Audiohobby.pl

Rock, Metal, Thrash Metal i pokrewne - aktualności i wymiana spostrzeżeń

WOY

  • 583 / 4643
  • Ekspert
09-09-2011, 20:46
Sympatykom Stoner polecam wznowienie kultowej japońskiej Church Of Misery.
Mystic właśnie wypuścił na rynek dwie pierwsze ich płyty: "Master Of Brutality" i "The Second Coming".
Polecam tym bardziej że dotychczas można je było kupić za jakieś chore sumy wyłącznie na Ebay
Mariusz.

asmagus

  • 4439 / 5439
  • Ekspert
09-09-2011, 21:29
Dobre info. Dzieki.

Z gatunku ... wałkowałem nowa płytę Sepultury; przyznam, że gdy CD wpadło mi w ręce (prezent - dziękuję) spodziewałem się dużo, dużo, dużo, więcej. Szczególnie po HURRRAAAoptymistycznych recenzjach.

Zaskoczeniem pozytywnym jest dla mnie za to Polski zespół, jak dla mnie rockowy LUXTORPEDA.
Każdy kto słucha PR3 zna, kto nie słucha niech pozna, w końcu troszeczkę świezości na rynku.
Z pewnością nie jest to mistrzostwo muzyczno-wokalistyczne lecz jest energetyzująco, żywiołowo, tekst ma sens a kawałek wykop -

Cypis

  • 2479 / 5029
  • Ekspert
10-09-2011, 07:17
A ja dla odmiany coś lżejszego jako, że orbituję w stronę rocka alternatywnego.

Dzięki kumplowi "odkryłem" Porcupine Tree. Kto nie słuchał a lubi różne klimaty rockowe (w tym i metalowe) szczerze polecam. Ja zacząłem od płyty "Fear Of A Blank Planet". Twórczość grupy to przedziwna i świetnie współgrająca mieszanka dynamicznego metalowego rocka wymieszanego z elektroniczno-balladowo-popowym klimatem a wszystko spiętego fajnymi melodiami i niebanalnymi tekstami i... symfonicznymi wstawkami. Można spokojnie w ich muzyce odnaleźć echa Metallica, wokali Alan Parson Projet, King Crimson, Moody Blues, Pink Floyd ale i młodszych kapel.

Utwór tytułowy:
i dla odmiany z tej samej płyty
My Ashes:
&feature=related

Pzdr, Tomek
d(-_-)b

asmagus

  • 4439 / 5439
  • Ekspert
10-09-2011, 12:42
Z ciekawszych informacji, dla mnie najciekawszych:

17.10.2011 - premiera najnowszego krążka COMY !! !! !!
Album potocznie zwany jako "czerwony" lub jak wolą niektórzy Coma - Coma; kojarzy mi się z Metallica - Black Album zwany również Metalica - Metalica.

Obawiam się, że będzie to krążek ... niestety, po raz pierwszy, komercyjny :(
Dlaczego tak uważam? Cóż po Angielskojęzycznej próbie podbica zachodnich rynków, po komercyjnej popowejj bardziej niż Rockowej płycie lidera zespołu (Rogucki - Loki-Wizja dźwięku) nadszedł czas na Singiel promujący nową płytę ..
&feature=related

Po wysłuchaniu tego, świeżutkiego bo kilku dniowego Singla ... cóż, brzmienie to nie ma zupełnie nic wspólnego z brzmieniami z poprzednich trzech albumów. Singiel to ewidentny popowy atak na "mainstream" - jako fan dokonań zespołu czuje się zawiedziony; dla mnie jest to taki muzyczny "strzał w pysk". "Leszek Żukowski", "Spadam", "Cisza i Ogień", "Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków" i wiele innych wspaniałych ROCKOWYCH kawałków .... taki dorobek do czegoś zobowiązuje!

Wyobrażacie sobie choćby Metallicę nagrywając coś w stylu "Kroplą deszczu namaluję cię. A potem długo sam... sam w to nie uwierzę...". Ja nie. W przypadku Comy nie trzeba sobie tego wyobrażać, można już posłuchać.

Jeśli płyta "czerwona" jest cała w klimacie singla... i tak ją kupię, mam wszystkie dokonania Comy na CD, ale może skończyć tak jak angielskojęzyczny "Excess", 4 razy w odtwarzaczu i wieczne odpoczywanie na półce.

WOY

  • 583 / 4643
  • Ekspert
10-09-2011, 14:09
Wyraźnie widać że z jednolitymi kolorami okładek już tak bywa. Szokiem był biały Beatles i czarny Metallica. Choć każdy wprawiał w osłupienie słuchaczy inaczej ;)))
Mariusz.  

WOY

  • 583 / 4643
  • Ekspert
15-09-2011, 20:31
Kolejna fantastyczna płyta która trafiła do mojego zbioru to All Shall Perish "This Is Where It Ends". Deathcore najwyższej próby, będę miał kłopot z wybraniem płyty roku w tym gatunku muzycznym. Tak na marginesie to polecam całą twórczość  tej grupy.
Mariusz.

microb1987

  • 131 / 5825
  • Aktywny użytkownik
15-09-2011, 21:30
dzięki uprzejmości kumpla trafiłem dzisiaj na TesseracT.

http://soundcloud.com/daniel-tompkins/sets/concealing-fate-tesseract-1/

Mishkin gra już u mnie od dłuższego czasu. Miałem okazję poznać chłopaków osobiście po ich koncercie w rodzimym Leeds. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę podesłać ich EP na maila, chłopaki nie powinni się obrazić, a więcej ludzi zapozna się z ich materiałem.

http://www.myspace.com/mishkin

asmagus

  • 4439 / 5439
  • Ekspert
27-09-2011, 09:21
Nowy projekt "Glacy":
http://www.myriotband.com/

Polecam:

WOY

  • 583 / 4643
  • Ekspert
12-10-2011, 19:58
Jestem właśnie po pierwszym przesłuchaniu My Riot i zabieram się po raz kolejny. Jedno jest pewne, Glaca jest wielkim artystą i koniec. Pewnie  to brak obiektywizmu z mojej strony ale wszystkie jego płyty robiły na mnie ogromne wrażenie i z tą nie jest inaczej. Świetne teksty, muza, aranże, polecam wszystkim miłośnikom Alternative Metal.
Mariusz.  

WOY

  • 583 / 4643
  • Ekspert
10-11-2011, 20:50
Przestrzegam przed zakupem Scorpions "Comeblack" Kompletnie nie rozumiem o co chodziło muzykom wydając taki idiotyczny zestaw. Żenadą są nagrania tuzów T.Rex, Small Faces, The Kings. Nie lepsze wrażenie robią interpretacje starych przebojów. Doprawdy nie wiem o co chodzi. Kto namówił muzyków do dania takiej przysłowiowej  DUPY!
Nigdy bym nie pomyślał że Scorpions sprzeda po tylu latach tak tanio swoją klasę. Żenada!!!
Pozdro Mariusz.    

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
11-11-2011, 19:37
Załuję, że dopiero teraz ten znakomity wątek wpadł mi w oko.

BTW, są jacyś fani Pantery? Ja niedawno wróciłem do tej kapeli i cieszę się jak dziecko, gdy słucham "Cowboys From Hell" czy "Vulgar Display Of Power" albo "The Great Southern Trendkill", taki wulkan energii i złożonych, oryginalnych riffów potrafi wgnieść w fotel najstarszych pierdzieli, którzy poprzestali na smutach spod szyldu Iron Maiden czy Metallici. Dla mnie jedna z czołowych kapel w historii rocka.  

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
*\'\'\'
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

pastwa

  • 3815 / 5890
  • Ekspert
11-11-2011, 19:39
>> Rolandsinger, 2011-11-11 19:37:14
BTW, są jacyś fani Pantery?

Jesli ex-fani sie licza to ja jestem.

Max

  • 2204 / 5387
  • Ekspert
11-11-2011, 23:30
Dziś słucham muzyki 100 razy bardziej wyrafinowanej, ale... "Vulgar Display of Power" to, jak sam tytul wskazuje - czad w czystej postaci. Jedna z najbardziej energetycznych  płyt wszechczasów. Po prostu rewelacja.
Juz bylo o Panterze na tym forum.

To zdecydowanie antyaudiofilska muza ! :-), która swoim gatunku nie ma sobie równych.

WOY

  • 583 / 4643
  • Ekspert
12-11-2011, 17:10
Rolandsinger
Posłuchaj sobie kapeli Down, mnie wypełnia ona pustkę powstałą po Panterze.

Rolandsinger

  • 2894 / 5891
  • Ekspert
12-11-2011, 21:05
Down`a :) znam, ale wg mnie to nie ten klimat, co Pantera i niestety nie ta liga. Lokomotywą Pantery był duet braci Abbott w zakresie kompozycji jak i ekspresji wykonania, zwłaszcza gdy chodzi o perkusję Vinnie Paula.

To tak jakby porównywać RATM do Audioslave. To drugie to popłuczyny...choć nadzieje były wielkie.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)