Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Karol

  • 2011 / 4326
  • Ekspert
07-03-2014, 23:57
Wiktor,
powiem uczciwie, że bardzo mi miło słyszeć pochwalę z ust mistrza fotoreportaży i krótkiej formy oraz to, że twój docisk podoba mi się bardziej niż mój.
:-)

brodacz

  • 1780 / 3831
  • Ekspert
08-03-2014, 10:38
Karol świetna robota ,pięknie odnowiłeś te Soniaczki,gratuluje.
Miło się oglada i czyta , czuć ducha a to najważniejsze.

Mogos

  • 382 / 5794
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2014, 08:12
Tak gra to wszystko tak jak lubię. Ale każdy ma swoje preferencje odnośnie prezentacji. Są pewne cechy wspólne, które muszą się pojawić w każdym dobrze grającym sprzęcie a cała reszta to kwestia kto co lubi. Ja ostatnio miałem okazję porównać mój "mobilny" tor ze sprzętem kolegi. On słuchając mojego stwierdził, że go męczy (ja mogę go słuchać po kilka godzin i chce mi się jeszcze). Jego tor miał niby wszystko i grało to przyjemnie ale ze względu na nudę nie byłbym w stanie go posłuchać dłużej. A naprawdę grało to bardzo zacnie ale brakowało mi tego czegoś co ja to nazywam pierwiastkiem live. Jest jeszcze inna kwestia, że w trakcie takich odsłuchów migawkowych nie wszystko można wychwycić, "docenić", ale z mojego doświadczenia wiem że efekt pierwszego wrażenia zawsze przekładał się później na długofalową ocenę brzmienia sprzętu.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

Mogos

  • 382 / 5794
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2014, 08:14
Powyższe w odpowiedzi na wpis Soundmana : Mogos, to dobry tor masz do HD800, pięknie pewnie gra całość.
niech gra muzyka, a z całą resztą jakoś będzie

lancaster

  • Gość
19-03-2014, 21:17
wreszcie wiadomo ktore to sa najlepsze sluchawki na swiecie, bo stale byl z  tym problem.

Ged

  • 1715 / 5898
  • Ekspert
19-03-2014, 21:40
Z pewnością Quincy Jones jest mniej znany niż 50 Cent :)
I poczytajcie komentarze. W naszym, merytorycznym stylu :)

asmagus

  • 4439 / 5445
  • Ekspert
31-03-2014, 21:11
Raczej nie są to całościowo wysokie loty, w zakresie basu jednak z pewnością się wybijają :-)
Konstrukcja unikalna w budowie.


http://www.innerfidelity.com/content/unique-bass-sensation-skullcandy-crusher

  • Gość
31-03-2014, 21:32
Czy jakimiś słuchawkami z skullcandy warto się zainteresować ?

asmagus

  • 4439 / 5445
  • Ekspert
01-04-2014, 15:33
rms.pl: "Największą zaletą słuchawek audiofilskich jest ich niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. (...)"

;)

źródło: http://sklep.rms.pl/sluchawki-przewodowe-audio-technica-ath-a700x#specyfikacja_techniczna

brodacz

  • 1780 / 3831
  • Ekspert
01-04-2014, 16:23
Dobrze piszą , za podobnej jakości dzwięk w zestawie stereo trzeba zapłacić zwykle dużo więcej wiec dobry stosunek jakości do ceny.

walkman6

  • 333 / 5777
  • Zaawansowany użytkownik
01-04-2014, 16:42
Ceny Audiotechniki w Polsce są z kosmosu. Teraz po dodaniu X-a do nazwy modelu to są wręcz z innej galaktyki.

Za każdym razie kiedy kupowałem słuchawki po odsłuchu w salonie robiłem podejście do Audiotechniki. AD500, 700, 900, 1000, A500x i A700x. Mimo szczerych chęci jakoś nigdy mnie nie przekonały do zakupu.

  • Gość
01-04-2014, 16:48
Jeśli patrzeć na to w taki sposób to tak. Tańsze słuchawki dochodzą do dobrego dźwięku jakby najprostszymi środkami, pozwalają nam czerpać fun z muzyki. Te naprawdę najdroższe nazywane hi endowymi często próbują coś naśladować, właśnie np granie kolumn, lub odtworzenie warunków odsłuchowym dużego pomieszczenia czy nawet hali. Jeśli ktoś nie używa głośników na co dzień, tylko jego jedynym sposobem obcowania z dźwiękiem są słuchawki, to dla mnie posiadanie takiego słuchawkowego hi endu który przybliża w jakiś sposób tą naszą wymarzoną strukturę oddawania dźwięku, jest w pełni uzasadnione (tak jak płacenie za niego, sprzęt jest tyle warty ile się za niego zapłaci, a nikt drugiemu nie zabroni, chyba że lubi mieć pretensje do garbatych o proste dzieci). Zresztą jakby się ktoś patrzył na takie rzeczy to nikt by tego nie kupował...

To takie luźne spostrzeżenie, ale jak tak sobie o tym pomyśleć to, w jakiś sposób może tłumaczy to takie właśnie - dla nas tu na forum - śmiechawki :) Dla zwykłego człowieczka który nawet nie używa słuchawek to bedzie nawet nie tyle dobry żart co paradoks :) jak to powiedział mój kumpel kiedy zobaczył u mnie Sennki HD800 - "trzeba być poj...ym żeby płacić 5000zł za kawałek metalu, jak i tak nie ma różnicy w dźwięku". Z tego miejsca pozdrawiam w imieniu kumpelosa mojego Piotrusia, wszystkich posiadaczy HD800, SR009, Orfeuszy itd itd :ppp

W każdym razie ludzie z RMS mają poczucie humoru hehe ;)

lancaster

  • Gość
01-04-2014, 16:48
"rms.pl: "Największą zaletą słuchawek audiofilskich jest ich niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny. (...)""

asmagus, spojrz na dzisiejsza date ;-)

  • Gość
01-04-2014, 16:49
W sumie gdzieś to już widziałem, ale mnie rozwaliłeś tym asmagus :)))