Audiohobby.pl

lampizacja yamaha cdx 1050/1060-pomoc potrzebna :)

josef

  • 536 / 5897
  • Ekspert
14-02-2009, 12:56
>> intuos, 2009-02-14 12:47:14
>po zbocznikowaniu sygalu z daca z masa za pomoca teflonu 0.1u szumy znacznie zmalaly
bo zrobiłeś mocniejszą filtrację sygnału - z drugiej strony dasz za dużą pojemność to wytnie Ci górę pasma

>Sygnal z daca podawany bezposrednio na sluchawki nawet przy 600ohm. graja nawet glosno wiec napiecie
>musi byc spore-nie mam miernika do wieczora wiec nie sprawdze.
będzie to w rejonach 5V

>Kiedy przerzucam miedzy piosenkami slychac jaies brudy na lini, to samo sie dzieje jak otwieram szuflade by
>zmienic plyte.
to są brudy z zasilania - zapewne masz jedno małe trafko które zasila wszystko - jak to w tanich CD
polecam zrobić osobny zasilacz wyłącznie dla analogu
ba - skoro z DAC sygnał wychodzi w postaci 0/1 to możesz dać optoizolacje pomiędzy nim a częścią cyfrową

>Jestem zdeterminowany by sygnal brac prosto z daca bo zraz za 74hcooap traci wigor, mase i rozdzielczosc.
tego nie za bardzo rozumiem skąd taki objaw - ten 74HC00 pełni rolę bufora cyfrowego i chyba reclockingu - więc mógłbym się zgodzić na utratę masy dźwięku ale nie na utratę wigoru czy rozdzielczości - dziwne jak dla mnie - możesz spróbować polepszyć odsprzęganie zasilania na tej kostce

josef

  • 536 / 5897
  • Ekspert
14-02-2009, 13:01
>> intuos, 2009-02-14 12:48:07
ktorym elelmentem jest filtr dolnoprzepustowy?

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
14-02-2009, 13:15
to najwyzszy model yamahy z lat 90, , zasilanie na odzielnej plytce wykonane pancernie-30wat, jak bede mial chwile to zrobie swoje zdjecia, takze do zasilania to nie wiem czy bym sie przyczepial ale kto wie

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
14-02-2009, 13:29
wszystkie elementy w tym cd to w zasilaniu elna for audio, elna premium audio, nichicon MUSE
nie ma do czego sie przyczepic, naprawde przy osobistym obejrzeniu robi wrazenie.

No i teraz to juz nie wiem jak tego daca zlampizowac, czy konieczne jest wziecie sygnalu z za filtra? a potem szeregowo przez konda puscic na lampe? czy naprawde nie da sie puscic tego prosto z daca?
jezeli cos trlumaczycie to prosba chlopaki by lopatologicznie:)

josef

  • 536 / 5897
  • Ekspert
14-02-2009, 13:42
jeśli masz oscyloskop to byś zobaczył skąd biorą się te szumy

josef

  • 536 / 5897
  • Ekspert
14-02-2009, 13:43
możesz wkleić większego skana analogówki albo wysłać mi na maila?

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
14-02-2009, 13:55
to daj mi maila, ale duzo lepiej niz jest nie bedzie , bo to co wkleilem to jedyneco znlalazlem na sieci:(, wieciej niestety nie widac niz te dwa obrazki, moge je jedynie skleic by tworzyly jeden rysunek

josef

  • 536 / 5897
  • Ekspert
14-02-2009, 14:28
a to kiszka trochę bo brakuje części która mnie interesowała

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
14-02-2009, 15:46
mam zlampizowanego kenwooda 7090-8x1702, do lampizacji uzyte 4 z nich, narazie nie slyszalem lepszego cd, lekko analogowo, zwiewnie ale z dobra podstawa basowa i wysublimowanymi szczegolami.
Kiedys mialem yamahe cdx1050, generalenie podobna do tej 1060, ale jak sie okazuje inny dac :1050->yac501-d, 1060 ktora chce zlapizowac->yac506-d i jest duzo lepsza niz 1050.
1060 raz wygrywa, raz przegrywa z kenwoodem, raz jeden raz drugi jest lepszy. 1060 ma lepsza rozdzielczosci i przestrzen, wiem z tego powodu ze w tym dacu jest olbrzymi potencjal, o ile 1050 byla niezla o tyle 1060 wymiata. Bylem ciekaw jak bedzie grac z lampa  w ukladzie, bo jezeli fabrycznie jest super to oznacza ze z lampa w odpowiedniej aplikacji bedzie lepiej, z tad moje pytania

Molibden

  • 1906 / 5897
  • Ekspert
15-02-2009, 02:05
Jeżeli sygnał na wyjściu DACa ma odpowiednio wysoki poziom to lampizacja nie jest konieczna, po filtracji dolnoprzepustowej można go podać od razu na wzmacniacz, powinno być około 2-4Vp-p.
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
15-02-2009, 12:38
No wiec tak maly opis:

dac:
Dziek idealny tyle ze slychac troche szumow, zmniejszaja sie one jezeli zbocznikuje sygnal malym kondem z masa, dziek jakby dostawal troche dystorsji.

za HC74:
Dziek jakby stracil na bezposredniosci, zrobil sie jakby cienki... te same szumy, tyle ze nie czuc az tak dystorsji dzwieku.

za filtrem:
Lekko zwiewnie,dziek podobny do tego z daca tyle ze ciszej i mniej tej swietlistej gory, bardzo anologowo.

na wyjsciu rca:
Dzwiek bardzo przestrzenny, niezla gora , ale jak dla mnie dzwiek stracil ta plastycznosc ktora mial zaraz za dacem alebo za filtrem dol.

a mozna zrobic tak:

Molibden

  • 1906 / 5897
  • Ekspert
15-02-2009, 13:12
Spróbuj zaraz za DACem dać filtr dolnoprzepustowy 1k i ok. 3nF i to od razu na wujście przez kondensator sprzęgający. Zwieranie wyjścia DACa do masy kondensatorem filtrującym jest złym pomysłem, stąd te zniekształcenia, a cewek też bym nie stosował raczej.

_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Molibden

  • 1906 / 5897
  • Ekspert
15-02-2009, 13:13
Podejrzewam też że dużo psują te bufory - opampy, sygnał po filtracji należałoby dać od razu na opamp sumujący.
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
15-02-2009, 13:41
Dzieki Moliben za pomoc!

dac daje napiecie okolo 2v
po ominieciu hc74 dzwiek zyskal troszke na rozdzielczosci i przestrzeni, cos jakby pojawil sie mikroplankton dzwiekowy.
Kiedy ominalem recklocking uwaga i dalem zaraz za filtrem z cd(jeszzcze nie moim)i dalem na rca dziwiek troszke lepszy,analogowy ale uwaga szczegoly na wyjsciu stockowego wyjscia rca sa lepsze:( tak jakby uklad wyjsciowy yamahay dawal kopa sygnalowi, szczeoglnie w zakresie dziwecznosci i szczegolow.

Molibden a jakiej wartosci powinien byc ten kondek sprzegajacy i czy tak sie go montuje jak na rys-w szereg?

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
15-02-2009, 13:42
acha czyli zza filtra i tak powinienem puscic sygnal na rca przez taki kondek a nie tak odrazu na rca?

Jestem laikiem elektroncznym, co nieco umiem ale raczej nie tak by wszystko rozumiec, wiec jezeli piszecie o czyms to piszcie prosze jak to w montazy mniej wiecej wyglada:)