Audiohobby.pl

Fanklub Grado

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
06-01-2019, 20:06
Ja Cię specjalnie tak zniechęcam i czekam aż usłyszysz "TO COŚ" w GS1000 ;-)

Tylko niestety wygrzewanie jest podłe bo każdego dnia słucha się nieco inaczej i to trwa zbyt długo, ale wygrzane od RS1 w górę grają tak dobrze, że wszystko inne się chowa. Dobór konkretnego modelu to już tylko kwestia smaku i ew komfortu.

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
06-01-2019, 20:17
Z SR225e tak było prawie przez 4 miesiące, z tymi chyba będzie dłużej. Dzisiaj zostawiłem je na 6 godzin, wracam sobie, siadam a tu Black Pearl rozgrzany, zakładam GS1000 i słyszę... muzykę! :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
06-01-2019, 20:19
Jeszcze mi Piotr na swoim forum dorzuca do pieca non stop z tymi PS2000. Teraz dał im nagrodę i jak na złość mi pisze: rocka się na nich słucha najlepiej. Jeszcze się trochę nimi pobawię i do Q21 trzeba będzie dzwonić i się targować. Nie ma rady :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
06-01-2019, 20:44
Ja właśnie słucham Monarch - Never Forever i też brzmi najlepiej na Grado ;-) Ale to już chyba nie rock... ;-)

Ale pamiętaj - zanim wygrzejesz może trochę zejść ;P Dobrze mieć przetworniki po ok 19 latach użytkowania :D

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
06-01-2019, 20:57
Ja pierdzielę Paweł no bez przesady. Teraz mnie pod włos czeszesz.

Serio miałem sprzedawać już a tu wyskoczyły jak Filip z konopii. Tak tydzień temu zaczęły dawać dziwne oznaki. Teraz już nie sprzedam. Ale bym sie machnął. Tylko dzięki Tobie i Pastwie się nie machnąłem. Dzięki za wsparcie podczas trudengo okresu wygrzewania. Było ciężko ale jest już lepiej :)

 Z tego co słyszę na swoich teraz,  to wszystkie recenzje w necie oprócz tych wpisów osób które mają je po parę lat, musiały być pisane na niewypalonych, co jest wielce krzywdzące dla GS1000e. To poszarpanie dźwieku o którym pisał Piotr już prawie znikło. Zdałem sobie sprawę nawet skąd to wynikało. Z wywalonego detalu na zakresie od 3Khz do 7Khz z dodatkową górką na 6 Khz. Efekt jest ten sam co w SR225e - najpierw szarpią po uszach a potem jak się ułożą (te GS1000e chyba na razie wstępnie) to klękajcie narody. SR225e po 7 miesiącach tak grały z telefonu jak z lampucery. A facet to sprzedaje za 200 dolarów i jeszcze ludzie narzekają :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
06-01-2019, 21:08
Z tymi rewelacjami na paśmie to jest tak, że jak się pobawisz equalizerem na ostatecznie dogrzanych Grado to stwierdzisz, że one na niego praktycznie nie reagują ewentualnie zaczynają "świszczeć" jak się przesadzi z dB. To jest właśnie neutralność. Jak w nagraniu jest bas to gra basem, jak sopran to sopranem, przestrzeń - to samo, jedno nagranie hektary sceny, inne - w głowie. To właśnie takie granie Grado ;-)

nsk

  • 549 / 4862
  • Ekspert
06-01-2019, 21:28
Grado i neutralność raczej nie idzie w parze ;).

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5352
  • Ekspert
06-01-2019, 21:36
Grado i neutralność raczej nie idzie w parze ;).

Czasem trzeba zmądrzeć i kosztem bezdusznych  neutralnych (podobno) słuchawek wybrać właśnie te  funowe żeby zacząć cieszyć się muzyką tą nowej generacji nagrywanej w homestudio niskim nakładem na takim sobie sprzęcie i mikrofonach ale pięknej swym artyzmem.

Bardzo dobre neutralne słuchawki mało co wybaczają a nie o to w sumie nam chodzi żeby obrzydzić sobie muzykę.

Tak że nie ma wyboru trzeba mieć przynajmniej dwie pary różnych słuchawek :)
Te do referencyjnych nagrań i te do artystycznego performance.

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
06-01-2019, 21:41
Neutralność czy nie, pal go licho. Na żadnych słuchawkach tak się nie słucha muzyki. Wszystko pędzi, uderza, jak się wygrzeją to się cuda wyprawiają. SR225e zostały załatwione przez Utopie i D8000 mocno ale teraz układ sił zmienił. Mam taką dziwną przygodę z nimi że jak już chcę się ich pozbywać to one zaczynają grać. Jeszcze tydzień temu byłem pewny że chcę D8000 albo Utopie, dzisiaj sprawa jest nie tak oczywista. Miałem u siebie Senki, Beyery (tego najwięcej, chyba prawie całą ofertę katalogową), Audeze, HiFimany, Denony i nie chciało grać a to dziadostwo polutowane przez meksykanki gra. Ciekaw jestem Twoich RS1 Vintage Paweł.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
06-01-2019, 21:44
Neutralność=różnicowanie jak dla mnie. Dobre różnicowanie nagrań słyszałem jak dotąd tylko na Staxach 007 mk1, starym Orfeuszu i 3 egzemplarzach Grado (na 9 posiadanych).
« Ostatnia zmiana: 06-01-2019, 21:47 wysłana przez -Pawel- »

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
06-01-2019, 21:54
Ciekaw jestem Twoich RS1 Vintage Paweł.
Grają jak 3-cia wojna światowa. Od tygodnia nadrabiam muzyczne zaległości z ostatniego roku...

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
06-01-2019, 21:56
Hehe jak trzecia wojna. No tak, jak to Grado :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

majkel

  • 7476 / 5892
  • Ekspert
06-01-2019, 22:05
Kiedyś słuchałem jakiegoś dawnego egzemplarza RS1 z guziczkiem i one miały już L-cushions (a może to już fabryczne były?). W każdym razie z bezguzikowymi RS1 miały mniej wspólnego niż ostatnią rewizją RS2 (przed "i"). Do tych ostatnich miały na tyle blisko, że stwierdziłem, że zostaję z RS2. Te ostatnie sprzedałem z powodu niewygody. Grado z mniejszymi padami niż G opierają mi się sitkiem o fałd ucha i po maksymalnie 2 godzinach mnie ucho boli. Jak znowu rozegnę pałąk, żeby nie gniotło bardzo, to się dźwięk robi zbyt eteryczny i też źle. :(
Nie mam wątpliwości, że w cięższej muzie zawsze nieco lepiej zagrają Grado z literką P zamiast G na początku. Są bardziej nasycone brzmieniowo. Ja dlatego mając bezpośrednie porównanie ostatecznie zostałem z PS1000 zamiast GS1000i. Nie tylko bas potrafił lepiej dmuchnąć, ale i na średnich tonach więcej smaczków wychodziło. W zamian przestrzeń zeszła na poziom bardziej powszedni.

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
06-01-2019, 22:11
Na uszach właśnie GS1000e a leci sobie Rezz - Edge. Basu to tutaj definitywnie nie brakuje. Z tego co czytam o PS2000e to potrafią lepiej i to o wiele.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
06-01-2019, 22:37
Jeszcze co do kwestii wygody małych Grado. Pałąk jest zwyczajnie mniejszy w nowej serii i to widać po zdjęciach nawet. Rozstaw w takich HP1000 był spory, RS2 czy każde małe z literką e (duże zresztą też) to słuchawki w których ludzie z dużymi głowami mogą mieć problem. W moich SR225e temat załatwiłem tak: rozgiąłem pałąk prawie na maksa a potem dogiąłem go w dół przy samych końcówkach przy zawieszeniu muszli. Ledwo starczało pałąka ale słuchawki nie cisnęły tylko na górze nad uchem. Jeśli się dognie odpowiednio pałąk pasując go do kształtu głowy co jest dość wnerwiającym zadaniem, to ucho nie powinno przylegać do przetwornika (aż tak ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.