Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
19-11-2018, 07:11
Słuchałeś Utopii? Tam nie ma żadnej nudy. Czynnik nudy znika jeśli jest impakt, dynamika, faza ataku podkreślona i szybkość połączone z kontrolą. Grado to mają ale dopiero Utopie wynoszą te czynniki na wyżyny. Te nasze Grado SR225 które ja i Ty mieliśmy (no, moje już poszły), przy Utopiach to symulator schodzenia do piwnicy po ziemniaki jak kiedyś napisał Paweł u Piotra na portalu, kiedy porównał PS1000 do AKG K1000.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3308
  • Zaawansowany użytkownik
19-11-2018, 07:19
Nie słuchałem. Nawet nie wiem czy były. Po posiedzeniu z głośnikami o tej nazwie chęć na jakiekolwiek utopi mi przeszła. Jest dobrze jak jest, a może będzie lepiej z nowymi Grado. Tylko problem z odsłuchem przy tym ich mitycznym wygrzewaniu. Posłuchałem trochę rzeczy za pierdylion nie mam ochoty nic zmieniać. Chyba, że na jakieś Grado wyższe się skuszę. Ale dopóki z niecierpliwością czekam na wieczorne słuchanie muzyki to nic nie zmieniam.

Zmęczyła mnie ta wystawa. Wszystko prawie grało na jedno kopyto. Niezrozumiałe jest dla mnie jak jeden sprzęt może kosztować dziesiątki tysięcy, a inny kilka czy kilkanaście i ten droższy nic lepiej nie gra. Za to kupiłem trochę płyt i to jest dla mnie słuszny kierunek.
« Ostatnia zmiana: 19-11-2018, 07:22 wysłana przez Sekator »

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
19-11-2018, 07:28
Wygrzewanie tych słuchawek niestety jest faktem. Doświadczyłem tego boleśnie przy SR225e i doświadczam dalej przy GS1000e. Kabel USB za 2 zł dołączony do nowego Qutesta też nie ułatwia sprawy, ale innego nie mam. Kultura grania kuleje niestety przez takie szczegóły. Ale pod koniec tygodnia chyba będę miał jakiś nowy optyk a w między czasie słuchawki się układają. Powinno być dobrze za jakis czas. Możesz od razu strzelić w PS1000e zawsze, powinny zakończyć poszukiwania ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Sekator

  • 447 / 3308
  • Zaawansowany użytkownik
19-11-2018, 07:34
Sprawdź poprawność kabla na jakimś dokumencie doc czy coś w tym guście. Jak po przepuszczeniu przez kabel będzie zdatny do użytku to znaczy, że kabel jest dobry.

nsk

  • 549 / 4861
  • Ekspert
19-11-2018, 09:21
A słuchałeś 325i Rafacio? Chyba wymarzony model dla ciebie, nawet nie wiem czy dadzą ci to wyższe tego producenta.

Synthax

  • 2323 / 4110
  • Ekspert
19-11-2018, 12:55
Nie słuchałem. Nawet nie wiem czy były. Po posiedzeniu z głośnikami o tej nazwie chęć na jakiekolwiek utopi mi przeszła. Jest dobrze jak jest, a może będzie lepiej z nowymi Grado. Tylko problem z odsłuchem przy tym ich mitycznym wygrzewaniu. Posłuchałem trochę rzeczy za pierdylion nie mam ochoty nic zmieniać. Chyba, że na jakieś Grado wyższe się skuszę. Ale dopóki z niecierpliwością czekam na wieczorne słuchanie muzyki to nic nie zmieniam.

Zmęczyła mnie ta wystawa. Wszystko prawie grało na jedno kopyto. Niezrozumiałe jest dla mnie jak jeden sprzęt może kosztować dziesiątki tysięcy, a inny kilka czy kilkanaście i ten droższy nic lepiej nie gra. Za to kupiłem trochę płyt i to jest dla mnie słuszny kierunek.
Wszystko OK. Nie chorujesz na audiofilia nervosa więc możesz się cieszyć z tego :) Większość rzeczy grała średnio tam.

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
19-11-2018, 13:57
"Wszystko OK. Nie chorujesz na audiofilia nervosa więc możesz się cieszyć z tego :)" - Synthax

Straszna choroba, to fakt. Bierzesz np 20 000zł i po prostu wydajesz a na nic innego byś w życiu tyle kasy nie wyrzucił, no chyba że auto potrzebne nowe albo coś do mieszkania. A później sam nie wiem co się stało. Ostatnio się tak pozbyłem 9500zł  jak tak policzyłem przed chwilą :o
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
19-11-2018, 14:29
Co tam sprzet, sluchanie muzyki to jeszcze gorsza rzecz, gdybym podliczyl wszystkie moje wydatki na plyty CD to pewnie bylby za to jakis nowy, wyzszej klasy samochod ;)

Sekator

  • 447 / 3308
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2018, 06:18
https://zrozumiecaudio.blogspot.com/2018/11/co-to-jest-normalny-sprzet.html

Generalnie moje zdanie na temat audio jest takie jak tu i nie muszę dzięki temu artykułowi się rozpisywać. Co prawda nie wiem czy te 300 dolarów to akurat jest ta granica, bo może to jest np. 400. Moje uszy też mi tal mówią. Dlatego z coraz większym dystansem podchodzę do planu zakupu wyższych Grado. Ale klasyczne RS1 bez dodatkowych oznaczeń po prostu chciałbym mieć dla nich samych. A co do proponowanych SR325 to nie wiem czy różnica będzie jakaś. Poza tym są metalowe i chyba ciężkie.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2018, 06:19 wysłana przez Sekator »

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
20-11-2018, 11:21
W tym artykule autor sie specjalnie nie rozpisal, format myslowy jest z grubsza jak ponizej:

1. Wycieczki zagraniczne

kazda wycieczka jest taka sama, wsiada sie i wysiada, nie ma wiec sensu jezdzic poza wlasne miasto ani wydawac wiecej niz 3.5PLN na podroz bo za tyle mozna dostac znakomity bilet komunikacji miejskiej ;'))

itd. itp.

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
20-11-2018, 16:46
Czyli: kup Pan SR225 bo w domyśle Focal Utopia i tak nie zagrają lepiej.  Ale grają, i to tak że po przejściu na SR225 się żygać chciało i trzeba było sprzedać. No to jak to z tym jest w końcu? Bo u mnie między tymi 400 dolarami a 4 tysiącami dolarów była różnica na poziomie decyzji o pozbyciu się słuchawek (i wymiotów) bo sobie krzywdę zrobiłem tym odsłuchem który zresztą opisałem. No a teraz się dowiaduję że to wszystko nie prawda i padłem ofiarą spisku? Czyli co, mieli inny prąd we Wrocławiu jak słuchałem Utopii i D8000? Albo kosmici mi uszy podmienili? No ja Cię chromolę... 

Pastwa weź mnie to wytłumacz prostemu chłopu ze wsi od pługa oderwanemu że ja słyszę różnice a sekator mówi że to się wydaje. To ja jednak tych Utopii nie kupię bo Ty żeś mnie od początku chopie oszukiwał :O
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
20-11-2018, 17:09
To jest zwykla reakcja obronna, za drogo to nie chce slyszec zadnej roznicy ;)

Czasem to dziala, bardzo zdrowy odruch.

Sekator

  • 447 / 3308
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2018, 19:45
Nie słuchałem Utopi słuchawek. Tylko kolumny. Ale jeśli słuchawki grają podobnie jak one to nie wiem co powiedzieć. Chyba tylko jedno - dramat. To tylko moja opinia i nie będę dalej dyskutował. Zresztą skoro waszym jedynym argumentem jest próba ośmieszania rozmówcy to nie ma to sensu.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2018, 19:47 wysłana przez Sekator »

pastwa

  • 3815 / 5891
  • Ekspert
20-11-2018, 19:49
Zadne sluchawki nie graja podobnie jak kolumny, nie ma nawet sensu porownywac.

Natomiast duze glosniki sa mocno zalezne od akustyki pomieszczenia (wielkosc, wytlumienie, itp.) i generalnie jest to znacznie bardziej wymagajaca tematyka od sluchawek.

ps. jak rozmowca koncentruje sie tylko na wypisywaniu glupot to trudno inaczej wypasc, wybacz Sekator, ale jakos slyszysz roznice pomiedzy Grado SR60 i 225, ale zastrzegasz sie ze pomiedzy 225 i Utopiami to juz nie bedzie, bo tamte sa zbyt drogie. Gdzie tu jakas logika.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2018, 19:51 wysłana przez pastwa »

Alucard

  • 2551 / 3599
  • Ekspert
20-11-2018, 19:59
Dramat jest ale innego typu. Jedynym dramatem jest przepaść na ich korzyść w porównaniu do większości słuchawek. Wołałbym żeby to nie była prawda bo wtedy mógłbym zasiąść w fotelu i cieszyć się swoimi GS1000e myśląc że strzeliłem w najlepsze słuchawki jak do tej pory, ale co się usłyszało to się nieodsłyszy. Zilustruję graficznie :)

SR225<GS1000e<<<<<<Focal Utopia

Nie jestem mistrzem w tych wykresach ale chyba czytelny ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.