Audiohobby.pl

Wzmacniacz słuchawkowy do 700 euro

Rafaell

  • 5033 / 5946
  • Ekspert
19-03-2010, 10:51
Tyrknę pózniej                              

asmagus

  • 4439 / 5498
  • Ekspert
19-03-2010, 13:13
>> Rafaell, 2010-03-19 10:31:44
O dźwięku decydują wszystkie elementy w torze a nie tylko jeden potek, czy gniazdo :)

Właśnie to chcę zasygnalizować, sam fakt, że są 4 sztuki BURR-BROWN BUF634 w konstrukcji nie oznacza, że wzmak będzie grał źle.

_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

Kraft

  • 448 / 5911
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2010, 16:14
> A co to jest dowolny lampiak? Rozumiem, że słuchałeś wszystkich lampiaków świata? Ciekawe stwierdzenie...

Chodzi o to, by poczuć moc LP. Nie będę się przecież targował, które lampy dają ciekawszą barwę.

> 500mA jest wystarczająca wartością (z wyliczenia wynika, że jest to 15 razy więcej niż T1 trzeba?).

Dość powiedzieć, że większą wydajność ma nawet Holdegron. Kto słuchał ten wie jak pędzi "ciężkie" słuchawki.

> Po prostu ciężko jest kupić dobry i tani potencjometr o takich gabarytach, które są praktyczne dla manufaktur sprzętu wielkości Lake People, Meier Audio, itp.

Scalone analogówki np. Cirrus Logic? CS3310 i lepsze, wielokanałowe. Albo cyfrowe 32-bit, choć w tym wypadku ciężko przetłumaczyć audiofilowi, że nie straci na dynamice ;)

asmagus

  • 4439 / 5498
  • Ekspert
19-03-2010, 18:59
Holdegron ma 700 mA - tylko jakość dźwięku nie ta ;)
_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

Kraft

  • 448 / 5911
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2010, 21:48
> Holdegron ma 700 mA - tylko jakość dźwięku nie ta ;)

Pomijam jakość dźwięku. Jednym odpowiada innym nie. Mimo tych 700mA nie potrafi uciągnąć wymagających słuchawek, dławi się. Z Meierem będzie podobnie, nie ma cudów, choć Soniacze powinien łyknąć. Natomiast HD800 + LP stanowią magiczne połączenie nie tylko ze względu na wydajność prądową.

asmagus

  • 4439 / 5498
  • Ekspert
19-03-2010, 22:30
250 mA Swing nie miał problemu z 250 Omowymi DT 880, najmniejszego. Mający 500mA Concerto powinien dać radę z wieloma innymi słuchawkami. Myślę, że jak Skylab bierze go sobie dla siebie i słucha z T1 to wie co robi - szczególnie, że testując wzmaki Meiera z niektórymi obszedł się bardzo krytycznie, nie można go posądzić więc o stronniczość. Ponadto, akurat ja w sumie rozpatruję wzmacniacz bardziej dla niskoomowych produktów jak Sony, Denony, ATH, AKG itp.


Zakładając ten wątek nie wiedziałem nawet jak duży jest wybór wzmaków, po wieeelu analizach i pomocy udzielonej przez kolegów.

Zawęziłem krag potencjalnych kandydatów do 4:

- Meier Audio Corda Concerto
http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/concerto.htm

- Burson Headamp 160
http://bursonaudio.com/burson_headamp_160.htm

- Violectric HPA V 100
http://www.violectric.de/Pages/en/products/hpav100.php

- HeadAmp GS-1
http://www.headamp.com/home_amps/gs1/index.htm


Każdy z tych wzmacniaczy to inna filozofia budowy. Osobiście wydaje mi się, że Concerto dla mnie będzie najlepszym wyborem i to nie tylko dlatego, że ma wbudowany świetny crossfeed. Każdy z userów forum ustawiłby te wzmacniacze zapewne w innej kolejności.

_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

Rafaell

  • 5033 / 5946
  • Ekspert
19-03-2010, 22:42
>Każdy z userów forum ustawiłby te wzmacniacze zapewne w innej kolejności.

alfabetycznie ? ;)                              

asmagus

  • 4439 / 5498
  • Ekspert
19-03-2010, 23:02
He he he ... nie podpuszczaj :)

Twoja lista zaczynałaby się od "V", nie wiem tylko na czym by się kończyła?

_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

Kraft

  • 448 / 5911
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2010, 23:05
> Skylab bierze go sobie dla siebie i słucha z T1 to wie co robi - szczególnie, że testując wzmaki Meiera z niektórymi obszedł się bardzo krytycznie

Ciekawe jak długo wytrzyma i jak szybko znudzi się crossfeedem. Pisze: The treble was extended and nicely detailed, and perhaps just a tiny bit on the lively side.  Pewnikiem owe "tiny bit" wkrótce przeważy, bo to fan analogowej gładkości. Odbębnił reckę kolejnego wzmaka SS i wróci spokojnie do RS Stealth czy Lebena. Daję 3 tygodnie, maks ;)

asmagus

  • 4439 / 5498
  • Ekspert
19-03-2010, 23:26
U Ciebie Kraft szklanka zawsze jest w połowie pusta?
_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

Kraft

  • 448 / 5911
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2010, 00:03
Gdy patrzę na te bufory, niestety tak ;)

asmagus

  • 4439 / 5498
  • Ekspert
20-03-2010, 14:31
Ja tam wolę słuchać niż patrzyć pod blachę ;)

Nie wiem jakie znaczenie ma to, że są 2x BUF na kanał. Meier na pytanie dlaczego stosuje BUF\'y ... lepiej zacytuję:

Head-Fi user: “why use BUF634 in such a high end product instead of a discrete output stage? I\'m no designer, but from my knowledge of DIY projects pretty much every DIY design that uses BUF634 can be improved significantly by even very simple and inexpensive discrete unity gain buffers like JISBOS.”

Meier: "There are two ways to use the BUF634. Either as a stand-alone buffer with unity gain or as a buffer that is placed inside the loop of a controlling opamp. In the last situation, which is actually recommended and described in a technical paper by Burr Brown themselves, the sound is (for 99%) determined by the opamp, not by the buffer."

W Concerto w 1 pętli są 2 BUF634.



Jak patrzę na zdjęcia Violectric/LP to we wzmakach "też siedzą"  kostki IC.
_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

majkel

  • 7476 / 5949
  • Ekspert
20-03-2010, 15:25
To nieprawda, że BUF634 gra  pętli dokładnie jak op-amp sterujący. Sprawdzałem to parę lat temu. Inaczej brzmi bufor w klasie AB w zamkniętej pętli, inaczej diamond buffer - i to zależnie też od architektury, a jeszcze inaczej bufor scalony. Dla mnie prawdziwiej i naturalniej gra bufor poza pętlą sprzężenia zwrotnego, ale na nic te teorie. Trzeba posłuchać Concerto i porównać z czymś, co powinno grać lub gra dobrze. Podobnież miałem wrażenie, iż połączenie równoległe buforów scalonych daje gorszy dźwięk niż jeden solo.

asmagus

  • 4439 / 5498
  • Ekspert
20-03-2010, 18:16
Czylli, teoretycznie może grać tak dobrze jak o nim piszą ;)

Szklanka jest do połowy pełna ;)

_____________
Wzmacniacz OTL -> WBA HPA-03 Reference z upgrade fabrycznym TANIO SPRZEDAM

Corvus5

  • 2596 / 5416
  • Ekspert
20-03-2010, 19:08
Majkel, sprawdzałeś wpływ pojemności między wyjściem opampa a petlą sprzężenia, gdy sprzężenie idzie z wyjścia bufora? To jeszcze może nie być problemem, gdy opamp nie jest dosyć szybki, ale przy szybszych może mieć znaczenie. Niby to są bardzo wysokie częstotliwości, a jednak mogą mieć jakiś wpływ na zachowanie układu, skoro wymiana bufora zmienia brzmienie systemu.