Audiohobby.pl

Klub miłośników muzyki dawnej ...

  • Gość
19-03-2008, 15:20
Czy są na naszym Forum pasjonaci muzyki dawnej?
Niniejszym otwieram wątek w którym spokojnie ;) będziemy mogli wymieniać się inforamacjami co aktualnie pojawiło się na rynku :)

Na poczatek ... nowość ze stajni ALIA VOX - Estampies & Danses Royales Le manuscrit du roi ca.1270-1320.

Słyszał już ktoś tę pozycję?


zdezintegrowany

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
19-03-2008, 15:29
Miłośników muzyki dawnej to i na tym forum co najmniej kilka sztuk się znajdzie. Zresztą renesans i barok to też "muzyka dawna", a okresy te mają już na tym forum swoje wątki.

W każdym razie ja się melduję;), ale tej płyty nie słyszałem.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
19-03-2008, 15:34
Skorzystam z okazji.
Czy ktoś kiedykolwiek zetknął się z jakimikolwiek nagraniami takiej pary - Christopher Wilson (lutnia) / Shirley Rumsey (śpiew)?
Kiedyś (dawno) słyszałem w IIPR koncert. Materiał to pieśni z okresu renesansu z różnych regionów, od Anglii po Hiszpanię. Koncert złożony z wielkiej liczby dość krótkich pieśni trwał prawie półtorej godziny, a więc mieli przygotowany dość obszerny materiał. Muzyka bardzo mi się podobała i szperałem coś w necie i ich wspólnych nagrań nie znalazłem. Gdzieś przewijały się tylko śladowe wpisy.
Ktoś coś słyszał? Ktoś coś wie?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

fistulator

  • 348 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2008, 15:34
Ja też płyty nie słyszałem ale muzykę dawną słucham prawie wyłącznie, czasami robię wypady do późnego romantyzmu jedynie:)

fistulator

  • 348 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2008, 15:36
Early Venetian Lute Music
Christopher Wilson, Shirley Rumsey
Naxos

fistulator

  • 348 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2008, 15:38
John Johnson (ca. 1550-1594)
Lautenwerke
Christopher Wilson, Shirley Rumsey
Naxos

tylko tutaj chyba oboje grają tylko

fistulator

  • 348 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
19-03-2008, 15:40
Italienische Musik der Renaissance
Shirley Rumsey
Naxos

a tutaj gra i śpiewa sama

  • Gość
19-03-2008, 15:45
clo2 -->

Jeśli lubisz połączenie lutnia/śpiew polecam Ci płytę wydaną przez Kirkelig Kulturvergstadt.

ANNE VADA & AKI FUKAKUSA: SOLRENNING

Co prawda to nie jest muzyka dawna, niemniej godna uwagi.

zdezintegrowany

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
19-03-2008, 20:44
>fistulator

Na rękach cię będę nosił;). Sęk w tym, że szukałem wcześniej przez google i wyrzucało mi jakieś dosłownie strzępy z "kierunkiem" na Naxosa. Wszedłem kiedyś w Naxosowski katalog i szukałem w wyszukiwarce i Wilsona i Rumsey i nigdzie w katalogu nie było ich razem i w dodatku w repertuarze który pokrywałby się ze słuchanym niegdyś recitalem, słowo daję. Aż się dziwiłem, bo to naprawdę był kawał dobrego grania i śpiewu. Ale płyty się znalazły, wielkie dzięki.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
19-03-2008, 21:02
Z tym, że materiał utrwalony na płytach to pewnie nie będzie to, co na recitalu:(. Szkoda bo tamten materiał był naprawdę świetny. Zobaczymy, jest w każdym razie coś na otarcie łez;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
19-03-2008, 21:20
No to koledzy, może teraz w tym wątku o najpiękniejszych głosach w muzyce dawnej?.

1... oczywiście Montserrat Figueras;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
19-03-2008, 21:30
A tu płyta którą po części się rozczarowałem, a rozczarowanie spowodowane było sopranem Mercedes Hernandez. Uczennica m.in. M. Figueras, świetny materiał na płycie pokrywający się z zainteresowaniami Savalla (część utworów zresztą przez niego nagrana wcześniej z Montserrat) ale uważam, że pani Mercedes brakuje jednak tej "iskry Bożej" która powoduje, że słuchacz zatapia się w oczarowaniu. A mogła być naprawdę rewelacyjna płyta.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
19-03-2008, 21:35
Kolejna pani to wzmiankowana Shirley Rumsey. Tak dawno jej nie słyszałem (może z 8 lat?) ale żywo mam tamten recital w pamięci. Zamówię i otrzymam płyty to się podzielę refleksjami (mam nadzieję zachewytem;)).
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
19-03-2008, 21:49
Co do płyty "Fiesta Espanola", to jeśli ktoś ma nadmiar gotówki to oczywiście polecam. Chociażby ze względu na fantastyczną, świetnie zagraną muzykę (oczywiście z pominięciem pani Hernandez). Oczywiście z sopranem tragedii ostatniej nie ma, ale... :(... Zresztą, jak ktoś gdzieś zobaczy na półce niech sobie odsłucha.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
20-03-2008, 12:13
>fistulator
Normalnie wstyd mi. Poszukałem dziś na Amazonie i kilka płyt Shirley się znalazło (mogłem sam poszperać ponownie). Niestety nie kupowałem do tej pory wysyłkowo za granicą i stąd też nie szperałem tam. A google wyrzucało mi tylko skromne linki do Naxosa w katalogu którego tych płyt wydanych w Naxosie wogóle nie wyświetliło.
Wszedłem dziś na Amazona i parę interesujących kąsków Rumsey/Wilson znalazłem.
Czas najwyższy zacząć kupować za granicą. Jak jest wogóle z cłem przy zakupach w USA? I jak z płatnością jeśli nie posiada się karty płatniczej (jakie są możliwości)?
Niżej fotki płyt które wygrzebałem i muszę zamówić;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!