Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Rolandsinger

  • 2894 / 6050
  • Ekspert
23-01-2011, 17:57
To jest wersja robiona przez brooklyńczyka dla mieszkańców Bronxu, niebawem pojawi się złota odmiana.


_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

reactor

  • 1649 / 5490
  • Ekspert
23-01-2011, 19:30
Dwie sztuki poproszę.

fallow

  • 6457 / 6019
  • Ekspert
28-02-2011, 10:59
Przemily watek w ktorym ktos pyta o sluchawki Grado z innego forum:

Pozwolcie, ze zacytuje kilka moich ulubionych fragmentow:

"Szukam słuchawek do domu, do dyskretnego słuchania mojej muzyki, którą gram i której słucham" (...)

"Myślałem o często polecanych Grado RS1i (bo GS1000i są jednak za drogie), ale posłuchałem ich chwilę i brzmienie wydało mi się fatalne, w ogóle nie miały basu, a pozostałe zakresy były bardzo nerwowe, ostre, tak jak gdyby słuchawki były w jakiś sposób uszkodzone. Nie wiem, czy egzemplarz w sklepie był wadliwy czy może ten model tak gra i powinienem spróbować innego modelu tej marki?"

"Ale tych RS-1i słuchałem z jakiegoś drogiego wzmacniacza lampowego za ponad 1400$ i teraz nie wiem, czy zamawiać te słuchawki, bo tamten egzemplarz na bank był uszkodzony, czy dać spokój i kupić coś innego."

"Jak mam to rozumieć ? Tzn, że one tak po prostu grają? Jeśli tak, to są niezłe jaja. Tylko skąd te zachwyty audiofilów nad marką Grado? Co prawda kilka osób powiedziało mi, że są to słuchawki dla głuchych, zwłaszcza facet ze sklepu muzycznego, gdzie kupowałem Sony Z1000, ale nie bardzo wiedziałem o co chodzi, a tam Grado nie mieli, bo jak uzasadnili - to są słuchawki audiofilskie a nie pro. Dziwny gust maja ci audiofile w takim razie."

http://forum.mp3store.pl/topic/74486-sluchawki-do-domu/

Polecam! :)

majkel

  • 7477 / 6049
  • Ekspert
28-02-2011, 11:15
Mnie w tym całym wątku najbardziej rozbawiło stwierdzenie, że na HD650 perkusja brzmi jak należy. W życiu nie słyszałem bardziej zmaltretowanej perkusji, pomijając oczywiście tanie sprzęty. Te słuchawki nie mają wystarczająco sensownie ukształtowanego pasma, żeby odegrać werbel, o talerzach nie wspominając. Słuchałem kilka dni temu chałtury w Galerii Krakowskiej, i znów się potwierdziło, że perkusja zupełnie nie tak brzmi jak na tych "referencyjnych" Sennheiserach.

fallow

  • 6457 / 6019
  • Ekspert
28-02-2011, 11:34
Mnie rozbawilo najbardziej, ze zdaniem goscia Grado graly tak nerwowo jak by byly zepsute :)))

Rolandsinger

  • 2894 / 6050
  • Ekspert
28-02-2011, 11:40
A teraz wyobraź sobie ten metal (Cannibal Corps), którego u mnie wczoraj słuchałeś na Grado RS1i :))))) A gościu gra właśnie taką muzykę.

_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

fallow

  • 6457 / 6019
  • Ekspert
28-02-2011, 11:48
Mysle, ze uszy by mi odpadly po kilku sekundach :))

Co innego na jakiejs nieskompresowanej klasyce gdzie taka karykaturalna equalizacja jaka serwuje sie w  Grado faktycznie miesci sie dalej w normie i sprawia, ze brzmi to bardziej "zywiolowo", "wciagajaco", "z pazurem", "zadziorem", "emocjonalnie" czy jaka tam se filozofie kto chce dorobic.

Ewentualnie "wysokiej klasy sprzet" moze poratowac troche sytuacje.

Spodziewam sie jakiegos strzalu, ze ten metal o ktorym mowa to nie jest "prawdziwa muzyka" :))

pastwa

  • 3819 / 6049
  • Ekspert
28-02-2011, 11:55
Cannibal Corps to swietna kapela, i chyba jedyne ciezkie rytmy jakich jeszcze chce mi sie sluchac...

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5508
  • Ekspert
28-02-2011, 12:01
>> pastwa, 2011-02-28 11:55:59
ale masz moim zdaniem najlepsze co do funu na basie słuchawki Grado :)

pastwa

  • 3819 / 6049
  • Ekspert
28-02-2011, 12:02
Sorki, zacmienie umyslowe najnizszych lotow mnie ogarnelo, chodzilo mi o Drumcorps ;\'))

Rolandsinger

  • 2894 / 6050
  • Ekspert
28-02-2011, 12:11

Drumcorps to nie metal a breakcore lub hardcore industrial. Mają wiele miksów sampli...właśnie Cannibal Corps.
_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Cypis

  • 2479 / 5188
  • Ekspert
28-02-2011, 13:10
>> Zenon, 2011-01-18 23:41:38
>> Jak będziesz około 60 lat , to odszczekasz wszystkie złe słowa na temat grado.
>> Nie bedą Ci nawet pszeszkadzać wycieki z przetworników.

Dlaczego 60-cio latek, który ze względu na wiek, słabiej słyszy wysokie tony w otoczeniu, na odbierać jako naturalne Grado, które walą wysokimi aż zęby bolą? Ze względu na pamięć historyczną swojej młodości?

--
Pzdr
Tomek.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

fallow

  • 6457 / 6019
  • Ekspert
28-02-2011, 13:36
Z tego samego wzgledu z ktorego muzycy estradowi z "zawodowymi" ubytkami sluchu w rejonach srednicy docieniaja sluchawki equalizowane tak by je niwelowac jak np. Westone ES3 (customowe monitory sceniczne). http://www.westonemusicproducts.com/music-products/pro-audio/elite-series-es3-musicians-monitors

Czlowiek z ubytkiem sluchu w gornych czestotliwosciach doceni tak samo sluchawki ktore to pasmo maja wyeksponowane - a ze, naturalnie ten ubytek wraz z uplywem wieku sie nam poglebia - wiemy nie od dzis :)

Cypis

  • 2479 / 5188
  • Ekspert
28-02-2011, 14:16
Sądzę, że muzycy i osoby zajmujące się realizowaniem dźwięku, korygują ubytki z innych przyczyn niż chęci uzyskania naturalnego brzmienia - po prostu chcą/muszą tą część pasma słyszeć. Do naturalności do jakiej przyzwyczaił się ich mózg (po ubytku słuchu) będzie jednak daleko.

P.S. Skoro nikt nie zaprzecza, że Grado nie grają naturalnie, to skąd taka fascynacja tymi słuchawkami (sam jej uległem bo miałem Grado)? Dlaczego Grado są tworzone tak by grały "charakterystycznie"? Czyżby Pan Grado był po 60-tce?

--
Pzdr
Tomek.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b

Rolandsinger

  • 2894 / 6050
  • Ekspert
28-02-2011, 14:27
@ Fallow

Chodziło Ci o to:

>>the ES3 delivers sparkling highs, clear mids and a tight low-end with an ADDED “BUMP” in the mid-range frequency response.<<


_____________________________________

____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)