Audiohobby.pl

Ekskluzywny Klub posiadaczy lub uzytkownikow HD800

Max

  • 2204 / 5390
  • Ekspert
03-10-2009, 12:15
Mniejsza, ale jest.
Sluchalem na zmiane z DT 880 Pro i gora w Beyerach jest bardziej namacalna, wszystko jest dalej, ale czysciej.
Zaznaczam, ze Sennki maja dopiero kilkanascie godzin grania, jesli ma to jakiekolwiek znaczenie...

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
03-10-2009, 12:25
Przejzystosc a bliskosc, to dwie rozne sprawy. Gory w hd800 jest ilosciowo mniej niz w dt880pro i Grado. Jest mysle podobny poziom jak w ath w5000. Dla mnie dt880 i k701 sa wyraznie mniej przejzyste :) byc moze inaczej rozumiemy te pojecia, ktore sa wzgledne. Ze sprzedaza hd800 nie powinno byc problemow gdyby co. Jak chcesz podkreslona gore to moze warto pomyslec na grado. T1 podobno sa ciemniejsze niz dt880 pro.

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
03-10-2009, 12:28
K701 tez maja ilosciowo wiecej gory niz hd800 tak btw. Na pewno nie sa to sluchawki dla gorali :))

Max

  • 2204 / 5390
  • Ekspert
03-10-2009, 13:09
"Dla mnie dt880 i k701 sa wyraznie mniej przejzyste :) byc moze inaczej rozumiemy te pojecia"

Przejrzystość jest dla mnie nierozerwalnie zwiazana z górą ! Jak brakuje gory zaczynam sie czuc nieswojo. Tak jak bym byl od dzwieku odgrodzony. Przejrzystosc, czy tez moze otwartosc czy tez rozjasnienie prezentacji - ja nie wiem, czy te okreslenia moga byc tozsame. Wiem, ze zakladajac Beyery kazdorazowo doznaje pewnej ulgi, przy pelnej swiadomosci ich ograniczen.

Ale stanowczo za wczesnie w moim przypadku na dyskusje na temat nowych Sennkow. Ja sie jeszcze do nich nie przyzwyczailem, nie przetrawilem. To musi potrwac. Caly material muzyczny musi przez nie przeleciec, a dziesiec nowych plyt z Merlina juz w drodze ;)
Pozdro

Max

  • 2204 / 5390
  • Ekspert
03-10-2009, 13:17
Jeszcze jedno. Sennheisery, obojetnie czy HD 600 czy 800 kasuja Beyery w roku i popie. Tu nie mam najmniejszych watpliwoci. Tam gdzie potzrebny jest power, potega i dynamika DT 880 sa przez Sennki zjedzone jak dla mnie. Szkoda tylko, ze takiej muzy nie slucham...

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
03-10-2009, 15:29
Dla mnie przejzystosc wcale nie musi byc zwiazana z iloscia gory pasma. Na przejzystosc bezposrednio wplywa szybkosc, rozdzielczosc, poprawny ADSR. Szybki attack, release, decay oraz duza rozdzielczosc - dodatkowo polaczona z precyzja w tworzeniu holografii to dla mnie wlasnie jest przejzystosc. Czy gory pasma bedzie ilosciowo duzo czy malo ma dla mnie drugorzedne znaczenie w konteskscie przejzystosci. Przykladowo takie sluchawki jak AudioTechnika W5000 wcale tej gory duzo nie maja, albo tez JVC DX1000 a brak przejzystosci lub mala przejzystosc to ostatnia cecha jaka bym im zarzucil, jest wrecz odwrotnie.

Jezeli musisz sie do nich przyzwyczajac to mysle, ze to moze nie byc "Twoj sposob prezentacji". Dla mnie HD800 byly ulga po przygodach z Grado i wyraznym krokiem w przod po K701. Nie musialem kompletnie sie do nich przyzwyczajac.

>> Max, 2009-10-03 13:17:11
Jeszcze jedno. Sennheisery, obojetnie czy HD 600 czy 800 kasuja Beyery w roku i popie. Tu nie mam najmniejszych watpliwoci. Tam gdzie potzrebny jest power, potega i dynamika DT 880 sa przez Sennki zjedzone jak dla mnie. Szkoda tylko, ze takiej muzy nie slucham...

Ani ja takiej nie slucham. Najwieksze zalety HD800 to wlasnie przejzystosc, klarownosc, szybkosc, rozdzielczosc, precyzja i wielkosc przestrzeni. Dynamika wcale moim zdaniem nie jest ich najmocniejsza strona. Elektronika i akustyczny jazz, muzyka operujaca na efektach przestrzennych to glowne gatunki ktorych slucham. Dodatkowo klasyka. Dla mnie sprawdzaja sie w tym swietnie. Przede wszystkim takze w hybrydach jazzu i elektroniki gdzie Grado nie do konca mi pasowaly.

Pod wzgledem dynamiki mysle, ze Grado sa lepsze albo np. Ultrasone lub CAL :) Generalnie - po prostu sluchawki zamkniete.

Przejscie z ilosci gory takiej jak w DT 880 moze byc bolesne jezeli jest sie przyzwyczajonym. DTki To sa sluchawki raczej studyjne (nie do monitoringu tylko realizacji) i gory w nich jest ponad norme. Podobnie w K701 lub Grado. Jezeli dla Ciebie jasnosc/ilosc gory jest kluczowa to mysle, ze chocbys walczyl z Senkami nie wiadomo ile - nigdy do konca nie bedziesz zadowolony - mimo, ze HD800 sa bardzo przezroczyste i wrazliwe na zrodlo. Przykladowo Metronome C1,  EMU1212m i DIY DAC - 3 bardzo rozne sposoby grania.

Max

  • 2204 / 5390
  • Ekspert
03-10-2009, 16:13
Dobra Fallow:)
Lekko przykrecona gora, subiektywnie wplywa na wrazenie odrobine ograniczonej przejrzystosci. Byc moze nie bylem wystarczajaco precycyjny. Zreszta, przygladajac sie pisowni tego wyrazu, moze faktycznie piszemy o zupelnie różnych zjawiskach ;-)))
Ja zaczynam sie zaglebiac w to brzmienie i mysle, ze powinno byc tylko lepiej. Mam je na uszach i slucham IX Szostakowicza. Jest bardzo dobrze. Calosciowo, nie ma mowy bym wyzej ocenil Beyery. Przestrzen, glebia i soczystosc brzmienia nieporownywalna. Co do przejrzystosci, niechze moj mozg nad nia troche popracuje ;)
Pozdro

Max

  • 2204 / 5390
  • Ekspert
03-10-2009, 16:39
Slucham rownolegle i jednak jest w tym cos. Uczucie klarownosci (zeby nie powiedziec przejrzystosci;)) i pewnego otwarcia przy DT 880.  

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
03-10-2009, 19:14
Moze Tobie chodzi np. o bezposredniosc. Co ma scisly zwiazek z okreslibym to wlasnie "namacalnoscia". Tutaj HD800 sa wedlug mnie bez 2 zdan mniej bezposrednie niz DT 880 a juz nieporownywalnie mniej niz Grado. Kiedys lubilem tylko grajace bardzo bezposrednio sluchawki, jednak z czasem zaczalem wyraznie forowac te mniej bezposrednie. Mysle, ze to kwestia gustu.

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
03-10-2009, 19:25
btw. Freq respon HD800, DT 880, K701, GS1000.

Szczegolnie dobrze widac, ze wzgledem DT 880 - HD800 maja pik na nizszej czesci gory, a DT880 nie dosc ze maja wiecej wyzszej to jeszcze wlasnie na wyzszej maja maly pik. Ciekawe co bys powiedzial na gore GS1000 :)

AdamWysokinski

  • 358 / 5881
  • Zaawansowany użytkownik
03-10-2009, 19:39
Przyznaję, że na wykresach tego typu znam się słabo, tzn. rozumiem co ilustrują, ale nie wiem jak się przekładają na aspekty brzmieniowe: zastanawia mnie - biorąc pod uwagę, że wykres K701 w górnej części pasma znajduje się poniżej pasma pozostałych trzech słuchawek - skąd się wzięła opinia o rzekomym podbiciu tej części pasma w AKG?



--
http://www.last.fm/user/AdamWysokinski
1) MacBook Pro -> Apple lossless -> iTunes -> Airport Express -> Heed Dactilus -> Heed CanAmp -> AKG K701
2) Sugden CDMaster -> Sugden HeadMaster -> Sugden AmpMaster -> Spendor S3/5R
Pozdrawiam,
Adam

zyzio

  • 960 / 5787
  • Ekspert
03-10-2009, 19:54
Pewnie z powodu tego, ze K701 na wielu wzmakach słuchwakowych nie mają basu to i góra dominuje :)

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
03-10-2009, 19:58
Adam najistotniejsza dla odbioru gory jest w zasadzie czesc od okolo 3.5KHz do 10KHz, pozniejsza tez oczywiscie jest nie bez znaczenia, ale nasz mozg nie jest juz na nia tak wrazliwy. Oczywiscie bardziej wrazliwsi takze jestesmy na dolna gore niz wyzsza. O ilosci gory nie swiadczy to jak wysoko jest wykres danych sluchawek wzgledem innych ale jaka jest roznica wysokosci konkretnych sluchawek (np. gora vs srednica). Im ta roznica wieksza tym glosniejsza bedzie gora w odbiorze przez uzytkownika. Oczywiscie plaski wykres tez wcale nie jest pozadany, poniewaz aby uzyskac wrazenie plaskosci trzeba tak equalizowac sluchawki aby rekompensowac naturalna equalizacje naszego narzadu sluchu ktory podbija np. pewne zakresy srednicy gdyz ten zakres jest najczesciej wykorzystywany w zyciu - mowa. Sa tez rozne modele np. Diffusie Field (HD800) albo Loudness(Equal Loudness Countour Fletcher-Munsona) (GS1000)

Generalnie jeszcze wykresy z HeadRoomu sa w moim odczuciu tylko orientacyjne. Sa znacznie lepsze robione przez Japonczykow i bardziej adekwatne do rzeczywistosci w moim odczuciu. Rafaell np. opisywal podbicie w pewnej czesci gory AKG K701 ktore na dluzsza mete jest ociazliwe i ja sie z nim zgadzam i dobrze to bylo widac na tych japonskich wykresach.

Rada na to jest np. odpowiednio dobrane zrodlo, EQualizacja, lub jakis lampiak :)) K701 to wciaz jedne z moich ulubionych sluchawek, ilosciowo gory maja jednak wiecej niz HD800.

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
03-10-2009, 20:34
Może być jeszcze takie nieszczęście jak jest podbita góra w np takich K701 i sypiący cyfrą po górze CD-k i wtedy łagodząca lampka albo ciapnięcie filtrem na powiedzmy  tych 15-16 kHz pozostaje. Co do wrażliwości na 10 kHz to jednak ucho nie jest tam takie bezradne i dołki charakterystyki dają popalić.  


------------------------------------------------------------------------------
Lan nuży mnie to, przestaje Cie czytać Twój Cyrk Twoje małpy      

Rafaell

  • 5033 / 5890
  • Ekspert
03-10-2009, 20:58
>> AdamWysokinski, 2009-10-03 19:39:42
>biorąc pod uwagę, że wykres K701 w górnej części pasma znajduje się poniżej pasma pozostałych trzech słuchawek - skąd się wzięła opinia o rzekomym podbiciu tej części pasma w AKG?

No cóż ja mając pół roku K701 np. zauważyłem że nie mogłem słuchać z radia młodych polskich zespołów ze względu na nagrywaną perkusję a w szczególności talerzy. K701 eksponowały tak to pasmo (działały jak filtr) że słyszałem na którego  studia instrumentach było to nagrywane i nie było za bardzo w czym wybierać mimo ze studia miały dobrej klasy instrumenty. Tak OT to smutne że także w instrumenty muzyczne jesteśmy jako naród biednie wyposażeni. No ale historia się kłania; sąsiedzi nie oszczędzali nas.K701 wyciagaja z nagrań rózne skrzypniecia szepty,etc. co powoduje pewien dyskomfort i człowiek zaczął się rozglądać czy ktoś nam po pokoju obcy nie chodzi.
 Co do basu w K701 to do klasyki był bardzo dobry taki realistyczny (jak ktoś chodzi stale do filharmonii) Z rockiem niestety już tak pięknie nie było, spokojnie je deklasowały np. DT990 2005.

Z ciekawości spytam jak odbierasz ogólnie szybkość narastania dźwięku oraz jego wygaszanie porównując K701 do HD800. Mając razem te słuchawki łatwo je porównać


------------------------------------------------------------------------------
Lan nuży mnie to, przestaje Cie czytać Twój Cyrk Twoje małpy