Audiohobby.pl

Słuchawki zamknięte do cichego słuchania.

barthuss1

  • 198 / 4800
  • Aktywny użytkownik
16-04-2013, 13:16
Masz rację, HD530 grały tak pięknie na np.klasyce że nie potrzeba więcej... w słuchawkach dynamicznych.
Nowsze modele jak np. HD598 nie umywają się do HD530 choć mają więcej basu, ale brzmią nienaturalnie, z gorszą górą i separacją.
Będę musiał poszukać dla siebie HD560 i 250...

Perul

  • 246 / 4355
  • Aktywny użytkownik
16-04-2013, 13:32
>> aulait, 2013-04-16 11:45:12
>Jeszcze jedno, pady jednak lepiej kupić poprzez polski serwis Sennheiser, bo płacisz za przesyłkę 10 zł, a w Tomann.de przesyłka >padów to 20 euro.

A mógłbyś podać namiar na ten serwis? Prawdopodobnie będę musiał skorzystać z ich usług.

Co do Thomanna to wystarczy dopisać się do zbiorowego zamówienia http://forum.mp3store.pl/topic/102767-zamwienie-z-thomannde-kwiecie-by-bq/page-3#entry934823 wtedy tylko za rozesłanie po Polsce zapłacisz.

HD540 kiedyś miałem - dla mnie były zdecydowanie za jasne. Zwłaszcza niedobór basu mi doskwierał, bo góra, mimo, że jej było dużo, nie była bardzo męcząca. Druga sprawa, że najlepiej je do "elektrowni" podłączyć (mocna lampa), wtedy zyskują (zwłaszcza bas).

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
16-04-2013, 17:01
Tutaj zamawiałem:

http://www.aplauzaudio.pl/glowna/index.php?strona=kontakt

Ceny podobne jak w Thomann.de z tego, co sprawdzałem, ale wysyłka za 10 zł.

Tak zapamiętałem HD, 540 jako jaśniejsze niż HD 560, mi właśnie o to chodzi by mieć małą kolekcje starych senków o różnym balansie tonalnym. Do wyboru, do koloru, zależnie od odtwarzacza, płyty, jaką słucham i nastroju.
Idea jedynie słusznego wzmacniacza słuchawkowego, DACa czy słuchawek do mnie nie przemawia. Wolę różnorodność niż ortodoksyjne poszukiwanie audiofilskiej nirwany idealnie dobranego do wszystkiego zestawu. Właściwie dziwi mnie koncepcja dobierania zestawu idealnego do wszystkich płyt, bo wszystkie płyty nie brzmią tak samo. Cierpią z powodu różnych braków. Chyba, że ktoś zamierza potem dobierać płyty do tego idealnego zestawu. Tylko czy zestaw ma służyć do słuchania muzyki, czy muzyka do słuchania zestawu?

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
16-05-2013, 08:59
Udało mi się reanimować zakupione słuchawki. Konkretnie Sennheiser HD 520 i HD 250, tzn. wymieniłem pady i gąbki, co pozwoliło mi ocenić jak te słuchawki grają. Muszę przyznać, że są wykonane z bardzo solidnych materiałów. I po ponad dwudziestu latach nie okazują jakichś znacznych oznak zużycia. Właściwie wyglądają jeszcze dość świeżo, co w kontekście do ich wieku jest nie lada osiągnięciem. Dla mnie stoi to w dużym kontraście z późniejszymi seriami od 525 do 565, gdzie kable niby kevlarem wzmacniane a pękające notorycznie, ścierające się napisy i padające przetworniki.

Razem z HD 560 Ovation mam już trzy pary w pełni sprawnych z nowymi padami i gąbkami. Jeszcze mi chodzą po głowie 530 i 540, wtedy miałbym całą serię HD 500 plus 250 czyli największe wokółuszne słuchawki z 1989 roku. Wszystkie posiadają swoje brzmienie, rodzaj prezentowania barw trochę podobny lecz inny balans tonalny. Ovation najbardziej wyrównane, 520 ciemniejsze, cieplejsze, ale z mięsistym basem, HD 250 Linear z nisko schodzącym , mocnym choć o dziwo nie wysuwającym się na pierwszy plan basem i śmiałymi wysokimi tonami, średnica sucha, szczupła. Najlepsze do cichego słuchania Ovation i 520, co trochę mnie zaskoczyło, stawiałem na HD 250 Linear. Pewnie jeszcze coś skrobnę na ich temat, dla mnie bardzo interesujące słuchawki.

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
16-05-2013, 09:00
Jeszcze rodzinka razem ;)

novitas

  • 114 / 5088
  • Aktywny użytkownik
17-05-2013, 22:14
Ciche słuchanie? Denon AH D1100. Są specyficzne ale w cichym graniu ciekawsze niż CAL. Ja ich używam do iPoda. Mieszkam w Warszawie można posłuchać.


Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
01-08-2013, 14:46
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady, CALe ciche są dalej takie trochę gumowate, choć lubię sobie na nich posłuchać z iPhona.

Pytałem o zamknięte do cichego słuchania a tymczasem upolowałem następne stare Sennheisery. Mam całą serię z piątką z przodu, czyli największe wokół uszne modele z 1989 roku z wyjątkiem HD 530. Kupiłem HD 530 II. Wszystkie są fajne :) W sumie zrobiłem z tego wątek o starych Senkach :) Poniżej stadko razem.

gracz

  • 39 / 5860
  • Użytkownik
10-07-2014, 21:21
Dobry wieczór .
Mam pytanie dotyczące Sennheiser 560 Ovation II ,które kupiłem kierowany sentymentem z lat młodzieńczych , gdy byłem ich właścicielem.
Zastanawiam się nad ich recablingiem , przede wszystkim brak mi niskich tonów oraz wypełnienia na niższej średnicy ,czy ten upgrade coś zmieni tym kierunku?
Druga rzecz to wymiana padów : oryginalne pluszowe  czy /pseudo/ skórzane od Chinczyka z ebay; ewentualny wpływ na dźwięk...?
Dziękuję z góry za pomoc.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
10-07-2014, 22:03
W re-cabling nie ma sie co bawic bo to loteria i nie musi wcale przyniesc (slyszalnej!) poprawy, najtaniej i najlatwiej byloby dokupic sobie wzmacniacz Espressivo, ktory na pewno doda wypelnienia na basie i srednicy u takich 560 jak i wielu innym nausznikom, gdybys kiedys mial ochote na kolejne (DT880 ?).

Zmiana padow moze miec wplyw na brzmienie, stare pady, nieco juz splaszczone, daja zazwyczaj muzykalniejsze brzmienie i ciut wiecej basu, jak sie wymieni na nowe (jeszcze nie sklepane odsluchami) to dzwiek zazwyczaj dostaje sopranow i ogolnej lekkosci, kosztem niskich skladowych ;\')) Rodzaj materialu tez moze miec znaczenie, wiec to takie doswiadczenie poprzez wydatki beda, ale jak sie stare zuzyly to trzeba nowe kupic.

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
10-07-2014, 23:41
Gorąco polecam nowe oryginale pady. Skajowe popsują średnicę i przestrzeń. W przypadku wymiany padów w moich HD 560 Ovation I po wymianie polepszył się bas, jest go więcej i jest szybszy. Zdecydowanie poprawiła się przestrzenność dźwięku. Jeśli masz oryginalnie pady od nowości słuchawek, to zdziwisz się jak bardzo poprawi się brzmienie po ich wymianie.

gracz

  • 39 / 5860
  • Użytkownik
12-07-2014, 16:59
zabawne ,bo z innego forum dostałem zupełnie przeciwne opinie :
że kabel zawsze coś poprawia ...
skajowe pady to więcej basu...
Bądź mądry i pisz wiersze :(

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
12-07-2014, 17:26
>> gracz, 2014-07-12 16:59:52
zabawne ,bo z innego forum dostałem zupełnie przeciwne opinie :
że kabel zawsze coś poprawia ...
skajowe pady to więcej basu...
Bądź mądry i pisz wiersze :(<<

Skajowe pady spowodują, że średnica stanie się bardziej rachityczna. Bas czasami ma tendencję do utraty kontroli. Takie zjawiska nie występują na oryginalnych, nowych padach. Te pady mało kto kupuje, bo są drogie. Zapytaj Manuelverto czy porównywał te składane pady z nowymi padami Sennheisera, czy tylko mu się tak wydaję, że " na pewno są lepsze" te modyfikowane z dwóch, od  tych oryginalnych?

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
12-07-2014, 17:31
Stare Ovation to bardzo dobre słuchawki choć oczywiście nie najlepsze na świecie i po wymianie padów na nowe zaskakują dużą zmianą brzmienia. Jednak nie koniecznie to musi być Twoje granie, każdy lubi co innego. Tytanami basu nigdy nie będą, chyba, że z takimi modami jak piszę o nich Manuelverto, ale ja tych modyfikacji nie słyszałem, więc się nie wypowiadam.

gracz

  • 39 / 5860
  • Użytkownik
12-07-2014, 19:56
Zapamiętałem je jako brzmiące równo z dobrze wypełnionym basem i miękkimi średnimi tonami ,teraz właśnie tych elementów mi brakuje, jeśli więc pady wyrównają mi te dolegliwości to zakupię je.
Ostatnio miałem okazję posłuchać Bayerdynamiców DT 990 Pro i od pierwszych chwil te słuchawki mi podpasowały, ale może zakupię je sobie za jakich czas a z Senkami się pobawię :)i poeksperymentuję.

aulait

  • 1377 / 5546
  • Ekspert
12-07-2014, 21:02
 W moich Ovation I dźwięk na starych padach był przygaszony, wyblakły z wychudzonym basem i słabą przestrzenią. Nowe pady to wszytko poprawiły. Czy Ciebie to usatysfakcjonuje w takim stopniu, jak mnie? Każdy słyszy trochę inaczej.
Zawsze możesz sprzedać, jak Ci nie będą odpowiadały. Kto wie czy sam bym ich nie kupił, bo dwójek jeszcze nie mam;)