Audiohobby.pl

Audeze lcd-3

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
18-03-2012, 21:52
>A co do porównań to sobie porównaj dynamiki do wspomnianych wcześniej elektrostatów - porównywać można zawsze, bo jedne i drugie grają, mają bas, średnicę i górę, jakąś scenę itd. Nie wiem w czym/do czego takie porównanie miałoby być przydatne?

Takie porównanie ma pomóc osobom w wyborze, jeśli tylko chcą go dokonać "ponad podziałami". No bo w sumie chodzi o efekt finalny chyba?

aallen

  • 651 / 5337
  • Ekspert
18-03-2012, 21:53
Przetwornik to swoją drogą ale to znowu udowadnia że jest wiele przetwornikow dynamicznych, wiele ortodynamicznych i wiele elektrostatycznych..

Takie przyrównanie mogło by pokazać że najważniejszym elementem w tej całej różnicy jest to że to że szerokie pojęcie grają jak elektrostaty, grają jak orto tudzież grają jak dynamiki odnosi się do bardzo wąskiej grupy, która w pewnym kręgu zostałą wypiętrzona przez co np. Elektrostaty to w domyśle szczegółowość, mały bas i hiperrozdzielczość, Orto to dociążenie, ciemna strona mocy a jak widać nie do konca pokrywa się to z prawdą :) Sam słyszałem opinie o dobrze napędzonych HD800 jako takiej mini Omedze Staxa

aallen

  • 651 / 5337
  • Ekspert
18-03-2012, 21:55
Przy okazji czy ktoś mógłby wyjaśnić, dlaczego Ortodynamiczne słuchawki zostały swego czasu zarzucone, a np. firmy takie jak Sennheiser, AKG, nie pokusiły się by technologie elektrostatyczną utrzymać chociaz w jednym modelu. W to ze jest to cena nie uwierze bo chociazby teraz da sie znośnie wyprodukować słuchawki do 3-4 tys zł w kazdej z tej technologii.

Goras

  • 20 / 5275
  • Użytkownik
18-03-2012, 22:35
>> aallen, 2012-03-18 21:55:45
Przy okazji czy ktoś mógłby wyjaśnić, dlaczego Ortodynamiczne słuchawki zostały swego czasu zarzucone, a np. firmy takie jak Sennheiser, AKG, nie pokusiły się by technologie elektrostatyczną utrzymać chociaz w jednym modelu. W to ze jest to cena nie uwierze bo chociazby teraz da sie znośnie wyprodukować słuchawki do 3-4 tys zł w kazdej z tej technologii.

>> aallen, 2012-03-18 21:55:45
Przy okazji czy ktoś mógłby wyjaśnić, dlaczego Ortodynamiczne słuchawki zostały swego czasu zarzucone, a np. firmy takie jak Sennheiser, AKG, nie pokusiły się by technologie elektrostatyczną utrzymać chociaz w jednym modelu. W to ze jest to cena nie uwierze bo chociazby teraz da sie znośnie wyprodukować słuchawki do 3-4 tys zł w kazdej z tej technologii.

- "wyścig technologiczny" mamy za sobą
- nie jestem najlepszy z historii, ale zdaje się że kryzys, który zaczął się w japonii koło 1990 miał tu coś do powiedzenia
- wyprodukowanie przetwornika dynamicznego jest o wiele prostsze, tańsze i (dotyczy elektrostatyków) rodzi mniej zagrożeń, nad którymi trzeba panować
- firmy typu Sennheiser i AKG zarabiają prawdziwą kasę na modelach typu HD202 i K518 a nie flagowcach, a skoro tak, to po co się przesadnie spinać

To tak w skrócie.

Nawiązując jeszcze do poprzednich wypowiedzi o kwestii przetworniki dynamiczne vs elektrostatyczne vs orthodynamiczne. Generalizowanie moim zdaniem nie ma większego sensu bo tu idzie o kwestie dość trudne do opisania słowami, szczególnie jeśli ma to być obrazowe dla osób, które nigdy nie miały z daną technologią styczności. Jest coś bardzo specyficznego dla każdej z nich, co przy odrobinie osłuchania da się wyłapać od razu. Nie idzie o balans tonalny czy \'detaliczność\', te kwestie są tak zróżnicowane pomiędzy przedstawicielami każdej z rodzin, że jako czynnik wyróżniający można je od razu odrzucić. Niestety sam nie znam żadnej werbalnej i w pełni adekwatnej formy opisania tych różnic. W każdym razie dla mnie osobiście przetworniki orthodynamiczne i elektrostatyczne są sobie bliższe niż któreś z nich dynamikom.

Dj

  • 1088 / 4662
  • Ekspert
18-03-2012, 22:44
>> aallen, 2012-03-18 21:55:45
mam wrażenie że przetwornik w małym stopniu odgrywa znaczenie.
 
największym polem do popisu są obudowy i pady, szczególnie w tanich modelach słuchawek możemy dźwięk znacznie poprawić, gdyż te elementy z reguły są niedopracowane.
w droższych konstrukcjach możemy zmienić z powodzeniem charakter brzmienia. w dt 150 udało się zrobić słabszy bas niż w dt 880 a średnica ładniej się prezentuje niż w originale.

aallen

  • 651 / 5337
  • Ekspert
19-03-2012, 02:13
Tak czy siak Sennheiser nie musiał zarzucać całkowicie produkcji elektrostatów. Skoro designem wtedy z Orpheusów powstały HD580 a następnie 600 i 650 to niezłą opcją była by konkurencja dla najnowszej Omegi w skórze podobnej do HD800 :) Chętnie bym takie coś przygarnął ;)

asmagus

  • 4439 / 5436
  • Ekspert
19-03-2012, 09:03
O ile się nie mylę, Orpheus to nie jedyna elektrostatyczna konstrukcja Sennheisera. Czy pozostałe obrosły legendą?

Co do technologi, Ele. vs Ortho. Vs Dynamiki, nie widzę problemu czy też źródła potencjalnej wojny. Każdy przecież może kupić takie słuchawki jak mu odpowiadają.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
16-08-2012, 09:44
Mysle, ze powinienes skontaktowac sie z kolega Pawlem (_Pawel_) z tego forum, posiada on nie tylko PS-1000 ale rowniez rewelacyjny wzmak do ich napedzania od PS Audio, jest wiec szansa ze uslyszysz je w calej krasie i wszystkimi ich przymiotami, mnie sie to do tej pory bowiem nie udalo, takie odnosze wrazenie. Sluchalem jednak innych egzemplarzy (nigdy do konca nie wiesz na co trafisz w przypadku topowych Grado) i w innej amplifikacji, ato wszystko ma znaczenie.

korzena

  • 343 / 4771
  • Zaawansowany użytkownik
16-08-2012, 11:54
czy pytanie nie dotyczyło przypadkiem LCD3?:)

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
16-08-2012, 12:25
>> korzena, 2012-08-16 11:54:28
czy pytanie nie dotyczyło przypadkiem LCD3?:)

Mam nieodparte wrażenie, że tego właśnie dotyczyło. BTW, jakie słuchawki zakupujesz? :)

korzena

  • 343 / 4771
  • Zaawansowany użytkownik
16-08-2012, 12:46
Przymierzam się właśnie do LCD (prawdopodobnie LCD2rev.2), ale nadal jeszcze nie miałem okazji ich posłuchać!

Cały czas mam też w pamięci dobre wrażenia z mojego krótkiego odsłuchu Ultrasone Edition 10. Wtedy pięknie mi grały, jednak biorąc pod uwagę, że źródłem był tylko mój iPod, a wzmacniacz był raczej dość marny ("sklepowy" z dockiem na iPoda) więc te wrażenia są dla mnie mało wiarygodne. Poza tym zapytałem poprzez private messages na head-fi około ośmiu różnych posiadaczy Edition 10, jak porównują je z HD800 lub LCD i wszyscy odpowiadali dość podobnie, że 80-90% czasu słuchają na LCD lub HD800, a 10-20% na ED10. To subiektywne wrażenia tych ludzi, ale jednak to też coś o danych słuchawkach mówi...

Oglądałem ostatnio zdjęcia Twoich produktów...wizualnie robią naprawdę dobre wrażenie i przypuszczam, że równie świetnie brzmią. Gratuluję!

korzena

  • 343 / 4771
  • Zaawansowany użytkownik
16-08-2012, 13:12
LCD3 też nie wykluczam:) Najpierw jednak muszę ich gdzieś posłuchać, co w Polsce okazuje się nie być takie proste.

szwagiero

  • 2239 / 5889
  • Ekspert
17-08-2012, 11:40
A jaka była ich cena na giełdzie hifi jesli można wiedzieć?

mirek10

  • 1210 / 4387
  • Ekspert
17-08-2012, 19:36
brodacz-ja zawsze jestem chetny za 50%,mysle ze moga sie znalesc w mojej kolekcji pozniej,jak troche ceny uzywanych spadna.