Audiohobby.pl

Co nowego w świecie audio ?

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 11:24

majkel

  • 7476 / 5945
  • Ekspert
18-09-2013, 14:32
Lancaster, ja tylko zmałpowałem pewien sposób myślenia. Nie wiem ile czasu się składa taki wzmak, wiem że EML są drogie i srebro też, do tego pilot. dla mnie ten wzmak byłby git w cenie 19900zł. Na pewno miałby wzięcie. Jak przekroczysz 30kzł, to klient bierze do ręki lupę i nastawia bardziej ucho. Przykładowo, przychodzę do sklepu i mówię, że WBA z wyświetlaczem mam za 5200zł, za co jeszcze 29k? Pilot - ok, 1000zł mogę dołożyć za taki ficzer. Srebrne trafa - a czy to konieczne? Lepsze lampy - polecam posłuchać co można na zwykłych ruskich lub Made in USSR. Obudowa - proponuję mały quiz - ile kosztuje obudowa Sonic Pearl brutto?
a) do 500zł
b) 500 - 1000zł
c) 1000 - 1500zł
d) 1500 - 2000zł
Wszystkie elementy są frezowane i malowane 100%. Moduł IEC wpuszczany na lico, złożenie wewnętrzne poprzez bloczki i śruby.

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 15:51
Michał na podstawie czego zmałpowales ?

Za pociecie i malowanie proszkowe obudowy sonicpearl nie zaplacilbym wiecej jak 700zł, malowanie proszkowe 10zl/element, lub 50 cała obudowa (max). Jak masz drozej podeslij dokumentacje, zapytam. I czy taka obudowa jest konieczna, ze sie tak głupio spytam ?
Przeciez obudowa z elektronicznego jest do wziecia za 30zł. Plastikowa, niemagnetyczna. Równie dobra albo i lepsza.
Zawartośc wnętrza SP to nie jest koszt nawet polowy jednej lampy z Almare.
To tak jakbym Tobie napisał ze Sonic Pearl byłby dla mnie do przełkniecia za 1999zl brutto bo koszty widze na poziomie 1000zł, jesli sa wyzsze to ew 2499 detal.
Mam wrazenie ze kazdy widzi koszty u siebie, a nie widzi u innych (jesli sam podobnych rzeczy nie robil)

Masz prawo wycenic sprzecior jak uwazasz na podstawie wgladu w to co robi konkurencja. Jesli na podstawie tego co robi konkurencja uwazasz ze wzmak Almare powinien kosztowac 20Kzł to po prostu nie wiesz co mozna kupic za 20Kzł(nie mowie o uzywkach czy DIY, choc i tu nie byloby latwo). Pokaz równie kosztochłonna nowa konstrukcje jak Almare za 30Kzł. NIE MA.

Zgadza sie, rosyjskie lampy potrafią łądnie zagrac, do tego nie podnosza kosztow urzadzenia, tutaj jednak chłopaki poniesli wydatki wiec nie opowiadajmy sobie ze wydatek rzedu 4000zł to to samo co 160 zł na rosyjskie cacka w stylu 6C33C.

Swoja droga ciekaw jestem jak bys wycenił pod wzgledem wartosci monobloki Jarka Waszczyszyna własnie na 6C33C ?

Z gory uprzedzam pytanie : nic mnie nie łączy z firma almare :-)

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 15:52
"NIE MA." = nie znam.

majkel

  • 7476 / 5945
  • Ekspert
18-09-2013, 16:38
@Lancaster, żeby zakończyć dyskusję, którą można długo i wielowątkowo ciągnąć to powiem, że znasz się na obudowach jak ja na lampach. :) Skoro branża wycenia taką obudowę na maks. 700zł to niedziwne, że w branży takie obudowy nie występują.
2000zł to by Ci na części do Sonic Pearl brakło i tyle w temacie. W przedziale 20-40kzł mam np. Octave albo wyższego Lebena czy tam jakiegoś ayona. Napisałem 20k za AM, bo firma zaczyna, nie ma marki ani ugruntowanej opinii wśród klientów. Ja de facto krytykuję strategię cenową, a nie produkt. Chyba się zgodzisz, że narzutu w cenie finalnej jest co najmniej 20kzł względem kosztów materiałowych?

@lancaster, zobacz ile lat było Ancient audio na rynku zanim poszli w "ekskluzywne" klocki i ceny. Waszczyszyn nie spadł z Księżyca z monoblokami za 100 koła.

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 17:18
Michal, słuchalem Octave, słuchalem 660 lebena wiec wiem o czym mowa i powiem tyle ze od Octave za circa 30Kzł pod wiekszoscia wzgledów lepiej zagrala nowa 300-ka lebena. Nie słuchałem AM, ale my tu mowimy o wartosci materiałowej a nie o dźwięku bo AM nie słuchałem i Ty pewnie tez.

2000zł na czsci do Sonic Parl ? Chyba ze masz tam opampa za 600-800zł/szt nie wystepujacego w  przyrodzie, bo jak ktorys kosztuje 100zł to świeto lasu... aczkolwiek podobnie jak za obudowe mogłes przepłącić (nie sądzę).

Godzina pracy cnc to średnio 150-200zł. Niech bedzie ze 2 godziny z ustawieniem zejda, choc prawdopodobnie w godzine powinni sie uwinąć + koszty aluminium w cenie 20zł/kg.  Robiłem juz bardziej skomplikowane rzeczy wymagajace gietarek cnc a nie tylko skłądania formatek. Za formatke alu 40cm x 10cm frezowaną pod łby srub (u Ciebie kryte, ale to nie problem - pytałem), gałki, fazki na krawedziach, grawerowane napisy rzad wielkosci 70-100 zl.
Kondensatory  i trafo to max 150-200zł + potencjometr, rca, gniazdo słuchawkowe powiedzmy kolejne 100zl + opampy, ktorych ceny nie znamy ale tak jak mowiłem nie spotkałem sie z kosztujacymi powyzej 100zl/szt, nie zdziwie sie tez jak napiszesz ze specjalnie dla Ciebie takie wyprodukowano :-)... i tyle w temacie.

Widzisz ja nie twierdze ze Elny których uzywasz sa słabsze dxwiekowo od drozszych BG, nie wpsominajac o odpalonej egzotyce...ale sa po prostu niedrogie. 2000zł na czesci do SP to żart sezonu :-))))

Michał, po dobrej znajomości - 500-600zł z trafem max. Dobrze o tym wiesz. Wiem ile czasu to kosztuje, cen sie nigdy nie czepiam ale ze piszemy o AM i widzisz tam niewspółmierna cene do kosztów to Tobie pisze ze sam u siebie masz uwazam mniej korzystną pod tym wzgledem wycene i skoro taka jest to nie przeszkadza (mi na pewno nie).

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 17:36
"Chyba się zgodzisz, że narzutu w cenie finalnej jest co najmniej 20kzł względem kosztów materiałowych?"

Michal to jest NORMALNA wycena. Gdyby amp miał kosztowac 20Kzł detal to tylko w sprzedazy bezposredniej.
Szukajac dystrybutora trzeba dac zarobic (normalna sprawa) .
Załóżmy ze jestes producentem ampa jak AM, zgadnij za ile musiałbys sprzedac tego ampa wycenionego na 20Kzl detal dystrybutorowi za granice ?
Jesli wyjdzie Ci ze nie dołożyles do interesu 2-3Kzł to zmień kalkulator, albo nie znasz realiów.


lancaster

  • Gość
18-09-2013, 17:40
"lancaster, zobacz ile lat było Ancient audio na rynku zanim poszli w "ekskluzywne" klocki i ceny. Waszczyszyn nie spadł z Księżyca z monoblokami za 100 koła."

To do mnie w ogóle nie przemawia. Jak firma na start robi konkretniejszy (nie mylic z lepiej brzmiacy, bo nie było porównania) niz wyzeracze to nie jest problem nowej firmy.

magus

  • 20990 / 5948
  • Ekspert
18-09-2013, 19:09
Marek,

ja nie polemizuję, czy to jest normalne, czy nie
ale uważasz, że narzut w wysokości połowy ceny samochodu, to jest... zdrowa sytuacja?

albo inaczej, czy samochód wart w detalu 40 kzł też myślisz wychodzi z fabryki w cenie 20 kzł

ja rozumiem, że sprzedawca też płaci pracownikom, podatki i ZUS, jednakże....

 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5948
  • Ekspert
18-09-2013, 19:14
p.s. znajomy ostatnio jeździł do Berlina kupić sobie narzędzia stolarskie
paliwo, nocleg dla dwojga, jedzonko, zwiedzanko, etc. i jeszcze zostało w porównaniu do tego, co by zapłacił w Polsce...

jak dobrze wiemy, to nie jest jakaś specyficzna branża, tylko tak jest wszędzie
czy naprawdę Rostowski jest odpowiedzialny za całą różnicę?
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 19:50
Maciej, bardzo dobrze ze sa akie mozliwosci.
wolny rynek, nie powinno sie ludziom narzucac "cen regulowanych". Klient ma pelne prawo negocjowac lub kupic tam gdzie uzna biznes za korzystny.

Natomiast czym innym jest rozmowa o relacji kosztow produkcji do ceny końcowej.
Za 34Kzł nie znam urzadzenia zbudowanego na tak kosztochłonnych elementach jak wzmacniacz o którym rozmawiamy.

Czepiac "niskich" w relacji do ceny kosztów moze sie tylko osoba która nie ma rozeznania co ile kosztuje w produkcji/zakupie. Tylko tyle.

majkel

  • 7476 / 5945
  • Ekspert
18-09-2013, 23:19
@lancaster, ja nie wiem co za Octave słuchałeś, ale V70SE wolę od dowolnego Lebena poza tysiączką nieznaną mi brzmieniowo. CS300F tylko ze słuchawkami degustowałem i jest OK.
Koszt części SP przekracza 2000zł brutto. Głównie przez obudowę. Sama konstrukcja gałki jest nieźle odjechana, bo posiada łożysko, żeby nie obciążała swoim ciężarem trzpienia potencjometru.

palton

  • 422 / 5453
  • Zaawansowany użytkownik
19-09-2013, 00:37
Aż strach pisać, bo chłopaków znam i lubię, na dodatek byli u mnie z klamotami, więc łatwo być posądzonym o marketing...
Dźwięk ze wzmacniaczy bardzo fajny, nasycony, przestrzenny. Szczególnie preamp świetnie wypadł. Monobloki Jeffa R. model6, oczywiście miały inną sygnaturę, ale to była podobna jakościowo półka. Preamp Amare zdecydowanie pozytywnie wpłynął na dźwięk. Normalnie Przemek (właściciel JR), steruje je bezpośrednio z Wadii 381i. Wcześniej miał BATa VK51i, ale sterowanie z Wadii było lepsze. Tutaj Forest wprowadził tyle dobrego, że nie było wątpliwości.

Jesteśmy umówieni na przyjazd chłopaków z nową integrą.

palton

  • 422 / 5453
  • Zaawansowany użytkownik
19-09-2013, 00:58
Octave miałem pre i monobloki. Uważam je, za wybitny sprzęt. Szkoda tylko, że nie miałem jakiś nosów na podmiankę, ale i tak było świetnie.

asmagus

  • 4439 / 5494
  • Ekspert
19-09-2013, 09:41
>> magus, 2013-09-18 19:09:43
(...)albo inaczej, czy samochód wart w detalu 40 kzł też myślisz wychodzi z fabryki w cenie 20 kzł (...)

Znacznie taniej wychodzi podobno.