Audiohobby.pl

Ear Stream - wątek informacyjny

WaldeK

  • 188 / 5608
  • Aktywny użytkownik
06-09-2012, 15:20
>> majkel

Dzieki za odpowiedz . Masz racje - nie znam topologii układu a i doświadczenie mam o wiele mniejsze od Ciebie.
Moje wpisy wbrew pozorom nie były na zasadzie " trzeba dokopać bo komuś się coś udało"

Niemniej - mam jakieś tam doświadczenie jako tzw."polski producent" i wiem do jak nieistotnych nieraz szczegółów klienci potrafią się "dowalić" Stad moje pytania.

Oby Ci starczyło cierpliwości do tłumaczenia każdemu z osobna co , jak i dlaczego.



WaldeK

Gustaw

  • Gość
06-09-2012, 16:02
Przy okazji. Nasz dyskusja odbiła się szerokim echem w polskim internecie.
Niektóre wpisy raczył, w subtelny dla siebie sposób, publicznie skomentować sam bóg-ojciec słuchawkowej filozofii najwyższych lotów. Łza mi się w oku kręci, że doczekałem takiego wielkiego cudu.

szwagiero

  • 2240 / 6107
  • Ekspert
06-09-2012, 16:06
>> majkel, 2012-09-06 14:48:32

>Polecam zdjęcia wnętrz np. Lampizator DAC. Przykład podaję nie dlatego, iż uważam, że to dobrze czy źle, tylko jaki to ma impakt na >jego popularność i wyniki sprzedaży? Z tego co obserwuję, to gość raczej ma mocne uzasadnienie rynkowe do trzymania się swoich >pomysłów zamiast uwzględniania "porad". Proszę mnie ewentualnie wyprowadzić z błędu.

Majkel co do wyników sprzedaży to nie jestem poinformowany, ale powątpiewam w fakt, że są one jakieś rewelacyjne w przypadku Lampizatora. Problem polega na tym, że on ma ceny mocno wyżyłowane i bardzo audiofilskie, natomiast wydaje mi się, że to zobowiązuje do zadbania chociażby o wizualny aspekt obudowy zewnętrznej, u Ciebie jest to na dobrym poziomie, natomiast u Lampizatora jest żałość. Pomijam wnętrze celowo, bo tak jak piszesz nie chodzi o to, jak to wygląda wewnątrz. Natomiast na zewnątrz mogłoby już "jakoś" wyglądać i mieć odpowiednią jakość.

Cypis

  • 2479 / 5244
  • Ekspert
06-09-2012, 16:16
>> majkel, 2012-09-06 14:48:32
>> Cypis, mam wrażenie, że mieszasz solidność montażu z wyborem technologii.

Rzeczywiście z mojego poprzedniego wpisu mogłoby to wynikać. Uściślę więc.

Nie mam podstaw by posądzać Cię o nieznajomość zagadnień konstrukcji elektronicznych. Co więcej. Wielokrotnie udowadniałeś, że wiesz o czym mówisz. Nie uważam Twojej konstrukcji wnętrza za prowizorkę tylko uważam, że WYGLĄDA NA PROWIZORKĘ. Tak to ocenią oglądający nie znający ani Twoich tłumaczeń o świadomym wyborze topologi i techniki montażu ani nie znający i ufający Twojej wiedzy.

Jak pokazał zdezi* można stworzyć montaż przestrzenny, który nie wygląda na prowizorkę.

Piszesz, że montaż przestrzenny ma przewagę "soniczną" nad drukowanym przewlekanym. Dodatkowo piszesz, że to ma być w przyszłości utrzymanie Twoje i Twojej rodziny. Twierdzę, że 99% (albo więcej) procent użytkowników Twojej konstrukcji nie usłyszałoby różnicy między przestrzennym a drukowanym montażem. Za to mając montaż drukowany, estetyczny, wyglądający profesjonalnie zyskałbyś więcej użytkowników niż straciłbyś ze względu na gorsze brzmienie PCB. Mówiąc inaczej. Stosując montaż przestrzenny zyskujesz sonicznie ale tracisz ekonomicznie. Do Ciebie należy wybór co uważasz za ważniejsze.

I piszę to ja, na co dzień zajmujący się produkcją, wdrażaniem do produkcji, kontrolą jakości i sprzedażą towarów, z wykształcenia marketingowiec.

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

zdezintegrowany

  • 1278 / 4900
  • Ekspert
06-09-2012, 16:50
Gustaw -->
"Przy okazji. Nasz dyskusja odbiła się szerokim echem w polskim internecie.
Niektóre wpisy raczył, w subtelny dla siebie sposób, publicznie skomentować sam bóg-ojciec słuchawkowej filozofii najwyższych lotów. Łza mi się w oku kręci, że doczekałem takiego wielkiego cudu."

... ale jaka lekkość wypowiedzi :)


zdezintegrowany

majkel

  • 7477 / 6105
  • Ekspert
06-09-2012, 17:01
WaldeK - nie wziąłem Twojej wypowiedzi za atak czy podważanie rozwiązań. Tak samo moja odpowiedź nie jest ripostą, a informacją przydatną mam nadzieję także ogółowi zainteresowanych.

Cypis - OK, zrozumiałem.

Szwagiero - dziękuję za dostrzeżenie pozytywów konstrukcji. ;)

Dj

  • 1088 / 4880
  • Ekspert
06-09-2012, 17:05
a Ja się spytam jakich przewodów użyłeś wewnątrz wzmaka ;-) fajnio by było aby te kabelki robiły też wrażenie np były grube i firmowe;) koszt będzie nieznacznie większy a będzie to wyglądało fajniej, no i jeszcze pozbył się tych skręcanych niebieskich wsuwek, to dla mnie jest nieaudiofilskie:)
 

Dj

  • 1088 / 4880
  • Ekspert
06-09-2012, 17:20
fajnie że przekierowanie działa www.earstream.eu

lancaster

  • Gość
06-09-2012, 17:43
"Przy okazji. Nasz dyskusja odbiła się szerokim echem w polskim internecie. "

Gustaw, jak rozumiem na nowo otwartym forum bez moderacji które zgodnie z zapowiedziami działa od kilku dni ???Podałbyś link do tego serwisu  zamiast celebrować nieomylność sądów, słuszność gromów i ogólnie w warzywach mamy zaniżone składy witamin :-)

lancaster

  • Gość
06-09-2012, 17:56
nsk, Tomank to jak rozumiem jakiś nadworny konstruktor ? :-))) Panowie wzmacniacz majkela ma prosta konstrukcję.
Ktos moze powiedzieć ze pojedynczy opamp pracuje na wyjsciu sluchawkowym każdego CD-ka...no dobra tak jak majkel pisze pozostaje owo wyjście "dopasić" i macie wzmacniacz. Może nawet lepszy ? Porównacie to bedzie jasne. Jesli na pieknych plytkach urządzenie miałoby zabrzmieć gorzej (a na złoconych jest to całkiem prawdopodobne) to ja już wolę "luźną" zabudowę. Nie od dzis wiadomo, ze takie sprawdzaja sie bdb jesli są dopieszczone. Majkel jak sądzę spedził wiele czasu nad dogrywaniem topologii, gdzie nawet drobne zmiany jak przypuszczam maja spore znaczenie dla efektu końcowego. Proponuję wziać ten wzmacniacz takim  jakim jest. Moim zdaniem całkiem sympatyczny. Niektóre firmy tak robią. ...47 labs, wymieniony lampizator, Cary Audio (tu uwazam nawet na tle wymienionych odstaje in minus jesli chodzi o estetykę zabudowy wnętrza, a brzmi ponoć fajnie).
We wspomnianych wyżej CD-kach nawet takich za 1000zł wnętrze wyglada pewnie bardziej "profi", tylko co z tego ?
Każdy ma jakas tam filozofię. Urzadzenie jest ładne, mialem okazje posłuchać BP i ladnie grał (mimo moich "ale", tylko takie "ale" mam do praktycnzie kazdego urządzenia. Nie ma doskonałych pod kazdym względem ).
Pozostaje trzymać kciuki za powodzenie.

nsk

  • 549 / 5075
  • Ekspert
06-09-2012, 18:28
Chlew się zaczął na 22 stronie więc raczej byłem jego uczestnikiem niż inicjatorem. Już wsadziłem i się rozkoszowałem, ale syf po sobie wypadałoby posprzątać, nie sądzisz :)? Wielokropek ma trzy znaki.

lancaster

  • Gość
06-09-2012, 18:41
Przypominam, ze to majkel jest gospodarzem watku. Forum to forum, ale audiosalon jest strefż exterytorialną. założyciela wątku. Jesli prowadzi tu nim działanosc reklamową, informacyjną itp. z mojej strony może liczyc na to ze wyślę pluton zomo do pacyfikacji niechcianych wpisów i tyle w temacie ode mnie :-)

WaldeK

  • 188 / 5608
  • Aktywny użytkownik
06-09-2012, 18:57


Z mojej strony...Wyraziłem kilka (niepochlebnych chyba)  uwag , kilka wątpliwości. Uzyskałem konkretne odpowiedzi i wyjaśnienia od Majkela.
Profesjonalnie.



WaldeK

domzz

  • 1113 / 6022
  • Ekspert
06-09-2012, 23:06
Odczuwam nieodpartą potrzebę wypowiedznia się w kwestii wnętrza Sonic Pearl.
Co prawda posiadam "tylko" Black Pearl, ale miałem okazję zaglądnięcia do niej. Jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o elektronikę - co najwyżej przylutuję jakiś kabel do słuchawek i tyle i jak już mówiłem Majkelowi w pełni podziwiam, to że udało mu się przy pomocy kilku kondensatorów i oporników uzyskać tak fenomenalny dla mnie dźwięk. To nie jest żadna wazelina, naprawdę tak uważam.

Swego czasu zaglądnąłem do Lancasterowej Fury i zobaczyłęm mniej-więcej to samo. Panowie szacun, za to, że potraficie przy wykorzystaniu kilku elementów uzyskać tak wiele, a jak to się nazywa i co Wy tam sobie w środku robicie kompletnie mnie nie interesuje - ma grać!

Dla kontrastu, poniżej zdjęcie DACa Audio-Gd, który wygląda jakby był robiony przez konstruktora ogarniętego niezłym szaleństwem ;P

nsk

  • 549 / 5075
  • Ekspert
06-09-2012, 23:30
Pamiętam, że na początku czytając Head-Fi myślało się o tych klockach, że to jest to sądząc po wnętrzu (duży błąd, ale skoro wszyscy tam się podniecali to trzeba było się dostosować do towarzystwa), ale teraz mimo tego, że nie miałem styczności to wizja tych urządzeń nie przemawia do mnie.

Facet ma jeden pomysł i poszerza go wraz z modelem wyżej, za każdym razem serwuje to samo danie, ale zmienia jakiś jeden mało ważny składnik. Od tych modeli można dostać zawrotu głowy, kostki Sabre nie mógł zmusić do współpracy i ją porzucił, ale teraz najwidoczniej powrócili. Sam twórca mówił, że gdyby go nie ograniczały rozmiary obudowy to te urządzenia by rozbudowywał do rozmiarów lodówek, przypomina mi to historię z diyaudio, gdzie była pompa na TDA1543 i ludzie wstawiali tego po kilkadziesiąt sztuk, aby pokombinować z impedancją. Ktoś pomyślał i za mniejszą kasę kupił jedną kostkę z lepszą gradacją albo innym miejscem wyprodukowania, która zagrała lepiej niż ta sterta tych kostek.

To bardziej ogarnięte forum head-case raczej nie lubi sprzętu z audio-gd, może coś jest na rzeczy.