Audiohobby.pl

Denon AH-D600 & AH-D7100

dankam

  • 112 / 5486
  • Aktywny użytkownik
20-06-2014, 07:36
Mam jakieś opory przed takimi modyfikacjami. To za duża ingerencja w brzmienie. Jak przestanie mi się podobać jak grają 7100 to poszukam innych słuchawek a nie będę się bawił w poprawianie inżynierów z fabryki

Ultrasoniak

  • 92 / 4918
  • Użytkownik
21-06-2014, 02:19
Taka mata łatwo się odkleja jak jest przyklejona bez podgrzewania więc można się pobawić w moda

  • Gość
21-06-2014, 03:41
Perul a CALe nie mają czasem więcej wspólnego z modelem D1001, a nie z D1100, chyba że między tymi Denonami nie ma wielkiej różnicy :P

dankam

  • 112 / 5486
  • Aktywny użytkownik
23-07-2014, 21:57
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-denon-ah-d7100/

Czytaliście te wynurzenia? Jak to się ma do waszych obserwacji?
Tu z tego co zauważyłem jest opinia ze bas znika z czasem z nich, a w powyższym linku po pół roku niby dalej atakuje i miażdży.
Co jest na rzeczy ze jest taki hape na te słuchawki?
Pozabijały one komuś rodzine czy co?
Szkoda ze nie napisane z czym to grało. Bo opisany efekt bardzo mi pasuje do braku odpowiedniego DF co przy impedancja 25 ohm jest łatwe do osiągnięcia.
No i wyciąganie głównych wniosków na kablu do telefonu też ma mało wspólnego z obiektywizmem.

mikolaj612

  • 347 / 3597
  • Zaawansowany użytkownik
24-07-2014, 00:03
Sprzęt grał na :

Xonar STX z wymienionymi opampami,
Przewodzie Audeos Gold Reference,
Moim wzmacniaczu Rapture AMP, który nawet niskoomowe IEM ładnie i bez dampingu napędza (2,4 ohm na wyjściu).

Mogli się trzymać Fostera to by mieli dobre słuchawki, co widać po TH600 i TH900 od Fostexa :)

A tak to jest plastic fantastic, gdzie obudowa wpada w rezonans już na basie, no zajefajnie wręcz ;)

Prawda jest taka, że te Denony to gówno i ja się kompletnie z tą recenzją zgadzam, problem jest wtedy kiedy ktoś szuka kompletnie nienaturalnego i dyskotekowego brzmienia to można się zachwycać.

Ja pod tą recenzją się podpisuję w 100%, bo wielokrotnie słuchałem D7100 w różnym stadium wygrzania i za każdym razem miałem ochotę piznąć nimi o ścianę.

Karol

  • 2011 / 4325
  • Ekspert
24-07-2014, 00:18
Przeczytałem tą recenzję.
Kolega EvilKillaruna mocno dramatyzuje.
Obejrzałem swoje Denony, które kupiłem niedługo po tym jak się pojawiły na rynku.
Plastik krawędzie ma gładkie, nigdzie się nie wytarł, regulacja działa i mimo, że jest lekka jest wystarczająca.
Wszystko trzyma się na głowie jak należy mimo, że używam ich ok. 1,5 roku.
Zatem, albo wyeksploatowały się matryce plastików albo kolega pożyczył podróbki.
Kluczowe są w tej recenzji dwie sprawy. Jedna to rozpacz nad ceną, za która mu tak mało dano a druga to, to, że słuchawki były mało używane.
Przez właściciela i przez recenzenta też.
Recenzja pewnie jest rzetelna, jak na ten krótki czas ich używania.
Aby była naprawdę rzetelna (bez określania "jak na"), trzeba byłoby posłuchać ich dłużej.
Nie trudno odkryć, że mniej więcej wszyscy tak opisują granie AH-D7100 w pierwszym miesiącu ich grania.
Później to się dosyć wyraźnie zmienia i niedostatki, o których pisał kolega EvilKillaruna, ustępują.
Powiem otwarcie, przeszkadza mi pisanie w formie "widać nawet na to nie zasłużyliśmy", "nie spodziewałbym się, że za tyle pieniędzy będę musiał je prostować tak, jakby były to pierwsze lepsze słuchawki w moich rękach" itp.
Pojawia mi się pytanie: to kolega te słuchali kupił czy tylko pożyczył? :)
W moim odczuciu jest to napisane z pozycji człowieka, który nasłuchał się cudów na temat tych słuchawek, następnie kupił je za 5500 zł, słucha ich parę dni i raptem dowiedział się, że inni kupili je za 2300 zł.
Kupa żalu i jedna wielka frustracja.
Ale kolega  EvilKillaruna jak zrozumiałem pożyczył tylko te słuchawki.
Dlatego, mim zdaniem. można było spokojnie darować sobie, ten pełen pretensji ton.
Powinno dominować wielkie zadowolenie, że szczęście dopisało i ich nie kupił. :)
Można przeginać w obie strony. Zbytnio chwalić, ale można też i zbytni ganić.
Nowe AH-D7100 od dawna są do kupienia za 2300.
Np. tu: http://www.ebay.co.uk/itm/Denon-AH-D7100-Music-Maniac-Audiophile-Headphones-AHD7100-AHD-7100-BRAND-NEW-/121034774915?pt=UK_AudioVisualElectronics_HomeAudioHiFi_Headphones&hash=item1c2e3c1983 , żeby nie być gołosłownym.
Zdaje się, że nikt z posiadaczy nie zapłacił więcej jak 2300-3000 zł.
Cena 5500 to PR i pozycjonowanie słuchawek na rynku.
Jak coś teraz, przynajmniej na początku nie wycenione jest na ok 5000 zł, to nie są to słuchawki godne uwagi. :)
A tak na marginesie to, które słuchawki z tych flagowych mają realną cenę.
Jeden z kolegów na naszym forum, w przypływie szczerości stwierdził, że za bodajże 6500 to można wyposażyć całą kuchnię, a nie kopić dwa głośniczki na pałąku. :)
Tak to jest pomyślane. To elitarne hobby. A żeby było elitarne i takie pozostało to ceny muszą być wysokie.
Jak ktoś nie chce być elitarny, a tylko słuchać muzyki, to po co wydawać nawet te wspomniane 1000 zł.
Do tego celu spokojnie wystarczą słuchawki za niecałe 100.
Jest mnóstwo słuchawek w tej cenie, po co się ekscytować jakimiś Denonami? :)






4m

  • Gość
24-07-2014, 00:31
>> mikolaj612, 2014-07-24 00:03:58
> A tak to jest plastic fantastic, gdzie obudowa wpada w rezonans już na basie, no zajefajnie wręcz ;)
>>
>> Prawda jest taka, że te Denony to gówno i ja się kompletnie z tą recenzją zgadzam,
>> problem jest wtedy kiedy ktoś szuka kompletnie nienaturalnego i dyskotekowego brzmienia
>> to można się zachwycać.

Dokładnie tak. Napisałem kiedyś na forumie empeczystore, że te danony to remiza i nic więcej, bo miałem je wcześniej na chacie na testach. Towarzycho Wzajemnej Adoracji danonków się na mnie rzuciło z oburzeniem, że to takie świetne słuchawki, debeściak dźwięk bez konkurencji w swojej cenie i w odwecie zaczęli podpierdalać do moderacji moje posty, że spamuję zamieszczając takie swoje opinie o tych słuchawkach. Moderacja foruma empeczystore je skasowała, no to to ja zgłosiłem do tej moderacji ich pochwalne posty, w których się nad 7100 spuszczali, po czym dostałem od jakiegoś pana barana permanentnego banana na tego ich foruma, hehe hehe :D

Miałem tylko cichą satysfakcję, gdy chyba słuch Towarzystwu Wzajemnej Adoracji wrócił i wszyscy solidarnie jeden przez drugiego naraz pozbyli się tych remizowych danonków przez ichni komis.

mikolaj612

  • 347 / 3597
  • Zaawansowany użytkownik
24-07-2014, 00:35
Powiedz mi jak człowiek posiadający Staxy, mający w domu komplet Audeze podczas testów D7100 może się tym plastkiem podniecać ?

Podróbek Denonów nie ma, to mit ludzi od Horn-a i sklepów, którym klienci powiedzili papa i kupili słuchawki w UK za połowę ceny.

Ja słuchałem swoich w Poznaniu i były identyczne jak te z UK, co potwierdziło kilka osób.

Karol

  • 2011 / 4325
  • Ekspert
24-07-2014, 00:42
Ja swoich nie sprzedałem. :)
Nie ukrywam, że po pierwszym tygodniu chciałem to zrobić.
W moim odbiorze grały tragicznie z tym basem jak klucha wpychającym się na średnicę.
Pisałem o tym na forum. Ale zostały i wcale nie żałuję.
Są różne opinie tak samo jak różne gusty.
Przyjęło się o gustach nie dyskutować.
Nie przyjemnie jest być napadniętym przez wielbicieli Denonów i równie nieprzyjemnie jest być napadniętym przez ich krytyków.
Ważne jest aby się nie napadać.
Wystarczy przedstawić swoją opinię.
:)

dankam

  • 112 / 5486
  • Aktywny użytkownik
24-07-2014, 00:53
Natchniony tym tekstem sięgnąłem po te Denony na kablu DIY jak Audeos Gold Reference aby sobie chwilę posłuchać. Na GeekOut z bateryjnym zasilaniem  nie ma mowy o niekontrolowanym basie, jest za to tyle przyjemności ze słuchania że aż noga sama chodzi nawet na ACDC z 74r. gdzie przy Bayerach DT-880 słuchanie  męczyło. A jak już zapuszczę pliki DSD to się dopiero robi bajka. Szkoda tylko, że tak mało ciekawej dla mnie muzyki wychdzi w hi-res.
To są wyśmienite słuchawki do słuchania dla przyjemności a nie analizowania pasma. Do tego lekkie i wygodne. Trafione jest ich określenie Music Maniac.
Jak się ktoś zabiera za EQ to psuje to co inżynierowie wymyślili a potem się dziwi, że nie działa.
W ciemno to chyba nikt tych 2300/3000/5500 tys nie wydał. A jak tak to jego wina że nie interesował się na co kasę wydaje.
Taki hape spowoduje tylko, że świadomi tego co chcą będą mogli tanio kupić używki ;)
Łatwość napędzania słuchawek, tych jak i innych nowych wysokich modeli pewnie nie jest na rękę różnym producentom wzmacniaczy, a wg mnie to zaleta bo pozwala skrócić tor a to zawsze wychodzi na dobre dla SQ.

 

Karol

  • 2011 / 4325
  • Ekspert
24-07-2014, 01:04
>> mikolaj612, 2014-07-24 00:35:15
Podróbek Denonów nie ma...

Ja taki pewny nie jestem.
Kupiłem podróbki WH-208 Nokii, które producent sprzedaje w granicach 70 zł.
Komuś się opłaciło to podrabiać, a to tylko do kanałówki za parę złotych.
Wydaje mi się prawdopodobne, że i przy Denonach wycenionych na 5500 zł przez producenta a sprzedawanych po 2300, też to się komuś może opłacać.
Nie jest to takie niemożliwe. :)
 

4m

  • Gość
24-07-2014, 07:52
Prędzej uwierzę w to, że nokia wykupiła jakiś chiński projekt i dała na nim swoje logo, bo to stąd często biorą się tzw. fake słuchawki, tanie modele dużych, uznanych producentów. Z tego co wiem to cena europejska jest ceną zaakceptowaną przez Denona, a u nas handlarze i recenzenci (na jedno wychodzi w sumie) idą w zaparte usprawiedliwiając kłamstwem własną chciwość. Oryginalne słuchawki 7100 są tylko w Polsce, cała Europa sprzedaje podróby :)

dankam

  • 112 / 5486
  • Aktywny użytkownik
24-07-2014, 07:59
Jest mnóstwo podrabianych słuchawek.
Jednak raczej te kupowane u oficjalnych dystrybutorów w Polsce czy Angli to są oryginały.
Ps.
Przeraża mnie co się dzieje w internecie.  Z jednej strony marketing virusowy i płacenie za wpisy i recenzje z drugiej "łykajace wszystko dzieci", trolujace i hejtujace jak im cyfrowy wiatr zawieje.  Nic dziwnego, że coraz wiecej osób daje sobie spokój z wchodzeniem na takie fora/blogi. W pewnym "wieku" poprostu się do piaskownicy nie chadza.

Karol

  • 2011 / 4325
  • Ekspert
24-07-2014, 09:20
>> 4m, 2014-07-24 07:52:43
...cała Europa sprzedaje podróby :)

>> dankam, 2014-07-24 07:59:41
..."łykajace wszystko dzieci", trolujace i hejtujace jak im cyfrowy wiatr zawieje.
... W pewnym "wieku" poprostu się do piaskownicy nie chadza.

Jesteśmy tu, bo mamy tą samą pasję, czy hobby! :)
Piszemy by, podzielić się własną radością, czy też swoją wiedzą i doświadczeniem.
Nie po to by sobie dokuczać czy przylepiać etykietki.
Jestem o tym przekonany i mocno do tego przekonania przywiązany.
Nie chciałbym go zmieniać. :-)
Moim zdaniem, nie ma co się zapędzać i generalizować.
Nikt tu nie mówił o całej Europie.
Ja wspomniałem o jednej parze słuchawek i to warunkowo.
Albo wyeksploatowane matryce do odlewów, albo podróbki.
Przyjmuję do wiadomości, że mogą się komuś nie podobać AH-D7100.
Ani z wyglądu, ani jak grają. Nic mi do tego.
Nie sposób wmawiać komuś, jeżeli mówi o sobie i we własnym imieniu, że nie ma racji, bo mu się coś nie podoba. :)
Ja tylko trochę nieśmiało protestuję, gdy ktoś występuje w nie swoim imieniu.
Np. w moim, używając sformułowania "nam",  choć go nie upoważniałem.
Traktuję to jako uzurpację. Dyskutujemy tu o słuchawkach.
Nie ma sensu moim zdaniem przenosić tej dysku na inną płaszczyznę i zamiast o słuchawkach wygłaszać opinie o ich właścicielach.
Moim zdaniem, tak brzmią (albo są wstępem do tego), sformułowania o "dzieciach", "piaskownicy" czy też "towarzystwie wzajemnej adoracji" albo coś w stylu "jak to się może komuś podobać?".
Uważam, że podając tu takie "informacje", nikomu w niczym nie pomożemy!
Zrobimy tylko tzw. "atmosferkę", która nikomu i niczemu nie służy.
No może tylko temu, by się wzajemnie poobrażać.
:-)

4m

  • Gość
24-07-2014, 09:42
Karol, ale spokojnie proszę, nic osobistego z mojej strony przecież - mowa o słuchawkach, bardzo ciekawej ich wycenie oraz wytłumaczeniu naszej branży dlaczego w Europie ten model jest o połowę tańszy niż w Polsce. TWA odnosiło się do zżytej grupy kolegów z innego forum, a słuchawki podobać się mogą, tak jak i zabawy w remizach mają nieporównywalnie większą publikę niż koncerty muzyki poważnej. Inni ludzie, inne wymagania, a na tyle inne od moich, że dla mnie w 100% nieakceptowalne. Stąd na cenę przez pryzmat jakości dźwięku nie patrzę, a na cenę przez... nazwijmy to \'ciekawy zabieg marketingowy\'. Czy te słuchawki kosztują 5 tys. zł, 2500zł czy 500 zł jednakowo mi się nie podobają. I luzik, że się komuś podobają. Ja swoje o nich już wiem ;)