Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
02-08-2019, 06:49
AKG już nie ma, Grado wieszczycie rychły koniec. Jakich słuchawek będę używać? Robić jakieś zapasy czy co?

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
02-08-2019, 08:45
Zawsze zostaja uzywki z ebay, allegro itp, ale mysle ze ten koniec Grado to nie tak znowu zaraz. Jeszcze spokojnie pare lat pociagna. Oni jada teraz glownie na zarobkach z serii Prestige. Problem bedzie ze jakby faktycznie padli, to ceny takich RS2 czy RS1 bez literki poszybuja nie w dol, a raczej do gory bo to juz klasyka. Dla serii E  to bylaby kwestia czasu, z poczatku by potanialy a potem drozaly. Po prostu kupic jakikolwek w miare wysoki model ktory bedzie sie podobal (RS2, RS1, RS2e, PS500e, moze cos z limitowanych Heritage np GH2, peperoni z forum mp3 chwali, stare PS1000 da sie kupic czasem lekko powyzej 3000zl np) sluchac i trzymac, nie sprzedawac. Zawsze pozostaje szukac alternatyw na wlasne ucho.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
10-08-2019, 15:34
Poczytałem troche o nowych RS1e i problem ze zrolowanymi sopranami ponoć został usunięty. Jako że napisałem coś może być z nimi nie tak pod tym względem, dodaje tę korektę. Niestety nie mam jak posłuchać więc w sumie nie wiadomo nic na pewniaka. Dobrze by było żeby ktoś kto mieszka w dużym mieście w końcu posłuchał i zdał relację ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
10-08-2019, 16:07
RS1 i 2 dokąd sięgam pamięcią (czyli wersji "i" oraz wcześniej) miały taką manierę, że po wyjęciu z pudełka grały dosyć ciemno, a później się otwierały i syczały na maksa. Trudno to zbadać na nowych egzemplarzach, bo RS2 grały z początku ciemniej, a po wygrzaniu okazywały się krzykliwe w stosunku do jedynek. Tak było jeszcze w "i", nie wiem jak w "e", ale raczej ciężko jest porównać dwa surowe egzemplarze bo wnioski mogą być mylące.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
10-08-2019, 19:22
Panowie słucham i słucham sobie na zmianę RS2e z PS500e i nie wierzę uszom. No ale zmieniam znów i  przesiadam się i wychodzi to samo. Jako że wstępnie się już te RS2e ograły i chyba można powiedzieć że już w miarę grają... co następuje: PS500e mają więcej sopranu i ostatecznie to one okazują się bardziej krzykliwymi słuchawkami, ponadto po przejściu z RS2e.. grają w lekkie V. Musze przyznać ze tego się nie spodziewałem - w PS500 więcej sopranu od RS2. Gdyby mi ktoś to powiedział to bym nei uwierzył gdybym nie miał tych dwóch sztuk u siebie dla porównań. Na ich obronę należy powiedzieć że grają oczywiście przez Qutesta,który sypie po prostu detalem jak  piaskowy dziadek pyłkiem dzieciom po oczach. Jak w tej bajce, kiedyś było coś takiego ale nie pamiętam nazwy tej bajki ;) Da się nawyknąć do takiej prezentacji, ale z tym DACiem wolę odrobinę przygaszone słuchawki i zawoalowane jak RS2e, które wypychają lekko średnicę i umieszczają na niej specyficzny nalot który sprzyja muzykalności. GS1000e robiły podobne czary ze średnicą.  Za to PS500e uratują muzykę w każdym systemie który ma braki w transparentności i nie potrafi do końca wydobyć detalu z racji zastosowania zbyt słabego źródła. Jako że jestem przewrazliwiony na  duże ilości sopranów RS2e leżą mi bardziej i chociaż ogólną jakość dźwieku PS500e mają wyższą to wolę słuchać w moim systemie na RS2e. Zastanawiam się co by wyszło jakby zamienić Chorda na coś innego, nie cisnącego tak na detal i dynamikę, a bardziej na barwę i wypełnianie. Na obronę PS500e powiem jeszcze że dobrze grają z przenośnym setem gdzie brakuje mocy - bas ma dalej kopa i sopran ciśnie trochę mniej, ale ogólne SQ spada. Generalnie dzisiaj taki dziwny dzień w którym doświadczam dysonansów i szoków poznawczych ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
10-08-2019, 19:47
powtorze ponownie, chcesz miec wiecej wypelnienia to popraw jakosc transportu w pierwszej kolejnosci, nawet takie cos jak przejscie na granie z oprogramowania ROONa zauwazalnie poprawia mase dodana w muzyce, zawsze mozesz sie pobawic wersja demo i po 14dniach podziekowac.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
10-08-2019, 19:56
Na poprawę transportu mam inny pomysł już, będzie dosyć kosztowny ale powinno zakończyć się to sukcesem ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
10-08-2019, 20:18
DSD, a potem długo, długo nic ;-)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
10-08-2019, 20:32
A nie, bo coś innego ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
10-08-2019, 20:38
Panowie słucham i słucham sobie na zmianę RS2e z PS500e i nie wierzę uszom. No ale zmieniam znów i  przesiadam się i wychodzi ...

Paweł do Ciebie "piję" powyższym tekstem.
Masz w tej chwili do dyspozycji jeden z najlepszych torów pod Grado i dwie dobre pary słuchawek tego producenta.
Może odkładając na bok ewentualny sentyment i kurtuazję zrobił byś podobne porównanie.

Sporo czasu poświęciliśmy na porównanie ich gdy grały podpięte do Marantza.
Byliśmy zgodni, że RS1 wypadły lepiej od PS1000 i dlatego to one znalazły się w finale z Clearami.
Zabrakło czasu na równie wnikliwe porównanie tego jak grają z dziurki orto HPA Master-Twin
Aż się prosi o takie porównanie łeb w łeb, modeli RS1 i PS1000.
Myślę, że będzie równie ciekawe jak porównanie @Alucarda i możesz doświadczyć równie ekscytujących ...
...
...dysonansów i szoków poznawczych ;)
Paweł nie daj się prosić. :-)
« Ostatnia zmiana: 10-08-2019, 21:11 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
10-08-2019, 21:11
Paweł nie daj się prosić. :-)

Ale ja słucham i porównuję. I co jakiś czas nie dowierzam. Miałem PS1000 ponad rok i w końcu spasowałem. A teraz jak mam 2 pary jednocześnie to mi ciągle wychodzi na to, że grają mniej więcej tak (tylko gęściej od GS):

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
10-08-2019, 21:18
Są płyty, które na PS1000 robią niesamowite show, wykop, detal itd. Ale z kolei inne nagrania wypadają już blado bo zaczyna być zbyt nierówno. Czar szybko mija. Jeśli miałbym brać pod uwagę wszystkie gatunki, których słucham to RS1 dają radę. PS1000 też potrafią, ale w bezpośrednim starciu niestety wychodzi na to, że podbijają część pasma, co powoduje straty tam gdzie grają ciszej, a niekiedy powstają najzwyczajniej wynaturzenia. To nie jest taki kompletnie rozrzucony krajobraz jak w GS1000 i nie są też tak nieznośnie ostre, ale przy tych starych RS'ach brakuje im neutralności, tzn. to nagrania decydują o tym, które słuchawki wypadną lepiej, a nie słuchawki pokazują nagrania takie jakimi są w rzeczywistości.

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
10-08-2019, 21:20
Co to za obrazek wkleiłeś?
Chodzi mi o tą głowę z oczami jakiegoś zwierzaka z dorysowanymi przez Ciebie dwoma groźnymi kłami. ;)
Rozszyfruj co miałeś na myśli. Co według Ciebie ma on symbolizować?
:-)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
10-08-2019, 21:24
Że stare GS1000 to krwiożercze potwory a nie słuchawki?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
10-08-2019, 21:26
Już tylko Grado bronią się przed "systemem" kolumnowym u mnie. \a mam tańszy niż niektórzy same słuchawki.