Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
31-01-2019, 15:14
PS500 to są " crazy dope headphones" jak je ktoś opisał na tamtym forum. Troche mi brakuje w nich paru rzeczy z GS1000e ale nei można mieć wszystkiego. A może można? PS2000e? hhmmmm
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
31-01-2019, 15:18
Można, tylko trzeba sobie pady ulepić :D

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
31-01-2019, 15:20
Z tymi pałąkami to mi chodziło głównie o szerokość. W tamtych SR225e które miałem był wąski. Teraz na jakichś zdjęciach z 2018 roku widziałem że te małe modele też mają już szeroki, taki jaki dostałem w PS500e, więc uważam zmiana na plus, szczególnie dla mnie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
31-01-2019, 19:26
Te co stoją na ebay od faceta z Austrii wyglądają legitnie ;)

Nawet bardzo ;-) Podpytaj właściciela o nr seryjny, jeśli go nie ma to znaczy, że to Vintage B/wczesne Classic A czyli takie jak moje. Jeszcze lepsze są starsze,  ale tam już jest woodbox i cena x2 ;-)

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
31-01-2019, 19:58
I nie zraź się jeśli będzie brakowało jakiegokolwiek opakowania. Późne Vintage B oraz wczesne Classic A (zaraz po zakończeniu sprzedaży w woodboxie, a przed pizzaboxem) potrafiły przyjść w czymś takim:

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
31-01-2019, 20:03
Mają około 20 lat po których wewnętrzna gąbka się rozsypuje, karton jest nawet nie dopasowany więc jeśli brak im opakowania to bardzo prawdopodobne, że chodzi o taki egzemplarz.

Sekator

  • 447 / 3313
  • Zaawansowany użytkownik
31-01-2019, 20:08
Przy okazji powoli rozjaśnia się zagadka fatalnie grających padów L. Pamiętam swoje pierwsze SR80

Tu się zgadza. W SR225 mam pady new, a po obrazku patrząc w SR80 mogłem mieć te old. Były okropne. Po godzinie ucho fizycznie bolało, gorąc je spalał, a w nowszych siedzę i kilka godzin i nic nie dolega. A myślałem już, że coś z uszami mi się zmieniło.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
31-01-2019, 21:15
Dokładnie tak, miałem to samo. Do tego wszystko wskazuje na to, że są bardzo odmienne brzmieniowo.

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
31-01-2019, 21:53
Nowe pady są okej, nic mi nie dolega na nich. Posłuchaj sekator PS500e, znaczny upgrade do 225, nie ma to tamto.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3313
  • Zaawansowany użytkownik
01-02-2019, 07:01
Tak czytam wasze posty i boję się, że te PS zbyt grzeczne będą dla mnie. Poza tym nie widzę potrzeby mieć lepiej póki co, ale jeśli się zdecyduję jeszcze kiedyś na coś to któreś RS to raczej będą.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2019, 07:05 wysłana przez Sekator »

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
01-02-2019, 08:39
Ty jak zwykle swoje :) ŻADNE słuchawki Grado nie są grzeczne, dlatego to są Grado. PS500 są mneij grzeczne od SR225 bo mają wiekszą przejrzystość, lepszy balans tonalny dlatego są uniwersalniejsze, są szybsze, bas ma większego kicka co za tym idzie rytmikę i pazur, sopran ma większe rozciągnięcie i lepszą blachę, znacznie lepsza holografia i więcej powietrza. GS1000e są jeszcze szybsze i ostrzejsze od PS500e, mają najlepszą średnicę. SR225 są z całej trójki najnudniejsze i najbardziej podkolorowane, oczywiście wciąż świetne, bardzo dobrze mi się na nich słuchało ale do PS500e startu nei mają. Co to, to nie, na pewno.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3313
  • Zaawansowany użytkownik
02-02-2019, 06:09
Prawie mnie przekonałeś. Z tym, że na razie jestem zadowolony z tego co jest i poczekam ze zmianami do czasu aż w końcu sprzęt mi się znudzi. Z K701 ponad dwa lata nie znalazłem następcy ( a już miałem na próbę i T1 itp graty, ale siedemset jedynek jak dla mnie nic nie mogło przebić żebym chciał wydać pieniądze), aż wpadło Grado. Także poczekam bo nie żongluję sprzętem. Dopiero jak posiadany moralnie się zużyje to zaczynam kombinować. W każdym razie wezmę te PS-y pod uwagę. Choć wolałbym klasycznego drewniaka jakiegoś. Zobaczymy.

"ale raczej nie zrobi się z PS500 ostrych i analitycznych słuchawek – zawsze słychać faworyzację midbasu i niskiej średnicy." Takie opisy jednak trochę mnie od nich odstraszają.
« Ostatnia zmiana: 02-02-2019, 06:16 wysłana przez Sekator »

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
02-02-2019, 06:25
Klasycznym drewniakiem i naturalnym następcą dla SR225 będą RS2. Na wykresie wyglądają prawie identycznie ale zapewne będą bardziej wyrafinowane. Ale naprawdę odleciałem z GS1000. Z tym że do bardzo ostrej muzyki były jednak zbyt ostre i jasne (z Qutestem który jest ultradetaliczny i w sumie odrobinę jasny) i trochę grzeją ławę. Zresztą wystawiłem je bo chcę PS2000 i jednak trzymać takie drogie słuchawki w domu chcąc mieć jeszcze droższe, to trochę przesada ;).  Jak nie słuchasz ciężkiej elektroniki, metalu, hard rocka to GS1000e, chyba że tego właśnie oczekujesz, takiego grania na maksa to GS1000 rozpękną głowę :) Taka jazda bez trzymanki ;) Ps500e to naturalny partner do wszystkiego co ciężkie z muzyki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
02-02-2019, 06:38
Taki opis musiał dotyczyć pierwszych PS500 które były ponoć odrobinę przyciemnione i silnie dawały właśnie basem (nie słuchałem). Żeby osiągnąc taki efekt stroi się słuchawkę zazwyczaj pogrubiając jej dolną srednicę i wycinając troche sopran. Ja mówię o PS500e które są super równe i moim zdaniem neutralne. Bas nie jest rozlany i nie odczuwam tu faworyzacji żadnego podzakresu. Jest kopliwy i raczej odbieram to jako jakąś ogólna maniere strojenia. Nie wczuwam sie tak za bardzo podczas słuchania czy czegoś jest odrobine za dużo czy za mało jesli chodzi o podzakresy, raczej o zakresy ewentualnie. Poza tym graja całkowicie poza głową co czyni bas ogólnie płaski jak stól a przekaz jest bardziej jak kolumna podstawkowa, jesli mozna w ogóle słuchawkę porównać do głośnika w jakis sposób.

Opis podany przez Ciebie pasuje mi bardziej do słuchawek Final Audio D8000 które są dość oryginalne - grube na średnicy, ciężkie na basie ale wcale nie ciemne - taki mind fuck, wystrzeliło mnie z bamboszków jak to usłyszałem pierwszy raz. Wypierdala z butów, serio. Chociaż i tak uważam że najlepiej nastrojonymi słuchawkami są Focal Utopia, pomijając lekko przyduzy pik na sopranie gdzieś w środku tego zakresu (to akurat troszkę mnie drażniło chociaż rozumiem że ten zabieg miał na celu zwiększenie drapieżności, więc im odpuszczam).
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
02-02-2019, 06:58
Jeszcze takie coś ode mnie żebys miał jasność jak to wygląda w porównaniu:
 
SR225e - lekko rozjasnione, podkolorowane, funowe, delikatne, nie ostre, lekko analityczne (wygrzane na moim starym secie)

PS500e - neutralne, lekko rozjasnione, niepodkolorowane, funowe, nie delikatne, nie ostre, dość analityczne (nie wygrzane na moim nowym secie)

GS1000e - jasne, podkolorowane, funowe, absolutnie nie delikatne, ostre, bardzo analityczne, turbodoładowane jakąś dodatkową energią (wygrzane powiedzmy połowicznie na moim nowym secie)

Focal Utopia - neutralne, niefunowe, równe, impaktowe, nie delikatne, bardzo analityczne, lekko ostre, doładowane paliwem rakietowym - wystrzelają słuchacza w kosmos

D8000 - latający czołg ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.