Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

aasat

  • 2264 / 6043
  • Ekspert
05-10-2009, 13:37
Zapowiada się ciekawie, rozumiem, ze te LCD-2 to takie słuchawki poprzedzające RE5 które to mają być jeszcze lepsze?

Co do pałąka to mogli się bardziej postarać, bo faktycznie wygląda jak gięta blacha

Ciekawe jest to, ze nie mają już płaskich padów, a bardziej takie które spotykamy w słuchawki elektrostatycznych Stax\'a lub Sennheiser

szwagiero

  • 2240 / 6062
  • Ekspert
05-10-2009, 14:11
Trochę się pogubiłem... RE5 i HE5 to jest to samo? To jest chińska Head-Direct. Natomiast LCD-1 i LCD-2 to Audeeze tak?

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
05-10-2009, 14:18
LCD-2 to producent Audeze, natomiast ER-5 to Heaudio.
Osobiscie podoba mi sie minimalistyczny design LCD-2, nawet bardzo.
No ciekaw jestem tez tych padów, wydaje mi sie ze powodem rezygnacji z nausznych padów na rzecz okolousznych to :
-dzieki wielkosci membrany oraz sily neodymow wytworzenie takiego wychylenia membrany oraz pojemnosciowego przesunieciu powietrza ze bas jest poprostu glosnikowy.
-wygoda i jeszcze rqaz wygoda.

Wg mnie na odpowiednim wzmacniaczu lcd-2 oraz er-5 moga spokojnie konkurowac z omegami i orpheuszami,i w paru spektach podosic im poprzeczke, zreszta jak sam wiesz w sprawie ortho najwazniejszym elementem toru jest wzmacniacz, o mozliwosci samych sluchawek jestem spokojny.

Sim1

  • 1829 / 6024
  • Ekspert
05-10-2009, 16:48
Intuos, wielkość membrany w przypadku przetworników Audeze to wg specyfikacji 5in2... co w przypadku idealnie okrągłego przetwornika (u nich jest owal) o ile dobrze liczę przekłada się na 6,4 cm średnicy. SS-100 mają 6,7.
Z tego co piszą koledzy na head-fi i chyba tu też padło w dyskusji, skoro magnesy są ułożone tym samym biegunem do siebie, mocniejszy magnes zwiększa tylko skuteczność. Tu chodzi chyba bardziej o "naciąg" membrany jeśli chodzi o odtwarzanie basu.

Nie piszę tego by dyskredytować LCD-2 bo mi się strasznie podobają ;) i jeśli tylko ktoś on nas (nie ukrywam że liczę na Ciebie :D ) będzie miał okazję posłuchać i się wypowiedzieć czy grają dobrze (preferencje brzmieniowe z head-fi czasem chyba nie pokrywają się z moimi) to się ustawiam w kolejce po nie do Audeze... zanim podniosą ceny ;).

Pozdrawiam

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
05-10-2009, 17:19
Sim,
Ciezko mi powiedziec jak to jest, ale z tego co wiem membrana w nowych ortho jest duzo ciensza i lzejsza, mozliwe ze material jest elastyczny , a nie plastyczny i wraca po wychyleniu do startowej pozycji. Inna rzecza jest to na ile przetworniki sa w stanie ruszyc membrana pod wplywem cisnienia w uchu, czyli tak naprawde sluchawki ortho dzialaja troche jak pompy membranowe i im wieksza sila w przesuwie membrany tym lepiej odwzorowywany jest bas, ale to tylko moje przemyslenia.
Tez mam nadzieje na szybkie ich posiadanie:) Narazie podobno maja być dopracowywane jeszcze, wiec okaze sie niedlugo jak to finalnie gra.
650$ tez mi sie wydaje uczciwa cena.
A co do head fi to jak ktos napedza swoje ortho mp3 i takowym wzmakiem to wiesz..... Ja ogólnie preferencje brzmieniowe HF trzymam na zasadzie pewnych aspektów brzmienia ktore oni wylapuja , a co moze swiadzczyc o mozliwosciach ktore dany sprzet posiada.

Pozdrawiam

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
05-10-2009, 17:25
nowe impresiones about new ortho.

"2) Audez\'e LCD-2. These are WAAY better than the LCD-1 in both sound and fit-n-finish. The headband is still in Beta, as it was a little goofy and clamped my head tighter than I enjoyed, but WOW what a sound. I\'ve never been a huge ortho devotee, though now I wonder why. Deep, tight, impactful bass, smooth frequency response curve (or sounded that way, at least) and slightly less-than-sparkly top end. I do likes teh sparklez, but these are the best "bass phones" I heard at the show. Loved \'em. I really enjoyed the HE-5 as well, and their fit n\' finish is superior to the Audeze, but their price is currently much higher, and I don\'t know if they\'re worth the extra. It will be interesting to see how these two similar orthos compete for the high-end enthusiast market."

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
05-10-2009, 17:28
no wlasnie cena HE-5/RE-5
to 1200$..... podono roznica w dzwieku pomiedzy LCD a HE jest jak sr omega a orfeuszami...czyli preferencje, a cena...
powoli klaruje sie wizja rynkowego sukcesu LCD2

Brestinder

  • 222 / 5651
  • Aktywny użytkownik
07-10-2009, 17:02
ledwo wymodzilem tds16, a tu jakis koleszka wrzucil tds5 za 30zł na allegro, w idealnym stanie...

Sim1

  • 1829 / 6024
  • Ekspert
07-10-2009, 21:39
Ta-da!
HE5 już poniekąd ogłoszone - same, bez wzmacniacza w bardzo miłej cenie. I jak widać gąbkowe pady, na które dużo ludzi narzekało, że nie wygodne zostały zastąpine welurem.
http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=78

Pozdrawiam

krisio06

  • 347 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
07-10-2009, 21:59
600$, wow. Zaraz zacznie się branie :)
Osobiście nowe Audezee są ładniejsze, ale batalia dźwiękowa dopiero się zacznie :))

szwagiero

  • 2240 / 6062
  • Ekspert
07-10-2009, 23:07
Robi się ciekawie... Bardzo dobrze, że dwie firmy w jednym czasie wypuszczają takowe słuchawki, konkurencja jak widać po cenie HE-5 działa na korzyść dla Nas :) No to kto kupuje? :)

Pozdrawiam orthodoksyjny klub słuchawkowy :)

asmagus

  • 4439 / 5609
  • Ekspert
08-10-2009, 09:22
HE-5
Sensitivity: 87 dB, 1 mW
Impedance: 25 Ohms

Czym to napędzić, spawarką??


Ponoć Audezze mają być bardziej przyjazne:
Sensitivity: 96 dB, 1 mW
Impedance: 20 Ohms


________________________________________
Sprzedam Magnetofon jednokasetowy - CENA DO USTALENIA:
Onkyo TA-6511 czarny + 45 Oryginalnych Kaset
http://audiohobby.pl/ogloszenie/322

majkel

  • 7477 / 6060
  • Ekspert
08-10-2009, 10:38
Audeze zdecydowanie by mi pasowały do mojego napędu. Poza tym nie wali po oczach takim rękodziełem jak HiFiMan. Ten ich cienki kabelek z grubaśnym Neutrikiem na końcu po prostu mnie wzruszył. Z Furutechem już by była komedia.

Sim1

  • 1829 / 6024
  • Ekspert
08-10-2009, 10:53
W HE5 akurat ten cienki kabelek jest całkowicie wymienny, bo zdjęcie w pudełku pokazuje, że kabelek leży osobno z boku. Więc zmiana kabla to "Pan Pikuś", nie trzeba rozbierać i jak ktoś tylko chce od razu zbalansowany sobie przygotować

Pozdrawiam

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
08-10-2009, 11:01
>> majkel, 2009-10-08 10:38:29
Audeze zdecydowanie by mi pasowały do mojego napędu. Poza tym nie wali po oczach takim rękodziełem jak HiFiMan. Ten ich cienki kabelek z grubaśnym Neutrikiem na końcu po prostu mnie wzruszył. Z Furutechem już by była komedia.

Podobno to HE-5 lepiej wygladaja w spotkaniu organoleptycznym niż LCD-2, i sa wygodniejsze niz Audeze.