Audiohobby.pl

Inne => Salon => Wątek zaczęty przez: cin157 w 02-11-2011, 19:49

Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 02-11-2011, 19:49
Nowoczesne telewizory mają za skromną instrukcję, dla ustawień intensywności świecenia LED.  Szkoda tych dobrych TV aby niepotrzebnie traciły jasność świecenia, co przedłuża ich żywotność i dlatego informacja na ten temat jest skromna. Nie lubię aby ktoś pisał: przecież LED ma żywotność 100tyś.godzin. Jest to prawda ale dla bardzo małego prądu ich zasilania i tylko nowe i nie spalone LED większym prądem świecą długo i jasno, zasilane małym prądem. Dlatego kupuje się TV nie z wystawy ale nowy i zapakowany i od razu należy dokonać swoje i nie standardowe ustawienia. Jeśli się tego nie zrobi to po niedługim czasie korci aby zwiększyć jasność świecenia i każde kolejne zwiększenie jasności, czyli prądu LED powoduje coraz szybsze spalanie się już słabych LED. Jest to ślepa ulica i lepiej ustawić nie dużą jasność i mieś TV wiecznie dobre i małe zużycie prądu. Podam przykład ustawień poza standardowego: Jasność52, kontrast26, ważną rzeczą jest podświetlenie i to ono odpowiada za zużycie się LED: podświetlenie52. Ponadto ważną rzeczą jest nie męcząca i naturalna filtracja kolorów: red0--grin15--blue13 i ich nasycenie kolorów19. Każda poprawka na większą jasność powoduje jeszcze szybsze zużycie się LED i nic daje i szybko wykańcza dobry TV. Dlatego lepiej jest oglądać TV w zaciemnionym pomieszczeniu.  Ogólnie TV z elementem świecącym LED nie są najlepsze pod względem kontrastu, bo jest za duży i w instrukcji pisze aby się tym nie przejmować jeśli jakieś programy są za ciemne i nie należy tego regulować a raz jeden dobrze ustawić. Długo i jasno LED świecą tylko dla małego prądu i ani jeden raz nie zasilone dużym prądem. Gdyby nowe TV w produkcyjnym zakładzie nie zasiliło jeden raz LED dużym prądem to taki TV działałby jasno przy bardzo małym podświetleniu i o wiele mniejszej jasności, kontrast też daje duży prąd LED. Wiem standardowe ustawienie daje obraz pstrokaty w kolory, co czyni dla psychiki wzroku odbiór nienaturalnego obrazu narkotykiem głupiego zadowolenia, oraz taka jasność świecenia przyczynia się źle dla wzroku, który nawet jest obolały. Po prostu standardowe ustawienie zachęca do zakupu i do stosowania się nie nadaje, kto myśli inaczej ten płaci na nowy TV. Dźwięk ustawiłem na: Rock, niskie tony76, wysokie tony66, ustawienie otoczenie włączone. Takie ustawienia jsą dla głośników w TV.  Ponadto wyłączyłem podświetlenie jasności DBC, aby nie niszczyć LED.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 04-11-2011, 12:07
Wskazówki dla używania ekranów LED są krytyczne dla ich żywotności i duży kontrast dyskwalifikuje je do nieszkodliwego oglądania wzrokiem. LED podatne jest na cuda i w ekranie może się coś zmieniać, jeśli LED mają skrzydła i wylatują i wlatują do ekranu. Jeśli kolorowa matryca ma skrzydła to też obraz się zmienia, bo matryca nie ma trwałych kolorów i w czasie światłem się zmieniają, lub wlatują gorsze matryce ze złymi kolorami, czyli buble. Innymi słowy im lepszy TV to jest większe prawdopodobieństwo że może być rozszabrowany i dotyczy to też układów scalonych. Bardziej stabilne w działaniu jest podświetlanie na plazmie lub neonówkami -myślę to jest to samo, cieniutkie i długie rurki neonowe.  Po prostu prawidłowe ustawienie skali odcieni przy nie za jasnym ekranie daje ładny i łagodny i nieszkodliwy dla wzroku obraz. Najbardziej naturalnie precyzyjne są monitory komputerowe i tylko dodać do nich tunery TV i jakość obrazu jest pewnie dobra.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 06-11-2011, 22:12
Można ustawić łagodniejszy obraz i bardziej bezpieczne zasilanie LED: Jasność45, kontrast33, kolory:R0, G17, B20, podświetlenie tła33. Dla nowego TV i tak obraz będzie jasny. Tego typu TV są kontrastowe i prze to niezbyt dobre i dla tych co się nie znają jest zagrożenie szybkiego wypalenia się LED. To ustawienie daje bardziej naturalny obraz i nie męczący wzroku i psychiki, podobnie ustawiony dźwięk jest normalny.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 06-11-2011, 22:34
Zapomniałem podać nasycenie kolorów20. Poprawne ustawienie to sukces czy swój telewizor dobrze się akceptuje i jest się neutralnie zadowolonym -jako TV normalna rzecz i jest dobrze. Tylko komputerowe monitory mają całą skalę odcieni przy nie dużej jasności ekranu, bo monitory czasem służą do wielogodzinnej pracy i tylko do nich dobre tunery TV i jest pewność prawidłowego obrazu i filtracji kolorów. Niektóre TV są dobrze filtrowane w kolorach i mają małe odchyłki ustawień i dzięki temu wydaje się że są lepszej klasy, ale ten polsko japoński TV ma dosyć duże regulacje na plus i minus i dlatego dobrze jest podać prawidłową filtrację, szczęście że nie dużo dużo TV się różnią i ustawienia w drugich TV od razu powinny mieć prawidłową jakość obrazu i dźwięku.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 07-11-2011, 19:28
Regulacja podświetlenia jest istotą zasilania LED i od tego zależy ich maksymalny prąd. Wcześniej podałem podświetlenie33 ale dla, nowego TV dobrze jest dać podświetlenie26. Podświetlenie nie zmienia innych ustawień a generalnie wpływa na jasność podświetlenia kolorowej matrycy -czyli na jasność białego światła samych LED. Bardzo ważną rzeczą jest nowy i zapakowany TV i dla obrazu natychmiastowe ręczne ustawienia, aby długo i jasno LEDy świeciły na małym poborze prądu i się nie wypalały, bo każde zwiększanie ich prądu powoduje lawinowe ich zużycie. Mieć wysoką klasę obrazu i nie szkodzące na wzrok białe światła i nie spalające się LED to sama przyjemność dla działania nowoczesnego TV.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 08-11-2011, 09:56
Jezu !!!! O co tu chodzi ??? O promocję Telewizora z Tesco, który z JVC ma tyle wspólnego co nic ???? Jakieś bzdurne ustawienia NOWOCZESNEGO TV ???? Litości !!!!!!
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 08-11-2011, 09:59
To jest najbardziej low-endowy TV na rynku, a nie żadna nowoczesna technologia !!! Skończyć proszę z tym bełkotem !!!!
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 08-11-2011, 11:00
Zyzio,

Co do konieczności ustawiania telewizora w stosunku do ustawień sklepowych to cin akurat nie mija się z prawdą. Ogólne informacje cin-a wcale nie są aż takim bełkotem jakim na pierwszy rzut oka się wydają.

P.S. Nie wiem jak ten model bo nie widziałem ale zdarzają się low-endy cenowe (poniżej 2k ) z takimi możliwościami regulacji i z takim obrazem, że byłem bardzo zdziwiony.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 08-11-2011, 12:08
>> Gustaw, 2011-11-08 11:00:33

Ok, ale czemu ma służyć ten wątek ? Założyciel prowadzi jakiś monolog, gada z samym sobą na temat ustawień TV low-low-endowego specjalnie przygotowanego dla Tesco, tak on JVC jak jamnik Panasłonik, podaje ustawienia stricte dla tego TV - Dżizus - jakaś paranoja !
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 08-11-2011, 12:14
>> zyzio, 2011-11-08 12:08:26
Ok, ale czemu ma służyć ten wątek ?

Cin już tak ma :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 08-11-2011, 12:20
>> Gustaw, 2011-11-08 12:14:56
Cin już tak ma :)

Aaaa ! To, sorry, nie wiedziałem :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 11-11-2011, 18:59
Takie ważne rzeczy podałem: jak od razu ustawić nowy i nie rozpakowany TV, aby jasno świecił i nie pobierał większej mocy i nie zużywał się. W powtórkach w czasie pierwszy raz kupiłem taki TV, w innym sklepie i poprosiłem o nowy i nie rozpakowany i ustawiłem podświetlenie na wartość 0 i wiedziałem że będę miał jak nowy TV na bardzo długi czas. Ten TV co mam z Tesko jest już z wystawy i trzeci kolejny z powtórek w czasie i wypalony i nie mogę ustawić podświetlenia na 0 ale na 26.  Zapłaciłem jak za nowy TV a nie z wystawy i mówiłem że to jest nie w porządku, bo takie TV z wystawy są na Allegro za połowę ceny. Odnośnie matrycy to też nie potrzebnie traci czystość kolorów, poprzez wypalenie światłem, za mocno podświetlona LEDami. Oczy są najważniejsze i nie może łypać jak fleszem jasna biel, bo podświetlenie LED jest za duże. Ten typ TV ma dosyć różne ustawienia i prawidłowo ustawiony ma klasę nie gorszą od innych droższych TV i co ciekawe za dobrze ustawiony staje się przedmiotem dywersji i ktoś pogarsza jego parametry, aby nie polubić tego TV. Ma dobrą moc wzmacniacza P=2x10W i do tego różne audio filtry, ma też taką rezolucję jak w dobrych TV na 32cale a ma rozmiar ekranu 26 clai. Myślę że trzeba tą krótką edycję TV sprawdzić jak proponuję i ocenić. Złe i liczne, w szerokim zakresie ustawienia, na pewno nie dadzą dobrego obrazu jeśli ktoś się na tym nie zna. Wszystko do czegoś służy.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 12-11-2011, 17:34
Lepiej aktywnie mi prowadzić temat jak nic pisać, bo podaję te wiadomości które skąpi elektroniczny biznes. Jeśli ktoś się martwi że ma spalone LED to możliwe że w serwisie można zakupić odpowiednie i nowe LED i samemu wymienić. Długotrwała żywotność LED odpowiada ich prądowi pracy dla Ido=7.5% x Id max -odpowiadające mocy LED. Taki prąd równy 7.5% max prądu LED daje żywotność na długie świecenie t=100tyś.h. Można wybrać inny punkt pracy Ido=0.91 lub 0.1 x Id max i też LED dobrze i długo świeci. Problem z nowym LED jest taki aby go nie zasilić nawet jeden raz prądem większym jak 7.5% prądu max i dopiero wtedy jasno i długo świeci i powyżej tego prądu żywotność LED na dobre świecenie maleje gwałtowniej i zależy tylko od prądu jak jest duży i właśnie podświetlenie decyduje o tym prądzie. Biznes specjalnie nie dba o niszczenie się rzeczy i np. paluszkowe akumulatory MaxCel jako nowe ładowane są jedną godzinę i takie popsute sprzedają i dużo trzeba się namęczyć aby uzyskały jakąś pojemność. Sprawa podświetlenia jest prosta i wiele firm specjalnie nie da regulacji podświetlenia, aby nie sprawdzać jak w sklepie są spalone nowe TV i aby samemu nie zwiększać żywotności TV i jeśli tak jest to można samemu dostać się do zasilania LED i szeregowo coś dodać lub na zewnątrz wyprowadzić sobie taką regulację.  Te wartości prądów LED sł też dokładnie dobre dla latarek na LEDach i nawet można stosować mniejszy prąd Ido=6% x Id max. Należy wiedzieć spalone LED zasilone większym prądem szybko tracą jasność i każde zwiększenie ich prądu jeszcze bardziej przyśpiesza ich zużycie i przy tym nie jasno świecą a pobierają dużą moc.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 12-11-2011, 17:45
Aby wam się nic chciało mieć dobrze eksploatowane to na hasło nie dali mi dobrze zapisać zakresu prądu i powinno by: 0.091 lub 0.1 Id max.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 12-11-2011, 17:51
Cin,

W większości telewizorów jest już regulacja podświetlenia. W moim TV regulację podświetlenia mam ustawioną na 25-30% co dopowiada luminancji 127cd m/2. Trzeba tylko pamiętać aby tego podświetlenia zbytnio nie zmniejszyć ponieważ zmniejszają się jednocześnie możliwości TV pod kątem wyświetlania barw.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 12-11-2011, 18:24
Gdyby w TV LED było całkiem nowe i zakupione w serwisie to nawet trzeba by było ustawić mniejszy prąd jak Podświetlenie 0 i wystarczył by prąd Id=7.5% Id max i kolory były by ładne i jasne, bo nowy LED długo i jasno świeci przy małym prądzie, jeśli ani raz się nie przekroczy jego prądu długotrwałej żywotności i rzeczywiście realne ustawienia w nowym TV są takie jak Podświetlenie 25--30%, bo nowy LED świeci przy małym prądzie aż za jasno i jeśli się ten dobry prąd przekroczy to jego jasność już nie jest dobra, dla tego małego prądu. Można przypuszczać nowy LED przy małym prądzie i trochę większym też się szybko spala bo za jasno świeci i niszczy go za duża czułość na jasne świecenie, a nie niszczy go tak mały prąd.  Problem zastosowania zasilania LED małym prądem jest poważniejszy i się komplikuje i potrzeba dodatkowymi szeregowymi rezystorami i dla każdego LED wyrównać ich jasność świecenia i potem z osobna to samo zrobić dla każdej listwy z LEDami. Podałem mały rysunek z wzorami.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 13-11-2011, 07:28
Tak na prawdę to LED w TV ma połączenie szeregowe i wszystkie mają ten sam prąd, ale dobrze jest o LEDach wiedzieć więcej i jak je zasilać równolegle z napięcia o małej wartości np. Uz=3.45V min, co dla latarek odpowiada zasilaniu 3x AA -i dla akumulatorów i baterii.  Ciekawe zakres zasilania LED dla 6% ich prądu maksymalnego jest tylko jeden, bo tracą jasność świecenie dla tego prądu, jeśli się go raz jeden przekroczy. Zakres prądu 7.5%---9.1% jest łagodny i LED dla wzroku nie ma agresywnej jasności, a zakres prądu 10% jest progiem dla wzroku progiem kontrastowo agresywnego światła. Dla oświetlenia nie każdy biały LED jest dobry i zależy to od jego temperatury barwowej światła białego i zdolnego do tworzenia z niego dobrych kolorów, drugą rzeczą jest jak miękkie światło daje LED. Dobre rzeczy jak LED należy właściwie używać, aby je nie niszczyć i aby dobrze i długo i jasno świeciły.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 18-11-2011, 10:14
Zrobiłem nowe ustawienia dla małego poboru mocy i długiej żywotności LED. Obecnie TV pobiera moc P=27W a nie P=50W -najogólniej ma to istotne znaczenie dla ludzi nie chcących wydawać więcej pieniędzy. Nowe ustawienie: jasność-61, kontrast-20, nasycenie kolorów-20, podświetlenie-0, kolory: Red-0, Grin-17, Blue-26.  Tak ustawiony obraz jest podobny do monitora Laptoka i nie ma dużej jasności świecenia, ale skala odcieni jest rozjaśniona dla ciemniejszych świateł. Mimo takiego ustawienia konieczne jest jakieś słabe podświetlenie, może też na LEDach aby nie zużywać energii elektrycznej. Drugą sprawą jest duża wielkość ekranu 26" oraz małe pomieszczenia mieszkalne i dlatego oczy widzą tylko centrum a nie cały obraz i oglądany obraz ma za dużą dynamiczną prędkość łukową, która z dalszej odległości oglądanego obrazu nie męczy tak oczy jak z bliska.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 25-11-2011, 06:51
Jest czas przedświątecznych zakupów i pracujący sami sobie mogą sprawić prezent za lata pracy. Drugiemu tak drogiego prezentu się nie kupuje, bo można wyjść na głupka. Na Allegro znalazłem w dwóch miejscach model TV/ JVC LT-32HG35E, wielkość 32 cale w liczbie kilkanaście sztuk i jeśli są nie rozpakowane i nowe to cena jest dobra. Nie wiem czy ma funkcję podświetlenia LED, jeśli nie to się rozkręca ekran i jeśli LED są zasilane szeregowo dobiera się rezystorem w źródle prądowym tak mały prąd aby jasnością i kontrastem uzyskać obraz o niewielkiej mocy świecenia dla białych świateł a  ciemne światła miały szczątkową jasność, możliwe że i też  ten TV nie przekroczy mocy P=30W i będzie długotrwale dobry. Można odłączyć automatykę sterowania pilotem podświetlenia i na stałe ustawić prąd LED i to jest najpewniejsze że dzieci nie będą mogły uszkodzić LED. Cena jest nie wysoka z wysyłką poniżej 1200zł.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: MAG w 17-12-2011, 22:15

Muszę się wczytać

Czyli po zakupie trzeba wyregulować i nie przesadzać z jasnością?







Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 09-01-2012, 09:48
Szkoda że cofnęli wiele dobrych informacji. Opisany model TV ma regulację podświetlenia w skali od 0--100 i od razu dla nowego TV należy ustawić podświetlenie na pozycję 0. Podświetlenie jest to stała jasność i prąd świecenia LED od której zależy wypalanie się kolorowej matrycy i samych LED i nic ma wspólnego z jasnością, bo jasność jest to rozjaśnienie samej matrycy kolorów.  LED wypalają się lawinowo szybko w zależności od ich prądu świecenia. Dzięki tej funkcji podświetlenia można ustawić obraz podobnie nieszkodliwy dla wzroku jaki jest w laptopach, oraz pobór mocy zasilania TV spada z P=55W do P=27W.  Inne ustawienia to: jasność:61, kontrast:20, filtracja kolorów:R-0, G-17, B-26, nasycenie kolorów-20. Same TV na LED ustawione źle lub standardowo szybko się wypala i traci obraz i sam osobiście w sklepie wdziałem nowe i wypalone TV z wystawy i obraz był ledwie widoczny. Jeśli inne typy TV nie mają funkcji podświetlenia to elektronik robi zmniejszenie prądu LED i obraz jest trwały w czasie i dobry dla wzroku. Wniosek standardowe ustawienia obrazu nie uwzględniają nieszkodliwego obrazu dla wzroku i trwałości telewizora i dlatego takich TV nie można kupować jako z wystawy lub załączonych na ciągle w sklepie jako nowe bo to jest przestępstwo i na Allegro są w połowie ceny i to się ich kupić nie opłaca, bo wymiana LED i koszt serwisu jest za duży i matryca kolorów jest brudna i wypalona.  Tylko nierozpakowany TV najlepiej nadaje się aby oprócz ustawienia podświetlenia na =0 dodatkowo elektronikiem ustawić jeszcze mniejszy prąd świecenia LED. Te problemy mówią o tym że proponowane ludziom TV na LEDach są celowo zaniedbane -aby się szybko psuły, szkodziły na wzrok i zużywały więcej mocy -można się tłumaczyć że przy dużym podświetleniu i oświetleniu tylnym wzrok się trak nie męczy i obraz jest wspaniały, ale ile to kosztuje i tylko tym co mają pieniądze jest sens płacić i częściej kupować nowe TV.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 09-01-2012, 10:28
Jezu, to chyba ten LED JVC tak lawinowo się wypala :D Osobiście byłem świadkiem jak LED Szajsunga w EURO RTV AGD załączony 12 godzin na dobę przez niemal 365 dni w roku po 1,5 roku takiego świecenia na maksa w trybie dynamicznym, a więc miał przebieg ok. 6500 godzin na maksymalnych ustawieniach :-))))) nadal święcił oczojebnie na maksa i nic mu się nie wypaliło :)))))
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 09-01-2012, 10:32
Telelewizora nie kupuje się na całe życie, po cholerę więc męczyć się na jakiś idiotycznych ustawieniach ekonomicznym ? !!!! Prędzej elektronikę z tyłu TV szlag trafi niż LED-y się wypalą !!!
Ten wątek to istna paranoja jak dla mnie ! :D
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 09-01-2012, 10:33
ekonomicznych miało być :-))) Podświetlenie na "0" ???? No cholera zajebiście !!! :-))))))
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Radical w 09-01-2012, 11:41
Teraz robią taki badziew że rzeczywiście i tak pewnie padnie elektronika w środku po 3 latach a matryca będzie w porządku. Ale że koszt naprawy wyjdzie niewiele niższy od nowego telewizora to trzeba będzie kupić nowy i tak się ta machina sama nakręca.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 09-01-2012, 13:22
Odpowiedzią jest podświetlenie laserowe użyte przez Mitsubishi w serii LaserVue. Nie dość że lepsze, tańsze, trwalsze to i bardziej energooszczędne.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: novitas w 09-01-2012, 13:58
W latach trzydziestych dwudziestego wieku, pod koniec wielkiego kryzysu, powstała koncepcja tzw planowanego starzenia produktów. Zarówno pod względem technicznym, mody itp. Miało to doprowadzić do pobudzenia popytu i rozwoju gospodarek oraz firm. Koncepcja przewidywała produkcję po niższych kosztach w zamian za powtarzalność zakupów. By koncepcja mogła zaistnieć należało obywatelom dać więcej środków finansowych (na kredyty łatwo dostępne) oraz kreowanie przez środki masowego przekazu odpowiednie komunikaty (Konsument musi być mocno napalony:) i gotowy do większej konsumpcji).

Koncepcji nie wdrożono w życie na poziomie rządu USA ale koncepcja zyskała duże zainteresowanie firm i korporacji. Wystartowali w 1960 i zaczął się wyścig konsumentów którego skutki odczuwamy teraz. Piekielne zadłużenie społeczeństwa na świecie, sprzęt słabej jakości bo moda bo po co kupować rzadziej. Np. drukarki mają wbudowany chip który odpowiada za ilość wydruków. Po przekroczeniu granicy wydruków sprzęt przestaje działać.


To tak w temacie kiepskiej jakości sprzętu.

=========================================
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 09-01-2012, 14:26
Użytkuje w domku i rodzinnie 6 szajsungów z tego jeden najdroższy padł po ok. 3 latach i naprawa tego LCD 37cali  wyniosła ............ok. 2000zł !!! Jakiś inverter poszedł ?
Poszedł  na śmietnik ,a kosztował ok.6000zł ,3 lata trochę krótko ;-(
Drugi miał naprawę gwarancyjna -poziomy pas "ozdobny" się pojawił.
Ogólnie mam wrażenie ,że bez względu na cenę i markę LCD obliczone są one na 3-4 lata użytkowania.
Także kupować dobre ,ale najtańszy bo nie ma sensu ładować kasy w droższe modele .
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 09-01-2012, 14:44
Marka i cena nie ma obecnie znaczenia....tak niestety jest....
Osobiście dziwię się, że po 6,5 latach użytkowania mój monitor Samsunga 770 p 17" wciąż działa jak nówka, nie ma reguł więc, nie wszystko pada po 3 latach, ale trzeba mieć szczęście - to fakt, bo ogólnie sytuacja wesoła z niezawodnością nie jest :(
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 09-01-2012, 14:44
Ja mam u siebie akurat JVC, w grudniu skończył 4 lata (3 lata gwarancji) - jak na razie wszystko w najlepszym porządku. Szkoda by mi go było, gdyż zamówiłem sobie wersję "podrasowaną" (obraz i dźwięk) w stosunki do modeli z tego samego przedziału "ekranowego".
Matryca toshiby.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 09-01-2012, 14:46
Z drugiej strony monitory Fujitsu-Siemensa i kompy chodzą w pracy od 2006r., parę padło, ale nie wszystkie, to też jakiś powiew optymizmu :-))))
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 09-01-2012, 14:56
Apropos LCD -monitorów to dwa szajsungi poszły po ok.4-5 latach ,jeden jest czarny i nic mu nie pomaga ,a w drugim-jakby jednego koloru brakuje ?
Z tego co się dowiadywałem u znajomego w M.M, to w sprawie zawodności LCD - nie ma reguły wszystkie marki się psują równo ;-)
Takie g...... teraz robią.
A czemu upodobałem sobie szajsunga - bo wydaje mi się ,że najlepsze matryce robi za najmniejsze pieniądze daje najwięcej,
ale może nie mam racji ?
Kolega ma wyższy model 55cali Sony porównywałem go do swojego 46calowego szajsunga tej samej klasy to w ogóle nie ma co porównywać , na tym Sony obraz HD z N-tv - długo się musiałem zastanawiać czy to faktycznie jest HD ;-)
Przepaść , fakt szjsunaga trzeba ustawić ,zresztą  każdy LCD  tego wymaga.,fabryczne ustawienia są do d....
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Radical w 09-01-2012, 16:02
Mnie padł 26 calowy sharp po 5 miesiącach, dostałem na gwarancji nowy który padł znowu zaraz po gwarancji. Naprawa okazała się nieopłacalna. Sony 32 calowy działał około 5 lat więc dłużej ale również padł. Wszystkie 3 zwyczajnie przestawały się włączać... No comment.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 09-01-2012, 17:05
Na strychu trzymam starą "bańkę" CRT Sony Trinitron z bodajże 92 roku. Kiedyś służył jako monitor do poczciwej Amigi. Obraz jak żyleta do tej pory. W rozdzielczościach SD wszelkie LEDy mogą mu naskakać :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 09-01-2012, 18:23
Bańki Sony wyprodukowane w XXI wieku też były do du.. Siostrzeńcowi po 4 latach padł kineskop - legendarny jakby nie było Trinitron w  Sony 21 cali - wyświetlał tylko zielony kolor :-)))) Na śmietnik poszedł - naprawa nieopłacalna....
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 09-01-2012, 18:24
=> gutekbull
Też lubię Szajsungi ;-) Może trochę jeszcze mi pochodzą :-)))) Odpukać, psia jego mać :-))))
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: MAG w 09-01-2012, 18:45
Miałem się przyznać jak tv kupił mikołaj dzieciom a wiec myślę tak że Samsung UE32D5005XXE spisuje się na razie dobrze
Grają sobie i oglądają filmy , oczywiście fajnie działa DLNA z serwerem itd.

ogólnie niezbyt drogi ale dobry LED ustawiłem go ciemniej zgodnie z instrukcją coby nie wypalił im oczów, ustawienia sklepowe to ZGROZA.

Polecić mogę ale żeby był to jakiś niezbędnik , za 2 lata będzie inny zapewne.

Dziki za porady pozdrawiam



Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 09-01-2012, 19:26
Nie zastanowiło was ,ze normalnie jest gwarancja 2 letnia na np.46 calowy LCD, a przedłużenie jej tylko o następne 3 lata kosztuje coś 400-600zł ;-)
Mało tego to przedłużenie gwarancji nie daje szajsung tylko sklep w którym się kupuje.
Reasumując nie dają nam większych szans na dłuższe użytkowanie jak 2 lata ,a sam szajsung w ogóle nie chce się w to bawić  ;-)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Kraft w 09-01-2012, 19:29
>> Bańki Sony wyprodukowane w XXI wieku też były do du..

No były. To samo z monitorami, ale niemal wszystkich producentów. To były końcówki produkcji przed przejściem na LCD i plazmy, także pozbywali się największego szajsu. A teraz nastały takie czasy, że marka praktycznie straciła znaczenie. Patrzy się na konkretny model, a nawet serię danego modelu. Czasami bywają udane :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 10-01-2012, 00:11
To przedłużenie gwarancji tak naprawdę jest wykupieniem ubezpieczenia. W ramach takiego ubezpieczenia można potem bezpłatnie naprawić urządzenie. I tak jak z każdym ubezpieczeniem trzeba się wczytać czego ono nie obejmuje - nigdy nie jest tak, że ubezpieczenie daje tyle samo co wcześniejsza gwarancja.

Samsung opanował duży procent rynku matryc. Wiele innych firm (nawet sony) stosuje je w swoich produktach. To potem coś takiego jak "silniki skody" w skodach. Samsung robi je w miarę dobre, tanie i dostarcza każdą ilość. Nie opłaca się innym przeznaczać dużych kwot na utrzymywanie, rozwój i produkcję własnych . Taki philips juz ogłosił odejście z rynku telewizorów. Dużym dostawcą jest też toshiba.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 10-01-2012, 10:40
Zgadza się o tym właśnie pisałem ,swego czasu dzwoniłem do Samsung-Polska w sprawie przedłużenia gwarancji i wtedy dowiedziałem się ,ze oni nic takiego nie proponują -nie zajmują się tym, że jest to indywidualna inicjatywa sklepu i jest to zwykłe ubezpieczenie np.w Warcie.
Nie zmienia to faktu jak fachowy oceniają -rokują naszemu nowemu LCD ;-)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 10-01-2012, 10:56
To nie fachowcy, a wymieniacze ;-) Teraz się nie naprawia, a po prostu wymienia - cały płytkę, albo i cały produkt....
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 10-01-2012, 16:03
zyzio  ,żeby to była płytka to ok. ,ale mi zaśpiewali  za naprawę LCD  37 cali  2000zł ! ;-) i tak po 3 latach telewizor za 6000zł poszedł na śmietnik ;-) Trochę to irytujące, - przetłumacz to np.emerytom ,którzy uzbierali sobie na nowy LCD.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: nsk w 10-01-2012, 16:16
7 lat temu mój ojciec kupił telewizor projekcyjny od Samsunga. Była to jego jedna z gorszych decyzji, bo niedługo po tym jak kupił zrobił się boom na LCD. Obraz rewelacyjny nie jest, kąty porażka, ciekawostką jest wykonanie ekranu, bo jest inna niż większość TV. Ale mimo po 7 latach to do tej pory jeszcze nic się nie zepsuło, rozmiarowo to potwór, ludzie nie wierzą jak go widzą, że to tylko 42 cale, wydaje się jakby miał z 60 przez duże gabaryty.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 11-01-2012, 03:54
Znam się na świeceniu LED i od typu LED zależy jego barwa świecenia -odpowiedzialna za kolory i jakie miękkie światło daje LED. Ogólnie można osiągnąć większą jasność świecenia stosując LEDy mocy mające większą powierzchnię i zwiększając ich ilość a zmniejszyć ich prąd świecenia i takie światło nie jest tak agresywne a długa żywotność świecenia jest dobra. Niektórzy piszą o długiej i forsownej eksploatacji TV i o równoczesnej dobrej światłości ekranu i jest to związane z góry ograniczonym prądzie LED i nawet dla forsownych ustawień, a jeśli tak nie jest to znaczy są wykupione programy na automatyczną regenerację LED i innej możliwości nie ma. Co do żywotności LED to wielkich cudów nie ma i wypalają się lawinowo szybko w zależności od prądu świecenia. Ich żywotność świecenia 100tyś.h dotyczy tylko małych prądów i jest to prąd Id=około 1/20 maksymalnego prądu LED, lub troszeczkę więcej. Dla wielu osób nieszkodliwe  dla wzroku ustawienia jasności obrazu są jego podstawą oglądalności i inaczej być nie może.  W TV LCD jest podświetlenie obrazu cienkimi neonówkami i może ich wymiana na nowe nie jest tak kosztowna. nam się na świeceniu LED i od typu LED zależy jego barwa świecenia -odpowiedzialna za kolory i jakie miękkie światło daje LED. Ogólnie można osiągnąć większą jasność świecenia stosując LEDy mocy mające większą powierzchnię i zwiększając ich ilość a zmniejszyć ich prąd świecenia i takie światło nie jest tak agresywne a długa żywotność świecenia jest dobra. Niektórzy piszą o długiej i forsownej eksploatacji TV i o równoczesnej dobrej światłości ekranu i jest to związane z góry ograniczonym prądzie LED i nawet dla forsownych ustawień, a jeśli tak nie jest to znaczy są wykupione programy na automatyczną regenerację LED i innej możliwości nie ma. Co do żywotności LED to wielkich cudów nie ma i wypalają się lawinowo szybko w zależności od prądu świecenia. Ich żywotność świecenia 100tyś.h dotyczy tylko małych prądów i jest to prąd Id=około 1/20 maksymalnego prądu LED, lub troszeczkę więcej. Dla wielu osób nieszkodliwe  dla wzroku ustawienia jasności obrazu są jego podstawą oglądalności i inaczej być nie może.  W TV LCD jest podświetlenie obrazu cienkimi neonówkami i może ich wymiana na nowe nie jest tak kosztowna.  Dobrze ustawiony prąd LED daje gwarancję długiej używalności i nie wypalenia kolorowej matrycy. Obecnie jest moda ocieplania budynków i malowania ich na kolorowo i po jednym roku czasu kolory budynku jaśnieją i tracą kolor od słonecznego światła i trochę od deszczu. Ci co rozbierali lampowe odbiorniki to wiedzą jak żaróweczki małej mocy wypalają biały matowy plastik i kruszą go i wypalają na ciemny kolor.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 11-01-2012, 13:35
cin157=>
jak już tyle się dowiedziałem od ciebie ,to może napisz ile średnio powinien chodzić taki szajsung  na LEDach , a ile na lampach ?
Zrozumiałem, zeby oszczędzić ledy to należy nie przesadzać z jasnością  i chyba to samo się tyczy normalnego LCD - nie na ledach ?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Sim1 w 11-01-2012, 14:01
100 tyś. h to przy oglądaniu 8h dziennie (życzę zdrowia!) ponad 34 lata pracy.
Może jednak lawinowy spadek żywotności LEDów nie ma tu większego znaczenia?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 11-01-2012, 14:08
No pewnie, że nie ma ! Tyle to nie wytrzyma elektronika na bank. Nawet jak LED wytrzyma 20 tys. godzin to jest to sporo przy oglądaniu średnio 2-3 h dziennie. Szajsung z marketu wytrzymał ok. 6500 bez najmniejszego uszczerbku na maksymalnych ustawieniach.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 11-01-2012, 14:52
>> Sim1, 2012-01-11 14:01:42
>100 tyś. h to przy oglądaniu 8h dziennie (życzę zdrowia!) ponad 34 lata pracy.
>Może jednak lawinowy spadek żywotności LEDów nie ma tu większego znaczenia?


pewnie wszystko zależy od rozmiarów lawiny
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: pastwa w 11-01-2012, 15:07
>> gutekbull, 2012-01-10 16:03:49
zyzio ,żeby to była płytka to ok. ,ale mi zaśpiewali za naprawę LCD 37 cali 2000zł ! ;-) i tak po 3 latach telewizor za 6000zł poszedł na śmietnik ;-) Trochę to irytujące, - przetłumacz to np.emerytom ,którzy uzbierali sobie na nowy LCD.


Wcale sie nie zdziwie jesli w tych produktach rowniez zaaplikowano tak zwane "planowane postarzanie produktu", co robione jest nagminnie na kazdym obecnie polu, zaczynajac od zarowek poprzez drukarki (wbudowany czip sygnalizujacy awarie po ustalonej ilosci wydrukowanych stron) az do ubran (nici). Koniunktura produkcyjna ma polegac na tym ,ze ludzie beda regularnie wymieniac swoje dobra na nowe, dlatego te juz zakupione musza sie zepsuc po uplywie ustalonego w fabryce czasu inaczej biznes padnie. Naprawy wiec maja byc kosmicznie drogie ;\'))

W kontekscie tego nie sugerowalbym sie kompletnie zywotnoscia LED-ow, technologia to jedno, a interes producenta to drugie i nie zawsze musi to isc z soba w parze ;\'))

Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 12-01-2012, 08:13
http://noshit.pl/lubie/53777   - a tak się wychodzi z telewizorem ze sklepu :D
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 15-01-2012, 03:41
Dobrze że są liczne pytania i spostrzeżenia. Pisałem nowe TV działa sobie w sklepie po kilkanaście godzin dziennie i jeśli ustawienia nie są standardowe i mocniej LED świecą to potem można widzieć całkowicie wypalone LED i takie TV w ogóle nie mają jasności a jedynie widać obraz jako szare półcienie, czyli jest to całkowite wypalenie LED. Trwałość LED jest duża jeśli od razu w nowym TV ustawi się mały prąd ich świecenia. Sama elektronika jest wieczna i nie może się psuć tym bardziej że sterowanie niema mechanicznych elementów i odbywa się pilotem. Jedynie dużej integracji układy scalone jeśli się grzeją i nie są dobrze chłodzone to po czasie mogą się psuć i możliwe że jest to specjalnie liczone na skasowanie TV, tym bardziej jeśli całe TV nie jest normalnie wyprodukowane i dlatego niektóre psują się po trzech latach, czyli w okresie po najdłuższym okresie gwarancji. TV LCD podświetlane cienkimi neonówkami jest na pewno tańsze dla wymiany tych elementów świecących. I w tych TV możne elektronik próbować zmniejszyć świecenie nowych neonówek i też znacznie przedłużyć ich żywotność. Podam przykład neonówki na 220V z dławikiem świecą i startują przy napięciu 160V, czyli jest to 60V mniej. Mam neonówkę-żarówkę na 120V i nowa działa mi długo dla napięcia 78V zasilania.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 15-01-2012, 03:46
Proszę pamiętać jasność nie koniecznie jest odpowiedzialna za prąd świecenia LED a wpływa na rozjaśnienie matrycy kolorów i całkowite jej rozjaśnienie daje całe światło podświetlenia LEDami i właśnie na białych światłach widać jest jak mocno świecą LED a dobrze dla wzroku białe światła powinny świecić jak nie mocne światło neonowe dużej neonówki.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 17-01-2012, 12:33
cin157=>
To co mam ustawić  w nowym TV LED ,aby nie zarżnąć go w 3-4 lata - jaka funkcja jest za to odpowiedzialna , podświetleni ,jasność czy kontrast ? Bo to trzy osobne ustawienia w szajsungu ;-(

I analogicznie w standardowym  LCD czy tutaj jest inaczej ?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: zyzio w 17-01-2012, 12:47
Gutek - ustaw jak lubisz, a nie przejmuj się pierdołami :D Cin zaleca ustawienie podświetlenia na "0" - życzę przyjemności oglądania z takimi nastawami :-)))))
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 17-01-2012, 14:10
W moim JVC wybrałem ustawienia fabryczne (jedno kliknięcie na pilocie) - uważam, że lepiej się nie da. Obraz mam dobry. Jak telewizor ma paść za cztery lata, to wyższy kontrast (jeśli ktoś tak sobie ustawi) ani tego nie przyspieszy , ani niższy opóźni.

Tako rzeczę ja :)


ps : u moich znajomych taki telewizor gra już coż z osiem lat. I nic. A "chodzi" od rana do wieczora codziennie.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 17-01-2012, 14:18
>> gutekbull, 2012-01-17 12:33:23

Tryb: Film

Kontrast: 90-100%. Jeżeli zauważysz brak szczegółów w jasnych partiach obrazu, odejmij wartości.

Jasność : trudno powiedzieć bo zależy to od modelu matrycy. Wartość wyjściowa 50%. Jeżeli zauważysz, że TV gubi szczegóły w ciemnych partiach, (n.p. nie widać szczegółów ciemnego garnituru na jasnym tle) to zwiększ jasność. Jeżeli ciemne sceny "są wyprane" tzn czarne partie ekranu są szare a nie czarne to odejmij jasności.

Podświetlenie: trudno powiedzieć bo zależy to od modelu matrycy. Im mniej, przy jednocześnie satysfakcjonującym dla Ciebie obrazie, tym lepiej. U siebie, na innym rodzaju matrycy,   mam 25%.

Generalnie, za zużycie podświetlenia jest oczywiście odpowiedzialna ostatnia funkcja. To samo odnosi się to TV LCD i TV LCD LED.

Wyłącz też, o ile masz wbudowaną ( a prawdopodobnie masz) automatyczną regulację podświetlenia.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 17-01-2012, 14:55
Generalnie sprawa jest dość prosta, tylko trzeba podejść do sprawy zdroworozsądkowo i wybrać sobie odpowiedni materiał do porównań - czyli obraz "na żywo" :)

Podniesiony kontrast robi wrażenie "żylety", ale jest kompletnie nieprawdziwy i redukuje mnóstwo informacji

Trzeba zwyczajnie zadać sobie pytanie - czy biały kolor, jaki mamy na ekranie jest po prostu biały, czy też jest "żarówa". Najlepiej ustawiać np. na białych koszulach, podczas wiadomości (oczywiście trzeba wziąć mała poprawkę na to, że prezenterzy są nieźle doświetleni w studio, ale to nie oznacza, że najedli się uranu) - jeśli koszula "świeci", jak jarzeniówka, a przy tym w czerni brak szczegółów, to zdejmujemy kontrast (co zazwyczaj wymaga jednoczesnego podniesienia jasności)
Ponieważ wzrok się przyzwyczaja i zdejmowanie kontrastu jest "bolesne", to proponuję działać stopniowo - jeśli nie da się od razu zredukować kontrastu do realistycznego poziomu (bo obraz będzie wydawał się nijaki, bez życia), to można obniżać kontrast stopniowo - o kilka oczek co kilka dni, aż do momentu, kiedy koszula będzie wyglądała jak koszula, a czarna marynarka jak marynarka :) (czyli że widać normalny wzorek materiału, cienie, blond włosy kochanki... )

Generalnie - trzeba się zdecydować, czy chcemy mieć obraz prawdziwy (z grubsza jak w kinie, gdzie nie ma tzw. żylety), czy też uważamy, że, skoro wywaliliśmy te parę tysięcy na LCD-ka, to ekran ma się świecić jak psu jajca - co kto lubi

(Co do podświetlenia, to się nie wypowiadam - nie mam tego problemu :) )
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 17-01-2012, 14:58
>> Gustaw, 2012-01-17 14:18:26

>Kontrast: 90-100%.



8-) ?!?!?!?!?!?!?!?


chyba by mnie gały wypaliło, jakbym tak u siebie ustawił!
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 17-01-2012, 15:01
\'W moim JVC wybrałem ustawienia fabryczne (jedno kliknięcie na pilocie) - uw\'ażam, że lepiej się nie da. Obraz mam dobry.\'


Jesteś w błędzie , ustawienia fabryczne są do d.... y, dzisiejszego   TV LED czy LCD praktycznie nie da się ustawić ręcznie -na oko .
Stąd się biorą obiegowe opinie ,ze dany LCD np. szajsung jest zły - kolory itd. - bo właściciel nie umiał go ustawić ;-)
Można skorzystać z profesjonalisty ,albo kupić taką zabawkę - kolorymetr ,ale to kosztuje.
Ja zrobiłem to sprytniej poszukałem stron w necie gdzie ludzie posiadający takowe instrumenty i ten sam LCD co mój, mało tego z ta samą matrycą co moja,- powklejali gotowe ustawienia , najlepiej w szajsungu to zrobić w ustawieniu Film -gdzie ma się wpływ na każdy parametr LCD.
To jedna z takich stron :
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1243937&page=2
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 17-01-2012, 15:04
>> Gustaw, 2012-01-17 14:18:26

>Jasność : trudno powiedzieć bo zależy to od modelu matrycy. Wartość wyjściowa 50%. Jeżeli zauważysz, że TV gubi
>szczegóły w ciemnych partiach, (n.p. nie widać szczegółów ciemnego garnituru na jasnym tle) to zwiększ jasność.
>Jeżeli ciemne sceny "są wyprane" tzn czarne partie ekranu są szare a nie czarne to odejmij jasności.


tutaj warto sprawdzić, czy jest regulacja gamma
jeśli jest, i jeśli uważamy, że jasność jest ok i po zmniejszeniu biały zrobiłby się nienaturalny, szary, a jednocześnie czarny jest niesatysfakcjonujący (dużo szczegółów, ale za to generalnie jest szaro, a nie czarno), to warto spróbować zwiekszyć wartość gamma

jeśli regulacja jest dobrze zrobiona, to biały powinien pozostać bez zmian, a czerń powinna się nasycać (niestety, z jednoczesną stopniową utratą szczegółów)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 17-01-2012, 15:06
>> magus, 2012-01-17 14:58:49
8-) ?!?!?!?!?!?!?!?
chyba by mnie gały wypaliło, jakbym tak u siebie ustawił!


Bo masz plazmę, sierotko. Mówimy o nowoczesnych telewizorach a nie o skansenie z zabytkami techniki ;-)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 17-01-2012, 15:13
Bez przesady. To nie są oliwskie organy. Sam ustawiam swój sprzęt pod siebie. Nad ustawieniami mojego telewizora spędziłem kilka dni "ruszając" wszystkim czym tylko się dało. Widać w fabryce się postarali, gdyż ich ustawienie najbardziej mi podeszło. Mam cacy obraz. Mało który telewizor oglądany w skepie (a jest ich czasem kiladziesiąt) ma obraz mi odpowiadający.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 17-01-2012, 15:21
Telewizor ma być ustawiony do miejsca, w którym będzie użytkowany (okno, lampa(y) ), stąd czyjeś wyliczenia nie mogą być brane pod uwagę.
Ze względu na komfort patrzenia mój telewizor nie może być np. srebrny (lub mieć srebrną ramę wokół ekranu) - coś takiego szybciej męczy wzrok, zwłaszcza nocą, oraz "zafałszowuje" kolory - jestem bardzo wymagającym użytkownikiem.
Dlatego używanie fabrycznych nastawień nie jest w moim przypadku pójściem na łatwiznę .
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 17-01-2012, 15:30
DeeS=.

Zdaje się ,ze nie bardzo wiesz o czym mówię ;-) Tobie się wydaje ,że ustawiłeś.
Nie sposób jest ustawić samemu odcień bieli w takim szajsungu, to już lepiej te organy stroić ;-) ja nie mowie o ustawieniu jakie ci podeszło ,ja mówię o ustawieniu ,które jest ustawieniem najbardziej zbliżonym do naturalnych barw, - takich jak za oknem w naturze - czyli to co można wydusić z LCD .
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung-f52.html
poczytaj sobie , tam ludki podobnie jak my audio bawią się kinem ,TV
U mnie np. ustawienia fabryczne to jeden cukierek z bardzo podbitym kontrastem ,nie ma to nic wspólnego z naturalnymi barwami.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 17-01-2012, 15:35
>> Gustaw, 2012-01-17 15:06:21
>> magus, 2012-01-17 14:58:49
>>8-) ?!?!?!?!?!?!?!?
>>chyba by mnie gały wypaliło, jakbym tak u siebie ustawił!


>Bo masz plazmę, sierotko. Mówimy o nowoczesnych telewizorach a nie o skansenie z zabytkami techniki ;-)


oj chyba nie do końca
pamiętam jak kupowałem TV, to mówiło się, że z plazmą jest taki marketingowy problem, że w sklepowych warunkach słabo świeci i obraz wygląda nieatrakcyjnie
skoro jednak ma taki zapas kontrastu w porównaniu co LCD, to powinno być odwrotnie chyba?
no chyba, że chodzi o to, że LCD-ki można bezpieczniej żyłować, bo się matryce nie wypalają
(ale z tego co piszecie, to też nie jest do końca prawda)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 17-01-2012, 15:45
>> gutekbull, 2012-01-17 15:30:42
>ja mówię o ustawieniu ,które jest ustawieniem najbardziej zbliżonym do naturalnych barw, - takich jak za oknem w naturze -

a to prawda, bez sprzetu i w przeciętnym telewizorze to zabawa na długie zimowe wieczory :)


> czyli to co można wydusić z LCD

a z tym to już różnie bywa
nie z każdego sprzętu audio, że powiem oględnie, da się wycyzelować dźwięk jak w naturze :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 17-01-2012, 15:45
>> DeeS, 2012-01-17 15:21:34
Telewizor ma być ustawiony do miejsca, w którym będzie użytkowany (okno, lampa(y) ), stąd czyjeś wyliczenia nie mogą być brane pod uwagę.

Telewizor ma być ustawiony tak aby spełniał określone standardy. Przy kalibracji można uwzględnić czynniki takie jak zewnętrzne oświetlenie.

>>Ze względu na komfort patrzenia mój telewizor nie może być np. srebrny (lub mieć srebrną ramę wokół ekranu) - coś takiego szybciej męczy wzrok, zwłaszcza nocą, oraz "zafałszowuje" kolory - jestem bardzo wymagającym użytkownikiem.

To nie jest prawda.  Srebrny/szary jest barwą neutralną dla wzroku, natomiast negatywne znaczenie ma czerń, która optycznie podwyższa kontrast i dzięki temu męczy wzrok. Dlatego producenci tak często dają czarne ramki aby obraz fajnie wyglądał.

>>Dlatego używanie fabrycznych nastawień nie jest w moim przypadku pójściem na łatwiznę .

Być może zdarzyło się tak, że fabrycznie Twój TV jest dobrze skalibrowany - tzn wyświetla liniowo. Daję jednak sobie obciąć głowę, że dekoder kolorów jest ustawiony niewłaściwie, szczególnie jeżeli chodzi o kolor zielony. Dlaczego ? Mogę w zasadzie napisać, że wszystkie TV mają przewalony zielony tzn zielony nie odpowiada standardowi PAL (SD) i 709 (HD)
:-)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 17-01-2012, 15:53
>> magus, 2012-01-17 15:35:20
oj chyba nie do końca

Do końca, Magus, do końca. :-)
Wynika to z tego, że w plazmie nie masz podświetlenia. Maksymalną luminancję (jasność) w TV LCD definiuje ustawienie podświetlenia  Jeżeli ustawisz podświetlenie w TV LCD na maksimum to ustawienie kontrastu ok 90-100% wypali oczy tak samo jak w plazmie. Jeżeli ograniczysz ilość dostarczonego światła do matrycy przez zmniejszenie podświetlenia to maksymalne ustawienie kontrastu niczego nie wypali bo wcześniej to ograniczyłeś.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 17-01-2012, 16:07
Gustaw,

a tak w ogóle, to po cholerę w ogóle jest to regulowane podświetlenie?
czy dobrze rozumiem, że to jest takie ograniczenie jasności? zabezpieczenie przed przepaleniem?

czy też zwyczajnie, te LCD-ki to taki szajs, że po kilu miesiącach jasność spada o połowę i trzeba maksymalnie podkręcać :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 17-01-2012, 16:24
>> magus, 2012-01-17 16:07:31
a tak w ogóle, to po cholerę w ogóle jest to regulowane podświetlenie?

Ludzie wieszają TV w różnych dziwnych miejscach. Jeżeli na matrycę pada silne światło słoneczne to trzeba podkręcić

>>czy dobrze rozumiem, że to jest takie ograniczenie jasności? zabezpieczenie przed przepaleniem?

Może nie tyle przed przepalaniem co przed szybszym zużyciem i dużymi rachunkami za energię.


Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 17-01-2012, 18:54
.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: cin157 w 17-01-2012, 19:45
Wystarczy podpiąć amperomierz i sprawdzić jak zmienia się pobór mocy w zależności od ustawień obrazu. Jeśli jasność nie wpływa na pobór mocy to obraz jest nawet jasny i wyraźny w cieniach i dodatkowo kontrastem niewiele można poprawić prawidłowe odcienie. Pisałem prąd LED zmienia się na mniejszy samemu i tym bardziej jeśli TV nie ma regulacji podświetlenia i najczęściej tak jest. Jeśli ekran TV nie widzi wpadającego światła i jest ustawiony tyłem to obraz jest jasny i pobór mocy zasilania jest mały. Prawidłowo ustawiony prąd nowych LED daje ich trwałą i długą żywotność i prędzej ktoś popsuje niezawodną elektronikę. Po prostu dobrze ustawiony LED TV jest dobry do końca życia.  
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 01:46
Mój tam podświetla bez problemu, kontrast - żyleta, a do kolorów jest taka tablica z plexi, którą stawiam przed tv.
Jestem zwolennikiem prawdziwego vintage, a nie jakichś polakierowanych desek do mięsa.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 18-01-2012, 08:38
A można tam jeszcze obejrzeć Piątek z Pankracym?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 18-01-2012, 09:14
>> posibrzuh, 2012-01-18 01:46:51

Ten telewizor pamięta chyba jeszcze czasy Jagiellonów.
To na tym telewizorze Władysław Jagiełło oglądał relację z bitwy pod Grunwaldem a obok tego telewizora wbijano dwa nagie miecze ("których ci u nas dostatek").
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 10:07
" ... To nie jest prawda. Srebrny/szary jest barwą neutralną dla wzroku, natomiast negatywne znaczenie ma czerń, która optycznie podwyższa kontrast i dzięki temu męczy wzrok. Dlatego producenci tak często dają czarne ramki aby obraz fajnie wyglądał ... "

Nie wiem co na to definicje, moje odczucia są inne. Kiedy miałem srebry telewizor ze srebrną ramką dookoła ekranu, to nawet najmniejsze oświetlenie odbijało się od niej powodując "zamglenie" obrazu. Taka odbijająca ramka wręcz świeciła do mnie. Przy czarnym jest jak w kinie czyli dobrze.
Jeśli wieczorem staniesz naprzeciwko drugiej osoby a ona zapali obok swojej głowy lampkę , to momentalnie jej twarz stanie się dla Ciebie w odbiorze mniej wyraźna. To samo miałem przy srebrnym właśnie.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 10:38
" ... ja nie mowie o ustawieniu jakie ci podeszło ,ja mówię o ustawieniu ,które jest ustawieniem najbardziej zbliżonym do naturalnych barw, - takich jak za oknem w naturze ... "

Każdy w sposób świadomy, bardziej lub mniej, dąży do odwzorowania naturalności obrazu w swoim telewizorze.
Natura natomiast ma to do siebie, że jest bardzo złożona i dany kolor ma u niej wiele odcieni. I każdy jest tym wzorcowym. Ja tam wolę zaufać swojemu odczuciu niż miernikowi. To tak jak z kalibracją w magnetofonie.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 18-01-2012, 10:42
DeeS,

zwyczajnie nie wiesz o czym mówisz

urządzenia o których mówi Gutekbull porównują obraz wyświetlany przez matrycę z oryginalnym sygnałem
tam nie ma mowy o żadnych gustach

myślisz, że obraz w kinie z certyfikatem THX jest regulowany wg gustu p. Miecia obsługującego aparaturę?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 18-01-2012, 11:03
>> DeeS, 2012-01-18 10:38:59
 Ja tam wolę zaufać swojemu odczuciu niż miernikowi.

Jeżeli jedziesz samochodem i widzisz na drodze radar to ufasz odczuciu czy miernikowi ? :-)
Człowiek inaczej postrzega barwy w zależności od zmęczenia, pogody, ciśnienia, tła - układu odniesienia.........
Nie ma szans aby tak dobrze ustawić telewizor na oko jak można to zrobić (dobrym) miernikiem.

 >>I każdy jest tym wzorcowym

Nie każdy. Są konkretne pola testowe i barwy referencyjne opisane w sposób kolorymetryczny jakie powinien wyświetlać konkretny telewizor. Ustawisz obraz na jednym kanale a na innym okaże się, że jest do bani. To tak jakby sprzęt audio konfigurować pod jeden utwór.

Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 18-01-2012, 11:13

Każda audycja telewizyjna czy film, który oglądamy w kinie lub z naszego domowego DVD realizowane są przy złożeniu pewnych standardów opisujących warunki, które powinny być spełnione przez urządzenia wyświetlające obraz. Głównym powodem wprowadzenia standardów jest to, aby widz odbierał obraz (jego barwę, jasność, nasycenie, kontrast) w taki sam sposób, jak zakładał to reżyser filmu lub realizator audycji.

W praktyce, odbiorniki telewizyjne lub projektory, wyświetlają obraz daleko odbiegający od tychże standardów. W rezultacie, osoba oglądająca audycję telewizyjną lub film DVD na swoim telewizorze często nie zdaje sobie sprawy, że obraz, który widzi jest w znacznym stopniu zafałszowany, tj. niezgodny z zamysłem twórcy. Często uważa się, że przyczyną tego zjawiska są ograniczenia samego odbiornika TV, problemy występujące po stronie nadawcy audycji lub realizatora filmu, ale w istocie nierzadko powodem są nieprawidłowe nastawy podstawowych parametrów wyświetlania obrazu, takich jak: jasność, kontrast czy nasycenie koloru. Jednym słowem nasz telewizor  (lub projektor)jest po prostu rozregulowany. Efektem tego mogą być np. przesycone i nienaturalne kolory czy też brak szczegółów obrazu w jego najjaśniejszych lub najciemniejszych fragmentach. Zazwyczaj widzowie nie zdają sobie sprawy z tego, że na swoim telewizorze mogą zobaczyć więcej i lepiej.

Jakość obrazu naszego telewizora vs. czas i koszty producentów.
Kupując nowy, nierzadko drogi, telewizor zwykle spodziewamy się, że został on we właściwy sposób ustawiony już u producenta. Oczywiście, każdy egzemplarz telewizora powinien być indywidualnie regulowany w fabryce, ale przy masowej produkcji, ze względu na czas i koszty takiego procesu, nie jest to realnie możliwe. Efekty braku takiej "wstępnej" regulacji można łatwo zaobserwować np. w sklepach z odbiornikami TV, kiedy to wiele różnych telewizorów, tego samego typu, wyświetla ten sam obraz niekiedy w skrajnie różny sposób. Producenci telewizorów umożliwiają zwykle skorzystanie ze wcześniej zdefiniowanych zbiorów ustawień (jasności, kontrastu, nasycenia kolorów, ostrości) nazywanych w różny sposób - np. "standard", "dynamiczne", "film", itp. Jednakże są to ustawienia dedykowane dla wszystkich odbiorników całej serii produkcyjnej a nie dla konkretnego odbiornika TV. Głównym problemem jest to, że konkretne układy elektroniczne, kineskopy, matryce ciekłokrystaliczne lub ekrany plazmowe zachowują się w inny sposób - indywidualnie dla każdego wyprodukowanego egzemplarza i stąd - mimo zastosowania takich samych ustawień, efekt braku powtarzalności obrazu dla różnych TV, nawet z tej samej serii czy dla tego samego modelu. Oczywiście, każdy użytkownik odbiornika TV może spróbować dokonać jego regulacji na tzw. "oko", ale wbrew pozorom jest to stosunkowo trudne i czasochłonne oraz nie daje wcale pewności zbliżenia się do zakładanego standardu.

Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 11:14
Jedno pytanie, co stanowi ten oryginalny sygnał ? Czy nie stanowi on aby wypadkowej upodobań panów projektantów ? Na ile on już jest "skażony" ich gustem. Ta sama sprawa co z reżyserami dźwięku w studio, interpretacją wykonawcy, dyrygenta. To ważne aby otrzymany sygnał był w stu procentach tym co nadany (fizyka). Ale na ile on może stanowić wzorzec sam w sobie (odczucie) ?  

 
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 11:22
Maksimum to można wycisnąć z silnika, obraz jest bardziej złożony. Wkraczamy tu w obszar indywidualnych upodobń i tu jednej normy zastosować się nie da. W grę wchodzi rola gustu każdego z nas a nie operowanie miernikiem.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 18-01-2012, 11:40
>>Wkraczamy tu w obszar indywidualnych upodobń i tu jednej normy zastosować się nie da.

Mówimy o wiernym naśladowaniu rzeczywistości czy o miłym dla oka koloryzowaniu ?

Jeżeli o tym drugim to oczywiście można ustawić wszystko na oko. Lubisz obraz n.p. czarno-biały ? OK ale rzeczywistość nie jest czarno-biała.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 12:02
Gustawie, ależ żeby odwzorować naturalne (znane z natury) barwy (o ile technika w postaci odbiornika telewizyjnego sama w sobie nie wnosi ograniczeń ) nie potrzeba nic więcej jak Twoich oczu. Kilka dni "kręcenia" i już wiesz co możesz osiągnąć na swoim telewizorze. Jeśli jednak nie ufasz temu co widzisz (!) zawsze możesz siegnąć po ten miernik. Oponuję jedynie przeciw temu, że "miernik" ma być dla mnie większą wyrocznią niż moje oczy.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 12:18
>> magus, 2012-01-18 08:38:26
A można tam jeszcze obejrzeć Piątek z Pankracym?

Ba - nawet Pan Półka i Spółka, PanCerowanego i Towarzysza Sokorskiego.
Ten tiwi ma duszę, nie to co te kilometrowe lustra z milionem guzików.
Wiesz jak się dobrze na nim ogląda "Oczy Mumii Ma", z Polą Negri?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 18-01-2012, 13:16
>> DeeS, 2012-01-18 12:02:26
Kilka dni "kręcenia" i już wiesz co możesz osiągnąć na swoim telewizorze.

Raczej nie wiesz, bo bardzo dużo funkcji związanych z obrazem jest ukrytych w menu serwisowym.
Na oko możesz ustawić jasność, kontrast, nasycenie ale już poprawne ustawienie balansu bieli od 10 do 100 IRE jest bardzo trudne bez miernika. Poprawne ustawienie dekodera koloru i gamutu bez miernika nie jest praktycznie możliwe.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 18-01-2012, 13:19
>> posibrzuh, 2012-01-18 12:18:33
PanCerowanego

Pamiętam tą skarpetę z guzikami zamiast oczu :-)
Wolałem jednak smoka Telesfora.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 13:51
Uważacie, że każdy telewizor po zakupie należy rozebrać, a następnie poskładać i wyregulować ?  Ok.
Jak to dobrze, że zadowala mnie już to co mam :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 18-01-2012, 14:06
>> DeeS, 2012-01-18 13:51:51
Jak to dobrze, że zadowala mnie już to co mam :)

To dobrze, że niektórym tak mało potrzeba do szczęścia ;)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 18-01-2012, 15:03
Niestety dziś prawidłowe ustawienie samemu TV  LCD czy LED jest praktycznie niemożliwe , dziwi mnie fakt ,że nie wprowadza się takich ustawień w fabryczne konfiguracje ?! To co mam ustawione na stale w szajsungu to tragedia ,kontrast na 100% jasność i podświetlenie prawie na maksa, kolory cukierkowate , np. zielony nie przypomina trawy na boisku piłkarskim, tylko tylko sztuczną wykładzinę w markecie, wysoki kontrast - ale brak szczegółów w obrazie ;-( Ogólnie kicha -nie dziwie się ,ze niektórzy narzekają .
Słyszałem ,ze w Warszawie można taka usługę zamówić u profesjonalisty ?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 18-01-2012, 16:19
gutekbull

myslę, że Gustaw ma rację - rozrzut parametrów poszczególnych elementów jest taki, że przy masowej produkcji ciężko jest utrzymać standard

1,5 roku temu, wedle mojej wiedzy, tylko 2-3 modele telewizorów (Panasonic) miały certyfikat THX - jedno z predefiniowanych ustawień, obok dynamiczny, gra, film, etc. miało nazwę THX i testy wykazywały, że fabryczne parametry tego ustawienia były poprawne

nie wiem jak jest teraz - nie interesowałem się ostatnio
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 18-01-2012, 16:20
>> DeeS, 2012-01-18 13:51:51
>Uważacie, że każdy telewizor po zakupie należy rozebrać, a następnie poskładać i wyregulować ? Ok.


nie zapomnij o północy nasikać trzy razy przez lewe ramię
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 18-01-2012, 16:36
" ... >> magus, 2012-01-18 16:20:52
>> DeeS, 2012-01-18 13:51:51
>Uważacie, że każdy telewizor po zakupie należy rozebrać, a następnie poskładać i wyregulować ? Ok.


nie zapomnij o północy nasikać trzy razy przez lewe ramię ... "


Nie ma sprawy. Nic tu po mnie na audiohobby jak widać. Może pozostać forum osób wzajemnej adoracji.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 18-01-2012, 17:34
"Nie ma sprawy. Nic tu po mnie na audiohobby jak widać. Może pozostać forum osób wzajemnej adoracji."

Wprawdzie nie zgodziłem się z twoja opinią ,ale przecież po to jest to forum  ?
Nie rozumiem o co się obrażasz ?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 18-01-2012, 17:40
Gutekbull

Dudeck tak ma
On uważa, że jemu wolno cudze wypowiedzi sprowadzać do absurdu
I tylko jemu...
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 19-01-2012, 09:42
" ... nie zapomnij o północy nasikać trzy razy przez lewe ramię ... "

Ja się nie obrażam, nie przebywam tam gdzie mnie nie chcą. A to wyżej nie jest polemizowaniem z kimś o innych zapatrywaniach.

Zabrakło jeszcze :

" ... dlaczego śmiecisz?
rozpieprzasz kolejny wątek ... "

Oczywiście.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 19-01-2012, 09:47
wiesz, Dudeck, mozna jeszcze tak:


">> DeeS, 2012-01-18 16:36:24
>Uważacie, że każdy telewizor po zakupie należy rozebrać, a następnie poskładać i wyregulować ? Ok.


co kto lubi
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 19-01-2012, 09:49
Magus, co mam Ci odpowiedzieć?
Że pojęcie sarkazmu jest Ci obce. To nie było naśmiewanie się z mojej strony w najmniejszym stopniu. Jeśli tak to wyszło, to widać nie potrafię należycie tego "sprzedać".
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: w 19-01-2012, 09:53
ps : sarkazm podciągam pod żart, ironizowanie już pod naśmiewnictwo.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 19-01-2012, 10:45
Luz Panowie,

Przy okazji. Czy sarkazm ma coś wspólnego z katarem ? Tak tylko pytam bo mi się skojarzyło ;-)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 19-01-2012, 12:11
Mi się skojarzyło z Sarakozym :-)
A Katar mi się kojarzy z inwestorami z kolei :-D
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: lancaster w 19-01-2012, 12:25
Apropos telewizora....czy to jest naprawdę aż taki problem żeby ustawić obraz takj jak nam odpowiada ?:-)
Dla mnei fajnie jak kolory nie świecą (ale tez nie są wypłowiałe), jak jest możliwie przyzwoita głębia, nie jest przewalony kontrast...i ogólnie jak od czasu do czasu coś wygląda interesująco. TV praktycznie nie oglądam, czasami jakiś film obejrzę i daje radę. LCD-ki są z reguły przekontrastowane, kolory "przeszklone", plazmy z kolei naturalniejsze w kolorystyce, choć bywają nieco mdłe w odbiorze. Fajnie się plazmę ogląda, sam żyję z lcd (bo dostałem 5lat gwarancji bez dodatkowych kosztów).
Telewizor 100Hz i tak widzę jak obraz "płynie", szału nie ma...ale ja to widzę na lcd-kach za 10Kzł i lepiej też niestety. nadal się odgrażam, ze do filmów zorganizuję sobie rzutnik :-)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: majkel w 19-01-2012, 12:34
>> lancaster, 2012-01-19 12:11:05
Mi się skojarzyło z Sarakozym :-)

Ja mówię "ser kozi" z akcentem na ostatnią sylabę.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 19-01-2012, 13:02
>> lancaster, 2012-01-19 12:25:32
Apropos telewizora....czy to jest naprawdę aż taki problem żeby ustawić obraz takj jak nam odpowiada ?:-)

I tak i nie.
Możesz ustawić obraz taki jak Tobie odpowiada bez jakiś specjalnych ceregieli. Problem polega na tym, że kombinując można ustawić jeszcze lepiej ( wiernie, niemęcząco, naturalnie, liniowo....) . Stopień poprawy jest różny. Są takie TV które są już tak dobrze ustawione fabrycznie, że przyrost jakości będzie nieznaczny ale to nieliczne przypadki.

Może inaczej....podłączasz Dynki do SunAudio 2A3. Niby fajnie gra. Podłączasz zamiast Dunek Klipsch Heresy  i ...... ;-)

Są oczywiście zwolennicy sportów ekstremalnych, którzy lubią kiedy obraz nie jest wierny ale świeci się jak psu ....obroża
:-) Tutaj oczywiście żadne kalibratory, generatory pól testowych i przestrzenie barwne nie mają sensu :-)
Tak się składa, że dwóch moich znajomych kupiło ostatnio Samsungi 46" z podświetleniem LED (3D). Kiedy widzę jakość i neutralność obrazu to ze zdumienia przecieram tylko moje załzawione oczy. Nie chce się wierzyć, że coś takiego można oglądać ..... a jednak :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 19-01-2012, 13:52
>> DeeS, 2012-01-19 09:49:58
>Magus, co mam Ci odpowiedzieć?
>Że pojęcie sarkazmu jest Ci obce. To nie było naśmiewanie się z mojej strony w najmniejszym stopniu. Jeśli tak to
>wyszło, to widać nie potrafię należycie tego "sprzedać".


a ja zwyczajnie pociągnąłem dalej twój "sarkazm"

z czym masz problem?
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 19-01-2012, 13:56
>> Gustaw, 2012-01-19 13:02:18
>> lancaster, 2012-01-19 12:25:32
>>Apropos telewizora....czy to jest naprawdę aż taki problem żeby ustawić obraz takj jak nam odpowiada ?:-)


>Może inaczej....podłączasz Dynki do SunAudio 2A3. Niby fajnie gra. Podłączasz zamiast Dunek Klipsch Heresy i ...... ;-)



myślę, że lepiej to porównać do odpowiedniej zwrotnicy
jak zrobiona dobrze, to dostaniemy optymalny dźwięk z danych głośników
jak źle, to... sami wiecie lepiej ode mnie :)
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 19-01-2012, 15:21
>> magus, 2012-01-19 13:56:13
myślę, że lepiej to porównać do odpowiedniej zwrotnicy
jak zrobiona dobrze, to dostaniemy optymalny dźwięk z danych głośników

To faktycznie lepsze porównanie.

Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 19-01-2012, 19:33
@Panowie ;)

Piszecie tu o stronach podających optymalne ustawienia, które zrobił ktoś używając specjalistycznego sprzętu.

OK. Przy jakim świetle to było robione ?

dziennym ? przy światłach (jakich, ciepłe, zimne), jaki kolor ścian, zasłon, pora roku .... (mogę tak długo).

Miejsce zacienione, tło i otoczenie jasne/ciemne. W jakiej odległości siedzicie przed telewizorem. Uzywacie okularów/szkieł (z polaryzacja/bez, przyciemnianych ...)

W domu mam LCD Sharpa i Plazmę Pansonica. Pani-sonia podpięta jest do PC-ta służącego mi do "rozrywki" audio/video. NVIDIA podaje sygnał 1080p. Ma sporo ustawień. Telewizor ma sporo swoich ustawień.

Na szczęście NVIDIA ma program nadający "przykładowe" obrazy przy których można próbować ustawiać parametry telewizora.

Innych używam dla audio/internetu. Innych jak oglądam filmy z potPlayera.

Na prawdę podziwiam was, że zastosowaliście jedne ustawienia jako "optymalne". Ja tak nie potrafię
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: majkel w 19-01-2012, 20:18
A mnie się tak udało na LCD Samsunga, że tylko głośność zmieniam wedle potrzeby. :) Akurat wkurza mnie, że do każdego źródła ma inny profil. Musiałem to przepisywać z tego jednego, gdzie sobie trafiłem z ustawieniami. W sumie to czasem przestawię o jedną kreskę w te lub we w te podświetlenie, reszty nie ruszam. Samsung ma jakiś taki fajny tryb kolorów zwany "naturalne" i po zjechaniu ostrości do zera i tonacji barw na neutralną z zimnej, wszystko mi pasuje w ustawieniach fabrycznych - jasność, kontrast, nasycenie, czyli pewnie w połowie - nie pamiętam. Ja w ogóle spędzam tak mało minut (bo raczej nie godzin) przed telewizorem w ciągu dnia, że dopieszczanie parametrów obrazu nie ma żadnego sensu, a zakup drogiego telewizora byłby jeszcze bardziej nieuzasadniony. Między 1080p a niższą rozdzielczością widziałem różnicę, więc dołożyłem, ale reszta nie miała dla mnie znaczenia. Samsungi w ogóle mają jakiś taki fajny, naturalny obraz, nawet jest poczucie trójwymiaru czasem.
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: magus w 19-01-2012, 20:47
ogorek,

obraz ocenia się w warunkach optymalnych - musi być ciemno jak w... kinie :)
oczywiście, że na co dzień tak nie oglądamy - ale nie da się znaleźć jednego optymalnego ustawienia dla wszelkich sytuacji (światło górne, światło boczne, światło górne i boczne, boczne - 1 lampka, boczne 5 lampek, światło dzienne poranne, popołudniowe, wieczorne, zimowe, letnie.... można tak w nieskończoność, to prawda)

po to telewizory dają możliwość zaprogramowania kilku różnych ustawień
ale najlepiej zawsze oglądać po ciemaku

pocieszające jest, że przy dobrze ustawionym telewizorze to co głownie trzeba regulować przy zmianie światła to jasność/kontrast
i to we względnie niewielkim zakresie
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: ogorek w 19-01-2012, 21:52
pocieszające jest, że przy dobrze ustawionym telewizorze to co głownie trzeba regulować przy zmianie światła to jasność/kontrast
i to we względnie niewielkim zakresie

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Z tym się zgodzę. Ze wszystkim się zgadzam ale gdybym chciał być upierdliwy to można powtórzyć kalibrację jak przemalujesz ściany ... lub wykleisz je korkiem, ... (znowu wiele innych rzeczy).

Mnie oglądanie po ciemku męczy aczkolwiek za dnia zaciągam zasłony jak mamy obejrzeć film, ale wieczorem to musi być lampka.

No i czasem mamy wzrok zmęczony od komputer i chce się przełączyć w tryb "kinowy", taki bardziej miękki.

Też macie czasem wrażenie, że dla pewnych filmów chce się skorygować "optymalne" ustawienia...

Generalnie wszystko podobnie do ... audiohobby
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: gutekbull w 20-01-2012, 11:52
Pomocne strony :
http://www.tweaktv.com/tweak-my-tv/

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1243937&page=2

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25279&highlight=kalibracja+p%F3%B3profesjonalna
Tytuł: Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E
Wiadomość wysłana przez: Archie w 07-02-2012, 16:08
>> lancaster, 2012-01-19 12:25:32

nadal się odgrażam, ze do filmów zorganizuję sobie rzutnik :-)


3 lata temu pożegnałem się z TV właśnie na rzecz projektora i z perspektywy czasu nie żałuję.
Telewizji jako takiej na nim nie oglądam, tylko filmy... dlatego było mi łatwiej.

Warunek optymalnego odbioru jest w zasadzie tylko jeden : CIEMNOŚĆ
I niestety tutaj mogą zacząć się schody. O ile w okresie późna jesień - wczesna wiosna mamy ciemno za oknem po godzinie 19:00-20:00, to latem, żeby zapewnić ową ciemność w pokoju (wcześniej niż o 21:00-22:00) musiałem zamontować na oknach rolety nieprzepuszczające światła. Minusem oglądania w takich warunkach (latem o przyzwoitej porze) jest niemożność uchylenia okna z oczywistych względów (wpada światło), w związku z tym musimy liczyć się z szybkim nagrzewaniem się pomieszczenia. Oczywiście można zamontować klimatyzację itp.

Generalnie im mniej okien do zasłonięcia ma pomieszczenie, w którym zamierzamy zamontować projektor, tym lepiej.
Ci szczęściarze, którzy mogą sobie pozwolić na wygospodarowanie oddzielnego pomieszczenia do projekcji malują po prostu całe pomieszczenie na czarno, okno/okna trwale zasłaniają + wygodna kanapa i gra muzyka :)

Projektor kosztował mnie ok. 3200 PLN, ekran podwieszany do sufitu ok. 300 PLN.
Oglądam obraz z odległości 3,5 metra (ok 90 cali) i szczerze mówiąc, mógłby być jeszcze parenaście cali większy, a komfort oglądania wcale by nie ucierpiał (niektórzy straszyli mnie, że obraz oglądany z tej odległości będzie za duży - nic podobnego).

Jako że obraz, który oglądam na projektorze jest obrazem "odbitym" i w moim odczuciu nie jest tak agresywny jak z LCD czy Plazmy (ale to oczywiście kwestia indywidualnych ustawień) to nie czuję zmęczenia nawet po 3h oglądania non stop.

Także, reasumując polecam dla kinomanów jako dodatek do telewizora lub nawet "zamiast"...