Audiohobby.pl

Wzmacniacz słuchawkowy do 700 euro

garnooh

  • 101 / 5234
  • Aktywny użytkownik
25-03-2010, 19:20
FALLLOW , ależ to jest jak najbardziej moje własne subiektywne odczucie - jak napisałem za 350 pln dla mnie nie ma szans znaleźć lepszego urządzenia - czyli w swojej klasie cenowej jest nie do pobicia :) To tylko moja prywatna opinia :)
===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

mirhon

  • 438 / 5832
  • Zaawansowany użytkownik
25-03-2010, 20:34
@fallow

Szukam takiego co nie puści mi krwi z uszu. Od neutralnego do takiego co ewentualnie trochę łagodzi studyjność DACa tzn. mam na myśli ewentualne maciupkie upiększenie przy niezbyt dobrej jakości nagrań - zwłaszcza góry (i górnego środka).
Coś co ze studyjnym DACiem da odrobinkę ciepła bez straty detali. Z ostatnio słuchanych podobało mi się brzmienie Swinga Meiera z tym że tutaj celowałbym raczej w najnowszy jego wzmak tj. Concerto, ale brak XLR na wejściu skutecznie mnie zniechęca. Zależy mi prawidłowej scenie - słucham dość dużo rocka progresywnego i jazzu a tam poukładana scena ma duże znaczenie.
Intrygują mnie te popularne ostatni na forum Senki HD 380 PRO. Ciekawe jak by zagrały z Mytekiem - może wzmacniacz okazałby się zbędny :-) (przynajmniej do czasu)

ogorek

  • 855 / 5283
  • Ekspert
25-03-2010, 21:59
Odpowiadasz na wpis
>> mirhon, 2010-03-25 20:34:25
>> ewentualne maciupkie upiększenie przy niezbyt dobrej jakości nagrań - zwłaszcza góry (i górnego środka).

Czyli rozumiem szukasz wzmacniacza nie do wysterowania słuchawek ale do ingerencji w brzmienie ???
To trochę "na odwrót". Przecież Mytek-a można oddać do dwóch tygodni. Nie piszę tego przez złośliwość ale jeżeli studyjne brzmienie nie odpowiada to ja bym sie wycofał z DAC-a a nie modyfikował brzmienia kabelkami i wzmacniaczami.

Jakie masz słuchawki ?
HD380 Pro powinny pasowac do przezroczystego źródła i wzmacniacza, ale polecam zastanowienie się czy jest sens. Prawdopodobnie z HD380 Pro usłyszysz to samo z EMU 0404 za wielokroć mniejsze pieniądze.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5943
  • Ekspert
25-03-2010, 22:58
>> garnooh, 2010-03-25 08:04:00
Jak go podłączyłem ...... porażka , po godzinie grania nie było źle .
Dziś rano po 14 godzinach grania - jak za te pieniadze REWELACJA !!!!!! nie ma konkurencji w swojej klasie cenowej :)
Gra inaczej niż heed - wygrzeje go i zobaczymy
Pozdrawiam


On musi postać włączony co najmniej kwadrans, żeby grał swoje to raz, a dwa, że fabrycznie już jest niezły, ale nieco przerobiony wyraźnie lepszy.

garnooh

  • 101 / 5234
  • Aktywny użytkownik
25-03-2010, 23:02
Majkel  a co  sie zmienia jesli to nie tajemnica :) i co modyfikujesz :)
Pozdrawiam



===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

asmagus

  • 4439 / 5493
  • Ekspert
25-03-2010, 23:24
Na bank wymiana op-ampów

Zgadzam się, że w swojej klasie cenowej ten klon jest najlepszym co spotkałem.
_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

asmagus

  • 4439 / 5493
  • Ekspert
25-03-2010, 23:25
Mirhon - te wzmacniacze są:
Minimum load impedance: 200 ohms or higher
Recommended load impedance: 600 ohms

majkel

  • 7476 / 5943
  • Ekspert
25-03-2010, 23:43
>> garnooh, 2010-03-25 23:02:47
Majkel a co sie zmienia jesli to nie tajemnica :) i co modyfikujesz :)
Pozdrawiam


Można wszystko. Według mnie wystarczy op-amp, diody prostownicze i niektóre rezystory na coś, co rezystorem nie jest. Tej ostatniej modyfikacji nie dane było kolegom słuchać na meetingu, a z mojego punktu widzenia podnosi stopień przyjemności ze słuchania, i to wcale nie za pomocą słodkich podkolorowań.

domzz

  • 1113 / 5861
  • Ekspert
26-03-2010, 08:15
Mam nadzieję, że za kilka dni dojdzie do mnie mój klon (fanie to brzmi), to się pobawię lutownicą i opampami ;)

mirhon

  • 438 / 5832
  • Zaawansowany użytkownik
26-03-2010, 08:16
@ogorek

Myteka wziałem jako najbardziej przyjemnie brzmiącego dla ucha w porównaniu do  Lavry i Benchmarka.
Tak przynajmniej wyczytałem w necie i tak wynikło z moich mailowych kontaktówz osobami mającymi Myteka i inne DACi. Wydaje mi się że wąskim gardłem mogą być posiadane przeze mnie Denony AH-D2000.
W aspekcie typu jasno, neutralnie, ciemno to lubię neutralnie z ewentualnym lekkim przsunięciem w ciemniejszą stronę. Mnie się nawet podobały swojego czasu posiadane Westony UM2 (z ipodem bo z berefordem wyszła klucha).
Myteka kupiłem używkę i raczej nie zamierzam się go pozbywać. Swoje preferencje będę kształtował raczej poprzez słuchawki. Co do wzmacniacza to wydaje mi się, że neutralny, ewentualnie z lekkim ociepleniem będzie dobry do Myteka. Bardzo zależy mi na maksymalnie prawidłowej scenie i to w wszystkich kierunkach oraz na holografi. Zależy mi na "jak najbardziej naturalnej" górze. Te opisy HD380 w tym aspekcie mi odpowiadają. Lubię jak górę słychać, jak są detale pozwalające ocenić np. czym talerze są uderzane ale to wszystko odbywa się bez sztucznego podbicia, które kłuje po uszach.

Jeśli zmontowany zestaw okaże się bezlitosny dla kiepskich nagrań to trudno, ale musi dać mi satysfakcję przy dobrze zrealizowanych.

Co do wysterowania. To mój amplituner Yamahy z kina domowego też spokonie potrafi wysterować Denony ale to co słyszę w porównaniu do Myteka czy Beresforda to całkiem inna "kultura" tego wysterowania. Mówiąc krótko co z tego, że jest głośno jak jest do d...y

ogorek

  • 855 / 5283
  • Ekspert
26-03-2010, 08:33
Odpowiadasz na wpis
>> mirhon, 2010-03-26 08:16:04
>> posiadane przeze mnie Denony AH-D2000

Zanim zaczniesz żonglerkę słuchawkami wypożycz z Nautilus-a (Krak, W-wa)  HEED CanAmp.
Możliwe, że będzie dobrze. Ja mam teraz Audionemesis-a VLE. Przez chwilę miałem znowu Audionemesisa "normalnego" (dodatkowo). HEED jest dosyć przezroczysty bo słychać róźnicę źródeł.

Bardzo dobrze kontroluje (wręcz doskonale) bas na CAL! (a denonki to przeca bliźniaki, ale nie jednojajeczne).
Doskonale prowadzi bas na HD380 Pro. Bardzo duży nacisk położonyu na średnicę.

Zresztą ideą HEED-a jest analogowość (czy to CanAmp, czy Obelisk SI do stereo).
Wypożyczenie jest bezpłatne. Jak to się zgra i 1500,1300 (bo ostatnio Nautilus ma dobre ceny/rabaty na Heed-a w związku z dobrym kursem EUR) będzie dla Ciebie dobrą relacją cena/jakość to masz problem z głowy.

Jak będziesz dalej szukał to chyba lepiej pójść drogą @majkel-a i kupić klona oraz "wyprosić" majkela o mod pod Denony.

D2000 nie mogą być wąskim gardłem, przeca to kopia ;) CAL!
A CAL! jak dobrze wysterujesz daja duużo frajdy.

Przez wysterowanie rozumiem granie na odpowiednim poziomie, bez zniekształceń, z dobrą kontrolą.
Nie ma to nic wspólnego z głośnoscią.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

mirhon

  • 438 / 5832
  • Zaawansowany użytkownik
26-03-2010, 09:50
@ogorek

Heed nie ma XLR na wejściu i to jest coś co mnie do niego zniechęca :-).
Musiałbym grzebać zworami w Myteku i robić przejściówki XLR/RCA. Jeśli mógłbym kupić lepszy choć jednocześnie droższy od Heeda wzmacniacz z XLR to wolę dopłacić.

ogorek

  • 855 / 5283
  • Ekspert
26-03-2010, 10:09
Odpowiadasz na wpis
>> mirhon, 2010-03-26 09:50:18
 
Nie chcę byc postrzegany jako "pliszka co swój ogonek/sprzęt chwali" ale ostatnio na forum pokutuje teze, ze nie zawsze co drozsze to lepsze ...

Wypozycz HEED-a i kable:
http://nautilus.net.pl/?prod=1747
RCA -> XLR lub XLR -> RCA
Lub zainwestuj 36 pln w taki kabel:
http://www.plejadalight.pl/app,product,p,265,omnitronic-kabel-2m-ac-20-rca-xlr.asp

Radzę wypożyczyć i sprawdzić a potem zakładac, ze droższy amp sprawdzi się lepiej ;)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Road To Nowhere

  • 1033 / 5946
  • Ekspert
26-03-2010, 11:08
A na tych "przejściówkach" nie dochodzi przypadkiem do zniekształceń ,co desymetryzuje tam sygnał ?

chrees

  • 1653 / 5943
  • Ekspert
26-03-2010, 11:11
Road To Nowhere ---> Jeżeli nawet tak jest, to powinno (chyba) nas interesować, czy dochodzi tam do SŁYSZALNYCH zniekształceń :P



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.