobiście by mu to oznajmić i przyjąć ten policzek z podniesionym czołem audiogłupka. Obawiam się jednak, że nie należę do osób, które po zrobieniu kupy w majtki się tym delektują i szczycą jak klientela Grado.



____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
05-05-2013, 23:04
>>Co do PS500 - to może być to. :) Jak na Grado grają ciemno - słuchałem, niestety też krótko.<<


No właśnie, tak szybko odchodzą. Są niczym motyl - piękne i delikatne zarazem.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)