Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Radical

  • 721 / 5189
  • Ekspert
03-06-2020, 12:29
Co to jest "Canada kolegi Adama"? Jakiś wzmacniacz?

RadekBe

  • 31 / 1990
  • Użytkownik
03-06-2020, 12:50
Co to jest "Canada kolegi Adama"? Jakiś wzmacniacz?

Hej. Tak, Canada to szczytowy projekt kolegi escaflowne. Przynajmniej w czasach gdy budował ją dla mnie (rok temu). Mam wrażenie, że pokazywał już ten projekt kiedyś na forum.
Jestem wręcz pewien :).

(w załączniku).

Gustaw

  • 3852 / 3308
  • Administrator
03-06-2020, 12:55
O ile jest to taki sam model jakiego słuchałem u kol. Ductusa, to dodam, że jest to bardzo dobry wzmacniacz i do tego bardzo dobrze wykonany.

RadekBe

  • 31 / 1990
  • Użytkownik
03-06-2020, 13:04
O ile jest to taki sam model jakiego słuchałem u kol. Ductusa, to dodam, że jest to bardzo dobry wzmacniacz i do tego bardzo dobrze wykonany.

Tak, wydaje mi się, że to ta sama wersja.

Radical

  • 721 / 5189
  • Ekspert
03-06-2020, 13:15
Opiera się na jakimś znanym schemacie czy zupełnie autorska konstrukcja? Lepszy niż Staxowe konstrukcje?

RadekBe

  • 31 / 1990
  • Użytkownik
03-06-2020, 13:32
Opiera się na jakimś znanym schemacie czy zupełnie autorska konstrukcja? Lepszy niż Staxowe konstrukcje?

Hmm.. osobiście nie ocenię względem wyższych Stax'owych konstrukcji, bo nie miałem okazji (pomijając przygodę z SRM-252).  Myślę, że kolega escaflowne będzie nam wkrótce w stanie to przybliżyć znacznie lepiej niż ja (w sensie autorskość / różnice względem Stax'owego punku odniesienia).


Gustaw

  • 3852 / 3308
  • Administrator
03-06-2020, 14:57
Opiera się na jakimś znanym schemacie czy zupełnie autorska konstrukcja? Lepszy niż Staxowe konstrukcje?


Zacytuję samego siebie (porównanie z Ayonem i LST):

Ayon Crossfire III /LST vs. wzm. elektrostatyczny Escaflowne (na lampach militarnych). Stax 009 oraz Stax Lambda Signature

"W każdym wypadku lepiej prezentowały się Lambdy Signature niż obecny flagowiec Stax 009. Lambdy miały lepsze wypełnienie i soczystość średnicy niż 009. Bas lekko wycofany ale i tak go specjalnie nie brakowało. 009 ostrzej i może trochę z lepszym basem i przestrzenią ale mniej Staxo-owo a bardziej „dynamicznie” . Ayon/LST więcej szczegółów niż wzmacniacz Escaflowne ale średnica lekko odfiltrowana. W obu przypadkach bardzo fajnie ale dla mnie wzmacniacz Escaflowne oferował dźwięk bardziej „STAX-owy+ z większą nutką „czarowania”. Tak czy inaczej brawo dla Escaflowne bo nie tylko dźwięk wzmacniacza jest na poziomie ale i poziom wykonania samego wzmacniacza. Przyznam jednak, że Ayon Crossfire bardzo ujął mnie swoim designem za serce. Nutka elegancji pomieszana z cygańską estetyką :-)"

http://audiohobby.pl/index.php?topic=10048.1065
« Ostatnia zmiana: 03-06-2020, 15:01 wysłana przez Gustaw »

Radical

  • 721 / 5189
  • Ekspert
03-06-2020, 15:02
@Gustaw dziękuję :)

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
03-06-2020, 17:35
Według mnie Canada to wzmacniacz lepszy od firmowych wzmacniaczy Staksa.
Miałem przyjemność mieć go u siebie cały tydzień, na wyłączność.
Trochę o nim pisaliśmy w wątku: "wzmak lampowy DIY do słuchawek STAXa vs oryginał STAXa"
Tak się składa, że wzmacniacz ten jest do kupienia w przyzwoitych pieniądzach bezpośrednio od konstruktora.
Adam mówił mi, że chce go sprzedać, ale zdaje się specjalnie nic nie robi w tym kierunku.
Jak na razie nigdzie ogłoszenia o sprzedaży nie widzę. Adam może wystaw go chociaż na naszym forum w dziale ogłoszeń.
Wygląda to moim zdaniem tak, jakbyś się bał, że może ktoś go jeszcze weźmie i kupi. :)

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
03-06-2020, 18:35
Czołem Panowie!
Czy znajdzie się we Wrocławiu chętny do dania sposobności do posłuchania 007 mk2?
Chętnie, w ramach rewanżu, udostępnię Canadę kolegi Adama, z którą mają grać (aktualnie Lambda PRO). Oczywiście sposobność i rewanż mogą odbyć się w tym samym terminie na ustalonym gruncie :).
a zbierasz się na meet'a w q4net (corvin organizuje)?

RadekBe

  • 31 / 1990
  • Użytkownik
03-06-2020, 18:44
a zbierasz się na meet'a w q4net (corvin organizuje)?

Oooo... a przybliżysz szczegóły? Przyznam, że nigdy niebrałem udziału w meet'cie audio ;)
« Ostatnia zmiana: 03-06-2020, 18:50 wysłana przez RadekBe »

RadekBe

  • 31 / 1990
  • Użytkownik
03-06-2020, 18:50
Według mnie Canada to wzmacniacz lepszy od firmowych wzmacniaczy Staksa.
Miałem przyjemność mieć go u siebie cały tydzień, na wyłączność.
Trochę o nim pisaliśmy w wątku: "wzmak lampowy DIY do słuchawek STAXa vs oryginał STAXa"
Tak się składa, że wzmacniacz ten jest do kupienia w przyzwoitych pieniądzach bezpośrednio od konstruktora.
Adam mówił mi, że chce go sprzedać, ale zdaje się specjalnie nic nie robi w tym kierunku.
Jak na razie nigdzie ogłoszenia o sprzedaży nie widzę. Adam może wystaw go chociaż na naszym forum w dziale ogłoszeń.
Wygląda to moim zdaniem tak, jakbyś się bał, że może ktoś go jeszcze weźmie i kupi. :)

Otóż jest - stoi na allegro, wraz z obszernym opisem .

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
03-06-2020, 18:51
Czołem Panowie!
Czy znajdzie się we Wrocławiu chętny do dania sposobności do posłuchania 007 mk2?
Chętnie, w ramach rewanżu, udostępnię Canadę kolegi Adama, z którą mają grać (aktualnie Lambda PRO). Oczywiście sposobność i rewanż mogą odbyć się w tym samym terminie na ustalonym gruncie :).
a zbierasz się na meet'a w q4net (corvin organizuje)?

Oooo... a przybliżysz szczegóły? Przyznam, że nigdy niebrałem udziału w meet'cie audio ;)
https://forum.mp3store.pl/topic/183690-wroc%C5%82awska-mita-czerwiec-2020/?tab=comments#comment-1680277 (liczę na to że nie łamię żadnych punktów regulaminu)
zastanawiam się nad pojawieniem się z oryginałem LRT (jakby ktoś chciał spróbować) i sigmami + trochę innego sprzętu ;)
tylko że z racji dostępnego miejsca może być ciężko żebyś się załapał (cały czas się też zastanawiam nad transportem - nie do końca podoba mi się idea prowadzenia w obydwie strony z pomorskiego jednego dnia)

Gustaw

  • 3852 / 3308
  • Administrator
03-06-2020, 21:23
(liczę na to że nie łamię żadnych punktów regulaminu)

Spoko.Bez obaw :-)

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
04-06-2020, 04:36
Byla lista na meet, 20 osob maks. Wszystkie miejsca juz zajete. Sam za pozno zagladnalem w tamten temat bo w sumie to mialem bana na tamtym forum a potem nie chcialo mi sie pisac i czytac. I przeszla mi okazja kolo nosa. Chociaz watpliwe zeby ktos przyniosl do posluchania akurat to co bym chcial posluchac, bo jest mega niepopularne, to i tak troche szkoda bo do Wroclawia 200 km mam. Jest opcja ze trzeba obserwowac tamten temat i moze ktos zrezygnuje ale szanse sa nikle.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.