Audiohobby.pl

słuchawki do ciężkiej muzyki metalowej

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
20-03-2009, 11:25
>> Bednaar, 2009-03-20 11:13:44
Słabsza, lepsza a konkretnie które aspekty dżwięku? To nie reklama dla gospodyń domowych, tylko poważne forum.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

ozrabal

  • 30 / 5514
  • Użytkownik
20-03-2009, 11:31
rafaell

sęk w tym że byłem w salonach gdzie mieli wszystko, kabelki, wzmaki, nawet słuchawkowe, ale nie chciało im się chyba dupsko ruszyć, skoro przychodzę "tylko po tanie słuchawki", nawet byłem gotów wydać te 100 zł więcej niż np w sklepie internetowym, ale nie zostałem do tego "sprowokowany"
nie wiem, sam coś tam działam na własny rachunek, dla mnie każdy klient jest ważny i ten mały i ten wielki

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
20-03-2009, 11:51
Są dwie szkoły sprzedawania,pierwsza polega na tym ze sprzedawca atakuje klienta od razu w skutek czego klient ucieka ze sklepu a druga polegająca na dyskretnej obserwacji i eleganckiej pomocy w razie czego. Do jednego jak i do drugiego trzeba mieć talent i mimo ze właściciel w dzisiejszych czasach dostaje na jedno ogłoszenie 1500CV sam powinien chyba najpierw gdzie indziej startować w podobnej liczbie CV. Nie wiem czy się rozumiemy.Mamy dziś pod pewnym wzgledem dobre czasy dla klienta a to że jesteś za mało upierdliwy i nie potrafiłeś zmienić u sprzedawcy dnia seksualnego w dzień sprzedaży to też Twoja wina. Miałeś instrumenty nacisku i z nich nie skorzystałeś. Jeśli był sprzedawca niekompetentny mogłeś poprosić innego albo poprosić kierownika o asystę. Może dobrze że tak nie zrobiłeś, bo byś już w domu miał słuchawki kabel i wzmacniacz a na dodatek motorówkę do wędkowania z kompletem spiningów dobry sprzedawca tak potrafi :)
 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

ozrabal

  • 30 / 5514
  • Użytkownik
20-03-2009, 12:57
w obu sklepach był właściciel ...
odniosłem wrażenie że "jak nie kupujesz za niewiadomoilepieniędzy" to nie jesteś interesującym klientem, nic nie chciałem wymuszać, nie miałem takiego zamiaru, w zamian za to pomyślałem sobie: posłucham sobie i olewam was, zamówię przez net, byłem gotów wydać pieniądze ale nie zostałem do tego zachęcony

to samo miałem ostatnio w media i euro rtv, chciałem kupić telewizornie do oglądania telewizji, nie interesowały mnie parametry i inne duperele, w obu sklepach sprzedawcy zamiast mnie zachęcić i pocisnąć cokolwiek wprowadzili mnie w stan rezygnacji z zakupu

Rolandsinger

  • 2894 / 5887
  • Ekspert
20-03-2009, 13:59
Ale dorabacie sobie teorie z d.

Powód jest banalny: po prostu poważne koncerny nie produkują wzmacniaczy słuchawkowych, może z wyj. Linna i MF - ale ci też mają po jednym modelu i najczęściej go nie ma w salonie. Koncern Denon-Marantz robi świetne słuchawki (zleca Fosterowi i branduje), ale wzmaków nie oferuje, H/K produkuje AKG, wzmaków w ofercie nie ma żadnych, Sony, które sporkurowało legendarne R10 nigdy nie wypuściło żadnego wzmaka, a Philips robicy dupiate słuchawki miał w ofercie kiedyś wzmacniacz z procesoerm DSP, ale grał on na poziomie średniej dziury.  

Tak więc wszystkie te wzmacniacze to wyroby rzemieślniczo-garażowe, stąd ich zwyczajowy brak w ofercie dystrybutorów oraz sklepów. Za to każdy salon ma na stanie Pro-Jecta, którego kasuje dziurka w moim cedeku :)  
____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
20-03-2009, 14:22
Nic sobie nie dorabiamy ponad 10 lat aż do zeszłego roku był w Krakowie sklep muzyczny Dorotka który do celów słuchawkowych miał adaptowany sprzęt NAD-a miał rózne słuchawki wpiete do wielu dziur i na tym stanowisku można było coś sensownego wysnuć o konkretnych słuchawkach. Ostatnio pan Jan narzekał właśnie że przychodzą tacy, słuchają a póżniej i tak kupują przez neta. I właśnie dlatego takich salonów słuchawkowych nie będzie. To samo zrobił Zbigniew Hołdys likwidując swój sklep z gitarami przychodzili brzdąkali a pózniej zamawiali gdzie indziej. Dlatego teraz klienta dotyka coraz częściej sytuacja goń się leszczu, takie czasy, sprzedaż internetowa i kupowanie marketingowego  wizerunku produktu, zamiast konkretnego towaru nam odpowiadajacego. Przykład Sennheiser HD800 kto to słuchał, są super i tyle :)))))


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Bednaar

  • 556 / 5845
  • Ekspert
20-03-2009, 14:37
>> Rafaell, 2009-03-20 11:25:12
>> Bednaar, 2009-03-20 11:13:44
Słabsza, lepsza a konkretnie które aspekty dżwięku?

Dźwięk z dziurki DCD-1015 był nieco "poszarpany", zmatowiony, szorstki i brudny w porównaniu z Holdegronem - tutaj był bardziej gładki, czysty i dałą się odczuć lepsza szczegółowość. To na Sennkach HD600.
Teraz po kolei, jak grają moje K530 pod poszczególnymi aplifikacjami:
- Onkyo Integra A8670 - bardzo szeroka scena, ale słabo zbudowana wgłąb, barwy zmatowione, kluchowaty bas, słychać zaowalowanie górnych rejestrów - lekkie przymulenie;
- Denon DCD-500AE - lepsza góra niz w przypadku Onkyo, a co za tym idzie wydaje się też, że nieco lepsza szczegółowość (być może to kwestia subiektywna - często tak odczuwam, gdy góra jest nieco ostrzejsza), bas nieco mniej kluchowaty, ale jednak... no i dźwięk w mniejszym stopniu zmatowiony,
- Holdegron wersja standard - scena nieco węższa, ale dużo lepiej zbudowana wgłąb, zero przymulenia, zmatowienia i kluchy, bas bardzo szybki, bardzo duża szczegółowość - zdaje mi się, że słyszę więcej detali niż na HD600, za to dźwięk z K530 jest jakby chudszy - bardziej konturowy, suchy i mniej wypełniony, uboższy barwowo niż w przypadku HD600 - te ostatnie uwagi oczywiście dotyczą różnic prezentacji samych słuchawek. Ogólnie uzyskałem taki dźwięk, jaki chciałem - choć pewnie wielu z Was nie podobałoby się zbytnie konturowanie i słabe wypełnienie. Być może to też kwestia słabego źródła - Denon DCD-485 - ale ponoć jest to model łatwo modyfikowalny, zatem to będzie następny krok - jeśli finanse pozwolą.

>> Rafaell, 2009-03-20 11:25:12
To nie reklama dla gospodyń domowych, tylko poważne forum.

Tego rodzaju uwagi są zbędne i należy się 10 razy zastanowić, zanim się napisze coś w podobnym tonie. Chyba nie musze tłumaczyć, dlaczego? W razie wątpliwości zapraszam na priwa.

lenar_87

  • 108 / 5599
  • Aktywny użytkownik
20-03-2009, 14:45
Rafaell madrze mowisz. Choc z drugiej strony - zyjemy w czasach gdzie mozemy wybierac. Ostatni moj przypadek - pojechalem do sklepu, posluchalem czterech par sluchawek, dano mi dobre 2-2,5h na odsluch i bylem bardzo wdzieczny za to ze mi to umozliwono. Sprzedawca na koniec zaproponowal mi upust i zrobilo sie bardzo milo bo to byla w tym momencie najnizsza cena za sluchawki ktore chcialem kupic. Niestety dla sklepu, stety dla mnie Roland mial do sprzedania identyczne za 2 stowki taniej. Wybor byl oczywisty choc wlasnie to przeswiadczenie ze dokladam sie do opisanego zjawiska przez pewien czas pozostawialo niesmak... choc moze to nie jest odpowiednie slowo.

ozrabal

  • 30 / 5514
  • Użytkownik
20-03-2009, 15:36
tak czy inaczej akg k271 do metalu się nadają :)
puki pewnie nie usłyszę lepszych, ale na razie nie mam takiego zamiaru, dużo czasu spędziłem na poszukiwaniach, teraz pora na słuchanie muzyki

Bednaar

  • 556 / 5845
  • Ekspert
20-03-2009, 16:07
Też słuchałem K271 i  porównywałem bezpośrednio z K240 - w zasadzie nie zauważyłem jakiś rażących róznic między nimi, a nawet bardziej skłaniałem się ku K240 ze względu na szerszą scenę, poza tym nie chciałem słuchawek zamkniętych - zaś w Twoim przypadku było zupełnie inaczej - K240 zupełnie Tobie nie podeszły, zaś K271 - jak najbardziej... chyba, że 240-tek słuchałeś na tym nieszczęsnym DCD-1500?

chrees

  • 1653 / 5886
  • Ekspert
20-03-2009, 16:30
Wrzucę tylko mały kamyszek w temacie, ponieważ dość poważnie leżał mi na sercu, gdy krwawiłem pieniędzmi dokonując zakupu słuchafonów (kwiecień 2008 BD 880 pro; październik 2008 Grado GS1000). Akurat wybierałem w dwóch niezłych poznańskich sklepach (ulice Szewska i Dąbrowskiego, mniejsza o nazwy, poznaniacy znają).
Każdy z tych dwóch sklepików wypożyczył mi na dobry tydzień (może nawet więcej, nie pamiętam) modele, o które poprosiłem. W podzięce za te oczywistości chrees zakupił w/w słuchaweczki (w sześciomiesięcznym odstępie) w w/w sklepach ;P




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Rafaell

  • 5033 / 5883
  • Ekspert
20-03-2009, 18:53
>> Bednaar, 2009-03-20 14:37:27

>> Rafaell, 2009-03-20 11:25:12
>>To nie reklama dla gospodyń domowych, tylko poważne forum.

>>>Tego rodzaju uwagi są zbędne i należy się 10 razy zastanowić, zanim się napisze coś w podobnym tonie. Chyba nie musze tłumaczyć, dlaczego? W razie wątpliwości zapraszam na priwa.

Hm; z jednej strony przepraszam ale z drugiej jak widać podziałało bo napisałeś wyczerpująco swoje wrażenia.
Jakbyś zapomniał, to byłbym wdzięczny, to nie był głupi przytyk ale raczej pewna irytacja tym że o tak istotnym dla zainteresowanych zagadnieniu mówimy po łebkach ogólnikami.

Pozdrawiam

Rafaell


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

Bednaar

  • 556 / 5845
  • Ekspert
20-03-2009, 21:13
W porządku - zapominam o sprawie. Pozwolę sobie jednak na pewne wyjaśnienie. Otóż po Twojej uwadze poczułem się po prostu niemile, gdyż obecnie będąc na urlopie opiekuję się chorym dzieckiem i chorą żoną - zatem pełnię rolę gospodyni domowej. Pisuję na forum w wolnych chwilach, gdy dziecko śpi - wtedy akurat się obudziło więc pomyślałem sobie, że wyślę posta w takiej formie, jakiej jest - zaś w przypadku zainteresowania szczegóły zamieszczę w późniejszym poście.
Pozdrawiam Cię serdecznie, Rafaellu.

Bednaar

  • 556 / 5845
  • Ekspert
20-03-2009, 21:17
Zaś co do kupowania słuchawek w necie lub w salonie - mam przykre doswiadczenia z kupowaniem w necie w związku  z uszkodzeniem sprzętu podczas transportu, zatem słuchawki kupiłem w salonie, po odsłuchu - były w tej samej cenie jaką oferowały sklepy internetowe, zresztą salon, w ktorym je kupiłem, prowadzi też sprzedaz wysyłkową słuchawek w cenach, jakie się spotyka na Allegro.

ozrabal

  • 30 / 5514
  • Użytkownik
21-03-2009, 09:08
no co do cen to jest różnie, taka trochę samowolka, słuchałem k271 za 700 zł podczas gdy niżej można nabyć k271 mkII lub k272, w jednym sklepie hd595 dużo tańsze niż w drugim kilka ulic dalej, a k530 były nawet tańsze niż na allegro