Audiohobby.pl

Wzmacniacz słuchawkowy do 700 euro

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
18-01-2010, 23:21
Po eksperymentach z małym OTL (HPA-03) i równie udanym zakupie nielampowego Meier Audio Corda Swing (crossfeed - świetna sprawa), nadszedł czas na zakup czegoś poważniejszego do napędzania słuchawek przez długie lata, narazie pogra to z CD, ipod, pc - kolejnym zakupem będzie dopiero DAC (kilka PW skutecznie odwiodło mnie od konstrukcji zintegrowanej jako docelowej - thx). Znając wasze doświadczenie, wiem, że mimo, iż wybór należy do mnie, dowiem się od Was wielu ciekawych rzeczy. Nie jestem zapatrzony w konkretny rodzaj budowy - dochodzę do wniosku, iż w każdy sposób można zbudować świetny wzmak tak jak i każdą metoda można go skopać.

Czego bym chciał? Chciałbym wzmaka, który:
1. Będzie grał relaksującym miękkim dźwiękiem,
2. Kosztuje nowy do ok 700 Euro/2 800 pln (z VAT, jeśli mówimy o sprzęcie z usa to cena w $ plus 22%),
3. Ma dwa wyjścia słuchawkowe (działające równocześnie by dwie osoby mogły słuchać równocześnie),
4. Dwie pary wejść RCA,
5. Poradzi sobie świetnie z niskoomowymi słuchawkami

Nie musi to być konstrukcja dostępna od ręki.

Dobrze byłoby gdyby istniała czarna wersja obudowy chociaż przeżyje bez tego ;) (designu Lake People jednak nie zdzierżę) a gdyby jeszcze był wbudowany crossfeed to byłoby super (jeśli nie to w przyszłości poszukam DAC z taką funkcją - np Larry 11 czy Meier Stage DAC)

Wasze propozycje?

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
18-01-2010, 23:43
>> Piotr Ryka, 2010-01-18 23:30:27

Staliśmy nad budżetową przepaścią 700$ a teraz zrobiliśmy ogromny krok naprzód.

Czego się nie robi żeby sobie polatać jak nie na słuchawkach to na budzecie.

Ale myślę że warto :)

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
18-01-2010, 23:45
Właśnie miałem wskazać, iż to ciut to 60% - przyglądnę się temu "Rudemu" w takim razie Piotrze. O le dobrze zrozumiałem, sercem są opampy, nie wiem jednak co to "biasvoltage servo actuator"  

"The amplifier use OPAmps as signal amplifiers and bias voltage servo actuator, in a simple but effective circuitry"

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
19-01-2010, 00:01
W 9 na 10 przypadkach słuchać będzie jedna osoba lecz chciałbym mieć możliwość słuchania w 2 osoby od czasu do czasu ... w najgorszym wypadku mogę, co zresztą mi już jeden z forowiczów sugerował, zastosować "rozgałęźnik" - szczególnie, że ma to być "niezbyt często".

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
19-01-2010, 08:56
Ten Rudi 03 to niesymetryczna połówka NX-33, która według mnie nie dorównuje Lake People G99/2. Jak Ci design nie leży, to się zastanów nad ofertą Violectric. Poza tym odsłuchy, odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy. Jakbyś się wybierał do Krakowa to daj znać. Chodzi o uświadomienie sobie czego można wymagać od sprzętu. Wczoraj wieczorem słuchałem RATM "The Battle of Los Angeles" na PS1000 i było to jedno z najciekawszych przeżyć artystycznych ze sprzętem audio jakie pamiętam. Tak na marginesie - realizacja pierwszej płyty RATM porównując do tej jest delikatnie skopana.

^
Sprzedam słuchawki: Sony MDR-EX700LP (douszne),  Grado GS1000i, Sennheiser HD 565 Ovation

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
19-01-2010, 09:47
Masz rację z tym, że trzeba się troszkę osłuchać - lecz w krajowych warunkach to trudna sprawa, większości sprzętu, który ew. "wchodzi w grę" nie ma jak odsłuchać. O wiele łatwiej z lampą czy DIY/klonami - szkoda, że nie ma salonu w kraju dla słuchawkomaniaków, gdzie stałyby wzmaki słuchawkowe różnych firm, które możnaby odsłuchać i kupić. Taki salon specjalistyczny bo w obecnych salonach audio wzmacniacze słuchawkowe są po macoszemu traktowane. Dzwoniłem ostatnio do jednego z 2 największych salonów w Krakowie zapytać jakie mają na stanie wzmacniacze słuchawkowe bo jestem zainteresowany ... Pan powiedział, że mają high-endowego HeedCanAmp\'a i Regga. Spokojnie możesz wejśc do nich z ulicy i kupisz kilka odtwarzaczy CD po 10/20 tys. zł. W Warszawskich salonach do któych dzwoniłem też nie ma szału, w każdym jest jeden, góra dwa wzmaki.

Co do Rudiego i Lake People -> Violectric HPA V100 nawet, mimo jednej pary wyjść, łapie się do stawki. Dziwne, że go polecasz skoro jest na l ALPS RK 27.

Podoba mi się, aczkolwiek znów ten sam problem się pojawia, nie ma gdzie i jak odsłuchać - HeadAmp GS-1 Headphone Amp/Pre-Amp - w teorii spełnia wszystkie moje wymagania.



Sim1

  • 1829 / 5863
  • Ekspert
19-01-2010, 10:00
Asmagus, Piotr Ryka dobrze radzi z CEC-em. Warto go posłuchać a jest gdzie - do RCM w Katowicach masz niedaleko ;).
Mam stary model HD51 (nowy to HD53N i jest znacznie bardziej zaawansowany) Może sie okazać, że warto dołożyć.

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
19-01-2010, 10:11
Potencjometr to wisienka na ciastku, a w brzmieniu urządzeń zdarzają się bardziej oczywiste niedociągnięcia. RK27 po prostu zaniża nieco poziom brzmienia pod każdym względem w stosunku do "ideału", ale dźwięk można zepsuć na parę innych sposobów, i do tego w większym stopniu. Podałem Ci co słyszałem w bezpośrednim porównaniu. Wyjście jack będziesz miał lepsze w LP niż w Rudim, no chyba że się szarpniesz na coś z serii RPX lu RP. Poza tym - są urządzenia typu SPL Auditor, CEC HD53, Luxman P-200, Naim Headline 2. Niestety nie orientuję się w cenach ani w ilości wyjść. Naim zyskuje po dokupieniu dobrego firmowego zasilacza.

^
Sprzedam słuchawki: Sony MDR-EX700LP (douszne),  Grado GS1000i, Sennheiser HD 565 Ovation

KeripDarnok

  • 5 / 5228
  • Nowy użytkownik

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
19-01-2010, 10:43
A nie jest tak, że Naima da się podłączyć tylko do sprzętu Naima? Poza Auditorem to CEC czy Luxman mocno przekraczają budżet, Luxman w kraju naszym jest droższy niż  Rudistore RPX-33 DualMono. Gdybym miał iść w takie kwoty to z pewnością nabyłbym  SPL Phonitora, którego ostatnio Piotr Ryka recenzował. Zostańmy jednak przy pułapie 700 Euro :)

mirhon

  • 438 / 5787
  • Zaawansowany użytkownik
19-01-2010, 12:51
Ciekawe co by wyszło jakby te 2 porównać:

Violectric HPA V100
HeadAmp GS-1

ciekawe czy jest różnica w brzmieniu HPA V100 w zależności czy DAC jes podpięte jako SE czy Balanced.
A tak w ogóle to może mi ktoś obeznany z tematem wyjaśnić po co w zmacniaczach, które nie mają zbalansowanych wyjść na słuchawki dodawać 2 rodzaje wejść SE i Balanced. Czy to jest tylko po to żeby nie bawić się w przejściówki? Czy może kryje się z tym rozwiązanie coś ciekawszego?

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
19-01-2010, 13:28
Mnie zastanawia również inna kwestia techniczna - czy jest różnica w dźwięku gdy określona konstrukcja jest budowana "point to point" w porównaniu do konstrukcji na "płytkach"?

Przewertowałem listę, którą zamieścił KerpiDarnok, niektórych konstrukcji nie znałem.

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
19-01-2010, 14:11
Dodałbym do niej http://bursonaudio.com/burson_headamp_160.htm - niestety nie ma wersji z dwoma kompletami wejść RCA - na czarno zawsze można pomalować .... (taki dowcip tylko ;))

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
19-01-2010, 15:33
Asmagus, kup sobie dwie sztuki tej chińskiej parodii Lehmanna. :) Ja go mogę podrasować za drobną gratyfikacją. Z tych 700 euro powinno Ci jeszcze zostać trochę w kieszeni.

^
Sprzedam słuchawki: Sony MDR-EX700LP (douszne),  Grado GS1000i, Sennheiser HD 565 Ovation

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
19-01-2010, 15:39
O tym piszesz - www.skracaj.com/d207.html

Majkel ja ciągle liczę na "dużego gracza" twojego autorstwa i projektu - nie pisze tego z przekąsem, naprawdę jestem tu potencjalnym nabywcą gdy uda Ci się manufakturę otworzyć... w międzyczasie wolałbym jakąś oryginalna konstrukcję niż "pożyczony" pomysł Lehmanna.