Audiohobby.pl

Słuchawki zamknięte do cichego słuchania.

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
10-04-2013, 09:04
Słuchawki zamknięte do cichego słuchania. Wiadomo, że jedne same z siebie grają słabiej "po cichu" inne grają jeszcze dość liniowo, ale dla ludzkiego ucha już brakuje basu czy wysokich. Dlatego zależy mi na wypowiedziach osób, które empirycznie stwierdziły, że cicho grają bardzo dobrze. Pewnie będą to często całkiem inne słuchawki niż te do głośniejszego słuchania.

AKG K701 do cichego słuchania to nieporozumienie, basu już nie ma ani, ani to takie trochę cykanie i w dodatku otwarte.

Sennheiser HD 560 Ovation już dużo lepiej, jest jakiś basik, choć niższych pomruków raczej nie słychać za bardzo i dalej to słuchawki otwarte. Spróbuj cicho słuchać muzyki jak z zewnątrz atakują cię różne dźwięki… na pewno "bardzo się zrelaksujesz".

Corvus5

  • 2596 / 5354
  • Ekspert
10-04-2013, 09:43
CAL.

Rolandsinger

  • 2894 / 5888
  • Ekspert
10-04-2013, 10:23
Wszystko, co gra nienaturalnie w loudness - np. Grado GS1000.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
10-04-2013, 11:09
CALe faktycznie o nich nie pomyślałem, dawno nie ściągałem ich ze stojaka. Basik jest przy cichym słuchaniu, ale są takie zamulone troszkę dla mnie i nie izolują skutecznie zbyt. Pewnie dlatego, że dla mnie one są bardziej nauszne niż wokół uszne.

Rolandsinger GRADO GS 1000 to otwarte słuchawki i chyba niezbyt dobrze tłumią zewnętrzne dźwięki? Nie ma nic bardziej meczącego niż dobiegające z zewnątrz hałasy przy cichym słuchaniu. Cena też spora, ale może komuś innemu się przyda. Ja szukam czegoś za parę stówek, może do tysiaka. Chyba, że znowu się zakręcę na coś ;)

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
10-04-2013, 11:24
Grado są raczej do głośnego słuchania, nie pamiętam już dokładnie jak to było z GS1000, ale na zewnątrz robią tyle hałasu co małe głośniczki. Do tego zabulisz jeszcze 3 razy tyle na tor żeby jakoś w miarę fajnie zagrały, więc chyba raczej szukasz czegoś innego ;)

Jeśli ma być w miarę dobry bas na niskich głośnościach - zainteresuj się którymś modelem Ultrasone, Pro900 albo Pro2500, mają zbyt ostrą górę jak na mój gust (akurat ja słucham głośno więc na niższych poziomach może być ok), ale jeśli nie przeszkadza Ci "cykanie" CAL! to Ultrasone będą wręcz miodne, do tego bas nieco silniejszy, a nie taki nadymany i "pufający" ;)

Muuhau

  • 177 / 4352
  • Aktywny użytkownik
10-04-2013, 12:17
Ostatnio słuchałem Sony MDR-7520 i 7510. Świetne słuchawki z ogromną(!) szczegółowością dźwięku, przybliżoną sceną - podobne do Grado, sam mam 325is. Całe pasmo słychać bardzo wyraźnie już przy niskich głośnościach, a dają się napędzić do ogłuszającego poziomu nawet z telefonu. Ich wadą i zaletą jednocześnie jest ich bas - bardzo niski i dobrze kontrolowany, ale znów tak nisko i głośno schodzący, że wybrzmiewa jak warkot lwa i przysłania wyższy bas. Słychać niesamowicie wyraźnie wybrzmienie pudła kontrabasu, ale nie słychać dobrze dźwięku strun. Być może mają lekko wycofaną średnicę, ale bez dużych uchybień. Na 7520 wokal Nat King Cole\'a i fortepian Jarrett\'a wybrzmiewał wręcz przytłaczającą ilością szczegółów. Nie miałem bezpośredniego porównania, ale wydawało mi się, że słyszę więcej niż na Grado. Przy czym dźwięk nie był nienaturalny, jak np. na Ultrasonach. Świetna lokalizacja instrumentów i porządek na scenie. Muzyka symfoniczna z tym niskim basem brzmi fenomenalnie.
Słyszałem też MDR-7506. Również bardzo dobre. Taka sama charakterystyka, ale z mniej naturalnym brzmieniem, bardziej syntetycznym. Ale jak za tą kasę - imponujące!

Cypis

  • 2479 / 5026
  • Ekspert
10-04-2013, 12:33
Bayerdynamic DT770

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Robi68

  • 21 / 4787
  • Użytkownik
10-04-2013, 15:04
Jestem w szoku:)
Wszedłem właśnie na forum celem zadania takiego własnie pytania a tu proszę uprzedziłeś mnie:)
Mam podobny problem sam słucham na D2000 i są super ale wymagają podkręcenia głośności, co niestety odbija się na moim słuchu. Od jakiegoś czasu słyszę ciągły cichy pisk w uszach co mnie zaniepokoiło.
Wyczytałem gdzieś że liniowe słuchawki prowokują do głośniejszego słuchania.
Wiele osób ostrzegało mnie przed słuchawkami jako alternatywą dla kolumn. Teraz wiem że coś w tym jest.
Pozdr.

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
10-04-2013, 19:02
Sony MDR-Z1000 jeśli szczegółowość i muzykalność ważniejsze są od niskich tonów, jak pier***** jest ważniejsze Denon AH-D600 a jak chcesz jedno i drugie to stare AH-D7000.

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
11-04-2013, 12:57
Z proponowanych słuchawek mnie najbardziej zainteresowały Beyerdynamic DT 770, przyznaję ze wstydem, że jeszcze ich nie słyszałem. Dla mnie wydają się cenowo rozsądne, puki co nie chcę szarżować z kasą.

Tak nawiasem, zakupiłem Sennheiser HD 250 linnear I. Wyczytałem gdzieś na Head Hi bodajże, że te słuchawki bardzo dobrze grają cicho. Wiem, że na naszych forach raczej ich się nie lubi, ale posłucham, sam ocenię. Tym bardziej, iż więcej zapłacę za nowe pady i pijanki do środka niż za słuchawki. Zresztą lubię sprzęty vinatage i w mojej kolekcji będą uroczo się prezentowały!

Robi68 całkiem poważnie i beż ironii pisk w uszach może być objawem poważnych schorzeń związanych z ciśnieniem na przykład. Podobnie jak Ty uważam temat cichych słuchawek za bardzo ciekawy i mam nadzieję, że nie umrze śmiercią naturalną z powodu braku nowych wpisów w temacie. Ja na pewno opisze swoje wrażenia z odsłuchu nowego nabytku, jak już je zreanimuję nowymi padami ;)

Perul

  • 246 / 4356
  • Aktywny użytkownik
11-04-2013, 14:56
Dla mnie najlepsze do cichych odsłuchów są AKG K172HD z fun modem. Charakterystyka zbliżona do Fidelio X1, tylko, że są zamknięte :) Jako źródło wystarczy im grajek, najlepiej jasny, żeby z basem nie przesadzić (np Touch 4g). Chociaż to słuchawki zamknięte, więc z ujęciem basu nie ma problemu - wystarczy trochę waty w środek wrzucić.

korzena

  • 343 / 4771
  • Zaawansowany użytkownik
11-04-2013, 19:25
W5000 brzmią świetnie przy niskiej głośności. Z tym, że są dość drogie...chociaż używane można teraz dostać w bardzo dobrych cenach.

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
11-04-2013, 20:32
Oj tam dość drogie, ja na razie szukam czegoś tańszego, ale kto wie kiedy zmienię zdanie. W sumie stać mnie, ale ja lubię kupować, analizować, porównywać, znowu kupować, ale sprzedawać nie za bardzo a słuchawkami za parę kółek zatkałbym się na jakiś czas ;)

Zawsze Twoja opinia może przydać się  komuś, kto chcę więcej kasy wydać. Natomiast fajnie podawać modele słuchawek z jakimś skromnym opisem. Są dobre do cichego słuchania, bo... ;)

barthuss1

  • 198 / 4801
  • Aktywny użytkownik
11-04-2013, 20:55
Gratulacje! Bardzo dobry zakup jeśli chodzi o HD 250....
Sam posiadam z tej serii półotwarte HD530mkII i uważam że to właśnie są takie naprawdę ciekawe słuchawki za śmieszne pieniądze...
Generalnie uważam iż vintage gear jest top-of-the-line w kategorii jakość/cena.
Prosta i skuteczna idea sprzętu audio jest taka że dobry zestaw gra dobrze cicho...

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
11-04-2013, 21:26
Lubię te stare Senki, mam jeszcze pierwsze Sennheiser HD 560 OVATION i bardzo je lubię. Od jakiegoś czasu to one głównie lądują na mojej głowie. Tu jedna bardzo istotna uwaga, moje OVATION zdecydowanie zagrały dopiero po wymianie padów na nowe. Nie tylko ze względów higienicznych dobrze je wymieniać po zakupie, ale głównie z uwagi na słabszą jakość dźwięku na zmiękczonych, klapniętych oryginalnych padach. To samo zamierzam z HD 250 LINNEAR.

Po koniec lat osiemdziesiątych HD 560 OVATION to były słuchawki, o których marzyłem, ale tylko prawie było mnie na nie stać, bo ciągle miałem ważniejsze wydatki. Teraz je mam i bardzo sobie cenie.

Nie wszystkie dobre zestawy grają dobrze cicho. Np Castle Howard trzeba słuchać troszkę głośniej choć to wyśmienite głośniki a Jamo Concert 8 już od najmniejszych poziomów głośności satysfakcjonująco. Różnie to bywa moim zdaniem ;)