Audiohobby.pl

Audeze lcd-3

korzena

  • 343 / 4782
  • Zaawansowany użytkownik
17-08-2012, 21:54
Przydałoby się, żeby ktoś z forum w końcu je zakupił. Inaczej nasze forum pozostanie nie-do-końca-kompetentne, gdyż słuchawki te według wielu recenzentów i doświadczonych słuchawkowców stawiane są obecnie na pierwszym miejscu.

Synthax

  • 2323 / 4117
  • Ekspert
25-01-2013, 18:37
Czy miał już ktoś okazję porównać je z T1?

T70 Koss Porta Pro | Crimson Elektrik C610 | Rehdeko RK115 | Philips CD104

Synthax

  • 2323 / 4117
  • Ekspert
05-09-2013, 21:52
Nadal cisza? Czy toś już je posiada? :)

Soundman

  • 775 / 4022
  • Ekspert
05-09-2013, 22:07
Z tego co  słychać to różnica między LCD2ver2 a LCD3 jest niewielka, niewarta takiej dopłaty. Chociaż ja mając właśnie LCD2 z chęcią bym posłuchał wyższego modelu. Góra niby lepsza, tak 20% są lepsze, czy to warte aż dwukrotnie wyższej ceny to nie wiem.

majkel

  • 7476 / 5898
  • Ekspert
05-09-2013, 22:51
Z wykresów LCD-3 wyglądają na coś, z czym nie mógłbym żyć. Shure SE500 też miały wycięte okolice 10kHz i mi to non-stop przeszkadzało mimo świetnej średnicy i OK basu. http://goo.gl/IGU2o8

szwagiero

  • 2239 / 5900
  • Ekspert
06-09-2013, 00:35
Na forum mp3store jest jeden użytkownik lcd-3, z tego co pamiętam gdzieś z okolic dolnego śląska...

Synthax

  • 2323 / 4117
  • Ekspert
06-09-2013, 11:43
A czy łatwiej napędzić jest Audeze czy Hifiman HE500? Bo mój OTL bardzo ładnie napędza pożyczone HE500 do naprawdę nie małego poziomu. Ale jakby poradził sobie z Audeze?

majkel

  • 7476 / 5898
  • Ekspert
06-09-2013, 12:04
Ogólnie łatwiej Audeze, natomiast z LCD-2 (LCD-3 nie znam) zasadniczy problem jest taki, że mało który wzmacniacz wydobywa z nich dobrze wysokie tony. Tutaj bez odsłuchu nie da się nic powiedzieć w ciemno.

Synthax

  • 2323 / 4117
  • Ekspert
06-09-2013, 15:51
Pytanie wobec tego czy LCD 2 rev 2 są bardzo ciemne i tej góry nie mają czy po prostu nie są tak jasne jak D7100 na przykład. Czy są podobno do HD650 czy jeszcze ciemniejsze, i czy mają jeszcze mniej góry niż Senki. W Polsce bardzo ciężko posłuchać LCD. Więc próbuję ustalić choć wirtualną skalę porównawczą.

Soundman

  • 775 / 4022
  • Ekspert
06-09-2013, 18:12
No już tak mają LCD2rev2 że góra jest lekko jakby złagodzona i nie kaleczy uszu nawet przy ostrzejszych kawałkach. Dla mnie akurat to duża zaleta, ale nie mogę powiedzieć że są ciemno grające, zależy jeszcze jaki wzmacniacz i Daca się ma.Ciemne to były D600 które rzeczywiście grają gęstym,nasyconym dźwiękiem. D7100 są jak dla mnie o wiele jaśniejsze na górze od LCD2. LCD2 grają naturalnym dźwiękiem, zauważa się to dopiero odsłuchując instrumenty dęte albo fortepian. Niedawno miałem na odsłuchy D7000 i tamte to już grały kolorowo z podbitą górą, nienaturalnie. Znowuż d7100 już bliżej tego co prezentują LCD2 ale bas panuje nad resztą pasma gdzie w LCD znowuż bardziej gra wyrównanym rytmem.

Soundman

  • 775 / 4022
  • Ekspert
08-09-2013, 15:08
Dzisiaj miałem małe święto, ponieważ gościłem u siebie forumowicza o nicku Sythax a na co dzień to Maciek. Święto dla tego gdyż przytachał ze sobą sporo sprzętu a w tym:
Wzmacniacz lampowy polskiej produkcji - Felix Audio Espressivo + kabel sieciowy
Interkonekt - Cardas ( nie wiem co za model)
Słuchawki - Sennheiser HD650 oraz Beyerdynamic T70

Sythax ciekaw był odsłuchu moich LCD2rev2 a ja znowuż z chęcią posłuchałem jego dwóch solidnych zawodników klasy średniej.
Odsłuchy prowadziliśmy na moim Asusie One Muse , Majkela Black Pearl i oczywiście Maćka lampowcu Espressivo
Kabel Cardasa podłączony był do Asusa który pracował wtedy jako Dac i był źródłem dla obu wzmacniaczy.

Odsłuchy LCD2 prowadziliśmy z początku na kablu Majkela , potem dla odmiany na kablu firmowym. Czasu nie było za dużo bo raptem ok 1h, ale jakieś wnioski można było wyciągnąć.
Wzmacniacz Espressivo nie kosztuje krocie , prezentuje się solidnie i schludnie, czar lampowca ma tego nie mogę mu odmówić. Po krótkiej rozgrzewce można było zacząć odsłuchy.

-Espressivo grał lampowo, góra sporo złagodzona, lekko jakby cofnięta średnica ale bas już jednak przyzwoity.
-Asus okazał się grać lepiej górą , z większą przestrzenią, średnica bliżej słuchacza i bas bardziej dobitny.
-Perła okazała się najbardziej detaliczna ale jednocześnie najmniej przyjemna w odbiorze z tej trójki. grała pewnie najbardziej prawdziwie ale wolałem przekaz Asusa który był w sam raz.

Nie będę owijał w bawełnę i powiem krótko że LCD2 okazały się najlepsze, mogły zaprezentować najbardziej dojrzały i odczuwalny dźwięk z całej trójki. Nie ma co się dziwić z resztą , cenowo to różne półki jakościowe i tego się spodziewałem.

Sennheisery HD650 to słuchawki z którymi mógłbym żyć bo grają tak jak lubię, duża przestrzeń (większa niż w LCD2), złagodzona góra i dobry bas. Najlepiej zagrały z Asusem i Perłą.

Beyerdynamic T70 są jasne i detaliczne , potrzebują źródło które raczej nie będzie podkreślać ich zalet bo będzie krew z nosa. Dla tego najlepiej zagrały z Espressivo. Najkrócej słuchałem właśnie T70, liczyłem na coś więcej ale chyba mieliśmy za słaby sprzęt by ich potencjał mnie przekonał do końca.Trochę brakowało mi tam podstawy basowej a przy ostrzejszych momentach robiło się nieprzyjemnie na górze, tutaj Asus i Perła grały zbyt detalicznie i przenikliwie, Espressivo dawał radę.

LCD2 rev2 okazały się o klasę co najmniej lepsze od obu tańszych słuchawek, dźwięk był dojrzalszy, głębszy z mocniej odczuwalnym basem i lepszą średnicą. Góra co ciekawe według Synthaxa była całkiem dobra, jak sam ocenił spodziewał się słuchawek grających kluchowato i mułowato a to właśnie LCD okazały się najbardziej dynamicznie grające z całej trójki.
Synthax określił swoje HD650 plastikowymi zabawkami w porównaniu z LCD2 z czym do końca nie mogę się zgodzić. Myślę że mają spory potencjał i po zmianie kabla na lepszy sporo by otworzył się dźwięk, wyostrzyła się góra.Basowo przegrywają z LCD2 ale jest go tam w sam raz jak dla mnie, potrafi zejść naprawdę nisko. Większa scena i przestrzeń niż w LCD2 też zrobiła na mnie wrażenie, przy lepszym wzmacniaczu mogłoby się zrobić ciekawie.

Mogę tylko jeszcze raz podziękować Maćkowi -Synthaxowi za udostępnienie mi tych słuchawek do odsłuchu , nigdy dosyć muzycznych doświadczeń.Na koniec kilka zdjęć poglądowych!

MAG

  • 2393 / 5885
  • Ekspert
08-09-2013, 15:29
Soundman

Dziękuję za opis fajnie to się czyta przynajmniej wiem jakie masz preferencje brzmieniowe i jak oceniasz HD 650 , miałem i niestety tak jak Synthax określił plastikowe zabawki zgadzam się z tym w pełni , kiedyś się jeszcze trochę łudziłem ale teraz już wiem że HD 650 nie mają szans rozwoju nawet po re kablowaniu ich co miałem okazję przetestować .

d(-_-)b  MAG






jjurek

  • 2059 / 5829
  • Ekspert
08-09-2013, 21:07
Soundman

Zostaje Ci jeszcze jedna opcja do sprawdzenia- YH-1000.
Bardzo jestem ciekaw Twoich wrażeń z takiego porównania.

 MAG

Myślę, że nie należy tak łatwo przekreślać możliwości HD-650.
Juz wiemy, że nie zagraja tak jak LCD ale gwarantuję, że przy starannym dobraniu reszty gratów (nie ruszać oryginalnego kabla) odtwarzają MUZYKĘ a nie  nie popiskiwania wykastrowanych krasnali.

Synthax

  • 2323 / 4117
  • Ekspert
08-09-2013, 21:52
HD650, to wspaniałe słuchawki. Ale przy odniesieniu ich do znacznie wyższych modeli czuć trochę niedosytu. Choć są ciemna to nie są wielce gładkie w przekazie. Dobrze się ich słucha, ale to nie jest jeszcze ten rodzaj płynności na średnicy. Ale to już kwestia technologii chyba. Bo ja na prawdę długo szukałem gładkości w brzmieniu i HD650 dawały mi jej najwięcej. Więc są bardzo dobre, ale przy Audeze - zabawki :) Robią sporo fajnego dźwięku i efektu ale ale..

Synthax

  • 2323 / 4117
  • Ekspert
08-09-2013, 21:56
W drugim zdaniu miałem na myśli to że mają załagodzoną górę.