Audiohobby.pl

Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E

cin157

  • 2243 / 5070
  • Ekspert
02-11-2011, 19:49
Nowoczesne telewizory mają za skromną instrukcję, dla ustawień intensywności świecenia LED.  Szkoda tych dobrych TV aby niepotrzebnie traciły jasność świecenia, co przedłuża ich żywotność i dlatego informacja na ten temat jest skromna. Nie lubię aby ktoś pisał: przecież LED ma żywotność 100tyś.godzin. Jest to prawda ale dla bardzo małego prądu ich zasilania i tylko nowe i nie spalone LED większym prądem świecą długo i jasno, zasilane małym prądem. Dlatego kupuje się TV nie z wystawy ale nowy i zapakowany i od razu należy dokonać swoje i nie standardowe ustawienia. Jeśli się tego nie zrobi to po niedługim czasie korci aby zwiększyć jasność świecenia i każde kolejne zwiększenie jasności, czyli prądu LED powoduje coraz szybsze spalanie się już słabych LED. Jest to ślepa ulica i lepiej ustawić nie dużą jasność i mieś TV wiecznie dobre i małe zużycie prądu. Podam przykład ustawień poza standardowego: Jasność52, kontrast26, ważną rzeczą jest podświetlenie i to ono odpowiada za zużycie się LED: podświetlenie52. Ponadto ważną rzeczą jest nie męcząca i naturalna filtracja kolorów: red0--grin15--blue13 i ich nasycenie kolorów19. Każda poprawka na większą jasność powoduje jeszcze szybsze zużycie się LED i nic daje i szybko wykańcza dobry TV. Dlatego lepiej jest oglądać TV w zaciemnionym pomieszczeniu.  Ogólnie TV z elementem świecącym LED nie są najlepsze pod względem kontrastu, bo jest za duży i w instrukcji pisze aby się tym nie przejmować jeśli jakieś programy są za ciemne i nie należy tego regulować a raz jeden dobrze ustawić. Długo i jasno LED świecą tylko dla małego prądu i ani jeden raz nie zasilone dużym prądem. Gdyby nowe TV w produkcyjnym zakładzie nie zasiliło jeden raz LED dużym prądem to taki TV działałby jasno przy bardzo małym podświetleniu i o wiele mniejszej jasności, kontrast też daje duży prąd LED. Wiem standardowe ustawienie daje obraz pstrokaty w kolory, co czyni dla psychiki wzroku odbiór nienaturalnego obrazu narkotykiem głupiego zadowolenia, oraz taka jasność świecenia przyczynia się źle dla wzroku, który nawet jest obolały. Po prostu standardowe ustawienie zachęca do zakupu i do stosowania się nie nadaje, kto myśli inaczej ten płaci na nowy TV. Dźwięk ustawiłem na: Rock, niskie tony76, wysokie tony66, ustawienie otoczenie włączone. Takie ustawienia jsą dla głośników w TV.  Ponadto wyłączyłem podświetlenie jasności DBC, aby nie niszczyć LED.

cin157

  • 2243 / 5070
  • Ekspert
04-11-2011, 12:07
Wskazówki dla używania ekranów LED są krytyczne dla ich żywotności i duży kontrast dyskwalifikuje je do nieszkodliwego oglądania wzrokiem. LED podatne jest na cuda i w ekranie może się coś zmieniać, jeśli LED mają skrzydła i wylatują i wlatują do ekranu. Jeśli kolorowa matryca ma skrzydła to też obraz się zmienia, bo matryca nie ma trwałych kolorów i w czasie światłem się zmieniają, lub wlatują gorsze matryce ze złymi kolorami, czyli buble. Innymi słowy im lepszy TV to jest większe prawdopodobieństwo że może być rozszabrowany i dotyczy to też układów scalonych. Bardziej stabilne w działaniu jest podświetlanie na plazmie lub neonówkami -myślę to jest to samo, cieniutkie i długie rurki neonowe.  Po prostu prawidłowe ustawienie skali odcieni przy nie za jasnym ekranie daje ładny i łagodny i nieszkodliwy dla wzroku obraz. Najbardziej naturalnie precyzyjne są monitory komputerowe i tylko dodać do nich tunery TV i jakość obrazu jest pewnie dobra.

cin157

  • 2243 / 5070
  • Ekspert
06-11-2011, 22:12
Można ustawić łagodniejszy obraz i bardziej bezpieczne zasilanie LED: Jasność45, kontrast33, kolory:R0, G17, B20, podświetlenie tła33. Dla nowego TV i tak obraz będzie jasny. Tego typu TV są kontrastowe i prze to niezbyt dobre i dla tych co się nie znają jest zagrożenie szybkiego wypalenia się LED. To ustawienie daje bardziej naturalny obraz i nie męczący wzroku i psychiki, podobnie ustawiony dźwięk jest normalny.

cin157

  • 2243 / 5070
  • Ekspert
06-11-2011, 22:34
Zapomniałem podać nasycenie kolorów20. Poprawne ustawienie to sukces czy swój telewizor dobrze się akceptuje i jest się neutralnie zadowolonym -jako TV normalna rzecz i jest dobrze. Tylko komputerowe monitory mają całą skalę odcieni przy nie dużej jasności ekranu, bo monitory czasem służą do wielogodzinnej pracy i tylko do nich dobre tunery TV i jest pewność prawidłowego obrazu i filtracji kolorów. Niektóre TV są dobrze filtrowane w kolorach i mają małe odchyłki ustawień i dzięki temu wydaje się że są lepszej klasy, ale ten polsko japoński TV ma dosyć duże regulacje na plus i minus i dlatego dobrze jest podać prawidłową filtrację, szczęście że nie dużo dużo TV się różnią i ustawienia w drugich TV od razu powinny mieć prawidłową jakość obrazu i dźwięku.

cin157

  • 2243 / 5070
  • Ekspert
07-11-2011, 19:28
Regulacja podświetlenia jest istotą zasilania LED i od tego zależy ich maksymalny prąd. Wcześniej podałem podświetlenie33 ale dla, nowego TV dobrze jest dać podświetlenie26. Podświetlenie nie zmienia innych ustawień a generalnie wpływa na jasność podświetlenia kolorowej matrycy -czyli na jasność białego światła samych LED. Bardzo ważną rzeczą jest nowy i zapakowany TV i dla obrazu natychmiastowe ręczne ustawienia, aby długo i jasno LEDy świeciły na małym poborze prądu i się nie wypalały, bo każde zwiększanie ich prądu powoduje lawinowe ich zużycie. Mieć wysoką klasę obrazu i nie szkodzące na wzrok białe światła i nie spalające się LED to sama przyjemność dla działania nowoczesnego TV.

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
08-11-2011, 09:56
Jezu !!!! O co tu chodzi ??? O promocję Telewizora z Tesco, który z JVC ma tyle wspólnego co nic ???? Jakieś bzdurne ustawienia NOWOCZESNEGO TV ???? Litości !!!!!!

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
08-11-2011, 09:59
To jest najbardziej low-endowy TV na rynku, a nie żadna nowoczesna technologia !!! Skończyć proszę z tym bełkotem !!!!

Gustaw

  • Gość
08-11-2011, 11:00
Zyzio,

Co do konieczności ustawiania telewizora w stosunku do ustawień sklepowych to cin akurat nie mija się z prawdą. Ogólne informacje cin-a wcale nie są aż takim bełkotem jakim na pierwszy rzut oka się wydają.

P.S. Nie wiem jak ten model bo nie widziałem ale zdarzają się low-endy cenowe (poniżej 2k ) z takimi możliwościami regulacji i z takim obrazem, że byłem bardzo zdziwiony.

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
08-11-2011, 12:08
>> Gustaw, 2011-11-08 11:00:33

Ok, ale czemu ma służyć ten wątek ? Założyciel prowadzi jakiś monolog, gada z samym sobą na temat ustawień TV low-low-endowego specjalnie przygotowanego dla Tesco, tak on JVC jak jamnik Panasłonik, podaje ustawienia stricte dla tego TV - Dżizus - jakaś paranoja !

Gustaw

  • Gość
08-11-2011, 12:14
>> zyzio, 2011-11-08 12:08:26
Ok, ale czemu ma służyć ten wątek ?

Cin już tak ma :)

zyzio

  • 960 / 5758
  • Ekspert
08-11-2011, 12:20
>> Gustaw, 2011-11-08 12:14:56
Cin już tak ma :)

Aaaa ! To, sorry, nie wiedziałem :)

cin157

  • 2243 / 5070
  • Ekspert
11-11-2011, 18:59
Takie ważne rzeczy podałem: jak od razu ustawić nowy i nie rozpakowany TV, aby jasno świecił i nie pobierał większej mocy i nie zużywał się. W powtórkach w czasie pierwszy raz kupiłem taki TV, w innym sklepie i poprosiłem o nowy i nie rozpakowany i ustawiłem podświetlenie na wartość 0 i wiedziałem że będę miał jak nowy TV na bardzo długi czas. Ten TV co mam z Tesko jest już z wystawy i trzeci kolejny z powtórek w czasie i wypalony i nie mogę ustawić podświetlenia na 0 ale na 26.  Zapłaciłem jak za nowy TV a nie z wystawy i mówiłem że to jest nie w porządku, bo takie TV z wystawy są na Allegro za połowę ceny. Odnośnie matrycy to też nie potrzebnie traci czystość kolorów, poprzez wypalenie światłem, za mocno podświetlona LEDami. Oczy są najważniejsze i nie może łypać jak fleszem jasna biel, bo podświetlenie LED jest za duże. Ten typ TV ma dosyć różne ustawienia i prawidłowo ustawiony ma klasę nie gorszą od innych droższych TV i co ciekawe za dobrze ustawiony staje się przedmiotem dywersji i ktoś pogarsza jego parametry, aby nie polubić tego TV. Ma dobrą moc wzmacniacza P=2x10W i do tego różne audio filtry, ma też taką rezolucję jak w dobrych TV na 32cale a ma rozmiar ekranu 26 clai. Myślę że trzeba tą krótką edycję TV sprawdzić jak proponuję i ocenić. Złe i liczne, w szerokim zakresie ustawienia, na pewno nie dadzą dobrego obrazu jeśli ktoś się na tym nie zna. Wszystko do czegoś służy.

cin157

  • 2243 / 5070
  • Ekspert
12-11-2011, 17:34
Lepiej aktywnie mi prowadzić temat jak nic pisać, bo podaję te wiadomości które skąpi elektroniczny biznes. Jeśli ktoś się martwi że ma spalone LED to możliwe że w serwisie można zakupić odpowiednie i nowe LED i samemu wymienić. Długotrwała żywotność LED odpowiada ich prądowi pracy dla Ido=7.5% x Id max -odpowiadające mocy LED. Taki prąd równy 7.5% max prądu LED daje żywotność na długie świecenie t=100tyś.h. Można wybrać inny punkt pracy Ido=0.91 lub 0.1 x Id max i też LED dobrze i długo świeci. Problem z nowym LED jest taki aby go nie zasilić nawet jeden raz prądem większym jak 7.5% prądu max i dopiero wtedy jasno i długo świeci i powyżej tego prądu żywotność LED na dobre świecenie maleje gwałtowniej i zależy tylko od prądu jak jest duży i właśnie podświetlenie decyduje o tym prądzie. Biznes specjalnie nie dba o niszczenie się rzeczy i np. paluszkowe akumulatory MaxCel jako nowe ładowane są jedną godzinę i takie popsute sprzedają i dużo trzeba się namęczyć aby uzyskały jakąś pojemność. Sprawa podświetlenia jest prosta i wiele firm specjalnie nie da regulacji podświetlenia, aby nie sprawdzać jak w sklepie są spalone nowe TV i aby samemu nie zwiększać żywotności TV i jeśli tak jest to można samemu dostać się do zasilania LED i szeregowo coś dodać lub na zewnątrz wyprowadzić sobie taką regulację.  Te wartości prądów LED sł też dokładnie dobre dla latarek na LEDach i nawet można stosować mniejszy prąd Ido=6% x Id max. Należy wiedzieć spalone LED zasilone większym prądem szybko tracą jasność i każde zwiększenie ich prądu jeszcze bardziej przyśpiesza ich zużycie i przy tym nie jasno świecą a pobierają dużą moc.

cin157

  • 2243 / 5070
  • Ekspert
12-11-2011, 17:45
Aby wam się nic chciało mieć dobrze eksploatowane to na hasło nie dali mi dobrze zapisać zakresu prądu i powinno by: 0.091 lub 0.1 Id max.

Gustaw

  • Gość
12-11-2011, 17:51
Cin,

W większości telewizorów jest już regulacja podświetlenia. W moim TV regulację podświetlenia mam ustawioną na 25-30% co dopowiada luminancji 127cd m/2. Trzeba tylko pamiętać aby tego podświetlenia zbytnio nie zmniejszyć ponieważ zmniejszają się jednocześnie możliwości TV pod kątem wyświetlania barw.