Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Sekator

  • 447 / 3281
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2020, 20:33
A u mnie dla Grado zabrakło miejsca odkąd znów mam K500. K701 - wiadomo, że się nie pozbędę. Jakieś zamknięte się przydają. A Grado już są niepotrzebne.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
21-03-2020, 18:57
Przeczytałem gdzieś żeby przeprać te poduszki S normalnie w wodzie i jak wyschną to niby ulepszy dźwięk. Co myślicie o tym?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
21-03-2020, 19:38
Przeczytałem gdzieś żeby przeprać te poduszki S normalnie w wodzie i jak wyschną to niby ulepszy dźwięk. Co myślicie o tym?

A jaki mechanizm ma tu zadziałać? Jak coś kojarzę zalecanie prania z jakimś płynem zmiękczającym, wtedy pady stają się miększe i lepiej dopasowują się do ucha, co faktycznie może dać lepszy dźwięk (ciemniejszy i więcej basu). Jak wypierzesz w czystej, twardej wodzie to efekt może być odwrotny. Ja chyba dawno temu prałem pady do SR80, ale nie pamiętam jak ani efektu.

Apropos #covid19... Dolar bije rekordy, więc jeżeli ktoś jest optymistycznie nastawiony, to możliwe, że zaoszczędzi kilka stów kupując Grado teraz.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
21-03-2020, 20:16
Zastnawiam sie zeby sprzedac troche euro z konta, bo euro caly czas do gory idzie. 4.60 zl prawie juz chyba a ostatnio sprzedawalem za 4.21
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
24-03-2020, 19:55
A ja się już zaopatrzyłem na te ciężkie czasy, właśnie leci do mnie zestaw upgrade'ów. W ten weekend tor od A do Z będę już miał po XLR :-)

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
24-03-2020, 22:31
A ja się już zaopatrzyłem na te ciężkie czasy, właśnie leci do mnie zestaw upgrade'ów. W ten weekend tor od A do Z będę już miał po XLR :-)

RSy będziesz miał po XLR? U mnie GS1000 dużo zyskały po XLR. RS2e też bym przerobił, ale chciałbym zostawić jacka, aby móc używać ze sprzętem przenośnym.

majkel

  • 7476 / 5864
  • Ekspert
24-03-2020, 23:34
RS2e chyba mają dużego jacka, czyli do sprzętu przenośnego i tak jest stosowana przejściówka? Żaden problem zrobić taką z XLR na małego jacka.

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
25-03-2020, 00:45
A ja się już zaopatrzyłem na te ciężkie czasy, właśnie leci do mnie zestaw upgrade'ów. W ten weekend tor od A do Z będę już miał po XLR :-)

Paweł, czy to może komplet wtyk + gniazdo XLR?
A może to jakiś poważniejszy zakup? Jeśli tak, to pochwal się w stosownym wątku.
Może na razie w postaci tzw. "zajawki", a jak doleci, to już tak bardziej konkretnie. :)

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
25-03-2020, 08:48
RSy będziesz miał po XLR?

Zgadza się, od jakiegoś czasu nie wyobrażam sobie inaczej podpinać jakichkolwiek Grado :-)

Paweł, czy to może komplet wtyk + gniazdo XLR?

Wzmacniacz, konekty oraz wtyk do słuchawek. Ale czy będzie się czym chwalić to okaże się jak już wszystko doleci i czy faktycznie będzie to szał za niewielkie pieniądze :-)

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
25-03-2020, 09:31
Ostatnio każdego trzeba ciągnąć za język. Następny tajemniczy Don Pedro. ;)

Paweł czy to wzmacniacz z "seryjnej produkcji", czy może na specjalne zamówienie?
A może jakaś nazwa firmy i ewentualnie modelu, jeśli posiada.
Kable gotowe (konfekcjonowane), czy jednostkowa produkcja? Srebrne czy miedziane?
Panie kochany, ludzie to wszystko chcą wiedzieć. :-)

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
25-03-2020, 09:58
RS2e chyba mają dużego jacka, czyli do sprzętu przenośnego i tak jest stosowana przejściówka? Żaden problem zrobić taką z XLR na małego jacka.

RS2e mają małego jacka, zatem po podłączeniu do np. telefonu wygląda to normalnie i można zmieścić całość np. w kieszeni kurtki. Z przejsciówką z XLR mógłby być już z tym problem.

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
25-03-2020, 10:00
Wzmacniacz, konekty oraz wtyk do słuchawek.

Strzelam: DROP THX AAA 789.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
25-03-2020, 10:55
Strzelam: DROP THX AAA 789.
Blisko ;-)

Aune S7 Pro, ostatecznie przekonała mnie ta recka, nigdy nie zawiodłem się na osądach tego człowieka:

http://audioivoodoo.blogspot.com/2017/05/wzmacniacz-suchawkowy-aune-s7.html

Ostatnio każdego trzeba ciągnąć za język. Następny tajemniczy Don Pedro. ;)

Bo to w sumie nic specjalnego, po prostu przemyślany i zaplanowany wcześniej zakup, który powinien się rewelacyjnie sprawdzić zarówno z Grado jak i w przyszłości z Focalem, a resztę toru mam pod niego gotową. Cenowo wychodzi śmiesznie, ale znasz moje podejście do cen wzmacniaczy tranzystorowych, czego nie da się w nich zrobić w cenie do 2 tys to z pewnością jest już wykonalne w 2,5 tys ;-) Za więcej pozostaje już tylko iść lampy.

Kable gotowe (konfekcjonowane), czy jednostkowa produkcja? Srebrne czy miedziane?
Panie kochany, ludzie to wszystko chcą wiedzieć. :-)

Kabelki to włoskie Proel z serii Die Hard, czyli moje ulubione, do tej pory nie znalazłem lepszych konektów RCA więc i przygodę z XLR postanowiłem rozpocząć na znanym sobie gruncie :-)

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
25-03-2020, 11:22
Panie Pawle, no to żeś Pan poszalał!
Gratuluję zakupu, jak również samego wyboru, no i cieszę się wraz z Tobą! :)
Tym bardziej, że ciekawił mnie ten wzmacniacz, a teraz będę miał informację z pierwszej ręki.
A może będzie nawet możliwość posłuchania samemu, co to to potrafi...
Jest wiele pozytywnych racek o wielu produktach. Co przeważyło, że właśnie ten a nie inny?
Kiedy spodziewasz się tego wszystkiego w domu?
« Ostatnia zmiana: 25-03-2020, 11:37 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
25-03-2020, 12:32
Sporo czytałem, brałem też pod uwagę wspomnianego THX, ale ostatecznie, mimo braku jednoznacznej opinii o pędzeniu samych Grado czy Focali, ten sprzęt wydał mi się najbardziej synergicznym połączeniem właśnie pod wysoko skuteczne i/oraz nisko-ohmowe słuchawki, a przy okazji z zapasem mocy wystarczającym spokojnie do pędzenia ich w przypadku mniejszej skuteczności czy dużej prądożerności. "Kropkę nad i" postawiła informacja, że K701 grają na nim bez pisków i jazgotu.

Jeśli nie będzie opóźnień to w domu będę miał wszystko na ten weekend, jednak możliwe, że będę jeszcze słuchał po jacku bo do przeróbki wtyku muszę jeszcze przygotować zaplecze żeby już nie wysyłać słuchawek na takie drobne zabiegi. Po jacku to przy 32 ohmach niewiele ponad 1W więc dla Grado zabraknie do optimum, ale powinno już dać się słuchać.