Audiohobby.pl

Wzmacniacz lub końcówka mocy do AKG K1000

Arek_50

  • 1130 / 5898
  • Ekspert
16-05-2008, 09:29
....110% emocji z kazdej plyty i ta kontrola basu....nawet na najbardziej minimalnym poziomie.

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
16-05-2008, 09:33
Ewentualnie, jeśli ma być normalny wzmacniacz to może coś z Musicali? Bardzo sobie chwalę E-11 (ew. model E-10, a przy tym jest naprawdę ładny). Z tańszych Musicali to ponoć jeszcze "brzydal" A1 gra naprawdę ciekawie (dodatkowo klasa A, ale leciwy i nie wiadomo czy na wstępie nie należałoby go wewnątrz nieco odświeżać).
Co ciekawe E-11 to bodaj praktycznie dwie końcówki mocy z selektorem wejść. Gdy dawałem rozbierane fotki koledzy wyrażali opinie "pre nie stwierdzono";). W odpowiednim towarzystwie na kolumnach Elaca E-11 dawał ładną scenę z precyzyjną lokalizacją źródeł i w jego cenie dźwiękowi też raczej wiele zarzucić chyba nie można było.

Rozumiem, że K-100 miałyby być podłączane pod wyjścia głośnikowe?

audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

stefanB

  • 166 / 5896
  • Aktywny użytkownik
16-05-2008, 10:10
"Kupię jakąś integrę Sony z funkcją source direct na początek".

K1000 to bardzo nieefektywne słuchawki. (Dochodzi jeszcze słabe tłumienie wpływu otoczenia, czyli konieczność "przekrzyczenia" poziomu tła zewnętrznego).  Dla pełnego komfortu potrzebują około 7-10W mocy wyjściowej wzmacniacza- realnie wygenerowanej przy obciążeniu 120ohm! 1W przy 120 Ohmach obciążenia to jakieś minimum dla którego można mówić o przyjemności słuchania z poprawną dynamiką.
Dla większości wzmaków są to warunki nie do spełnienia. Dziurki słuchawkowe odpadają. Kilkunastokrotne zwiększenie impedancji obciążenia wyjścia głośnikowego w przeciętnej integrze  obniży napięcie wyjściowe, ale pytanie co pozostanie? Należy pamiętać, że 1000 ujawnią wszystkie niedoskonałości i ograniczenia. Jeżeli już ma to być wzmacniacz konwencjonalny, to raczej wysokiej klasy, projektowany bez kompromisów (zresztą tak te nauszniki były chyba zaplanowane). W innym przypadku lepiej poczekać, bo może się okazać, że ruch był "zerowy".
 
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
16-05-2008, 10:16
>StefanB

Ale ciekawe, że Stryjecki pisał (ile w tym prawdy?) właśnie o słuchawkowym Linnarcie, że da radę K-1000 napędzić. Swoją drogą wzmacniacz jak na słuchawkowca dość mocny (P. Tomaszewski podawał moc 1W ale nie dopytywałem o to, przy jakiej impedancji słuchawek bo akurat żadnych "potworów" podłączać nie planowałem).

audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
16-05-2008, 10:17
A na marginesie - integry sony to mocne wzmacniacze i często z porządnym zasilaniem. To może się udać.

audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
16-05-2008, 10:18
Przepraszam, uzupełnienie - oczywiście pisząc o intergrach Sony miałem na myśli te z serii ES.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

ptx

  • 651 / 5897
  • Ekspert
16-05-2008, 12:04

w ciemno raczej bym nie kupował wzm. do k1000. trzeba by znaleźć  takiego co spasuje sie z ich charakterem brzmienia i na tej podstawie szukać czegoś .

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
16-05-2008, 12:50
Jako najbardziej trafny z dotychczasowych pomysłów widzi mi się tutaj Gain Clone z ustawionym wzmocnieniem na 15-20 nawet. Kolega mi relacjonował na innym forum, że standardowy Gain Clone na kolumnach rozkłada Denona PMA-2000AE, więc nie powinno być źle, a dopieszczając układ jeszcze lepiej.

Rolandsinger

  • 2894 / 5896
  • Ekspert
16-05-2008, 13:16
Majkel, z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że nie słuchałeś PMA2000AE. Ten Denon to prawdziwa spawara, a gain to ledwie lokówka i to taka peerelowksa Farel. Słuchałem obu, (Denonka miałem) i naprawdę to jest przepaść.

Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Arek_50

  • 1130 / 5898
  • Ekspert
16-05-2008, 13:24
NVA P80/A60
The NVA is, like the Moth, a power amp controlled by a passive pre-amp. This minamilist design (sole facilities are an input selector and volume control on the pre-amp and an on/off switch on the power amp) goes to great lengths to maximise quality. The designer has even rejected using screws in the casework - the alloy panels are glued together.

The amp accepts line-level sources like CD and tuner, but can be used with a separate phono stage, of which NVA makes two models. We\'ve tried the Phono2, and found it excellent.

NVA can also supply speaker and interconnect cable specifically designed for use with its amplifiers. There\'s a good argument for using these in any NVA system - the power amps are not protected and fancy speaker cables can upset their operation. A set of Sound Pipe interconnects was supplied with the amp. These copper pipes, despite their inflexibility, work well in this system.

Without sounding hard, bright or clinical, the NVA peels away anything that obscures the music. Individual instruments and voices stand out clearly, even in the busiest of rock music mixes.

The NVA is a great information-retriever. Unlike many detailed amplifiers, its presentation is lucid and coherent, and it allows music to gel and flow. Timing is very well-judged, but the most obvious strength is with vocals, which have a truly lifelike and expressive character.

The amps clarity and speed lends itself to portraying complex orchestral music. Subtle tempo changes emerge readily, tonal colour and instrumental timbre is explicit, and dynamic variations are exposed candidly. The NVA makes classical music as exciting as rock and jazz, bringing out its character and emotive and dramatic qualities in a spirited fashion.


http://www.nene-valley-audio.com/

To krotka recenzja....

lancaster

  • Gość
16-05-2008, 13:25
Roland, zleży jaki Gain i na jakich kolumnach....sa dze ze jest przepaść ale dokładnie w drugą stronę :))))
Porownywalem GC z Cayirnem na KT88, Soniakiem es, Audiomatusami(!) i najmniejszego klopotu z napędzeniem kolumn dosć wymagajacych nie miał. Jedyny problem z GC to niska impedancja obciązenia. Przy 8ohm i prawidłowej budowie i nie ma najmniejszych problemw, a "spawary" grają przy nim jak muly :)

Arek_50

  • 1130 / 5898
  • Ekspert
16-05-2008, 13:27
>>>The amps clarity and speed lends itself to portraying complex orchestral music. Subtle tempo changes emerge readily, tonal colour and instrumental timbre is explicit, and dynamic variations are exposed candidly. The NVA makes classical music as exciting as rock and jazz, bringing out its character and emotive and dramatic qualities in a spirited fashion.<<<-szczera prawda..


Juz dwunasty rok mnie zadziwia i pozwala zaglebiac sie w muzyke.....

Arek_50

  • 1130 / 5898
  • Ekspert
16-05-2008, 13:29
Te slowa sa prawdziwe...codzinnie moge je weryfikowac.  

dht

  • 13 / 5865
  • Nowy użytkownik
16-05-2008, 13:37
Jesli Piotrze jest zainteresowany T-ampem to moge Ci podeslac do odsluchu. Zostaly mi 2 wzm. po eksperymentach z TA2020, od dawna nieuzywane. Trzeba by tylko przystosowac go do K1000, tzn zmienic filtry wyjsciowe i zamontowac odp. gniazdo. Sam jestem ciekaw jak to by gralo.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
16-05-2008, 14:06
Roland,

Podparłem się wypowiedzią x500 na mp3store. Nie słuchałem ani tego, ani tamtego, ale z praktyki wiem, że tego typu układy w aplikacjach słuchawkowych mogą zagrać wybitnie, tylko się trzeba troszkę pomęczyć z doborem komponentów, żeby to razem zagrało.