Audiohobby.pl

Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E

cin157

  • 2243 / 5098
  • Ekspert
12-11-2011, 18:24
Gdyby w TV LED było całkiem nowe i zakupione w serwisie to nawet trzeba by było ustawić mniejszy prąd jak Podświetlenie 0 i wystarczył by prąd Id=7.5% Id max i kolory były by ładne i jasne, bo nowy LED długo i jasno świeci przy małym prądzie, jeśli ani raz się nie przekroczy jego prądu długotrwałej żywotności i rzeczywiście realne ustawienia w nowym TV są takie jak Podświetlenie 25--30%, bo nowy LED świeci przy małym prądzie aż za jasno i jeśli się ten dobry prąd przekroczy to jego jasność już nie jest dobra, dla tego małego prądu. Można przypuszczać nowy LED przy małym prądzie i trochę większym też się szybko spala bo za jasno świeci i niszczy go za duża czułość na jasne świecenie, a nie niszczy go tak mały prąd.  Problem zastosowania zasilania LED małym prądem jest poważniejszy i się komplikuje i potrzeba dodatkowymi szeregowymi rezystorami i dla każdego LED wyrównać ich jasność świecenia i potem z osobna to samo zrobić dla każdej listwy z LEDami. Podałem mały rysunek z wzorami.

cin157

  • 2243 / 5098
  • Ekspert
13-11-2011, 07:28
Tak na prawdę to LED w TV ma połączenie szeregowe i wszystkie mają ten sam prąd, ale dobrze jest o LEDach wiedzieć więcej i jak je zasilać równolegle z napięcia o małej wartości np. Uz=3.45V min, co dla latarek odpowiada zasilaniu 3x AA -i dla akumulatorów i baterii.  Ciekawe zakres zasilania LED dla 6% ich prądu maksymalnego jest tylko jeden, bo tracą jasność świecenie dla tego prądu, jeśli się go raz jeden przekroczy. Zakres prądu 7.5%---9.1% jest łagodny i LED dla wzroku nie ma agresywnej jasności, a zakres prądu 10% jest progiem dla wzroku progiem kontrastowo agresywnego światła. Dla oświetlenia nie każdy biały LED jest dobry i zależy to od jego temperatury barwowej światła białego i zdolnego do tworzenia z niego dobrych kolorów, drugą rzeczą jest jak miękkie światło daje LED. Dobre rzeczy jak LED należy właściwie używać, aby je nie niszczyć i aby dobrze i długo i jasno świeciły.

cin157

  • 2243 / 5098
  • Ekspert
18-11-2011, 10:14
Zrobiłem nowe ustawienia dla małego poboru mocy i długiej żywotności LED. Obecnie TV pobiera moc P=27W a nie P=50W -najogólniej ma to istotne znaczenie dla ludzi nie chcących wydawać więcej pieniędzy. Nowe ustawienie: jasność-61, kontrast-20, nasycenie kolorów-20, podświetlenie-0, kolory: Red-0, Grin-17, Blue-26.  Tak ustawiony obraz jest podobny do monitora Laptoka i nie ma dużej jasności świecenia, ale skala odcieni jest rozjaśniona dla ciemniejszych świateł. Mimo takiego ustawienia konieczne jest jakieś słabe podświetlenie, może też na LEDach aby nie zużywać energii elektrycznej. Drugą sprawą jest duża wielkość ekranu 26" oraz małe pomieszczenia mieszkalne i dlatego oczy widzą tylko centrum a nie cały obraz i oglądany obraz ma za dużą dynamiczną prędkość łukową, która z dalszej odległości oglądanego obrazu nie męczy tak oczy jak z bliska.

cin157

  • 2243 / 5098
  • Ekspert
25-11-2011, 06:51
Jest czas przedświątecznych zakupów i pracujący sami sobie mogą sprawić prezent za lata pracy. Drugiemu tak drogiego prezentu się nie kupuje, bo można wyjść na głupka. Na Allegro znalazłem w dwóch miejscach model TV/ JVC LT-32HG35E, wielkość 32 cale w liczbie kilkanaście sztuk i jeśli są nie rozpakowane i nowe to cena jest dobra. Nie wiem czy ma funkcję podświetlenia LED, jeśli nie to się rozkręca ekran i jeśli LED są zasilane szeregowo dobiera się rezystorem w źródle prądowym tak mały prąd aby jasnością i kontrastem uzyskać obraz o niewielkiej mocy świecenia dla białych świateł a  ciemne światła miały szczątkową jasność, możliwe że i też  ten TV nie przekroczy mocy P=30W i będzie długotrwale dobry. Można odłączyć automatykę sterowania pilotem podświetlenia i na stałe ustawić prąd LED i to jest najpewniejsze że dzieci nie będą mogły uszkodzić LED. Cena jest nie wysoka z wysyłką poniżej 1200zł.

MAG

  • 2393 / 5879
  • Ekspert
17-12-2011, 22:15

Muszę się wczytać

Czyli po zakupie trzeba wyregulować i nie przesadzać z jasnością?







Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

cin157

  • 2243 / 5098
  • Ekspert
09-01-2012, 09:48
Szkoda że cofnęli wiele dobrych informacji. Opisany model TV ma regulację podświetlenia w skali od 0--100 i od razu dla nowego TV należy ustawić podświetlenie na pozycję 0. Podświetlenie jest to stała jasność i prąd świecenia LED od której zależy wypalanie się kolorowej matrycy i samych LED i nic ma wspólnego z jasnością, bo jasność jest to rozjaśnienie samej matrycy kolorów.  LED wypalają się lawinowo szybko w zależności od ich prądu świecenia. Dzięki tej funkcji podświetlenia można ustawić obraz podobnie nieszkodliwy dla wzroku jaki jest w laptopach, oraz pobór mocy zasilania TV spada z P=55W do P=27W.  Inne ustawienia to: jasność:61, kontrast:20, filtracja kolorów:R-0, G-17, B-26, nasycenie kolorów-20. Same TV na LED ustawione źle lub standardowo szybko się wypala i traci obraz i sam osobiście w sklepie wdziałem nowe i wypalone TV z wystawy i obraz był ledwie widoczny. Jeśli inne typy TV nie mają funkcji podświetlenia to elektronik robi zmniejszenie prądu LED i obraz jest trwały w czasie i dobry dla wzroku. Wniosek standardowe ustawienia obrazu nie uwzględniają nieszkodliwego obrazu dla wzroku i trwałości telewizora i dlatego takich TV nie można kupować jako z wystawy lub załączonych na ciągle w sklepie jako nowe bo to jest przestępstwo i na Allegro są w połowie ceny i to się ich kupić nie opłaca, bo wymiana LED i koszt serwisu jest za duży i matryca kolorów jest brudna i wypalona.  Tylko nierozpakowany TV najlepiej nadaje się aby oprócz ustawienia podświetlenia na =0 dodatkowo elektronikiem ustawić jeszcze mniejszy prąd świecenia LED. Te problemy mówią o tym że proponowane ludziom TV na LEDach są celowo zaniedbane -aby się szybko psuły, szkodziły na wzrok i zużywały więcej mocy -można się tłumaczyć że przy dużym podświetleniu i oświetleniu tylnym wzrok się trak nie męczy i obraz jest wspaniały, ale ile to kosztuje i tylko tym co mają pieniądze jest sens płacić i częściej kupować nowe TV.

zyzio

  • 960 / 5786
  • Ekspert
09-01-2012, 10:28
Jezu, to chyba ten LED JVC tak lawinowo się wypala :D Osobiście byłem świadkiem jak LED Szajsunga w EURO RTV AGD załączony 12 godzin na dobę przez niemal 365 dni w roku po 1,5 roku takiego świecenia na maksa w trybie dynamicznym, a więc miał przebieg ok. 6500 godzin na maksymalnych ustawieniach :-))))) nadal święcił oczojebnie na maksa i nic mu się nie wypaliło :)))))

zyzio

  • 960 / 5786
  • Ekspert
09-01-2012, 10:32
Telelewizora nie kupuje się na całe życie, po cholerę więc męczyć się na jakiś idiotycznych ustawieniach ekonomicznym ? !!!! Prędzej elektronikę z tyłu TV szlag trafi niż LED-y się wypalą !!!
Ten wątek to istna paranoja jak dla mnie ! :D

zyzio

  • 960 / 5786
  • Ekspert
09-01-2012, 10:33
ekonomicznych miało być :-))) Podświetlenie na "0" ???? No cholera zajebiście !!! :-))))))

Radical

  • 721 / 5195
  • Ekspert
09-01-2012, 11:41
Teraz robią taki badziew że rzeczywiście i tak pewnie padnie elektronika w środku po 3 latach a matryca będzie w porządku. Ale że koszt naprawy wyjdzie niewiele niższy od nowego telewizora to trzeba będzie kupić nowy i tak się ta machina sama nakręca.

Kraft

  • 448 / 5854
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2012, 13:22
Odpowiedzią jest podświetlenie laserowe użyte przez Mitsubishi w serii LaserVue. Nie dość że lepsze, tańsze, trwalsze to i bardziej energooszczędne.

novitas

  • 114 / 5094
  • Aktywny użytkownik
09-01-2012, 13:58
W latach trzydziestych dwudziestego wieku, pod koniec wielkiego kryzysu, powstała koncepcja tzw planowanego starzenia produktów. Zarówno pod względem technicznym, mody itp. Miało to doprowadzić do pobudzenia popytu i rozwoju gospodarek oraz firm. Koncepcja przewidywała produkcję po niższych kosztach w zamian za powtarzalność zakupów. By koncepcja mogła zaistnieć należało obywatelom dać więcej środków finansowych (na kredyty łatwo dostępne) oraz kreowanie przez środki masowego przekazu odpowiednie komunikaty (Konsument musi być mocno napalony:) i gotowy do większej konsumpcji).

Koncepcji nie wdrożono w życie na poziomie rządu USA ale koncepcja zyskała duże zainteresowanie firm i korporacji. Wystartowali w 1960 i zaczął się wyścig konsumentów którego skutki odczuwamy teraz. Piekielne zadłużenie społeczeństwa na świecie, sprzęt słabej jakości bo moda bo po co kupować rzadziej. Np. drukarki mają wbudowany chip który odpowiada za ilość wydruków. Po przekroczeniu granicy wydruków sprzęt przestaje działać.


To tak w temacie kiepskiej jakości sprzętu.

=========================================
Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

gutekbull

  • 498 / 5842
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2012, 14:26
Użytkuje w domku i rodzinnie 6 szajsungów z tego jeden najdroższy padł po ok. 3 latach i naprawa tego LCD 37cali  wyniosła ............ok. 2000zł !!! Jakiś inverter poszedł ?
Poszedł  na śmietnik ,a kosztował ok.6000zł ,3 lata trochę krótko ;-(
Drugi miał naprawę gwarancyjna -poziomy pas "ozdobny" się pojawił.
Ogólnie mam wrażenie ,że bez względu na cenę i markę LCD obliczone są one na 3-4 lata użytkowania.
Także kupować dobre ,ale najtańszy bo nie ma sensu ładować kasy w droższe modele .

zyzio

  • 960 / 5786
  • Ekspert
09-01-2012, 14:44
Marka i cena nie ma obecnie znaczenia....tak niestety jest....
Osobiście dziwię się, że po 6,5 latach użytkowania mój monitor Samsunga 770 p 17" wciąż działa jak nówka, nie ma reguł więc, nie wszystko pada po 3 latach, ale trzeba mieć szczęście - to fakt, bo ogólnie sytuacja wesoła z niezawodnością nie jest :(

  • Gość
09-01-2012, 14:44
Ja mam u siebie akurat JVC, w grudniu skończył 4 lata (3 lata gwarancji) - jak na razie wszystko w najlepszym porządku. Szkoda by mi go było, gdyż zamówiłem sobie wersję "podrasowaną" (obraz i dźwięk) w stosunki do modeli z tego samego przedziału "ekranowego".
Matryca toshiby.