Audiohobby.pl

Klub miłośników muzyki dawnej ...

clo2

  • 1702 / 5889
  • Ekspert
20-03-2008, 12:20
I jedna nauczka - jak się za czymś rozglądasz w necie nie poprzestawaj na google bo się możesz wstydu najeść;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

fistulator

  • 348 / 5884
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 12:37
>> clo2 Czas najwyższy zacząć kupować za granicą. Jak jest wogóle z cłem przy zakupach w USA?

a po co za granicą ? Te dwie płytki które są poza naxosem to Hyperion, dystrybutorem hyperiona jest Music Island z Poznania :) oto ich strona http://www.music-island.com.pl/

Napisz do nich jakie płyty Cię z hyperiona interesują to bez problemu Ci jak nie mają sprowadzą.

pozdrawiam

clo2

  • 1702 / 5889
  • Ekspert
20-03-2008, 12:42
>fistulator

Wiem, z hyperionem nie ma problemu. Ale zapytałem, bo dolar jest teraz tani i może zebrałbym jakieś porządne zamówienie i wziął hurtem trochę płyt. Jeśli będzie ich więcej i ceny będą niższe a przy tym wysyłka w jednej paczce (a więc taniej). Tylko czytałem jak ktoś cłem straszył. Dlatego też pytam, do jakiej kwoty można kupić bez cła?  
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

fistulator

  • 348 / 5884
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 12:43
>> clo2, 2008-03-19 21:20:28
No to koledzy, może teraz w tym wątku o najpiękniejszych głosach w muzyce dawnej?

rozumiem że subiektywnie:)

A więc najbardziej sobie cenię

Z sopranów: Suzie Leblanc, Susan Hamilton, Dorothea Mields, Monika Mauch
Alty: Claire Wilkinson, Daniel Taylor, Philippe Jaroussky (perełka jakich mało), Mathew White (choć miewa gorsze prosukcje), Carlos Mena
Tenory: Mark Padmore, Marco Beasley, Jan Kobow
Bas: Klaus Martens, Stepehen McLoad

to tak na początek:)

fistulator

  • 348 / 5884
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 12:44
zerknij na ceny hyperionu na stronie Music Island :) - nie wiem czy opłaca się z zagranicy ściągać

clo2

  • 1702 / 5889
  • Ekspert
20-03-2008, 12:45
>fistulator

Jak możesz, to podaj przy okazji parę jakichś szczególnie godnych twoim zdaniem pozycji, na których śpiewają podane przez ciebie osoby.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

fistulator

  • 348 / 5884
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 12:47
a jak już przy music island jesteśmy jest tam w promocji aktulanie REWELACYJNE nagranie Kantaty Bacha BWV 4 Christ lag in Todes Banden przy okazji na tej samej płycie jest równie piękna kantata Pachelbela oparta na tym samym chorale. Cena 19 PLN

Kompozytor:   Various: Bach, Kerll, Pachelbel
Tytuł:   Music Library Of Bach Vol II
Artyści:   Balthasar-Neumann-Chor&Ensemble
Thomas Hengelbrock

fistulator

  • 348 / 5884
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 12:52
>> clo2, 2008-03-20 12:45:37
>fistulator Jak możesz, to podaj przy okazji parę jakichś szczególnie godnych twoim zdaniem pozycji, na których śpiewają podane przez ciebie osoby.

proszę bardzo

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Kantate BWV 198 "Trauerode
Mirare

Kobow, Mena, McLoad

fistulator

  • 348 / 5884
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 12:58
Daniel Taylor sporo nagrał dla Atma classique - dostępne w Polsce tylko w music island - a kontratenor jest obłędny
co warto mieć z jego repertuaru to

    

MUSE
Baroque anglais/English Baroque

Voix humaines (Les)
Margaret Little (viole de gambe)
Susie Napper (viole de gambe)

Daniel Taylor (contre-ténor)

na tej płycie głównie Purcell i Dowland z pieśniami towarzyszenie lutni lub gamb. wydanie dwupłytowe
------------
 
Lamento

Theatre of Early Music
Daniel Taylor (contre-ténor)  

środkowy barok niemiecki - Buxtehude, Schmelzer, Jochann Christoph Bach.

--------------------------

HANDEL • Love Duets

Arion
Stephen Stubbs (luth)

Suzie LeBlanc (soprano)
Daniel Taylor (contre-ténor)

taki składak z duetami i solowymi hitami z oper handla - bardzo przyjemny

------------------

Actus tragicus

Theatre of Early Music
Daniel Taylor (contre-ténor)

Ian Honeyman (ténor)
Suzie LeBlanc (soprano)
Stephen Varcoe (baryton)

Bachowska kantata 106 + jedna telemana - bardzo nastrojowe nagarnie w pojedynczej obsadzie - przepięknie nagrana zresztą jak 90 % płyt atmy

fistulator

  • 348 / 5884
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 13:03
Philippe Jaroussky - największa rewelacja w kategorii kontratenor, choć skalę ma prawie do końca standardowej skali sopranu, Doskonały technicznie zachwycający lirycznie :)

Dwie pozycje obowiązkowe ( z płyt solowych)

Philippe Jaroussky - Beata Vergine
- włoskie utwory maryjne   z pierwszej połowy XVII wieku

i

Philippe Jaroussky - Vivaldi Heroes
- arie z oper Vivaldiego

clo2

  • 1702 / 5889
  • Ekspert
20-03-2008, 13:27
>fistulator

Dzięki mojej prośbie wątek od razu wypełni się ciekawymi propozycjami nagrań za którymi warto byłoby się rozejrzeć. Dzięki.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5889
  • Ekspert
20-03-2008, 13:47
Ja ze swojej strony polecę kantatę Vivaldiego "Cessate, omai cessate" w niezwykle żywiołowym wykonaniu Anne Sofie von Otter (sopran)/Musica Antiqua Koln.  Musica Antiqua jak zazwyczaj brzmi bardzo energetycznie a Otter udało się zaśpiewać tę kantatę błyskotliwie z przekazem sporej dawki emocji.
Kantatę znaleźć można na płycie:
Lamenti - Musica Antiqua Koln/Otter - Archiv 1998 (DG)

Mam też tę samą kantatę w wykonaniu Concerto Italiano/Sara Mingardo (alt). Tutaj już wykonanie bardziej stonowane, chociaż na pewno nie spokojne (ale to wynika z samego charakteru utworu). Jednak emocji zdecydowanie mniej niż w przypadku Goebel/Otter.
Vivaldi - Concerti e Cantate - Sara Mingardo/Concerto Italiano - Opus111  2000.

Co do głosów - Otter raczej nie ma "specjalizacji" i śpiewa repertuar z bardzo szerokiego spektrum czasowego. Mingardo porusza się raczej w obrębie muzyki dawnej.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

  • Gość
20-03-2008, 18:28
Gdzieś o tym pisałem wcześniej :)

Kathleen Battle & Wynton Marsalis nagrali sobie taką barokową płytkę... Raczej dla nieortodoksów, chociaż moim zdaniem Battle śpiewa jak najbardziej w stylu (w odróżnieniu od Gruberovej, która również ma za sobą duety barokowe z Marsalisem).

fistulator

  • 348 / 5884
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 18:34
>> Vires, 2008-03-20 18:28:17
Gdzieś o tym pisałem wcześniej :) Kathleen Battle & Wynton Marsalis nagrali sobie taką barokową płytkę... Raczej dla nieortodoksów, chociaż moim zdaniem Battle śpiewa jak najbardziej w stylu


chyba romantycznym stylu :) to się zgodzę ale nijak się ma to do estetyki baroku, do retoryki muzycznej itp. Cała ta płyta to taki evergreen dla miłośników Karajana.

  • Gość
20-03-2008, 18:38
w sumie nie sprzeczam się, pewnie nigdy nie będę się znać na baroku ;)