Audiohobby.pl

Superlux HD-330

zibra

  • 812 / 4992
  • Ekspert
30-01-2012, 20:01
pisalem o SE. sorry za "drobna" pomylke:)
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Ged

  • 1715 / 5898
  • Ekspert
30-01-2012, 22:18
Pawel - odnoszę się do Twojej kwestii: "znak równości pomiędzy . . ." Czy jesteś kolejnym, który dołącza do grona mało podniecających się różnicami pomiędzy słuchawkami, wzmacniaczami, źródłami itd. ? Nie mówię to o negatywnym nawróceniu i próbie walki z "wierzącymi" ale może tak jak ja czy koledzy pastwa, fallow, trochę z dystansem patrzysz na dotychczasowe różnice "jednej, dwóch czy trzech klas grania". Napisz co zamierzasz robić dalej ze swoim hobby,w którym kierunku pójść z modyfikacją sprzętu? uprzedzam pytanie - ja zmieniłem na rowery - zdrowsze :)
Pozdrawiam
Włodek

Gustaw

  • Gość
31-01-2012, 09:21
>> Kuba_622
A wyrzuciłeś w 5401 tę czarną gąbkę z padów oddzielającą ucho od przetwornika?

Przyznam, że dokładnie już nie pamiętam ale z Philipsami robiłem już chyba wszystkie z możliwych modów (oprócz rekablingu).


>> Paweł
Zaintrygowałeś mnie tym Little Dot\'em. To jest zbyt tanie aby mogło dobrze grać ;-)

>> Włodek
Z audio na rower "przesiadłem" się dosyć ostro wiosną zeszłego roku. Zdrowej, ciekawiej i znacznie taniej :-)
W sezonie nie przejechałem może specjalnie dużo ale za to intensywnie (1300 km -1500 km)

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
31-01-2012, 09:49
Włodku jeszcze nie jest ze mną tak źle ;) Od samego początku zachowuję dystans do sprzętu, a po cichu odkładam sobie winyle na czarną godzinę. Czuję, że kiedyś przyjdzie czas na gramofon, ale nie będzie to na pewno nic drogiego, bardzo podobają mi się budżetówki Pro-jecta i prawdopodobnie wybór padnie właśnie na to. Aktualnie mam pełną satysfakcję z muzyki słuchanej na RS1, chociaż gdy mam okazję słuchać na dokanałówkach również cieszę się muzyką. Jednak pasja nadal mnie się trzyma i nie byłbym sobą gdybym czasem czegoś nie zmienił :) Stałem się fanem tanich i bardzo dobrze wykonanych chińskich produktów. W tej chwili czekam właśnie na przesyłkę z Little Dot MK VI+, później zajmę się drobnymi zmianami koniecznymi do przekształcenia systemu na symetryczny. Mam radochę z nowych zabawek, a muzyka gra cały czas i podoba mi się jej brzmienie, czego więcej można chcieć? :)))

PS Jeśli chodzi o fanatyzm w różnicach dźwiękowych rzędu tych +1% za +1K USD to obrałem ostatnio nieco inny system priorytetów dzięki czemu wygląda to mniej więcej tak: -1% brzmienia(a ostatecznie okazuje się, że jest to w wielu wypadkach tak naprawdę +2% dlatego zgodziłem się z pastwa w kwestii, ze cena nic nie mówi), -50% ceny, +100% wykonania i wyglądu :)

PS2 Ja do rowerów nie mam nerwów, te wszystkie regulacje, naprawy, konserwacje.... Mam jeden, nie patrzę na to co w nim jest, jak coś już pada to jakoś się zmuszam żeby usunąć problem, ale gdyby to był dla mnie priorytet, że wszystko w nim ma być tip top to brrr... aż boję się myśleć :D Ale przejażdżki rowerowe bardzo lubię żeby nie było ;))

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
31-01-2012, 10:00
>> Gustaw, 2012-01-31 09:21:02
Zaintrygowałeś mnie tym Little Dot\'em. To jest zbyt tanie aby mogło dobrze grać ;-)

Sęk leży w tym, że czasem trzeba poświęcić mu nieco cierpliwości. Jest mało uniwersalny w jednej konfiguracji i czasem trzeba popróbować z różnymi lampami i op-ampami jeśli nie zagra z danym modelem słuchawek.  Ale jak już załapie to brzmi bardzo przyjemnie :)

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

Kuba_622

  • 312 / 4922
  • Zaawansowany użytkownik
31-01-2012, 11:46
>> Gustaw, 2012-01-31 09:21:02
Przyznam, że dokładnie już nie pamiętam ale z Philipsami robiłem już chyba wszystkie z możliwych modów (oprócz rekablingu).


Chodzi mi o wycięcie tej gąbki i zostawienie tylko materiału do osłony przetwornika. Moim zdaniem to najlepsze, co można z tymi słuchawkami zrobić, reszta "modów" to tylko dodatki :)

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
31-01-2012, 12:12
Koledzy w moim odczuciu:

Woo Audio 6 to zadne cudo nie jest. Ale co to za pojecia DAC Lampowy lub Wzmak Lampowy w odniesieniu do tranzystora w kontekscie brzmienia ? :) To nie jest kompletnie zaden wyznacznik. Mozna bez trudu zrobic uklad lampowy grajacy ostrzej, bardziej analitycznie niz mase dostepnych rozwiazan tranzystorowych a tak samo mozna zrobic trana cieplego jak letnie kluseczki zamulajacego o wiele bardziej niz wiele dostepnych lamp.

Gustaw tutaj wspominal o Siemensie E288CC - to na pewno bylaby dobra para do Superluxow ? To beznamietnie, precyzyjnie i raczej twardo i ostro grajaca lampa.

Little Dota I+ i kilka innych takze przeciez przerobilismy juz na forum na prawo i lewo :) W I+ lampy sa prawie dla picu i w zasadzie mozna sie ich pozbyc. Wieksze zmiany dzwieku sprowadzaja sie do rollowania op-ampem a i tak w odniesieniu do innych urzadzen nie sa za duze. Trzeba by konkretnie potunowac ten wzmak zeby stal sie bardziej przezroczysty bo maskuje konkretnie :)

Co innego - ze i tak jest calkiem niezly i gra fajnie. Kilka osob na zachodnich forach wywalilo lampy w ogole z toru zostawiajac op-ampa i trany.

Gustaw

  • Gość
31-01-2012, 12:57
>> Kuba_622, 2012-01-31 11:46:55
Chodzi mi o wycięcie tej gąbki i zostawienie tylko materiału do osłony przetwornika.

Sprawdzę w domu ale na 80% to zrobiłem.

>>Fallow
Gustaw tutaj wspominal o Siemensie E288CC - to na pewno bylaby dobra para do Superluxow ? To beznamietnie, precyzyjnie i raczej twardo i ostro grajaca lampa.

WBA Grand Twin Pro grał u mnie raczej namiętnie niż beznamiętnie. Chyba, że ja coś pochrzaniłem z tymi lampami albo konstruktor zmienił specyfikację.

http://audiohobby.pl/topic/10/4949

Gustaw

  • Gość
31-01-2012, 21:25
>> Kuba_622, 2012-01-31 11:46:55

W części centralnej padów, bezpośrednio nad przetwornikiem, jest cienki materiał. W części zewnętrznej jest dodatkowo gąbka.

domzz

  • 1113 / 5813
  • Ekspert
31-01-2012, 22:12
>> Gustaw, 2012-01-31 12:57:42
WBA Grand Twin Pro grał u mnie raczej namiętnie niż beznamiętnie. Chyba, że ja coś pochrzaniłem z tymi lampami albo konstruktor zmienił specyfikację.

Taki mały offtop, wie ktoś może co się dzieje z WBA?

Corvus5

  • 2596 / 5363
  • Ekspert
31-01-2012, 22:27
Te 5401 nie mają basu i mają pociętą górę, wiec wszystkie są wadliwe, czy to może słyszałem uszkodzony egzemplarz?

Kuba_622

  • 312 / 4922
  • Zaawansowany użytkownik
31-01-2012, 22:29
>> Corvus5, 2012-01-31 22:27:16
Te 5401 nie mają basu i mają pociętą górę, wiec wszystkie są wadliwe, czy to może słyszałem uszkodzony egzemplarz?

Słyszałeś uszkodzony egzemplarz :)

szwagiero

  • 2239 / 5898
  • Ekspert
31-01-2012, 23:15
>> domzz, 2012-01-31 22:12:16

W jakim sensie? Na allegro widzę, że wystawia wzmaki, więc chyba OK?

fallow

  • 6457 / 5866
  • Ekspert
01-02-2012, 11:25
@Gustaw:

Ja Grand Twina nie znam ale jest duze prawdopodobienstwo ze Siemens E288CC to egzemplarz pierwotnie moj, ktory czasem ku mojemu zdziwieniu roznymi drogami trafial do niektorych uzytkownikow tego forum :)

Nie wiem jaka jest aplikacja w Grand Twinie i jak on gra wiec moze byc tez inaczej niz moje doswiadczenia z ta ciekawa lampka. Ja testowalem ja w Sensaurisie gdzie byla wsadzona zamiast E88CC co bylo raczej glupie i pozniej dopiero w innym wzmacniaczu mialem wszystko ustawione juz pod E288CC. Jezeli Piotr z WBA ustawil wszystko pod E288CC zamiast pod E88CC to na pewno jest optymalnie.

Moze zie sie tez wyrazilem - zbyt audiofilsko - nie tyle co granie jest beznamietne, ale w moim odczuciu bardzo poprawne. Ja wole jednak gdy wkrada sie troche "robienia bajki". Chociaz mam np. teraz E188CC Siemensa i wcale nie gra tak sucho jak E88CC rowniez Siemensa.

A i byc moze tez moje wrazenie juz ugryzl czas :)

Z drugiej strony nie wiemy co wlasciwie "beznamietnie" znaczy i czy dla nas znaczy to samo.

Gustaw

  • Gość
03-02-2012, 09:17
Zrobiłem mały eksperyment, w mało audiofilskim stylu :-)

Założyłem, że Superlux HD-330 to w znacznym stopniu kopia Beyerdynamic DT880.
Rzuciłem okiem na wykres DT880 z www.innerfidelity.com. (wykresu HD330 niestety nie znalazłem). Zdefiniowałem w korektorze w iTunes krzywą lustrzaną. Następnie, aby nie przeginać, zmniejszyłem korekcję o 50%, czyli tam gdzie jest dołek na 10db skorygowałem na +5db. Efekt ? Nasycone i bardziej naturalne wokale. Na razie bardziej mi się podoba z korekcją niż bez. Z tego względu, że "pierwsze koty za płoty" wstrzymam się jeszcze kilka dni z końcową oceną tego mało audiofilskiego sposobu słuchania muzyki. :-)