Audiohobby.pl

Co nowego w świecie audio ?

Gustaw

  • Gość
26-08-2013, 15:30
>> asmagus, 2013-08-26 15:24:23
>> Gustaw, 2013-08-26 13:49:34
"Audiofilski serwer plików, w którym zaimplementowano bezkompromisową technologię, która wywodzi się z męstwa polskiego oręża oraz czerpie pełnymi garściami z tradycji pierwszych Piastów i Jagiellonów".


>>Zapomniałeś o istotnej roli polskich dziewic

serwer "Wanda Edition" ?  (ta co Niemca nie chciała)

>>
Może założymy firmę specjalizującą się w reklamie produktów audio hi-end ?

Nie ma problemu, wspólniku.

magus

  • 20990 / 5957
  • Ekspert
26-08-2013, 15:52
widzę, panowie, że wiecie, jak się w obecnych czasach robi biznes

najważniejsze to marketing, a produkt... coś się wymyśli....


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

asmagus

  • 4439 / 5503
  • Ekspert
26-08-2013, 16:02
Produkt... czasem nie jest potrzebny nawet. Jak w bajce Nowe szaty króla.

Sprzedać można, jak "internet pokazuje" nawet powietrze, którym oddychał niejaki Biber. Najgorsze, że to (czy podobne aukcje) jest prawda - nasza rzeczywistość w XXI wieku, a nie dowcip jak w Krzyżakach "szczebel z drabiny, która się śniła św. Jakubowi".

Znajdą się i nabywcy na audiofilskie powietrze z Carnegie Hall i będą w pokojach okna zamykać by im nie uciekło albowiem dźwięk się w nim inaczej rozchodzi, ze względu na dyfrakcje jakie powstają przy zderzeniu fali dźwiękowej z zawartymi w tym powietrzu śladami metali ciężkich pochodzących ze smogu NYC ;)

cadam

  • 4401 / 5956
  • Ekspert
26-08-2013, 16:30
>> magus, 2013-08-26 15:23:50
>>wiesz, co cadam - dzięki za dobre chęci, ale...
>>pomimo, że moje relacje z P. Ryką są ostatnio "średnie", to niekoniecznie mam ochotę czytać teksty frustrata, który postanowił lansować się w sieci kosztem innych...


Nikomu nie każę czytać tekstów frustrata, ale w artykule XYZPawła jest link do strony z którą warto się zapoznać, bo jest tam, poparty pomiarami, test softu o którym mowa.

magus

  • 20990 / 5957
  • Ekspert
26-08-2013, 16:58
ok, dzięki


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

cadam

  • 4401 / 5956
  • Ekspert
26-08-2013, 19:45
Wywiad z założycielem Morel\'a
http://read.uberflip.com/i/149973#

Dawindyk

  • 140 / 5943
  • Aktywny użytkownik
28-08-2013, 00:33
Z dyskusji o jplay polecam zwlaszcza ta:
http://www.whatsbestforum.com/showthread.php?10954-JPLAY-Responds-An-Open-Letter

Jak na dloni widac brak argumentow po stronie tworcow i sciemnianie na kazdym kroku ...

Gustaw

  • Gość
16-09-2013, 16:56

Gustaw

  • Gość
16-09-2013, 17:04
Dodam jedynie, że słuchałem tych kolumn na Audio Show. Wspaniale wykonane. Dźwięk dla mnie bardzo dobry. Zero kompresji. Trochę przypominały mi swoją prezentacją La Sphere od Cabasse.

Ged

  • 1716 / 5956
  • Ekspert
16-09-2013, 17:43
Gustaw
To są naprawdę przepiękne głośniki. Polecałem je bratu do nowego mieszkania, ale nie mógł zrozumieć, że ładne głośniki muszą kosztować. Podobnie spodobały mu się czerwone Avantgardy, ale nawet nie chciał wziąć używek mimo, że były naprawdę w dobrej cenie.

magus

  • 20990 / 5957
  • Ekspert
17-09-2013, 13:06
Roland, ty naprawdę sądzisz, że te twoje teorie są takie nowatorskie i elitarne?

W takim razie, wszystko rozumiem...
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5957
  • Ekspert
17-09-2013, 13:41
a wracając do tych polskich głośników
ktoś potrafi powiedzieć, w jakich ilościach coś takiego może się sprzedawać?

zgaduję, że jest to jeden z tych produktów, w którym zbijanie ceny np. o połowę (zakładam, że nadal pozostaje jakaś marża, bo sprzedaje to pewnie bezpośrednio producent?) niewiele daje, bo zamiast... 3 szt. rocznie sprzeda się ...5

to oczywiście czysta spekulacja nie poparta niczym - bardzo się mylę?


a co do istoty tego produktu (choć dla wielu jest nim pewnie design)
na ile Gustaw wyceniłbyś wartość samego dźwięku w tych kolumnach? gdybyś miał zupełnie abstrahować od wyglądu, to od jakiej ceny zacząłbyś się zastanawiać, czy warto?



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

cadam

  • 4401 / 5956
  • Ekspert
17-09-2013, 14:58
Połączenie głośnika z silnikiem odrzutowym to dziwny pomysł.

lancaster

  • Gość
17-09-2013, 20:55
Panowie, słuchalem Pancinow, dźwięk ladny, kolumny wykonane super. Kosztochłonna konstrukcja na bank.
Cena...nie jest dla kazdego to fakt, ale co za róznica czy producent "zaciskajac pasa" rzuci cene 120 000 czy 240 000 ? Jak ktos ma 120 na kolumny to i 240 uciuła.

Jeden z wielu przykladow ze mozna kupic za spora kase fajny dxwięk a dodatkowo miec atrakcyjny uwazam wyglad zestawow. Ciesze sie ze w Polsce i w dodatku małej naufakjturze cos takiego udało sie wyprodukowac.
Z mojej strony moze nie rekomendacja w stylu "bierzcie bo sprzedaja sie jak swierze bułeczki" ;-) ale gratulacje.