Audiohobby.pl

Wzmacniacz lub końcówka mocy do AKG K1000

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
16-05-2008, 14:44
No no ale się porobiło zaraz dojdziemy do Marka Levisona 4KW :)

Będę trochę sceptyczny i pisałem to Piotrowi na PW robiłem próby z wysterowaniem równie trudnych słuchawek-Pioneer SE500 które wymagały napięcia do 30V i wyniki były następujące:

1. Zwykła dziurka tylko średnica,wysokie i niskie  ubogo

2. Lake People G99/2 lepiej ale dalej mało basu lepiej z wysokimi

3. Audiomatus AM 250 (250Wat 4Ohmy wzmacniacz klasy D według mnie na kolumnach super dźwięk klasy 20kzł-zawitał u mnie na stałe; słuchawki wpięte w wyjścia głośnikowe) lepiej z basem i resztą ale jeszcze mogło być lepiej

4. Sony TA-F770ES wzmacniacz 180W 4Ohm pracujący w klasie A i AB ogólnie po wpięciu do gniazd głośnikowych jest całkiem fajnie ale...

Właśnie do Teamu  Pioneer Monitor10 współpracujących ze słuchawkowym wzmacniaczem Lake People G99/2 jeszcze dźwiękowi brakuje, mimo że słyszę że te słuchawki mogą znacznie więcej mają potencjał,  dalej sobie chyba Pioneery SE500 zaczekają na źródło w pudełku.



Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich akcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany czy powierzyłbyś reklamę i pieniądze komuś takiemu ?

Rolandsinger

  • 2894 / 5896
  • Ekspert
16-05-2008, 14:55
@ lan, majkel


Słuchałem jakiegoś wypasionego GC, gdyż chciałem go kupić od dumnego konstruktora. Porównałem z moim PMA2000AE i 1500AE,  różnica była powalająca, ale na korzyść PMA. GC np. zamiast basu produkuje amorficzną chmurę niskich częstot., góra i średnica są cyfrowe, nieprawdziwe, scena prawie nie instniała, tymczasem dobrze wygrzany Denon nie gra basem, średnicą czy górą, ale rysuje niemal realne instrumenty z dobrym źródłem. O jakimkolwiek zmuleniu nie może być mowy. Dla mnie ten wzmak to szczyt możliwości w cenie do 10kzł. Pamiętajcie, że piszę to przy mojej szczerej sympatii do DIY w przekonaniu o jego wyższości nad fabryką, ale w tym przypadku po prostu nie ma o czym dyskutować.


Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

ptx

  • 651 / 5897
  • Ekspert
16-05-2008, 15:21

myślę ze niewiele osób słuchało k1000 w dobry układzie wiec raczej nie uzyskasz tu odpowiedzi na swoje pytanie.każdy będzie strzelał a co za tym idzie może być w błędzie.o pomoc raczej skierował bym sie na forum haed-fi.tam jest wiele osób które posiadają k1000.

gdyby trochę dołożyć można by kupić za 800$ Almarro A205A .

cytuje:


"This was my first meet and I enjoyed it immensely. David(909) did a wonderful job organizing everything and his wife and mother exhibited great patience and good humour in getting through what probably was a long day for them. While I didn\'t get to hear every piece of gear and headphone at the meet, my votes go to the GS-X, which drove every headphone beautifully and the Almarro A205A-AKG K1000 combination. I have a A205A on order with Paul of Imagine HiFi - it will be built with a 1/4" headphone jack in the front instead of a mini-plug on the back; I believe that all new production of this amp will be constructed this way. Also, I was sufficiently impressed with the K1000 to call Todd of TTVJ this morning and place an order.



"We had an Almarro single-ended tube amp using EL84 tubes. It is a really sweet amp to drive K1000, sweeter than my Cayin HA-1A, which also uses EL84 in single-ended topology. Maybe the difference is due to the NOS Brimar tubes used in the Almarro, versus my modern tubes. Almarro is sweet and detailed at the same time, which kind of surprised me."  - Ferbose - Head-Fi


"After everything was said and done, the most musical sound of the night for me was when K1000 was hooked up to the little Almarro via speaker outputs. I was a little dismayed that the "headphone out" Almarro has on the back is a 1/8" jack ??? What\'s worse, K1000 sounded far better driven by Almarro\'s speaker outputs than through the 1/8" jack via adapters. I already know Almarro sounds great on high-sensitivity speakers, but now I know it\'s great for K1000. The combo with Esoteric source just had everything going: detail, resolution, air, musicality, soundstaging, richness, and palpability. But most of all, it had that sense of live music and its electricity. Good stuff!" - Jon L - Head-Fi


"This was my first meet and I enjoyed it immensely. David(909) did a wonderful job organizing everything and his wife and mother exhibited great patience and good humour in getting through what probably was a long day for them. While I didn\'t get to hear every piece of gear and headphone at the meet, my votes go to the GS-X, which drove every headphone beautifully and the Almarro A205A-AKG K1000 combination. I have a A205A on order with Paul of Imagine HiFi - it will be built with a 1/4" headphone jack in the front instead of a mini-plug on the back; I believe that all new production of this amp will be constructed this way. Also, I was sufficiently impressed with the K1000 to call Todd of TTVJ this morning and place an order." - Nu62 - Head-Fi



"Imagine HiFi room was one of my favorite rooms at the show. The absolute stunning bargain of the show was the Almarro A205A EL84 single-ended amp, producing 4.5 wpc at $800! Paired with Cain & Cain Abby or IM Ben, A205A produced great sounds, period, not great sounds for the price. This amp even has a headphone jack in the back, which I\'m very curious to hear b/c the speaker outputs are so good. With Abby, A205A produced fast yet relaxed sound with plenty of musical detail and texture. With Ben, A205A reproduced center-of-earth tonal weight and density with plenty of bass that was firm and extended. Excellent timbral accuracy and textural richness all around. I need to buy this amp." - Jon L - Audio Asylum

 



majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
16-05-2008, 15:23
Rolandsinger,

Ja nie mogę złego słowa powiedzieć o Twoim PMA-1500AE, a nawet mi się podobał, bo bardzo ładnie pokazuje różnice między źródłami dźwięku, a i dynamikę ma wystarczająco angażującą w muzykę. Punktowość i barwy niemalże jak podane ze źródła. O Gain Clonie wspomniałem w kontekście K1000, które mają 120 ohm, i nie bardzo bym polecił pierwszego z brzegu wzmaka głośnikowego do napędzania słuchawek o takiej impedancji. Tymczasem GainClone to w najprostszym przypadku dwa wielkiej mocy op-ampy, i raczej nie powinno się nic dziać przy mniejszym obciążeniu. Przy odpowiednim bypassie wyjścia (dławik 0.7uH + rezystor 10 ohm równolegle) LM3875 nie wzbudzi się nawet na 2000 omach według karty katalogowej, wliczając w to drobną pojemność obciążenia.

ptx

  • 651 / 5897
  • Ekspert
16-05-2008, 15:26

Rolandsinger

  • 2894 / 5896
  • Ekspert
16-05-2008, 16:15
@ majkel

Co do słuchawek o takiej impedancji, pewnie masz rację.

Swoją drogą cieszę się, że nie kupiłem tych K1000, a też na nie miałem chrapkę, bo bym był w tym samym położeniu, co Piotr.

Rollo
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

ptx

  • 651 / 5897
  • Ekspert
16-05-2008, 16:23

>> Rolandsinger, 2008-05-16 16:15:15
@ majkel

Co do słuchawek o takiej impedancji, pewnie masz rację.

Swoją drogą cieszę się, że nie kupiłem tych K1000, a też na nie miałem chrapkę, bo bym był w tym samym położeniu, co Piotr.

z tym całym hi-endem trzeba uważać bo można sie nieźle przejechać gdyż nagle okazuje sie ze zakup jednej rzeczy pociąga za sobą następne wydatki itd.

aasat

  • 2263 / 5878
  • Ekspert
16-05-2008, 16:55
>> Rolandsinger, 2008-05-16 16:15:15
Swoją drogą cieszę się, że nie kupiłem tych K1000, a też na nie miałem chrapkę, bo bym był w tym samym położeniu, co Piotr.

Dzwoniłem nawet do gościa i byłem gotowy kupić za 1870zł, ale gość chciał 2150
potem zobaczyłem, że ktoś sprzedał za 800zł i przeszła mi ochota nawet za kwotę obniżoną 1850zł

Ale od kiedy mam k340 to nie jestem pewny jest sens pchać się w jakiekolwiek dynamiki, a przecież k1000 to właśnie słuchawki dynamiczne

AdamWysokinski

  • 358 / 5883
  • Zaawansowany użytkownik
16-05-2008, 19:32
>> Piotr Ryka, 2008-05-16 17:41:12
Dostałem też namiar na podobno znakomity i niedrogi wzmacniacz Dussum DS99, ale go w necie nijak nie mogę znaleźć.

http://www.goodsound.com/equipment/dussun_ds99.htm
http://www.china-highend-hifi.com/prod0112342.htm
http://www.avguide.com/file-download?review=2545

http://allegro.pl/item355775210_dussun_ds99_projekt_mark_levinson.html
http://www.hifi.pl/gielda/wzmint/21698.php


__________
I am weasel!
Pozdrawiam,
Adam

jjurek

  • 2059 / 5826
  • Ekspert
16-05-2008, 22:17
   Piotrze, wydaje mi się, że nie powinieneś tak szybko rezygnować ze swojego dotychczasowego wzmacniacza.
Wydaje mi się, że przy niewielkich modyfikacjach " zaśpiewa".
Prawdopodobnie wystarczy "podkręcić" sekcję przedwzmacniacza ( w katalogu piszą o wzmocnieniu 3.5-dziwnie małe- jakie tam są lampki ?). Przydałby się schemat tego ustrojstwa.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
16-05-2008, 22:37
jjurek,

mnie się wydaje, że podkręcenie musiałoby się skończyć wymianą transformatora wyjściowego, a wtedy maksymalnie 340mW do 120 ohm można by dostarczyć, tak teoretycznie spekulując. Nie uważam tego za najlepszy pomysł zwłaszcza, gdy Twin Head służy z powodzeniem jako napęd do innych słuchawek o niższej impedancji i większej skuteczności.

jjurek

  • 2059 / 5826
  • Ekspert
16-05-2008, 22:40
A może warto przyjrzeć sie teraz swojemu odtwarzaczowi CD ?
Spróbuj pożyczyć do odsłuchów jakiś z napięciem wyjściowym wyższym niż standartowe 2 V.
( pasowałoby coś z  ok. 5 V )

jjurek

  • 2059 / 5826
  • Ekspert
16-05-2008, 22:42

jjurek

  • 2059 / 5826
  • Ekspert
16-05-2008, 23:00
Rzeczywiście, zawsze istnieje ryzyko przedobrzenia w poprawianiu a wzmacniacz Piotra nie z tych tanich...
Ale wydaje mi się, że nie ma sensu poszukiwania nowego taniego wzmacniacza, gdy dotychczas Piotr używał takiego z najwyższej półki...
Przy ograniczonym budżecie osobiście proponowałbym: kupić ( zbudować ) jakiegoś Alepha lub SE na EL84. Przy czym druga propozycja, z mojego doświadczenia, wydaje się być ciekawsza. Taki 4,5 watowy wzmacniacz daje bardzo duże możliwości "strojenia" go do swoich preferencji słuchowych.

stogdan

  • 305 / 5870
  • Zaawansowany użytkownik
16-05-2008, 23:47
Mam pytanie dotyczące cen jakie osiągają AKG 1000 na rynku wtórnym w Polsce? Dotychczas widziałem tylko jedną aukcję na allegro określaną jako " prywatna" . Nie było mozliwości stwierdzenia za ile zostały sprzedane?
"A może-co było najbardziej prawdopodobn