Audiohobby.pl

Wzmacniacz lub końcówka mocy do AKG K1000

ptx

  • 651 / 5896
  • Ekspert
15-05-2008, 18:44

tak to juz bywa w tej cenie Piotrze może być ciężko o cos dobrego.

foxbat

  • 1057 / 5897
  • Ekspert
15-05-2008, 19:08
Moze t-amp? To wcale nie jest zart :)

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

foxbat

  • 1057 / 5897
  • Ekspert
15-05-2008, 19:23
maly cyfrowy wzmacniacz za gdzies 30$

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Triceramops

  • 280 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2008, 20:44
T-AMP To rzeczywiście fajny wzmacniaczyk, choć podobno wymaga modyfikacji, aby mógł w pełni pokazać swoje możliwości. Bez przeróbek zagrał nawet zaskakująco poprawnie z Elakami (skuteczność chyba ok 86dB). Oczywiście przy niezbyt wysokich poziomach głośności. Niestety czytałem, że podłączenie niektórych słuchawek może spowodować uszkodzenie T-Ampa. Jeśli dobrze pamietam, chodziło o zwarcie masy obu kanałów. Ważne, aby impedancja \'nauszników\' nie była zbyt wysoka.
Zdjęcia z sieci mogą być nieco mylące, w nowej wersji T-AMP jest nie większy od trzech pudełek na CD ;-)

Triceramops

  • 280 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2008, 20:46
Ostatnio kupiłem na allegro za ok 130zł. Wskazana wymiana potencjometru przynajmniej na ALPSa...

Triceramops

  • 280 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2008, 20:49
Ma nawet wyjście słuchawkowe, ale zniechęcony nieprzychylnymi opiniami jeszcze go nie wypróbowałem... Zobaczę jak zagra z Aurvanami Live! :-)

foxbat

  • 1057 / 5897
  • Ekspert
15-05-2008, 20:50
Tricerampos, AKG 1000 to nie takie zwykle sluchawki, kiedys szukajac modyfikacji t-ampa, znalazlem wpisy ludzi chwalacych t-ampa jako wzmak do AKG 1000.

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Triceramops

  • 280 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2008, 20:59
Widziałem ;-). Niestety tylko na zdjęciach. Po podłączeniu AL! okazuje się, że wyjście wcale nie jest takie złe... Na dłuższy odsłuch przyjdzie pora, ale mam wrażenie, ze gra znacznie lepiej niż z przeciętnej "dziurki" w CD. Za źródło do T-Ampa służy głównie radiowa dwójka, może trafi się jakiś dobrze nagrany koncert...

Triceramops

  • 280 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2008, 21:03
>kiedys szukajac modyfikacji t-ampa
No i jak, warto modyfikować? Podoba mi się miniaturowa obudowa, a do ewentualnych przeróbek musiałbym kupić jakąś większą skrzynkę. Na razie wymieniłem kondensator 470uF/25V w zasilaniu na Sanyo i kondensatory na wyjściach głośnikowych na MKP...

clo2

  • 1702 / 5897
  • Ekspert
15-05-2008, 22:40
Może Piotrze zainteresuj się Linnartem. Właśnie bodaj dwa dni temu zacząłem zauważać, że minął chyba okres "krytyczny" wygrzewania mojego sprzętu (Linnart + HD600). Jeszcze dwa dni temu narzekałem na "liniową" stereofonię (płasko od ucha do ucha po lekkim łuku wewnątrz głowy). Poza tym dźwięk był satysfakcjonujący. Ale dzisiaj (po niedawnym katowaniu słuchawek jazzem z potężnym basem) wrzuciłem  "Dixit Dominus" Haendla i ... pojawiła się gradacja chórów !!!!!. W w barokowym concerto grosso koncertujący muzycy są "na zewnątrz" a pozostała część zespołu jest za nimi na liniii prostej (jużdźwięk nie jest "od ucha do ucha") !!!!. Albo to faktycznie zaczęło tak grać w pewnym momencie po wygrzaniu albo ... ja sam się zaadaptowałem do słuchania na słuchawkach ;). Mniejsza o to, grunt, że nie mam już wrażenia dźwięku wewnątrz głowy.

Krótko o dźwięku. W muzyce barokowej na Teslach tło dla solistów nie jest tak rozdzielcze jak "front", ale stanowi spójne i nie przeszkadzające w śledzeniu  głosów solowych uzupełnienie. Głosy solowe - skrzypce, wokale pokazują naprawdę wiele nowego, czego nie było słychać na słuchawkach. Dźwięk jest muzykalny, jakby lekko zaokrąglony. Ten zestaw mistrzem analizy nie jest ale też nie gubi szczegółów (na niektórych płytach słychać nawet skrzypienia krzeseł muzyków z początkowego rzędu). Są one podawane tak jakby od "niechcenia", bez narzucania się. Przekaz zachowuje ładną spójność no i ... to co się dzieje na pierwszym planie naprawdę potrafi wciągnąć.    

Zaczyna się coraz ciekawiej, a już jakiś czas temu w ten zestaw nieco zwątpiłem. Jedynie czasami bas się nieco gubi. Nie zdarza mu się to gdy jest jedynym głosem lub jest niewiele dodatkowych instrumentów, ale jak instrumentarium się zwiększa potrafi nieco tracić na czytelności.

W teście Linnarta w HFiM Stryjecki pisał, że bodaj jako jedyny z testowanych pre nie powinien mieć problemu z napędzeniem K-1000. Ostatnio na Allegro widziałem Linnarta, chyba jeszcze jest.
Jeśli wierzyć Stryjeckiemu (że LA pociągnie K-1000) ;) to może być ciekawą propozycją. Mi dźwięk Linnarta wespół z HD600 podoba się coraz bardziej, jednak sam ostrzegam - to praktycznie mój pierwszy sprzęt słuchawkowy więc niestety nie mogę zrobić jak na razie żadnego opisu porównawczego. Trudno mi powiedzieć jak wypada na tle konkurentów.  


audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5897
  • Ekspert
15-05-2008, 22:49
P. Piotrze, możesz nawet przed zakupem sprawdzić, ponieważ oferta jest z Krakowa a więc odpada zakup "w ciemno".
Tutaj link:
http://www.allegro.pl/item364280926_linnart_przedwzmacniacz_sluchawkowy.html
Kupić, nie kupić ale posłuchać warto jeśli jest gdzieś niedaleko.

audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Triceramops

  • 280 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2008, 23:09
Podłączyłem T-AMPa z AL! do będącego pod ręką Denona DVD-2900. Muszę przyznać, że wrazenia z odsłuchu nagrań SACD są dość zaskakujące. Owszem słychać drobne przybrudzenia dźwięku (średniej klasy źródło, kabelek profigold mini-jack - RCA...), ale ilość mikrodetali w brzmieniu jest odczuwalnie większa niż na HD-600 w połączeniu z "prosiaczkiem" MF. Barwa całkiem przyjemna, intensywna, minimalne rozjaśnienie wydaje się być cechą DVD Denona.

Molibden

  • 1906 / 5897
  • Ekspert
15-05-2008, 23:30
Gainclone ze zmniejszonym wzmocnieniem do ok. 10x.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Cervantes

  • 398 / 5897
  • Zaawansowany użytkownik
16-05-2008, 01:25
http://tiny.pl/nn5m

t-ampy  zrobiły furorę. Lampowe brzmienie za śmieszne pieniądze. Czarny koń wzmacniaczy tak samo jak CAL wśród słuchawek.

sam pomimo posiadania już lampy zbieram się do zakupu owego. Na sixmoonsach się tak podniecali t-ampami, że az dziw, iż dali radę z produkcją na czas : )

http://6moons.com/audioreviews/sonicimpact/t_3.html

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

Arek_50

  • 1130 / 5897
  • Ekspert
16-05-2008, 09:25