Audiohobby.pl

Na czym polega wielkość TDA 1541?

mzawek

  • 176 / 5893
  • Aktywny użytkownik
23-05-2008, 18:11
TUX
(14/1/39)
Nadarzyn
Avatar: TUX WYŚLIJ PW    
12:16 / 5 godz. temu
lancaster ,
Ja nie piszę, że Ty jesteś niedouczony. Z Twojego maila wynika, że kogoś cytowałeś ....

A z lampy to słychać przede wszystkim specyficzne zniekształcenia które wielu osobom się podobają bo dają wrażenie ocieplenia , mikrodynamiki czy nasycenia . Rozumiem, ze to się może podobać , ale z neutralnym brzmieniem to nie ma nic wspólnego. Słuchałem kiedyś odtwarzacza Aero Capitole z lampowym wyjściem. Wystarczy 10 sekund aby tą lampę usłyszeć .... nie po to szukam dobrego źródła aby na każdym nagraniu słyszeć lampę.

Jako fanatyk lamp od niedawna nie zgodze sie.Mi tam lampy nic nie ocieplaja oprócz powietrza.Bardziej ocieplaja i mula dzwiek tranzystory chyba i opampy.testuje sobie np wzmacniacz koda chinski i gra on przyjemniej i cieplej od lampowca co mam na stanie.Ale o klase gorzej ;-)
Natomiast odnosnie TDA 1541 jeszcze nie mam zdania.Wiem tylko ze toto samo nie gra w byle CD.

shark700

  • 36 / 5890
  • Użytkownik
23-05-2008, 18:22
->lancaster
Poczytaj dokładnie wątki o odsłuchach w KAIM nie pamiętam by ktokolwiek napisał, że maranciunio był lepszy od Lektora, choć słyszałem aplikację TDA1543 która okazała się od Lektorka lepsza.

Wielkość TDA1541 polega na miernocie oferowanej w sklepach niezależnie od półki cenowej.
Po odpowiednich modyfikacjach jakiś stary Marantz lub Philips może zagrać lepiej od nowego cd z przedziału 3-5kzł lub więcej...

lancaster

  • Gość
23-05-2008, 18:34
shark, z tego co kojarze wszyscy byli zgodni co do tego ze dźwiek marancunia byl najdynamiczniejszy a reszta stawki to takie bardziej "audiofilskie" brzmienia ????
To ze 1543 okazal sie lepszy od Lektora to akurat wierzę, bo w  dobrej aplikacji NOS DAC gra po prostu rewelka....zresztą to samo z GC....jak ktos slyszal kiepski egzemplarz to nie dziwię sie opiniom ze to budzetowka i nic więcej...
....a chyba tak w ogole bez szczegolow zgafzamy sie ze 1541 nie jest od 1543 słabszy ???
Jak sobie do tego dolożyć ze w lektorku jest akis sporo nowszy DAC i "super lampa" (wersja udarowa 6n6p za 6zł :)))) to ciezko chyba nie przyznac racji ze cos w tych TDA jest...

majkel

  • 7476 / 5890
  • Ekspert
24-05-2008, 11:51
W kwestii sprzętu ś+p Senicza, grał on świetnie w mniejszym pokoju, przed usterką, którą Włodek usuwał później, przed Audio Show. Tam sprzęt gral gorzej, i nie wiem dlaczego. Być może nie do końca był naprawiony. W każdym razie wykop na basie i zejście miało to świetne, a talerze grały jak na mało którym sprzęcie audio - realistycznie. Niestety, ale nawet drogie konstrukcje nieraz zwyczajnie, jak to niektórzy określają - cykają, zamiast brzmieć jak instrument.
Oczywistym jest, że sam DAC to dopiero początek dźwięku, i chodzi o to, by go przy konwersji na napięcie i filtracji nie zamordować, a okazuje się, że to co daje TDA1541 jest świetnym materiałem do dalszej obróbki, byle nie skrawaniem. ;)

lancaster

  • Gość
24-05-2008, 11:55
majkel, rozmawiałem z Włodkiem zeby ustawił sprzet jakos inaczej....kiedy tam wszedłem za pierwszym razem kolumny byly "przyklejone" do tylnej ściany(przy oknie).
Myslę ze w 60-70% za taki a nie innyc charakter prezentacji odpowiada pomieszczenie. rok wczesniej prezentacja KAiM i tez tak sobie. Najlepsze wrazenie zrobily z tego co czytalem opinie klony Totem mite + GC....i to pewnie dlatego ze nie byo miejsca zeby je postawic z tylu, bo tam staly paczki na fostexach.
1541 czy inny przetwornik cudow by tu ie zrobił.....bas zyl wlasnym zyciem niestety....szkoda ze nie mozemy z wlodkiem powtorzyc w tym roku prezentacji.....bardzo żałuję.
A sam 1541 to tak jak piszesz :)

kb1014

  • 30 / 5874
  • Użytkownik
28-05-2008, 14:33

konrad

  • 850 / 5527
  • Ekspert
23-07-2010, 00:22
Warto szukać cedeków z tda1541 zamiast tda1541a? Ma być tanio-mam ochotę wypróbować tą legendarną kostkę i przy okazji sobie pogrzebać, tylko że bez A jest mniejszy wybór i jest drożej. S1 na razie sobie odpuszczam..

lancaster

  • Gość
23-07-2010, 11:07
Dla mnie prywatnie jeden z lepszych DAC ever. Długo używałem różne CD Philipsa z 1541 na pokładzie.
Ostatnia generacja(lampa+zegar+praktycznie nowe zailanie+lampa) była porównywana z np. Wadia 861 czy CEC DX71.
w torze u znajomego zarówno Wadia jak CEC grały bardziej syntetycznie z "nalotem".
Jakbyś osiągnął z Philipsa super bas to daj znać - bo lekko poluzowany dół pasma był jedynym mankamentem tego CD.
Ostatecznie wybrałem 1543 jako dynamiczniejszy od 1541, ae barwie i klimatowi(powietrze) 1541 nie można nic zarzucić. Nowsze DAC mnie nie przekonały.

lancaster

  • Gość
23-07-2010, 11:13
he, oczywiście lampa była po DAC(na wyjściu) - SRPP wówczas :-)

konrad

  • 850 / 5527
  • Ekspert
23-07-2010, 13:34
No zamierzam m. in. wstawić srpp na wyjściu. Próbowałeś wersji "z A" i "bez A"? Chyba niezłym pomysłem byłoby kupienie gotowego daca na ebayu i przeróbki, nowa obudowa- więcej miejsca, więcej pieniędzy :P
Ostatnio np. gutekbull porzucił swoje akufejzy i słucha na takich DACach po przeróbkach Fikusa...

lancaster

  • Gość
23-07-2010, 13:55
Miałem wersje z A i bez a. Ta z A miała brać niby lepiej(takie słyszałem informacje), ale mi jak na złość wersja bez A grała lepiej - nieco mocniejszym dźwiękiem przy identycznej barwie. Ktoś mogł postrzegać wersje A jako bardziej wyrafinowaną bo większy wigor wersji bez A nie odpowiadłą...nie wiem dlaczgeo ?
Różnice nie są duże. Ostatnie 2 szt TDA1541 rozdałem ludziom już na audiohobby.
Serio wolę 1543....jest pardziej samurajski i czysty we formie dźwiękowej...co toznaczy ?
Może kolega Jarek odpowie. Niewiarygodne ale gosć zna odpowiedzi na takie pytania ;-)
Teraz mam bardziej ochote na "powrót" do 1545 - z mojego pierwszego Philipsa CD720(te same bebechy były w Exposure za 5Kzł)

konrad

  • 850 / 5527
  • Ekspert
23-07-2010, 14:00
Życia nie wystarczy żeby w tym wszystkim pogrzebać :-)

Synthax

  • 2323 / 4109
  • Ekspert
22-04-2018, 12:43
I co? Wody w Wiśle wiele upłynęło... ja na pliki i granie hi - res się nie piszę. Na marginesie bawią mnie sytuacje kiedy niektórzy audiofile kupują sprzęt za krocie a piratują między sobą garstkę plików dsd lub mqa:)
Wracając do meritum ja należę do tych co zostali przy 16/44 i gramofonie. Potrzebuję daca i zastanawiam się co polecalibyście i czy warto zostać przy tej kości? Miałem CD104 miałem Lampizatora, i szukam jednak czegoś innego ale może kość pozostać...

aulait

  • 1384 / 5550
  • Ekspert
22-04-2018, 13:32
Dla mnie cały czas najlepszy TDA1541 NOS z lampowym stopniem wyjściowym. Zrobiony przez Pana Dubiela w Marantzu CD60. Korg na DSD super śmiga, ale jednak zwykłe CD Audio zlampizowane troszkę lepiej daję radę. Choć przepaści nie ma ;)

Synthax

  • 2323 / 4109
  • Ekspert
22-04-2018, 20:12
Dla mnie cały czas najlepszy TDA1541 NOS z lampowym stopniem wyjściowym. Zrobiony przez Pana Dubiela w Marantzu CD60. Korg na DSD super śmiga, ale jednak zwykłe CD Audio zlampizowane troszkę lepiej daję radę. Choć przepaści nie ma ;)
zamawiałeś czy dorwałeś gdzieś?