Audiohobby.pl

Telewizory JVC polskiej produkcji/ LT-26HG32E

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
19-01-2012, 13:52
>> DeeS, 2012-01-19 09:49:58
>Magus, co mam Ci odpowiedzieć?
>Że pojęcie sarkazmu jest Ci obce. To nie było naśmiewanie się z mojej strony w najmniejszym stopniu. Jeśli tak to
>wyszło, to widać nie potrafię należycie tego "sprzedać".


a ja zwyczajnie pociągnąłem dalej twój "sarkazm"

z czym masz problem?
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
19-01-2012, 13:56
>> Gustaw, 2012-01-19 13:02:18
>> lancaster, 2012-01-19 12:25:32
>>Apropos telewizora....czy to jest naprawdę aż taki problem żeby ustawić obraz takj jak nam odpowiada ?:-)


>Może inaczej....podłączasz Dynki do SunAudio 2A3. Niby fajnie gra. Podłączasz zamiast Dunek Klipsch Heresy i ...... ;-)



myślę, że lepiej to porównać do odpowiedniej zwrotnicy
jak zrobiona dobrze, to dostaniemy optymalny dźwięk z danych głośników
jak źle, to... sami wiecie lepiej ode mnie :)
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
19-01-2012, 15:21
>> magus, 2012-01-19 13:56:13
myślę, że lepiej to porównać do odpowiedniej zwrotnicy
jak zrobiona dobrze, to dostaniemy optymalny dźwięk z danych głośników

To faktycznie lepsze porównanie.

ogorek

  • 855 / 5204
  • Ekspert
19-01-2012, 19:33
@Panowie ;)

Piszecie tu o stronach podających optymalne ustawienia, które zrobił ktoś używając specjalistycznego sprzętu.

OK. Przy jakim świetle to było robione ?

dziennym ? przy światłach (jakich, ciepłe, zimne), jaki kolor ścian, zasłon, pora roku .... (mogę tak długo).

Miejsce zacienione, tło i otoczenie jasne/ciemne. W jakiej odległości siedzicie przed telewizorem. Uzywacie okularów/szkieł (z polaryzacja/bez, przyciemnianych ...)

W domu mam LCD Sharpa i Plazmę Pansonica. Pani-sonia podpięta jest do PC-ta służącego mi do "rozrywki" audio/video. NVIDIA podaje sygnał 1080p. Ma sporo ustawień. Telewizor ma sporo swoich ustawień.

Na szczęście NVIDIA ma program nadający "przykładowe" obrazy przy których można próbować ustawiać parametry telewizora.

Innych używam dla audio/internetu. Innych jak oglądam filmy z potPlayera.

Na prawdę podziwiam was, że zastosowaliście jedne ustawienia jako "optymalne". Ja tak nie potrafię
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
19-01-2012, 20:18
A mnie się tak udało na LCD Samsunga, że tylko głośność zmieniam wedle potrzeby. :) Akurat wkurza mnie, że do każdego źródła ma inny profil. Musiałem to przepisywać z tego jednego, gdzie sobie trafiłem z ustawieniami. W sumie to czasem przestawię o jedną kreskę w te lub we w te podświetlenie, reszty nie ruszam. Samsung ma jakiś taki fajny tryb kolorów zwany "naturalne" i po zjechaniu ostrości do zera i tonacji barw na neutralną z zimnej, wszystko mi pasuje w ustawieniach fabrycznych - jasność, kontrast, nasycenie, czyli pewnie w połowie - nie pamiętam. Ja w ogóle spędzam tak mało minut (bo raczej nie godzin) przed telewizorem w ciągu dnia, że dopieszczanie parametrów obrazu nie ma żadnego sensu, a zakup drogiego telewizora byłby jeszcze bardziej nieuzasadniony. Między 1080p a niższą rozdzielczością widziałem różnicę, więc dołożyłem, ale reszta nie miała dla mnie znaczenia. Samsungi w ogóle mają jakiś taki fajny, naturalny obraz, nawet jest poczucie trójwymiaru czasem.

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
19-01-2012, 20:47
ogorek,

obraz ocenia się w warunkach optymalnych - musi być ciemno jak w... kinie :)
oczywiście, że na co dzień tak nie oglądamy - ale nie da się znaleźć jednego optymalnego ustawienia dla wszelkich sytuacji (światło górne, światło boczne, światło górne i boczne, boczne - 1 lampka, boczne 5 lampek, światło dzienne poranne, popołudniowe, wieczorne, zimowe, letnie.... można tak w nieskończoność, to prawda)

po to telewizory dają możliwość zaprogramowania kilku różnych ustawień
ale najlepiej zawsze oglądać po ciemaku

pocieszające jest, że przy dobrze ustawionym telewizorze to co głownie trzeba regulować przy zmianie światła to jasność/kontrast
i to we względnie niewielkim zakresie
Odszedł 13.10.2016r.

ogorek

  • 855 / 5204
  • Ekspert
19-01-2012, 21:52
pocieszające jest, że przy dobrze ustawionym telewizorze to co głownie trzeba regulować przy zmianie światła to jasność/kontrast
i to we względnie niewielkim zakresie

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Z tym się zgodzę. Ze wszystkim się zgadzam ale gdybym chciał być upierdliwy to można powtórzyć kalibrację jak przemalujesz ściany ... lub wykleisz je korkiem, ... (znowu wiele innych rzeczy).

Mnie oglądanie po ciemku męczy aczkolwiek za dnia zaciągam zasłony jak mamy obejrzeć film, ale wieczorem to musi być lampka.

No i czasem mamy wzrok zmęczony od komputer i chce się przełączyć w tryb "kinowy", taki bardziej miękki.

Też macie czasem wrażenie, że dla pewnych filmów chce się skorygować "optymalne" ustawienia...

Generalnie wszystko podobnie do ... audiohobby
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Archie

  • 1544 / 5768
  • Ekspert
07-02-2012, 16:08
>> lancaster, 2012-01-19 12:25:32

nadal się odgrażam, ze do filmów zorganizuję sobie rzutnik :-)


3 lata temu pożegnałem się z TV właśnie na rzecz projektora i z perspektywy czasu nie żałuję.
Telewizji jako takiej na nim nie oglądam, tylko filmy... dlatego było mi łatwiej.

Warunek optymalnego odbioru jest w zasadzie tylko jeden : CIEMNOŚĆ
I niestety tutaj mogą zacząć się schody. O ile w okresie późna jesień - wczesna wiosna mamy ciemno za oknem po godzinie 19:00-20:00, to latem, żeby zapewnić ową ciemność w pokoju (wcześniej niż o 21:00-22:00) musiałem zamontować na oknach rolety nieprzepuszczające światła. Minusem oglądania w takich warunkach (latem o przyzwoitej porze) jest niemożność uchylenia okna z oczywistych względów (wpada światło), w związku z tym musimy liczyć się z szybkim nagrzewaniem się pomieszczenia. Oczywiście można zamontować klimatyzację itp.

Generalnie im mniej okien do zasłonięcia ma pomieszczenie, w którym zamierzamy zamontować projektor, tym lepiej.
Ci szczęściarze, którzy mogą sobie pozwolić na wygospodarowanie oddzielnego pomieszczenia do projekcji malują po prostu całe pomieszczenie na czarno, okno/okna trwale zasłaniają + wygodna kanapa i gra muzyka :)

Projektor kosztował mnie ok. 3200 PLN, ekran podwieszany do sufitu ok. 300 PLN.
Oglądam obraz z odległości 3,5 metra (ok 90 cali) i szczerze mówiąc, mógłby być jeszcze parenaście cali większy, a komfort oglądania wcale by nie ucierpiał (niektórzy straszyli mnie, że obraz oglądany z tej odległości będzie za duży - nic podobnego).

Jako że obraz, który oglądam na projektorze jest obrazem "odbitym" i w moim odczuciu nie jest tak agresywny jak z LCD czy Plazmy (ale to oczywiście kwestia indywidualnych ustawień) to nie czuję zmęczenia nawet po 3h oglądania non stop.

Także, reasumując polecam dla kinomanów jako dodatek do telewizora lub nawet "zamiast"...