Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
28-02-2019, 17:56
https://www.q21.pl/audio-technica-ath-a550z.html

Coś takiego?

Chyba te, musiałbym jeszcze kolegi podpytać żeby się upewnić.

Z tego co pisałeś wyżej to typowy objaw jak się przestaje powoli słuchać muzyki, a zaczyna sprzętu ;)

Przyznaj, że dawno nie kupiłeś nowej płyty, częściej zmieniasz plany zakupowe niż listę słuchanych utworów, te same utwory słyszałeś już milion razy i chcesz za milion pierwszym usłyszeć po raz kolejny "świeży powiew". Przyznaj ;P

Paweł dobrze prawi. Zakupy nie czynią szczęśliwym na dłuższą metę, tylko muzyka i okolicznoścl :)

tomekl3

  • 627 / 5868
  • Ekspert
28-02-2019, 21:39
Tu nawet nie o jakieś łupniecie chodzi, tylko o coś innego, o hardkor w czystej postaci. Wiesz zakładam słuchawki, muzyka leci i chciałbym się zacząć pocić od emocji. Czy nie ma na rynku naprawdę fajnych słuchawek które by mnie nie znudziły po paru tygodniach?  Dlaczego to wszystko jest takie... nudne? Zaczynam myśleć że problem jest chyba gdzie indziej. Jestem już tak pojechany życiem, wyprany z emocji i cyniczny że nic mnie nie cieszy. Szukam w życiu tylko coraz więcej hardkoru.  Gadałem z jednym gościem co miał tak samo i powiedział: znam ten temat, ale wszystko się zmieniło jak odkryłem narkotyki. Może D8000 albo Audeze LCD4 podpięte do zacisków pieca w klasie A na potencjometrze odkręconym na maksa, plus scieżka kokainy zalane pół litra whisky to jest to?
Spróbuj odkryć w tym wszystkim siebie. Bez wspomagaczy. One zakłócają przekaz informacji.
tomek

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
28-02-2019, 22:10
Prace nad tym trwają.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-03-2019, 10:37
Dzisiaj siadłem na spokojnie i przemyślałem sprawę. Myślę że trzeba zrobić jak mi mówił pastwa - odpoczynek od muzyki i od słuchania w ogóle. Co najmniej z tydzień. Albo dłużej. Chciałem przeprosić jeśli kogoś uraziłem wczorajszym wpisem, np osoby słuchające damskich wokali, klasyki czy instrumentalnej. Wrócę po odpoczynku od sprzętu.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
01-03-2019, 12:51
Myślę że trzeba zrobić jak mi mówił pastwa - odpoczynek od muzyki i od słuchania w ogóle.

Bardzo często sam tak robię. Słuchanie muzyki jako jedyna forma spędzania wolnego czasu nie jest dobrym wyjściem na dłuższą metę. Ostatnio nawet nie trzymam słuchawek na biurku tylko wyciągam co 2-3 dni z szafki i wtedy to dopiero gra :-) A pomiędzy staram się korzystać z innych form relaksu gdy mam na to czas, wtedy tak wszystko nie brzydnie i nie powszednieje.

Jak masz wydać 10-20 kloców na kolejne słuchawki, gdzie radocha minie po max tygodniu i przyzwyczajenie weźmie górę to lepiej wpakuj tą kasę w cokolwiek innego. Nie wiem, może kup motocykl, karabin, deskę do jet-surfingu, czy cokolwiek innego co zapewni mniej statyczne doznania od siedzenia w nausznikach ;-) Jest sporo sposobów na efektywne wydanie gotówki, aby zapewnić sobie ciut dłuższą czy bardziej rozbudowaną w doznania radochę. Za 1-2 tysiaki możesz kupić np projektor i mieć niezłą frajdę z filmów (tak, takie tanie projektory mają lepszy klimat od tych drogich jak ktoś lubi poczuć się jak w dawnym kinie).

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
01-03-2019, 19:43
To wy jednak sluchacze sprzętu jesteście, a nie muzyki. U mnie muzyka gra nawet jak jej nie słucham. Do tego  samochodzie też. Cały czas i się nie nudzi.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-03-2019, 21:08
"U mnie muzyka gra nawet jak jej nie słucham" - Właśnie dlatego się nie rozumiemy.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
02-03-2019, 16:38
Jak ktoś czasami zostawi radio włączone w domu to mnie drażni. Tak samo w samochodzie, nie znoszę gdy ciągle coś gra, nawet gdy będzie to ulubiona płyta. Albo słucham muzyki, albo skupiam się na czymś innym.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
02-03-2019, 17:01
Alucard, wyślij do mnie PS500e jak już idziesz na post :) Skrobnę o nich może

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
02-03-2019, 18:15
Chętnie bym podesłał ale robią mi za woła roboczego po prostu. W sensie takim ogólnym, gry, internet, słuchanie pobieżne, filmiki youtube itd. A GS1000e czekają na kupca. Miałem przed  chwilą rozmowę telefoniczną więc może wyskoczą niedługo i nie będę miał nic w zastępstwo. DT150 są niehigienicznie zaniedbane z racji wieku i praktycznie nie uzywam a superluxy się rozpadają (te dwie pary tylko dla porównań). Najlepszą mam radę dla Ciebie - te które stoją za 1700zł na olx, po prostu bierz. To jest inne zwierzę niż seria Prestige. Szybkości i muzykalności po wygrzaniu oczywiście nie zabraknie. U mnie na razie ta moja sztuka jeszcze kuleje, jest za świeża. Czuć że jeszcze nie są przełamane i dźwięk nie jest odpowiednio "upłynniony".
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
05-03-2019, 12:45
https://gradolabs.com/headphones/limited-editions

Wiedzieliście, że można kupić czarne Grado? Model Black Label, ostatnie sztuki są jeszcze w sprzedaży. Czarne GS2000e już wyprzedane.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
05-03-2019, 13:11
Widziałem to dość dawno ale jak zobaczyłem cenę to odpuściłem :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3282
  • Zaawansowany użytkownik
05-03-2019, 15:06
Takie coś widzieli? Bo ja nie.

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
05-03-2019, 15:12
Było chyba nawet w tym temacie, sprzedawane z butelką Whiskey o ile mnie pamięć nie myli. Najgorsze jest to, że wszystkie limitowane Grado były niedostępne w PL, mamy super dystrybutora nie ma co :(

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
05-03-2019, 16:20
To jedyne zamknięte Grado kiedykolwiek. Stworzone przy udziale Elijaha Woodsa (hobbita z Pierścionka) jako puszki dla Bushmills Whisky. Sprzedawali to tak jak mówi Paweł z ich sikaczem. Chociaż w sumie może nie aż taki, ostatnio piłem, nie było takie złe. Limitowane edycje to trzeba bezpośrednio z Ameryki zamawiać.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.