Audiohobby.pl

Na czym polega wielkość TDA 1541?

lancaster

  • Gość
23-05-2008, 11:44
clo nieruszane pionki i philisy to porażka niestety. Pamiętam jak przyechal do mnie kiedys pierwszy cD820...niby taki the best a tansze modele "na surowo" bardzie mi sie podobały. Zrobilo ie zdecydowanie lepie juz tylko p zamianie analogówki "firmowej" na lampową. Serio gra to OK. Sam TDA1541 niestety nie gra :)

clo2

  • 1702 / 5895
  • Ekspert
23-05-2008, 11:53
>lancaster
Potwierdzam to, o czym piszesz. Nietuningowany grał niemal jak "zza ściany". Masa detali wogóle wyparowała z płyt. Co ciekawe miałem detaliczne kolumny a wzmak też raczej nie był odpowiedzialny za ten "bigos". Co więcej, Marantz na pewno nie był uszkodzony, po prostu tak grał i tyle. Zmiany cdeków przynosiły kolosalne zmiany w moim systemie i gorzej niż z tym nie stuningowanym Marantzem być już chyba nie mogło.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

TUX

  • 20 / 5854
  • Użytkownik
23-05-2008, 12:16
lancaster ,
Ja nie piszę, że Ty jesteś niedouczony. Z Twojego maila wynika, że kogoś cytowałeś ....

A z lampy to słychać przede wszystkim specyficzne zniekształcenia które wielu osobom się podobają bo dają wrażenie ocieplenia , mikrodynamiki czy nasycenia . Rozumiem, ze to się może podobać , ale z neutralnym brzmieniem to nie ma nic wspólnego.  Słuchałem kiedyś odtwarzacza Aero Capitole z lampowym wyjściem. Wystarczy 10 sekund aby tą lampę usłyszeć .... nie po to szukam dobrego źródła aby na każdym nagraniu słyszeć lampę.  
 
TUX

lancaster

  • Gość
23-05-2008, 12:26
TUX, moze to i znieksztalcenia - te o ktorych piszesz. Z dobrej lampy(triody) ocieplenia nie zanotowalem, jest szybkość, wykop dynamika...ogolnie cechy przypisywane stereotypowo tranzystorom. Nie mam nic przeciwko technologii w ktorej wykoryzstywane sa trany/scalaki....ale akurat na wysciu CD po DAC ze slyszanych do te pory przeze mnie nalepiej spisua się lampy.

ArtPaw

  • 138 / 5867
  • Aktywny użytkownik
23-05-2008, 12:27
dzieńdobry,


TUX
bezjaj

posłuchajdziesięciuinnychcdzlampami,apotemwyciągnijwnioski.Aeroniejestjakąśreferencjąwtejdziedzinie.
BardziejTubeTechnologyfusion.
Wnawiasie,parzysteharmonicznetakbardzocisięniepodobają?
artur
 

lancaster

  • Gość
23-05-2008, 12:27
TUX, a AACapitole akurat mnie nie zachwycił w konfigracja w ktorych go sluchalem...gra mozna powiedziec stereotypowo dla lamp i moim zdaniem dźwiek wydobywajacy sie z akurat tego playera nie koresponduje z ceną....

intuos

  • 1003 / 5892
  • Ekspert
23-05-2008, 12:49
TUX

naprawde posluchaj paru cd na lampach, ale dobrych a nie chinskiego badziewia i opiniuj na bazie wyrobionej wlasnej opini, ale opini wynikajacej z odsluchow.
Poza tym gadanie ze sie slyszy parzyste harmoniczne to lekka przesada, to jest bardziej przekaz podprogowy niz charakter brzmienia.
Tak jak lancaster napisal-dobra lampa jest dynamiczna, ma swietna mikrodynamike i plastycznosc-plastycznosc ludzkiego glosu.

TUX

  • 20 / 5854
  • Użytkownik
23-05-2008, 13:50
intuos,
Wydaje mi się, że nie wiesz o czym piszesz . Czy ty wogóle masz pojęcie ile kosztuje AACapitole i kto to produkuje ?  O ile pamiętam z audiostereo dla Elberotha był to jeden z wzorców.


ArtPaw,
Faktycznie nie mam dużego doświadczenia z odtwarzaczami z wyższej półki. Przez ostatnie kilka lat  wystarczał mi Audnionet ARTv2.  Ale za to mam doświadczenie z lampowymi wzmacniaczami. I każdy,  ABSOLUTNIE każdy wzmacniacz lampowy którego słuchałem miał specyficzne brzmienie.  Rozumiem, ze komuś może się to podobać .......  wiadomo , o gustach się nie dyskutuje.  

TUX

TUX

  • 20 / 5854
  • Użytkownik
23-05-2008, 14:00

24 wpisy i żaden nie tłumaczy dlaczego TDA1541A jest wyjątkowy.
A co do śP.Senicza to jego odtwarzacz z lampą na wyjściu nie podbił serc w Klubie Audiofila.....
Czyżby TDA1541 A to kolejny audiofilski mit podtrzymywany przez środowisko DIY , a jak przychodzi do niezależnej weryfikacji to mit pada ...

O ile pamiętam Marantz kiedyś zrobił odtwarzacz CD7 który zawierał  układy TDA1541A w jakiejś super wersji, czy ktoś może słuchał ??

TUX

magus

  • 20990 / 5895
  • Ekspert
23-05-2008, 14:22
TUX,

chcesz wiedzieć dlaczego 1541 jest wyjątkowy?

jesteś gotów na tę wiadmość? powiem ci, ale musisz usiąść:

TUX - 1541 PIĘKNIE GRA :))

czy trzeba czegoś więcej?
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
23-05-2008, 15:29
TUX, a ja słyszalem ze seniczowy player w "klubie audiofila" niektórym sie podobal to raz, dynamiką rozechal wszystko to dwa, a jak dla mnie to 1541 nie jest moze naj DAC ale z cala pewnoscią jednym z kilku takich(do tego go lubie :))
Znaomy kupil ostatnio dAC DIY na 1541(czeski) i ak do tej pory jedzie po wszystkim co staje obok :)
Z tym ze system jest bardzo transparentny, nie ma ograniczeń dynamiki itp a w takim naturalnosc dobrze zaaplikowanego 1541 wychodzi jak na dłoni.

I jak do tej pory tylko zrzędzisz :)
Napisz lepiej cos o własnych doswiadczeniach, nawet jezeli byly nieszczególne. Gdzie słuchaleś 1541 ?

TUX

  • 20 / 5854
  • Użytkownik
23-05-2008, 16:47
lancaster ,

> Napisz lepiej cos o własnych doswiadczeniach, nawet jezeli byly nieszczególne. Gdzie słuchaleś 1541 ?

Drogi Lancasterze, przeczytaj jeszcze raz powoli i ze zrozumieniem - ja nigdzie nie napisałem, że słuchałem 1541 !!!  :-)
Ja tylko zadaję pytania i przytaczam zasłyszaną opinię od ludzi którzy byli w Klubie Audiofila i słuchali.
Też jestem jestem ciekaw dlaczego 1541A ciszy się taka opinią i czy są ku temu jakieś szczególne powody.

TUX

lancaster

  • Gość
23-05-2008, 16:56
TUX, a no to w porządku. TDA jest kiepski a w najlepszym wypadku nic specjalnego  - wszystko jasne :)
W klubie wszystko sie wyjaśni - sąd dostateczny :)))))

A tak serio, to ponoć marnacuniio choc to nie było "nic specjalnego" zagral najlepiej sposród słuchanych tego dnia urzadzeń(a byl tam m.in ponoś Lektor IV AA).....ponoc tego dnia prad nie dopisal :)

W kazdym razie nawet ludzie ktrzy mieli zastrzezenia zaznaczali ze marancunio dysponował naikszym wigorem/żywościa i dynamiką. Komuś to moze sie nie podobać....choc do werwy muzyki na zywo i tak pewnie zostala kropka nad i do postawienia.
Tak sobie myślę ze moze za ten analogowy wykop w dobrej aplikacji ludzie go lubią ? Taki wykop polączony z gęstością - jako przeciwwaga dla wiekszości DACów "cedzących bity" ?
Nie mam pojęcia....w kazdym razie kilku dAC sluchalem i 1541 w dobrej aplikacji wymiata(zagadnij Gonzaleza)

Pozdrawiam

intuos

  • 1003 / 5892
  • Ekspert
23-05-2008, 17:06
Tux nie ma innego wyjscia jak tylko posluchac swietnej aplikacji i porownac ja bezposrednio.

ArtPaw

  • 138 / 5867
  • Aktywny użytkownik
23-05-2008, 17:37
Dopierozobaczyłem,żeTUXjestprawiemoimsąsiadem.
Otrębusysąorzutberetem.
ZapraszamCięnakawkęiposłuchanieparzystychharmonicznych.