Audiohobby.pl

słuchawki do ciężkiej muzyki metalowej

ozrabal

  • 30 / 5493
  • Użytkownik
15-03-2009, 11:46
witam, to mój pierwszy post na forum,
jeśli ktoś przeszedł długą drogę poszukiwania słuchawek w celu odsłuchu ciężkiej muzyki metalowej (black, death, grind, thrash, itd) proszę o poradę w którą stronę się kierować, słuchałem wielu modeli jakoś nie mogę trafić na ten właściwy

lancaster

  • Gość
15-03-2009, 11:48
Kup te CAL! ktre ci polecalem na audiostereo :)
Potem mozesz sie pobawic w recabling, wytlumienie itp. wg uznania.

ozrabal

  • 30 / 5493
  • Użytkownik
15-03-2009, 11:54
postaram się je gdzieś posłuchać, rekablingi i inne zabiegi raczej mnie nie interesują

lenar_87

  • 108 / 5578
  • Aktywny użytkownik
15-03-2009, 11:57
z gory przepraszam za nic nie wnoszacy do tematu post ale... tego w ogole da sie sluchac na sluchawkach?

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
15-03-2009, 11:58
Nie kupuj CAL, po prostu kup Bayery DT990PRO model 2005.

 Po prostu te słuchawki jak rzadko które mają na dole masę. Pulsację dżwięku czujesz jakbyś stał przy kolumnie ;) Ogólnie fajne słuchawy i grają od kopa 200 godzin rozgrzewki i dalej ich brzmienie jest  constans

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

ozrabal

  • 30 / 5493
  • Użytkownik
15-03-2009, 12:21
chętnie bym posłuchał beyerdynamiki ale nie mam gdzie, słyszałem wczoraj w komisie jakiś niski model i wydaje mi się że rokuje dobra nadzieje :)
nie mam również gdzie odsłuchać audio techniki,
narazie faworytem są hd 595 lub akg 271, senki mają wydaje mi się trochę podbity dół i górę - mogą męczyć po długim odsłuchu, akg są bardzo zrównoważone, nie podbite, w pierwszej chwili wydaje się że grają gównianie w porównaniu z hd595, ale po chwili wrażenie znika, są bardzo wygodne w porównaniu do senków, ideałem by było jak bym znalazł coś pomiędzy tymi dwoma modelami, wtedy kupuję, słucham muzy i zapominam o temacie :)

josef

  • 536 / 5868
  • Ekspert
15-03-2009, 12:48
>> lenar_87, 2009-03-15 11:57:29
z gory przepraszam za nic nie wnoszacy do tematu post ale... tego w ogole da sie sluchac na sluchawkach?

jak najbardziej - codziennie przyjmuję dawkę 4-6 godzin ;)

josef

  • 536 / 5868
  • Ekspert
15-03-2009, 12:50
>> ozrabal, 2009-03-15 12:21:41
narazie faworytem są hd 595 lub akg 271, senki mają wydaje mi się trochę podbity dół i górę - mogą męczyć po długim odsłuchu, akg są bardzo zrównoważone, nie podbite, w pierwszej chwili wydaje się że grają gównianie w porównaniu z hd595, ale po chwili wrażenie znika, są bardzo wygodne w porównaniu do senków, ideałem by było jak bym znalazł coś pomiędzy tymi dwoma modelami, wtedy kupuję, słucham muzy i zapominam o temacie :)

nie przejmuj się podbiciem - do metalu jest jak ulał (większość płyt jest tak nagrana, że brakuje basu a średnica jest wypchana do przodu - a średnica Cie prędzej zamęczy niż bas)

tak więc albo beyery 990/770 albo z tego co wymieniłeś senny 595

arczar

  • 63 / 5821
  • Użytkownik
15-03-2009, 12:57
Właśnie na słuchawkach ta muzyka zyskuje nowy wymiar-zwłaszcza odłamy progresywno-symfoniczne tegoż gatunku. Ja odsłuchuje na neutralnych nausznikach-ortodynamicznych fostexach T50-RP

Rolandsinger

  • 2894 / 5866
  • Ekspert
15-03-2009, 13:37
Sam stałem długi czas przed tym samym dylematem i przewalając masę różnych nauszników doszedłem do wniosku, że istnieją tylko dwie drogi:

- słuchasz na hi-endzie i prędzej czy później głuchniesz. Wszystkie hi-endowe słuchafony mają w jakimś stopniu wyeksponwaną, bardzo dokładną górę i górną średnicę, w przeciwnym razie ludzkie ucho odbierało by je jako zbyt mało rozdzielcze na spokojniejszym materiale, a to w końcu hi-end

- kupujesz słuchawki specjalnie przenaczone do wielogodzinnych odsłuchów. To są w większości modele DJ lub niektóre monitorowe (przy czym nie chodzi o monitoring realizatorski). Zainteresuj się:

- AKG K518DJ (do lekkiej modyfikacji -  http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=29205 ),

- Sony MDR-V900HD lub 7509HD (to samo w innej kolorystyce),

- ewentualnie Beyery DT150 (ale te jednak moga trochę męczyć)


_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

Kraft

  • 448 / 5827
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2009, 15:25
Do takiej muzy zdecydowanie wybrałbym któreś Beyery. DT150 schodzą bardzo nisko. Można powiedzieć, że podbijają niski bas, ale jeśli szukasz przekazu kolumnowego w słuchawkach, to będą jak ulał. Lekko przypalone wysokie tony pozwalają słuchać Azarath czy Cephalic Carnage bez zmęczenia. Są wprawdzie zamknięte, ale jak dla mnie wygodne.
Jeśli chcesz bezkonkurencyjnej wygody, dużej sceny i nieco szczuplejszego (w rozumieniu audiofilskim - lepiej kontrolowanego) basu, to rozważ DT990 Pro. Ale koniecznie wersję Pro.

Ten sklep ma dobre ceny na studyjne Beyery:
http://www.musicexpress.pl/?m=products&a=products_list&subcat=10&cat=3

stogdan

  • 305 / 5840
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2009, 18:14
Ja podobnie jak lancaster wybrałbym do metalu CAL! Trochę mnie zaskakuje że Roland który był dużym zwolennikiem tych słuchawek proponuje coś innego , co jest nie tak w zestawie CAL!-metal szczególnie że cena jest chyba lepsza niz beyerów czy sony?
-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
15-03-2009, 19:02
>> stogdan, 2009-03-15 18:14:51
CCC cena czyni cuda ale nie w audio! Nestety za pewien poziom trzeba zapłacić odpowiednią cenę a okazje nie zdarzaja się codziennie


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

stogdan

  • 305 / 5840
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2009, 19:11

Rafaell nie słuchałem 990 pro  ," bez pro" sam mocno zjechałeś w recenzji , ale ja widzę CAL jako dobre do metalu bo górę mają dość łagodną ,są niezbyt przejrzyste a basisko jest że ho ho. Nie powinny zmęczyć przy słuchaniu łomotu . Jedyny mankament to brak przestrzeni bo są zamknięte.

-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

ozrabal

  • 30 / 5493
  • Użytkownik
15-03-2009, 19:26
dzięki chłopaki za wsparcie

-> josef
właśnie podbiciem się przejmuję, większość jakie odsłuchałem przy spokojniejszej muzyce dają sobie wyśmienicie radę, niestety przy metalu właśnie dołem najczęściej nie wyrabiają, a gdy jest to dół podbity to robi się masakra, metalu słucham ponad 20 lat, jakieś pojęcie o gatunku mam

-> arczar
można to coś gdzieś w polsce odsłuchać :) fostex T50RP, hm wyglądają ciekawie, ile to coś kosztuje ?

-> Rolandsinger
akg k518dj są dla mnie mało wygodne, nadają się raczej do tramwaju, ja szukam bardziej do domu, charakteryzują się bardzo podbitym basem
sony v900hd po odsłuchu jakiś sony coś tam 300 (srebrne brzydale :)) zamówiłem w ciemno przez net, tez trzysetki były przyzwoite spodziewałem się naprawdę świetnego dźwięku, niestety odesłałem na drugi dzień, bardzo gęsto grały dołem, konstrukcja zamknięta, duże ciśnienie akustyczne po pół godziny rozbolała mnie głowa
Beyery DT150 wyglądają szpetnie :) ale chętnie bym posłuchał

-> Kraft
widzę że siedzisz w temacie, jeśli się dogadam w jakimś sklepie internetowym na pożyczenie to zainteresuje sie poważnie DT990 Pro, niestety w okolicy nie mam możliwości odsłuchu