Audiohobby.pl

Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E

zyzio

  • 960 / 5784
  • Ekspert
09-01-2012, 14:46
Z drugiej strony monitory Fujitsu-Siemensa i kompy chodzą w pracy od 2006r., parę padło, ale nie wszystkie, to też jakiś powiew optymizmu :-))))

gutekbull

  • 498 / 5840
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2012, 14:56
Apropos LCD -monitorów to dwa szajsungi poszły po ok.4-5 latach ,jeden jest czarny i nic mu nie pomaga ,a w drugim-jakby jednego koloru brakuje ?
Z tego co się dowiadywałem u znajomego w M.M, to w sprawie zawodności LCD - nie ma reguły wszystkie marki się psują równo ;-)
Takie g...... teraz robią.
A czemu upodobałem sobie szajsunga - bo wydaje mi się ,że najlepsze matryce robi za najmniejsze pieniądze daje najwięcej,
ale może nie mam racji ?
Kolega ma wyższy model 55cali Sony porównywałem go do swojego 46calowego szajsunga tej samej klasy to w ogóle nie ma co porównywać , na tym Sony obraz HD z N-tv - długo się musiałem zastanawiać czy to faktycznie jest HD ;-)
Przepaść , fakt szjsunaga trzeba ustawić ,zresztą  każdy LCD  tego wymaga.,fabryczne ustawienia są do d....

Radical

  • 721 / 5193
  • Ekspert
09-01-2012, 16:02
Mnie padł 26 calowy sharp po 5 miesiącach, dostałem na gwarancji nowy który padł znowu zaraz po gwarancji. Naprawa okazała się nieopłacalna. Sony 32 calowy działał około 5 lat więc dłużej ale również padł. Wszystkie 3 zwyczajnie przestawały się włączać... No comment.

Kraft

  • 448 / 5852
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2012, 17:05
Na strychu trzymam starą "bańkę" CRT Sony Trinitron z bodajże 92 roku. Kiedyś służył jako monitor do poczciwej Amigi. Obraz jak żyleta do tej pory. W rozdzielczościach SD wszelkie LEDy mogą mu naskakać :)

zyzio

  • 960 / 5784
  • Ekspert
09-01-2012, 18:23
Bańki Sony wyprodukowane w XXI wieku też były do du.. Siostrzeńcowi po 4 latach padł kineskop - legendarny jakby nie było Trinitron w  Sony 21 cali - wyświetlał tylko zielony kolor :-)))) Na śmietnik poszedł - naprawa nieopłacalna....

zyzio

  • 960 / 5784
  • Ekspert
09-01-2012, 18:24
=> gutekbull
Też lubię Szajsungi ;-) Może trochę jeszcze mi pochodzą :-)))) Odpukać, psia jego mać :-))))

MAG

  • 2393 / 5877
  • Ekspert
09-01-2012, 18:45
Miałem się przyznać jak tv kupił mikołaj dzieciom a wiec myślę tak że Samsung UE32D5005XXE spisuje się na razie dobrze
Grają sobie i oglądają filmy , oczywiście fajnie działa DLNA z serwerem itd.

ogólnie niezbyt drogi ale dobry LED ustawiłem go ciemniej zgodnie z instrukcją coby nie wypalił im oczów, ustawienia sklepowe to ZGROZA.

Polecić mogę ale żeby był to jakiś niezbędnik , za 2 lata będzie inny zapewne.

Dziki za porady pozdrawiam



Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

gutekbull

  • 498 / 5840
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2012, 19:26
Nie zastanowiło was ,ze normalnie jest gwarancja 2 letnia na np.46 calowy LCD, a przedłużenie jej tylko o następne 3 lata kosztuje coś 400-600zł ;-)
Mało tego to przedłużenie gwarancji nie daje szajsung tylko sklep w którym się kupuje.
Reasumując nie dają nam większych szans na dłuższe użytkowanie jak 2 lata ,a sam szajsung w ogóle nie chce się w to bawić  ;-)

Kraft

  • 448 / 5852
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2012, 19:29
>> Bańki Sony wyprodukowane w XXI wieku też były do du..

No były. To samo z monitorami, ale niemal wszystkich producentów. To były końcówki produkcji przed przejściem na LCD i plazmy, także pozbywali się największego szajsu. A teraz nastały takie czasy, że marka praktycznie straciła znaczenie. Patrzy się na konkretny model, a nawet serię danego modelu. Czasami bywają udane :)

  • Gość
10-01-2012, 00:11
To przedłużenie gwarancji tak naprawdę jest wykupieniem ubezpieczenia. W ramach takiego ubezpieczenia można potem bezpłatnie naprawić urządzenie. I tak jak z każdym ubezpieczeniem trzeba się wczytać czego ono nie obejmuje - nigdy nie jest tak, że ubezpieczenie daje tyle samo co wcześniejsza gwarancja.

Samsung opanował duży procent rynku matryc. Wiele innych firm (nawet sony) stosuje je w swoich produktach. To potem coś takiego jak "silniki skody" w skodach. Samsung robi je w miarę dobre, tanie i dostarcza każdą ilość. Nie opłaca się innym przeznaczać dużych kwot na utrzymywanie, rozwój i produkcję własnych . Taki philips juz ogłosił odejście z rynku telewizorów. Dużym dostawcą jest też toshiba.

gutekbull

  • 498 / 5840
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2012, 10:40
Zgadza się o tym właśnie pisałem ,swego czasu dzwoniłem do Samsung-Polska w sprawie przedłużenia gwarancji i wtedy dowiedziałem się ,ze oni nic takiego nie proponują -nie zajmują się tym, że jest to indywidualna inicjatywa sklepu i jest to zwykłe ubezpieczenie np.w Warcie.
Nie zmienia to faktu jak fachowy oceniają -rokują naszemu nowemu LCD ;-)

zyzio

  • 960 / 5784
  • Ekspert
10-01-2012, 10:56
To nie fachowcy, a wymieniacze ;-) Teraz się nie naprawia, a po prostu wymienia - cały płytkę, albo i cały produkt....

gutekbull

  • 498 / 5840
  • Zaawansowany użytkownik
10-01-2012, 16:03
zyzio  ,żeby to była płytka to ok. ,ale mi zaśpiewali  za naprawę LCD  37 cali  2000zł ! ;-) i tak po 3 latach telewizor za 6000zł poszedł na śmietnik ;-) Trochę to irytujące, - przetłumacz to np.emerytom ,którzy uzbierali sobie na nowy LCD.

nsk

  • 549 / 4860
  • Ekspert
10-01-2012, 16:16
7 lat temu mój ojciec kupił telewizor projekcyjny od Samsunga. Była to jego jedna z gorszych decyzji, bo niedługo po tym jak kupił zrobił się boom na LCD. Obraz rewelacyjny nie jest, kąty porażka, ciekawostką jest wykonanie ekranu, bo jest inna niż większość TV. Ale mimo po 7 latach to do tej pory jeszcze nic się nie zepsuło, rozmiarowo to potwór, ludzie nie wierzą jak go widzą, że to tylko 42 cale, wydaje się jakby miał z 60 przez duże gabaryty.

cin157

  • 2243 / 5096
  • Ekspert
11-01-2012, 03:54
Znam się na świeceniu LED i od typu LED zależy jego barwa świecenia -odpowiedzialna za kolory i jakie miękkie światło daje LED. Ogólnie można osiągnąć większą jasność świecenia stosując LEDy mocy mające większą powierzchnię i zwiększając ich ilość a zmniejszyć ich prąd świecenia i takie światło nie jest tak agresywne a długa żywotność świecenia jest dobra. Niektórzy piszą o długiej i forsownej eksploatacji TV i o równoczesnej dobrej światłości ekranu i jest to związane z góry ograniczonym prądzie LED i nawet dla forsownych ustawień, a jeśli tak nie jest to znaczy są wykupione programy na automatyczną regenerację LED i innej możliwości nie ma. Co do żywotności LED to wielkich cudów nie ma i wypalają się lawinowo szybko w zależności od prądu świecenia. Ich żywotność świecenia 100tyś.h dotyczy tylko małych prądów i jest to prąd Id=około 1/20 maksymalnego prądu LED, lub troszeczkę więcej. Dla wielu osób nieszkodliwe  dla wzroku ustawienia jasności obrazu są jego podstawą oglądalności i inaczej być nie może.  W TV LCD jest podświetlenie obrazu cienkimi neonówkami i może ich wymiana na nowe nie jest tak kosztowna. nam się na świeceniu LED i od typu LED zależy jego barwa świecenia -odpowiedzialna za kolory i jakie miękkie światło daje LED. Ogólnie można osiągnąć większą jasność świecenia stosując LEDy mocy mające większą powierzchnię i zwiększając ich ilość a zmniejszyć ich prąd świecenia i takie światło nie jest tak agresywne a długa żywotność świecenia jest dobra. Niektórzy piszą o długiej i forsownej eksploatacji TV i o równoczesnej dobrej światłości ekranu i jest to związane z góry ograniczonym prądzie LED i nawet dla forsownych ustawień, a jeśli tak nie jest to znaczy są wykupione programy na automatyczną regenerację LED i innej możliwości nie ma. Co do żywotności LED to wielkich cudów nie ma i wypalają się lawinowo szybko w zależności od prądu świecenia. Ich żywotność świecenia 100tyś.h dotyczy tylko małych prądów i jest to prąd Id=około 1/20 maksymalnego prądu LED, lub troszeczkę więcej. Dla wielu osób nieszkodliwe  dla wzroku ustawienia jasności obrazu są jego podstawą oglądalności i inaczej być nie może.  W TV LCD jest podświetlenie obrazu cienkimi neonówkami i może ich wymiana na nowe nie jest tak kosztowna.  Dobrze ustawiony prąd LED daje gwarancję długiej używalności i nie wypalenia kolorowej matrycy. Obecnie jest moda ocieplania budynków i malowania ich na kolorowo i po jednym roku czasu kolory budynku jaśnieją i tracą kolor od słonecznego światła i trochę od deszczu. Ci co rozbierali lampowe odbiorniki to wiedzą jak żaróweczki małej mocy wypalają biały matowy plastik i kruszą go i wypalają na ciemny kolor.