Audiohobby.pl

NuForce + Vincent

  • Gość
26-02-2013, 17:52
Witam,

ostatnimi czasy myślałem sporo na poprawą swojego odsłuchu z PC. Chciałem zestaw z prawdziwego zdarzenia, ci którzy widzieli dyskusję na temat Audeze LCD-2 w dziale słuchawki wiedzą o co chodzi. Teraz mam o wiele tańszą alternatywę. Mianowicie zastanawiam się nad kupnem Icona HDP i użyciu go jako pre-amp do wzmacniacza Vincent KHV - 111 MK. Oba urządzenia byłyby spięte okablowaniem Melodika Purple Rain. Icon do PC podpięty kablem USB.

Co myślicie? Lepiej dopłacić do Vincenta czy trzymać moje słuchawki tylko na Iconie? A może jest jakaś alternatywa dobra dla Vincenta która zrobi duzo dla tonów niskich, szczególnie dla ich impactu i podbicia? Moje słuchawki to Beyerdynamic DT 770 PRO wersja 80 Ohm, a więc z tego co wiem słuchawki z dość dobrym basowym impactem generalnie. Na Audinst HUD mx1 po wymianie opampów jestem wcale zadowolony, ale jednak brak tu polotu i finezji. Mam wrażenie że coś tu się odbywa kosztem czegoś, a półśrodki nie dają rady. Jeśli zajdzie potrzeba mogę wymienić słuchawki.
Mam na uwadze Ultrasone PRO 900 które od dłuższego czasu chodzą mi po głowie. Również cenione za potężny i dobrze wysterowany bas (pytanie: połączenie Vincent i Icon da radę napędzić PRO 900? Z moich wstępnych ustaleń wynika że raczej nie ma problemu, ale problem to określić jak to zagra).

Z góry dzięki za pomoc.

  • Gość
28-02-2013, 17:09
Ktokolwiek?

Vinyloid

  • 2470 / 5101
  • Ekspert
28-02-2013, 18:33
Jakieś 1,5 roku temu miałem okazję posłuchać Ultrasone PRO 900 na kilku wzmacniaczach i z tego co pamiętam, to bas miały faktycznie potężny ale z pewnością nie był on dobrze wysterowany. Dla mnie jeden wielki łomot, przykrywający resztę pasma pozbawionym kontroli basem. Szczerze odradzam, bo choć na krótką takie brzmienie może się wydawać efektowne, to na dłuższą jest męczące. Ja w każdym razie po ok. 15-20 minutach miałem ich serdecznie dosyć.

  • Gość
28-02-2013, 20:44
Myślę że ja raczej nie będę miał ich dość, jestem absolutnym basheadem. Odkąd pamiętam poszukuję basu z kolumn w słuchawkach.
 Jaki wzmacniacz polecasz do nich? Teraz szukałem wzmacniaczy i znalazłem Music Hall PH25.2. Podobno dobrze gra dołem. Tylko nie wiem czy lampa dobrze zgra się z PRO 900.
 Na jakich Ty wzmakach robiłeś odsłuch i  dół w którym z nich był najefektowniejszy? Szukam pomysłów też na DAC i Zostaje z tego co widzę Arcam rDac ale z innym zasilaczem. NuForce to jednak wszystko w jednym i chyba się nie nada jako DAC.

Vinyloid

  • 2470 / 5101
  • Ekspert
28-02-2013, 21:24
No, ja też ale bez przesady - dudniący łomot to jeszcze nie bas ;-) Większość słuchawek, w tym PRO 900 trenowałem z moim Hooliganem (DIY, póki co) oraz :

Cavalli Audio Bijou
Headroom Maxed Out Home
HeadAmp GS1
Little Dot MKIVSE
Corda Opera
Meier-Audio Concerto
Stradivarius AMB

i...z żadnym Ultrasony nie zagrały poprawnie, stąd konkluzja, że wielkie BUUUM a właściwie ŁOOOM, to ich przyrodzona właściwość. Inne aspekty brzmienia trudno nawet ocenić, bo zostały przykryte tym ogromnym i dość mułowatym basiskiem. Music Halla nie słyszałem więc się nie wypowiadam ale wzmacniacza (i w ogóle sprzętu audio) nie kupowałbym w ciemno.


======================================
"Nigdy nie myl ruchu z działaniem." Benjamin Franklin.

  • Gość
28-02-2013, 21:36
Napisałem do majkela na PW parę pytań, między innymi o Moonlighta. Czytam i czytam na różnych forach różne tematy i wygląda na to że nic innego mi nie pozostaje. Ta lampa Vincentowa jednak mi nie pasuje do studyjnych słuchawek. Potrzebny raczej jakiś tranzystor. Moonlight to chyba jedyna dostępna opcja.

To dziwne co mówisz że tak ciężko wysterować bas w Ultrasone. Z tego co pamiętam jak czytałem na forach, większość ludzi była zgodna: jak już się je odpowiednio wysteruje i dostarczy dobry materiał w postaci plików wysokiej jakości to powinny się odwdzięczyć piękną grą. Z innych aspektów wiem o pięknej górze pasma, ale może aby ją usłyszeć trzeba zapanować nad tym basem właśnie.
 Poszukuję właśnie takiego niesamowitego mięsa basowego nie do okiełznania. Chcę poczuć po prostu trzęsienie ziemi z słuchawek. Czy PRO 900 to zapewnią?

Vinyloid

  • 2470 / 5101
  • Ekspert
28-02-2013, 21:52
Trzęsienia ziemi może nie odczujesz ale wstrząs mózgu (+wymioty) na pewno !!!
A całkiem poważnie, to dla mnie one nie mają basowego mięsa, tylko basowy kisiel. Weź również pod uwagę, że na słuchawkach dźwięk wędruje do ucha bardziej bezpośrednio niż przez kolumny, więc nieprzyjemne doznania bywają...bardziej nieprzyjemne.



======================================
"Nigdy nie myl ruchu z działaniem." Benjamin Franklin.

  • Gość
28-02-2013, 22:03
Ciekawy punkt widzenia dla tych słuchawek. Ja mam Audinsta HUD mx1 po wymianie opampa i DT770 PRO 80 ohm i to połączenie dla mnie nie pokazuje zbyt dużo jeśli chodzi o bas nawet po EQ. Może mam po prostu upośledzony słuch względem niskich tonów bo wiecznie mi ich brak. Raz tylko odczułem nasycenie - po zamknięciu się w aucie z tubą basową (to już zepsuty słuch chyba hehe). Mocno mnie zniechęcasz do tych Ultrasonów ale znając siebie i tak pewnie je kupię. No chyba ze majkel stwierdzi że nie pasują do moonlighta, to juz nie wiem do czego one będą pasować.

Wiesz może po prostu inaczej odczuwasz bas. Nie wiem. Ja słucham głównie Rapu czasem electro - wieczny poszukiwacz niskich tonów. Nic juz z tym nie zrobię ;)

Vinyloid

  • 2470 / 5101
  • Ekspert
28-02-2013, 22:47
Zdaje się, że rozmawiamy o dwóch różnych sprawach - ty o ilości, a ja o jakości. Twoja kasa, twój kłopot ale pamiętaj, że:




  • Gość
01-03-2013, 15:31
O jakość też mi chodzi jak najbardziej. Ale dla mnie bez odpowiedniej ilości też ani rusz. Jeśli chodzi o samą jakość to przecież głównie za jakość tego basu Ultrasone są tak cenione (z tego co czytałem), dlatego tak mnie to dziwi, że na tylu wzmacniaczach nie uzyskałeś zadowalającej precyzji  i wysterowania niskich tonów. Może potrzebujesz gładszego basu z dobry wypełnieniem i nie zarażającego innych pasm (lampy?). Dla mnie wysoka średnica i góra muszą być trochę wycofane. Dobrze jak bas byłby szybki zwarty i dynamiczny a nie zwalisty i mułowaty, ale jeśli ma być go tyle samo co góry to ja będę słyszał tylko górę, która strasznie mnie kłuje w uszy. To co do samych ilości. Po prostu czuję niedosyt na większości słuchawek, ale może to wina mojego cienkiego wzmacniacza właśnie.  Jak usłyszę lepszą dynamikę i po prostu całość pasma się poprawi, możliwe że większe ilości nie będą potrzebne bo w końcu usłyszę odpowiadającą mi jakość. Ciężko strasznie mówić to wszystko w ciemno nie mając ich wcześniej na uszach ;)

  • Gość
01-03-2013, 15:52
No tak, hehe dzięki za ostrzeżenie. Wiem że "zostałem ostrzeżony" ale nie wiem czy się powstrzymam. 8]

Vinyloid

  • 2470 / 5101
  • Ekspert
01-03-2013, 18:02
Przecież cały czas piszę, że bas w tych słuchawkach jest w mojej opinii zwalisty i mułowaty, nawet na czysto tranzystorowych wzmakach takich, jak AMB czy Headroom. Lampa tylko by ten efekt pogorszyła.

======================================
"Nigdy nie myl ruchu z działaniem." Benjamin Franklin.

Vinyloid

  • 2470 / 5101
  • Ekspert
01-03-2013, 18:15
>> kabak1991, 2013-03-01 15:52:26
No tak, hehe dzięki za ostrzeżenie. Wiem że "zostałem ostrzeżony" ale nie wiem czy się powstrzymam. 8]

Read my lips :-)

reactor

  • 1649 / 5327
  • Ekspert
01-03-2013, 19:16
vinyl miło Cię "widzieć" po tak długiej przerwie :)

  • Gość
02-03-2013, 12:48
Zamówiłem już Moonlight od Majkela + przewody Entry i rDac od Arcama z dedykowanym Tomankiem. Później tylko Wireworld Starlight i starczy kombinacji z systemem.  Zostaną tylko słuchawki do wyboru. Myślałem o Audeze LCD2 albo tańszych Audiotechnica ATH W1000X. W tej Audiotechnice też podobno świetny bas. Polecisz może jeszcze jakiś słuchawki ze świetnym basem? Chodzi o to żeby jego styl był bardziem boom niż właśnie wummm. Podobno Audeze właśnie przewyższają większość słuchawek jeśli chodzi o bas, jeśli gra jest warta świeczki to chętnie dołączę je do swojej kolekcji. Majkel jest zdania że w moim secie Audeze się odnajdą jak najbardziej.

Oczywiście nie mówimy już o ilościach, zawsze jest EQ w Foobarze jesli chodzi o to :)