Chciałbym nawiązać do wypowiedzi kolegów odnośnie sklejek nie mam wątpliwości że sklejka zastosowana w Orfeuszu jest doskonała producent nie mógłby sobie pozwolić na jakąś wtopę , odmian sklejek jest setki w zależności od zastosowania .
Począwszy od sklejek budowlanych i konstrukcyjnych choćby wodoodporne sklejki okoume okrętowe , jachtowe poprzez meblowe , modelarskie brzozowe jak i sklejki produkowane według założeń producenta wyporność , masa , gęstość zastosowanego drewna , faktura oraz użyta technika sklejania i modelowania .Specjalne kleje lakiery itp.
Można by wymienić techniki lutnicze w pewnym stopniu używa się tam wszelakich sklejek aby wyprofilować instrument a przede wszystkim uzyskać zamierzony dźwięk .
Przy produkcji takich słuchawek jak Orfeusz użyto sklejki o właściwościach odpowiadających założeniom konstruktora a to oznacza że nie jest to zwykła sklejka , dlatego też wygląda nie jak sklejka budowlana ale jak by była co najmniej robiona na specjalne zamówienie , z wyglądu muszli Orfeusza wnioskuję że jest przeznaczona do frezowania wgłębnego co oznacza klasę 1 produktu .
Nie zgadzam się z tym że drewno jako calica pęka nie każde rodzaje drewna pękają niektóre nie pękają po zastosowaniu odpowiednich technik obróbki.
Natomiast sklejka jako konstrukcyjny produkt jest mniej narażona na ww wady niektórego rodzaju drewna.
Oby Audeze te z wiechliny były w takiej kondycji jak Orfeusze po 30 latach tego im życzę.