Audiohobby.pl

Co nowego w świecie audio ?

Gustaw

  • Gość
17-09-2013, 23:38
>> magus, 2013-09-17 23:33:21
ten style nazywa się fachowo "wczesny Gomułka", Guciu

To podobne klimaty jak na zdjęciu ale przez sentyment się nie pozbywam.

P.S. Co do Klipschy to przecież wiesz, że lubię się ponabijać. Do Toy-Toya przecież jeszcze nie porównywałem :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5946
  • Ekspert
17-09-2013, 23:48
Nie sądzę.

Jeśli manufaktura audio ma poziom kosztów materiałowych ok. 10% (marża 1000% jest tu normą), marketingowych 5%, zaś rocznie obrót z 3 zestawów stereo lub same paczki czy wzmacniacze/DAC klasy uber-hi-end 3 x 120 000 zł brutto (przyjmując za Gustawem i wg cennika np. Waszczyszyna z okresu świetności), to po uwzględnieniu kosztów i haraczu dla Jana Vincenta = 306 000 zł bez kosztów personalnych. Minus te koszty, licząc dwóch pracowników na umowie o dzieło za 2500 zł netto miesięcznie każdy, to daje nam po odliczeniu dochodowego ponad 226 000 zł przychodu rocznie czyli 15 066 zł netto miesięcznie zysku na rękę. Odejmując swój ZUS daje to średnio 14 117 zł miesięcznie, przy nakładzie pracy - umówmy się - dość oszczędnym.

Założenia: ceny i popyt wg tego, co osiągał Ancient albo JAG.

Jeszcze lepsze wyniki są możliwe na kablach, które firma może wyprodukować dysponując jedynym pracownikiem-właścicielem. Koszt materiałowo-technologiczny to maksimum 10%, marketingowy 5% (15 000 zł rocznie na redaktorów, reklamę w Google i portalach branżowych), cena w detalu (za cennikiem EarStream wahającym się od 1500 do 3000 zł) przyjmujemy 2500 zł za IC/komlet głośnikowców brutto, zakładając dalej, że sprzedamy tylko 10 szt. (rynek krajowy + eksport!) miesięcznie, to daje nam 196 350 zł zysku netto rocznie czyli 16 362,5 zł miesięcznie na rękę bez ZUSu (co akurat przy SPH można ominąć).

Wszystko więc zależy od umiejętnego marketingu (6 moons, head-fi) i poetów jak Wojciech Pacuła, Piotr Ryka + W. Sz. wszystko-słyszący Klienci (tu pozdrawiam i życzę zdrowia).
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5946
  • Ekspert
17-09-2013, 23:49
Powyższe było do Gustawa, który uważa, że 3 zestawy paczek rocznie za 120 000 zł to bieda z nędzą.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Gustaw

  • Gość
18-09-2013, 00:20
Rolo,

W fazie rozruchu firmy trzeba co ? Inwestować kupę kasy w marketing, targi, wystawy, reklamy na forach i w prasie.
To ciągnie kasę.

Rolandsinger

  • 2894 / 5946
  • Ekspert
18-09-2013, 00:36
No, zwłaszcza Velum bańkę wyłożył.

Mam wrażenie, że pomyliłeś hajendy z rynkiem masowym. Rynek dóbr luksusowych oczywiście wymaga znacznych nakładów na marketing, ale nie w branży audio.

To mikro-rynek, im mniejszy target, tym niższe koszty reklamy, bo mniej potencjalnych klientów, w hi-endzie najważniejsze są opinie kapłanów, a to aż tyle nie kosztuje. Np. Piotr Bocianek nie miał nic na początku, chłopak był goły jak mysz kościelna, a teraz nieźle sobie żyje. Pokazałem mu, czym to się je, zrobił swoje, był przy tym dobry i interes się kręci. Majkel i GradoFan też nie czekają do pierwszego.

Poza tym wystarczy się udać na AudioShow, każdy kto tam był, wie że gołodupcy są tylko wśród klientów.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

palton

  • 422 / 5453
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2013, 01:33
>> Rolandsinger, 2013-09-18 00:36:26
>>"Poza tym wystarczy się udać na AudioShow, każdy kto tam był, wie że gołodupcy są tylko wśród klientów."


Chłopaki z Amare wystawiali się na AS, mają kilka fajnych produktów, testy też się pojawiły i póki co, inaczej zarabiają na chleb. Kibicuję im, ale lekko nie będzie...
http://www.amaremusica.pl/

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 08:30
Roland, myśle ze najwyzsza pora bys uruchomił swój geniusz.
Zrob wreszcie te kable za 2500 i sprzedawaj na poczatek pare tygodniowo....co nie powinno byc problemem patrzac na potencjał.
...a zeby sie o tym przekonac w praktyce otwórz biznes w audio i zrob DOKLĄDNIE tak jak piszesz.
Szczerze to nie rozumiem Cię. Ludzie az sie prosza zeby kase wydawac, Ty masz świetny pomysł jak ją ściagnąć ...

Ale i w Twoim biznesie widze niexle sie kula...
zalóżmy ze koszty prostej instalacji alarmowej to 2000zl, przy umiejetnym marketingu zysk netto z takiej pracy (po opłąceniu kosztów pracownoiczych, podatków, ZUS, biura itelefonów itp.) to 1000zł. Przy dobrej organizacji firmy w przeciagu pół roku Twoja firma zakłąda  takich instalacji 1000/miesiecznie. I nie napracujesz sie przy tym bo wszystko robią za Ciebie ludzie. Ty w tym czasie kubmaya na Hawaii albo w  Tajlandiii..gdzie tam lubisz.
Tak wiec zysk netto to milion miesięcznie. To ja sie pytam Roland : gdzie jest nowe Lambo ?
Na tej zasadzie liczysz ludziom zyski.

Sprawdź sam, a później snuj opowiesci.

majkel

  • 7476 / 5945
  • Ekspert
18-09-2013, 08:42
Roland, mnie się wydaje, a nawet wiem, że "mikro" jest właśnie problemem tego rynku. Wielkie święto jest jak się sprzeda dwa komplety najdroższego okablowania w jednym miesiącu, oczywiście po stargowaniu ceny.

Gustaw, święta racja. W porządny marketing trzeba pompować mnóstwo kasy, w moich obecnych realiach 100% zarobku to nie musi być za dużo, a i więcej nie byłoby od rzeczy.

Palton, to widać po cenach, że chłopaki żyją z czego innego. Jak się kiedykolwiek cokolwiek sprzeda, to będzie powód do szampańskiego świętowania. Bez urazy, ale 35 klocków za ich integrę to wielopłaszczyznowe nieporozumienie - po pierwsze koszt materiałowy, po drugie wygląd, po trzecie stopień komplikacji konstrukcji, po czwarte marka producenta, a raczej jej brak. W temacie monobloków znalazłoby się i po piąte, bo słuchałem ich na AudioSzole 2012. Polecam właśnie popatrzeć na obecne ceny JAG albo WBA w temacie lamp. Jestem też przekonany, że jak się kupi tańszego chińczyka, to będzie grać gorzej.

-Pawel-

  • 4725 / 5550
  • Ekspert
18-09-2013, 08:55
Co Wy tam wiecie, Roland zna lepiej ten rynek i biznes, po prostu nie umiecie kalkulować ;P Przecież Rolo za dobrych czasów prawie sprzedał mi ampa, a właściwie sam render graficzny, z dwu miesięcznym poślizgiem, a następnie wycofaniem z oferty tego co miało docelowo być :D Ubaw po pachy gdy tak czytam o jego nieskończonej wiedzy i doświadczeniu na temat rynku audio i kokosach jakie tam się zbija niskim kosztem. W tej chwili z niecierpliwością wyczekuję na customowe słuchawki (dopracowana i niepsująca się kopia PS1000 jak pamiętacie). To kiedy będą te rendery i pomiary? Zapomniałeś już? ;D

A co do WBA....jeśli Panu Bociankowi tak schodzą te wzmacniacze jak mi "łatwo" było odsprzedać używkę poniżej połowy ceny nowego to na pewno teraz leży do góry brzuchem gdzieś na Kanarach, a półnagie laski donoszą mu drinki. Nie twierdzę przy tym, że jego ampy są złe, ale popyt na sprzęt droższy niż słuchawki komputerowe mamy po prostu w ostatnich czasach wręcz ogromny.

-Pawel-

  • 4725 / 5550
  • Ekspert
18-09-2013, 08:58
...to chyba był nawet półroczny poślizg, a nie dwumiesięczny, ale mniejsza o większość.

Uczcie się od mistrzów:

http://www.audiostereo.pl/niezalezny-klub-zwolennikow-firmy-zagra_101662.html/page__st__1380

Gustaw

  • Gość
18-09-2013, 09:40
>> -Pawel-, 2013-09-18 08:58:21
Uczcie się od mistrzów:

Uuuu..... gruba artyleria. To akurat arcymistrz. Za jakiś czas znowu wypłynie w swoim stylu i walnie kilka osób.

Rolandsinger

  • 2894 / 5946
  • Ekspert
18-09-2013, 11:11
Myślę, że nawarstwiło się tu jakieś piramidalne nieporozumienie. Ja nie twierdzę, że zakładamy dowolną firmę hi-end, która robi to czy owo i już jest high life.

W biznesie liczy się koncept, a na to nie ma recept, tego nie można się nauczyć, to zależy od nosa.

I tak Ancient Audio miał pomysł na granit, nietuzinkowy, nagrobkowy design i to wypaliło. Audeze wskrzesili technologię planarną i się udało.

Tymczasem ludzie z Amare Musica pakując się w lampiaki opakowane w polerowaną blachę skazali się na porażkę. Takich wzmacniaczy są miliony, lampiaków jeszcze więcej, rozpiętość cenowa ogromna, popyt niewielki. Podobnie sprawa ma się z DACami i głośnikami.

Natomiast ostatnio dobrym pomysłem był JPlay. Koszt niewielki, wyłącznie konceptualny, cena do przełknięcia, a każdy uszatek chętnie wyda te 100 ojro by kupić bilet do raju, małe a cieszy, jeśli nawet nie usłyszy różnicy, to dla samego dobrego samopoczucia warto było. Na efekt nie trzeba czekać, bo nic się tu nie wygrzewa, autosugestia działa od razu po instalacji...chwileczkę, napisałem nie wygrzewa? Przecież jeśli program nie gra, to jasne, że musi się wygrzać, więc jeśli nie słyszymy różnicy tzn. że nie wygrzany, czyli tym bardziej warto było.

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 11:12
majkel, obejrzalem integre amare i te 35 Kzł nie chce wyjsc inaczej jak tylko korzystniej procentowo w relacji koszty/cena od Sonic Pearl. Nie wiem naturalnie ile placisz za obudowe, moze jakis kosmos, ale normalnie alu formatki wiem ile kosztuja bo dosc regularnie zamawiam do róznych rzeczy.
 ... uczciwie spójrz na zawartosc amare. regulacja DACT - kilkadziesiat razy drozsze rozwiazanie od zielonego Alpsa, samo trafo zasilajace jest pewnie 5x drozsze od tego z SP, dochodza trafa out nawijane ponoc srebrem, które nawet nawijane miedzia sa drozsze od zasilajacego, a sa 2. Koszty lamp, trafa wejsciowe....ciezko sie pewnie zamknac w 10Kzł. Nie wiem jak gra ta integra ale pod wzgledem materiałow na tle tego co pakuje do wnetrza to jest naprawde szczodrze dane. Nie czepialbym sie kosztow w relacji do ceny w kazdym razie. Poza tym poziom montazu bardzo przyzwoity(zwlaszcza po ostatniej traumie z Cary Audio), co prawda najlepsze konstrukcje lampowe sa czesto p2p a nie pcb, ale Ayon do którego porównuje sie wzmak podczas testu tez jest akurat pcb.
Koszty sa w przypadku tego wzmaka naprawde spore. Nie siedzisz w lampach, mogłes nie wiedziec.
Druga sprawa jak brzmi bdb na swoim pulapie cenowym to jak to skąd cena ? Spore koszty wytworzenia + osiągniety efekt. Chyba za to sie pląci ? No i za logo. Tego nie ma fakt, ale mamy plus po stronie kosztów i być moze (nie słuchałem) drugi po stronie dźwięku.
W amare sam koszt lamp to pewnie total koszt WBA na 300B
Nie wiem tez jak JAG, ale WBA (wycenione korzystnie) to nie ta liga jesli chodzi o poniesione koszty produkcji.

http://www.jacmusic.com/html/order/jacmusic-pricelist.pdf

Parka 1605 ok 700
EML 20 ok 300

Euro, mamy wiec ponad 4Kzł na same lampy...kiepsko jak trzeba wymieniac ;-) ...tu widze ew minus, ale jak kogos stac na wzmaka za 34K to i na serwis.

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 11:13
Roland, nasz forumowy specu od biznesu i lasek...moze pogadajmy w  Pogaduchach ?

lancaster

  • Gość
18-09-2013, 11:19
"...na tle tego co pakuje do wnetrza"  .... konkurencja..."to jest naprawde szczodrze dane"

Jeszcze raz dodam, ze nie oceniam dźwieku bo nie porównywałem bezpośrednio z innym znanym mi ampem.