Audiohobby.pl

Co nowego w świecie audio ?

lancaster

  • Gość
24-07-2013, 20:55
fajna nowa polska stronka o audio :

http://hiend-audio.com

zjj_wwa

  • 12 / 4313
  • Nowy użytkownik
24-07-2013, 21:13
A, no właśnie. Dziękuję za ciepłe słowo. Zapraszam na moją nową stronę poświęconą tematyce Hiend-Audio, głównie w kontekście DIY.   Rzućcie proszę okiem na mój flagowy artykuł o gruntownej przebudowie i modyfikacji DENON DCD 1450A-R ... największy tekst jak do tej pory, jaki zamieściłem. Jest też o (IMHO) ciekawym kablu głośnikowym ("V-Cable"), o nietypowych stojakach głośnikowych, o moim nieco przydużym DAC\'u ... sporo ciekawych linków do innych stron. ....
Jednym słowem:  ZAPRASZAM !     ( a jakby się tak zdarzyło, że to \'polubicie\' - to guzik "LIKE" jest na końcu każdego tekstu ).
Pozdrawiam,
zjj_wwa  
(Zygmunt)
** hiend-audio.com ** tutaj znajdziesz moje przemyślenia dotyczące DIY i jak je aplikować ...

lancaster

  • Gość
04-08-2013, 13:30
Panie Zygmuncie, powodzenia życze, co jakis czas na pewno zajrze.

Pozdrowienia


...ale tego kolegom z lubuskiegoi nie daruję !;-)

http://lubuskieodsluchy.pl/?cat=4

Strona postawiona, spotkania  w toku i ZERO info.

lancaster

  • Gość
04-08-2013, 13:52
Odnosnie powyzszego, trafilem akurat na notke ze spotkania, widze ze strone prowadzi w wiekszosci sklep. Troche szkoda. Sam mialem okazje byc kilka razy w sklepie audiozakupy i wiem ze potrafia zorganizowac przyjemne potkanie. Moze warto postarac sie o relacje z takich imprez zamiast informacji marketingowychy, ktorych wszedzie zatrzesienie ?

Gustaw

  • Gość
25-08-2013, 20:43
http://www.6moons.com/showcase/lumin/lumin.html

Kolejna zabawka dla audiofili, którzy za swój brak kompetencji w temacie pc audio muszą płacić. To zdaje się kopia jakiegoś Lina albo innego Aurrendera.
Jeżeli znajdzie się jeleń to i znajdzie się rykowisko.

magus

  • 20990 / 6051
  • Ekspert
25-08-2013, 21:24
A propos, Gustaw,

poradź jakiś odtwarzacz sieciowy, który obsłuży nie tylko filmy, ale przede wszystkim będzie robił za transport a\'la Squeezebox, z dobrą obsługą przez sieć, żeby nie trzeba było odpalać TV

budżet jak na takie urządzenie wybitnie audiofilski, czyli 500-600 zł max

(może warto odpalić nowy temat?



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
25-08-2013, 21:55
Nie jestem w temacie. Niestety MacMini, którego można kupić za tysiaka załatwia mi sprawy muzyczne. Filmy oglądam z dysku podłączonego do TV.

magus

  • 20990 / 6051
  • Ekspert
26-08-2013, 09:15
dzięki Gustaw, zapowiada się dobrze
cena lekko przyduża, ale to chyba nowość (mnie się nie spieszy, może na gwiazdkę sobie sprawię?)

a wiesz coś o tej marce, bo ja też jestem zielony?


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
26-08-2013, 10:28
W odtwarzacze bawią się już kilka lat. Żaden high-end ale sroce spod ogona też nie wypadli.
Szkoda, że nie można porównać czegoś takiego z Aurrenderem :)

magus

  • 20990 / 6051
  • Ekspert
26-08-2013, 10:53
Hmmm... Hmm..... nikt nie patrzy?

Co to jest "Aurrenerem"?



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
26-08-2013, 11:20
Aurender (Sutener?) to taki audiofilski transport zrobiony na bazie zwykłego kompa i Linuxa przez kanapową firemkę z Korei Południowej. Całość polana sosem "wielowiekowej tradycji" :) Walnęli cenę z kosmosu, trochę marketingu i zapolowali na" jelenie". Na Audio(market)stero.pl jest wątek w którym wpisuje się całe stado z obfitymi porożami, biegając po rykowisku jak za łanią podczas rui. Tak czy inaczej "będzie pan zadowolniony, panie szanowni" :)

magus

  • 20990 / 6051
  • Ekspert
26-08-2013, 12:43
:) ok

 ostatnio nie jestem na czasie z wielowiekowymi tradycjami, ale po przeczytaniu twojego info już wiem, że ten Dune nie zagra ... :(



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • Gość
26-08-2013, 13:03
Zacznę chyba sam produkować takie serwery. Powkładam bebechy od Mac Mini do ładnej audiofilskiej obudowy, sterowanie z iPada, buzz marketing na forach, teścik w computeaudiofiles wycenie to na 10 tys Euro i  jestem bogaty :)

Gustaw

  • Gość
26-08-2013, 13:03
Zacznę chyba sam produkować takie serwery. Powkładam bebechy od Mac Mini do ładnej audiofilskiej obudowy, sterowanie z iPada, buzz marketing na forach, teścik w computeraudiofiles wycenie to na 10 tys Euro i  jestem bogaty :)