Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2552 / 3607
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5902
  • Ekspert
12-04-2024, 07:04
Coraz więcej tanich chińskich nauszników na bardzo dobrym poziomie.

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
12-04-2024, 07:08
Audeze LCD-2 już od kilku dni u mnie. Sporo wersji tych słuchawek, kupiłem wersje z drewnianymi muszlami i padami ze skóry jagnięcej. Wiem, że jestem strasznie nie ekologiczny, ale dobrze mi z tym. Słuchawki mimo sporej masy są dość wygodne i miłe w dotyku, ładne też :)
Słuchawki grają bardzo ładnie nawet z taniego, malutkiego, jak paczka zapałek XDuoo X2S. Faktycznie jest "ściana dźwięku", już przy cichym słuchaniu nie muszę wsłuchiwać się czy jest bas, bo jest i tam gdzie być powinien. Trochę się bałem, że będę czuł zmulenie na wysokich tonach, jak w Sennheiser HD580/600, ale nic podobnego. Góra jest ciemniejsza, lecz nie zmulona, słychać różne smaczki.
Alucard faktycznie pasują do nich określenia kompletne, barwne, dla mnie przeciwieństwo HD800, których nie lubię ;)

Takie mam:
https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audeze-lcd-2-caribbean-rosewood.html?tduid=1cd18cd05770c847631879aceb5cd9f8

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
12-04-2024, 07:13
Coraz więcej tanich chińskich nauszników na bardzo dobrym poziomie.
Do mnie idą z ali... HiFiMany HE-R9, nie wiem czy one też na dobrym poziomie, ale czuję, że mogą mi się podobać w cenie 550 PLN z wysyłką a można jeszcze taniej kupić u Chińczyka. Jak ktoś je kupił w Polsce za 3800 to może odczuwać lekkie przygnębienie aktualnymi cenami... tym bardziej cenami z aliexpress.

Ged

  • 1716 / 5901
  • Ekspert
12-04-2024, 08:14
To oryginały ??? Są też Shangri-La w dobrej cenie ?

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
12-04-2024, 08:57
...
Jak ktoś je kupił w Polsce za 3800 to może odczuwać lekkie przygnębienie aktualnymi cenami... tym bardziej cenami z aliexpress.

@aulait ja kupiłem je, chyba za 3400 i po niecałych 2 tygodniach wróciły skąd przyszły.
Nie pomogło "wygrzewanie". Ogólnie grały słabo, wpadając czasami w dziwne rzężenie lub dzwonienie.
Pisałem o tym w wątku o HE-R10D
Jeżeli się nic nie zmieniło, to cena 550 PLN mnie nie dziwi i być może jest jeszcze zbyt wysoka.

Alucard

  • 2552 / 3607
  • Ekspert
12-04-2024, 11:04
Takiej wersji tych Audeze słuchałem w mp3 store. Wersja po 2021 roku z nowym pałąkiem z innym drewnem niż bambusowe, ciemniejszym. Bardzo dobre słuchawki. Jak dobrze napędzone to właściwie  można skończyć z szukaniem czegoś innego bo inne z tych nawet bardzo drogich wnoszą już niewiele. Lepiej dobrać im dobry wzmacniacz i porządne źródło.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2552 / 3607
  • Ekspert
12-04-2024, 11:11
Sprzątnąłeś te z allegro od gościa z Jeleniej Góry?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
12-04-2024, 20:46
To oryginały ??? Są też Shangri-La w dobrej cenie ?
Kto wie? :)
Shangri-La są w dobrej cenie ;)

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
12-04-2024, 20:52
...
Jak ktoś je kupił w Polsce za 3800 to może odczuwać lekkie przygnębienie aktualnymi cenami... tym bardziej cenami z aliexpress.

@aulait ja kupiłem je, chyba za 3400 i po niecałych 2 tygodniach wróciły skąd przyszły.
Nie pomogło "wygrzewanie". Ogólnie grały słabo, wpadając czasami w dziwne rzężenie lub dzwonienie.
Pisałem o tym w wątku o HE-R10D
Jeżeli się nic nie zmieniło, to cena 550 PLN mnie nie dziwi i być może jest jeszcze zbyt wysoka.
Karol, jak przyjdą to zobaczymy. Może będą inaczej grały a może ja mam bardziej przydeptany słuch i mi będą odpowiadały. Nie omieszkam dam znać, czy mi pasują :)))
Naprawę takie słabe dla Ciebie?
ISK9999 lepsze? Pytam serio, mnie nic w audio nie zdziwi, ceny mają się często nijak do jakości dźwięku ;)

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
12-04-2024, 21:11
Takiej wersji tych Audeze słuchałem w mp3 store. Wersja po 2021 roku z nowym pałąkiem z innym drewnem niż bambusowe, ciemniejszym. Bardzo dobre słuchawki. Jak dobrze napędzone to właściwie  można skończyć z szukaniem czegoś innego bo inne z tych nawet bardzo drogich wnoszą już niewiele. Lepiej dobrać im dobry wzmacniacz i porządne źródło.
Na pewno poświęcę więcej czasu na dobranie toru, bo warto, tylko od jakiegoś czasu mam totalnie zawalony dom gratami z kilku mieszkań, nawet nie mam jak wpiąć się do Luxmana, żeby posłuchać na czymś naprawdę dobrym. Ponoć bardzo dobrze grają z HEED CanAmp II, tylko ja nawet nie bardzo mam jak potestować na swoich gratach w domu przez ten chaos.
Dobrze trafiłeś od kogo kupiłem, allegro a gość z Jeleniej Góry to Kolega o nicku na forach Undertaker, pasjonat jak my... sympatyczny facet zresztą.
Tak w ogóle to dzięki za natchnienie, bo w dużej mierze zakupiłem te LCD po Twoich wpisach tutaj, choć te słuchawki chodziły mi po głowie od jakiegoś czasu... jeszcze Aria Organic HiFiMana co jakiś czas  mi brzęczą w głowie, ale na razie sobie odpuszczę :)))
« Ostatnia zmiana: 12-04-2024, 21:30 wysłana przez aulait »

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
13-04-2024, 20:44
Karol, jak przyjdą to zobaczymy. Może będą inaczej grały a może ja mam bardziej przydeptany słuch i mi będą odpowiadały. Nie omieszkam dam znać, czy mi pasują :)))
Naprawę takie słabe dla Ciebie?
ISK9999 lepsze? Pytam serio, mnie nic w audio nie zdziwi, ceny mają się często nijak do jakości dźwięku ;)

Jak wiesz żeby posłuchać muzyki, wystarczą jakiekolwiek głośniki.
Mogę być też połączone pałąkiem i zawieszone na głowie. ;)
Dalej to już kwestia oczekiwań i porównań.
Ja HE-R9 porównywałem z HE-R10 i przy nich wypadały słabo. Oczekiwałem od nich więcej.
Doszły do tego ewidentne, jak dla mnie wady, jeżeli chodzi o damskie wokale, odwzorowanie dźwięku blach i coś tam jeszcze.
Być może dotyczyło to tylko tego egzemplarza, być może trzeba je było "grzać" dalej.
Nie miałem tyle czasu i nie chciałem ryzykować, mając dobrze grające HE-R10.
Odesłałem R9 i zostawiłem dziesiątki. Jak pisałem, zapłaciłem za nie ponad 3k PLN.
Po ISK HD9999  niczego się nie spodziałem. Kosztowały 300 zł, czyli dziesięć razy mniej i nie grają gorzej.
Nie są jakoś tam specjalnie lepsze, nie biją R9 na głowę, ale nie mają tych wad o których wspomniałem przy R9.
Za to przy R9, wyglądają tandetnie. :)
W moim odbiorze, jeżeli chodzi o granie, to za ISK HD9999 spokojnie mógłbym dać 500zł a nawet trochę więcej.
Przy tak grających HE-R9 jak te moje, 5 stów to właściwa cena i jeżeli tyle bym zapłacił, pewnie by zostały.
Podobnie jak Hifiman Sundara Closed-Back. To mniej więcej ten sam poziom grania co HE-R9.
Według mnie, poziom wad w odtwarzanym dźwięku, też podobny.
Myślę, że wiesz co mam na myśli, bo pisałeś że HE Sundara najlepiej ci się słucha cicho. :)

Ja uważam, że takie oceny bardzo zależą od tego, co się lubi i  jakiej muzyki słucha.
Istotne jest też to czego się oczekuje, z czym je porównujemy i czy nasz tor im "służy".
Dlatego nic nie zastąpi samodzielnych odsłuchów, przy takich zakupach.
Ciekawi mnie jak zagra ten twój egzemplarz, jak wypadnie np. na tle Audeze LCD-2?
Było by super, gdyby zagrał rewelacyjnie. :)

Żeby jakoś podsumować...
@aulait gdybym miał tylko HE-R9 (albo tylko HE Sundara CB) do słuchania muzyki, zapewne nie byłbym z tego powodu nieszczęśliwy. :-)
« Ostatnia zmiana: 13-04-2024, 23:09 wysłana przez Karol »

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
14-04-2024, 22:28
Karol, jak przyjdą to zobaczymy. Może będą inaczej grały a może ja mam bardziej przydeptany słuch i mi będą odpowiadały. Nie omieszkam dam znać, czy mi pasują :)))
Naprawę takie słabe dla Ciebie?
ISK9999 lepsze? Pytam serio, mnie nic w audio nie zdziwi, ceny mają się często nijak do jakości dźwięku ;)

Jak wiesz żeby posłuchać muzyki, wystarczą jakiekolwiek głośniki.
Mogę być też połączone pałąkiem i zawieszone na głowie. ;)
Dalej to już kwestia oczekiwań i porównań.
Ja HE-R9 porównywałem z HE-R10 i przy nich wypadały słabo. Oczekiwałem od nich więcej.
Doszły do tego ewidentne, jak dla mnie wady, jeżeli chodzi o damskie wokale, odwzorowanie dźwięku blach i coś tam jeszcze.
Być może dotyczyło to tylko tego egzemplarza, być może trzeba je było "grzać" dalej.
Nie miałem tyle czasu i nie chciałem ryzykować, mając dobrze grające HE-R10.
Odesłałem R9 i zostawiłem dziesiątki. Jak pisałem, zapłaciłem za nie ponad 3k PLN.
Po ISK HD9999  niczego się nie spodziałem. Kosztowały 300 zł, czyli dziesięć razy mniej i nie grają gorzej.
Nie są jakoś tam specjalnie lepsze, nie biją R9 na głowę, ale nie mają tych wad o których wspomniałem przy R9.
Za to przy R9, wyglądają tandetnie. :)
W moim odbiorze, jeżeli chodzi o granie, to za ISK HD9999 spokojnie mógłbym dać 500zł a nawet trochę więcej.
Przy tak grających HE-R9 jak te moje, 5 stów to właściwa cena i jeżeli tyle bym zapłacił, pewnie by zostały.
Podobnie jak Hifiman Sundara Closed-Back. To mniej więcej ten sam poziom grania co HE-R9.
Według mnie, poziom wad w odtwarzanym dźwięku, też podobny.
No to mnie zaintrygowałeś, HiFiMan Sundara CB i HE-R9 to ten sam poziom a HE-R9 to ten sam poziom, co ISK HD9999, czyli HIFIMan Sundara CB to ten sam poziom co ISK HD9999. Czyli już sobie nie odpuszcze HD9999 lub DNA ST PRO... pewnie kupię ST PRO, bo etui i dodatkowe kabelki i gorsze pady mi w sumie niepotrzebne. Będzie pojedynek trzech par słuchawek... będzie się działo :)
« Ostatnia zmiana: 14-04-2024, 22:31 wysłana przez aulait »

aulait

  • 1389 / 5559
  • Ekspert
14-04-2024, 22:34
Myślę, że wiesz co mam na myśli, bo pisałeś że HE Sundara najlepiej ci się słucha cicho. :)

Ja uważam, że takie oceny bardzo zależą od tego, co się lubi i  jakiej muzyki słucha.
Istotne jest też to czego się oczekuje, z czym je porównujemy i czy nasz tor im "służy".
Dlatego nic nie zastąpi samodzielnych odsłuchów, przy takich zakupach.
Ciekawi mnie jak zagra ten twój egzemplarz, jak wypadnie np. na tle Audeze LCD-2?
Było by super, gdyby zagrał rewelacyjnie. :)

Żeby jakoś podsumować...
@aulait gdybym miał tylko HE-R9 (albo tylko HE Sundara CB) do słuchania muzyki, zapewne nie byłbym z tego powodu nieszczęśliwy. :-)
W całej rozciągłości Twojej wypowiedzi się z Tobą zgadzam :)))

Karol

  • 2011 / 4329
  • Ekspert
15-04-2024, 11:41
No to mnie zaintrygowałeś, HiFiMan Sundara CB i HE-R9 to ten sam poziom a HE-R9 to ten sam poziom, co ISK HD9999, czyli HIFIMan Sundara CB to ten sam poziom co ISK HD9999. Czyli już sobie nie odpuszcze HD9999 lub DNA ST PRO... pewnie kupię ST PRO, bo etui i dodatkowe kabelki i gorsze pady mi w sumie niepotrzebne. Będzie pojedynek trzech par słuchawek... będzie się działo :)

@aulait, z tej trójki najniżej sklasyfikowałbym Sundary.
Być może ci, którzy ceniących basowe pomruki, stawianie ich na jednym poziomie z HE-R9 i HD9999, uznają za niezasadne.
Niemniej dla tych, którzy preferują słuchawki grające bardziej średnicą i górą pasma, Sundary mogą być lepsze.
Zdecydowanie najbardziej klarowne, z proporcjonalnie wyważonym całym pasmem i całkiem dobrym basem są ISK HD9999.
Gdzieś pośrodku są według mnie HE-R9, z lepszym całościowo dźwiękiem niż ten z HE Sundara, ale gorszym basem od HD9999.
Ciekawi mnie czy i Ty będziesz miał podobne odczucia. :)