Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
02-10-2009, 09:50
Krisio

podstawowy blad ktory popelnia sie w trakcie modowania ortho yamah to zbyt duza ilosc materialu tlumiącego. Tak jak w swoim modzie napisalem -ilosc części tłumiącej musi byc bardzo bardzo indywidualnie dobrana. Mialem mozliwosc juz teraz sluchania 4 roznych yh100 i kazda ma swoje slowo w podawaniu dzwieku. Przez to staram sie uwrazliwic właścicieli yh100 na to by bardzo spokojnie dobierali ilosc wacikow i welny mineralnej. Czesto warto zostawic mod na 2-3 dni i dopiero cos mnieniac. Jezeli zbyt szybko będziemy chcieli robic zmiany, wejdziemy w petle w ktorej albo bedzie za ciemno albo za jasno(w twoim np przypadku). Bedzie okazja wpasc do mnie to zaprosze z wyprzedzeniem i ustawimy twoj mod, chyba ze zechesz mi je wyslac w drugiej polowie pazdziernika-tylko ze moj tor audio jest specyficzny....

Sim1

  • 1829 / 6024
  • Ekspert
02-10-2009, 09:57
Ja też mam zmodowane przez Intuosa. Podpięte do tranzystorowca przesuwają się w kierunku tego co mówisz, krisio06 ale nie aż tak mocno. Skrajne pasmo góry łagodnieje na OTL-u i wtedy się robi prawdziwie fajny klimat.
Miałem okazję porównywać YH-100 stockowe i modowane i trzeba uczciwie przyznać, że ten mod zmienia cakłowicie te słuchawki... możnaby je nazwać YH-100i :).

Pozdrawiam

szwagiero

  • 2240 / 6062
  • Ekspert
02-10-2009, 10:02
Napisałem cały elaborat ale mi właśnie nie dodało :( Ale widzę, że Tomek już wyjaśnił o co chodzi.

Sim1 Twoje YH-100 są dla mnie specyficzne, o ile wszystkie 4 pary jakich słuchaliśmy różniły się między sobą (ba, nawet tak samo zmodowane moje i Tomka różnią się), o tyle w przypadku Twoich była to różnica największa. Nie będę wchodził w szczegóły co i jak i które podobały mi się bardziej, a które mniej, bo to mam nadzieję sam ocenisz kiedyś na jakimś spotkaniu. Co do sceny to akurat u mnie ta kwestia w słuchawkach jest na którymś dopiero miejscu z kolei, od kreowania sceny mam kolumny.

Krisio06 - tak jak pisał Tomek... Zresztą ten mod chyba trochę jeszcze ewoluował od czasu wrzucenia go na wiki. Może to jest kwestia systemu, na pewno o żadnym sybilowaniu czy ostrej górze nie ma mowy, a żeby wydobyć z YH-100 porządny bas trzeba na prawdę dobrze dobrać resztę toru, co mi się jeszcze nie udało. Dużo daje również zmiana kabla (też na odpowiedni), to "odkorkowuje" dla mnie całe brzmienie, daje przejrzystość, ale na pewno nie wyostrza.

aasat

  • 2264 / 6043
  • Ekspert
02-10-2009, 10:36
A mi się bas najbardziej podoba w wersji stockowej YH-100, w modowanej już nieco go ubyło
Oczywiście pisze to odnośmie mojego toru

szwagiero

  • 2240 / 6062
  • Ekspert
02-10-2009, 12:02
aasat ja miałem inne odczucia jak chyba wiesz, bas najbardziej podobał mi się w YH-100 Tomka, potem w moich i na trzecim miejscu w twoich stockowych... w Twoich basu raczej więcej nie było, za to z kontrolą w stockowych jest średnio według mnie. Oczywiście to na systemie Tomka.

krisio06

  • 347 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2009, 16:27
"podstawowy blad ktory popelnia sie w trakcie modowania ortho yamah to zbyt duza ilosc materialu tlumiącego."

Wczoraj to poczułem. :) Jak dałem jego za dużo, to sopran robił się a\'la RS1, co zupełnie uniemożliwiało słuchanie.
Właśnie testuje z zatykaniem dziurek. U mnie nie jest tak różowo jak u Bresa :)
Yh100 mają ich około 45 ( dokładnie nie liczyłem ), więc na początku spróbowałem z 8. Jeden + to lepszy bas, nieco mocniejszy niz bez zatykania dziurek, ale poczułem już lekkie posykiwanie na górze. Dorzuciłem jeszcze 4, bas jest jeszcze lepszy ale góra jest już zupełnie nie słuchalna.
Jest tak jak piszesz Tomek, kazdy musi to sobie dopasować.

krisio06

  • 347 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2009, 16:39
A co do zaproszenia, bardzo dziękuję, ale z Wrześni do Warszawy mam trochę daleko :)
Jeżeli nie doprowadzę słuchawek do porządku, to wtedy je podeślę :)

szwagiero

  • 2240 / 6062
  • Ekspert
02-10-2009, 17:07
Koledzy przyjeżdżają z Krakowa, więc jakby nie było dalej... Pakuj się w pociąg - 3 godziny i jesteś na miejscu :)

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
02-10-2009, 17:19
Tak jak Krzysiek wspomnial, zaparaszam w polowie listopada, moze da sie polaczyc z Audio show, w kazdym razie posluchalbys yh100 na innym torze.

Pozdrawiam

krisio06

  • 347 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2009, 20:09
      Odebrałem kabel i zrekablowałem słuchawki. Kabel to wspomniany wcześniej Conducfil Sonolene 3014, zakupiony ze sklepu Amperem z Krakowa. Jego wygląd nie poraża, ale co ja będę pisał o posturze zewnętrznej. Jako wtyk użyłem Furutech FP-704, którego zakupiłem w RCM. Sam Jack zaskoczył mnie wykonaniem, jest naprawdę solidny. Na zdjęciach jest oryginalny Yamahy i Furutech.
          No ale teraz dźwięk. Tomek, myślę, że nie będę potrzebował podsyłać do Ciebie słuchawek. :- ) Kabel poprawił właściwie wszystko największa zmiana, nastąpiła zdecydowanie w zakresie sopranu. Wcześniej, obojętnie w jakiej konfiguracji materiału tłumiącego, zawsze był on bardziej lub mniej suchy. Miał on również zdolności do sybilizacji. Teraz stały się one bardziej soczyste, organiczne i pełne. Nie ma mowy o żadnym syczeniu. Talerze są takie, jakie być powinny.
           Druga z kolei rzecz, która mi się spodobała to bas. Ma on teraz o wiele lepsze zejście i impakt. Przy dobrych rockowych kawałkach, aż sama stopa chodzi. :- ) Jest zarazem wielofakturowy, czego nie można było powiedzieć wcześniej. Zmiany w spektrum nie dotyczą jego poszerzenia, lecz moim zdaniem pogłębienia i lokalizacji instrumentów. Ten ostatni aspekt to rzecz, która bardzo mi się spodobała. Mianowicie jest więcej porządku na scenie, ale dźwięk nie traci tego magicznego klimatu. O to się najbardziej obawiałem ( zresztą, o sopran tak samo ), gdyż podobno w CAL!, 3014 mocno otwiera dźwięk. Na szczęście jest tak, jak chciałem :- )
     W zakresie średnicy, nastąpiła zmiana podobna do sopranu, czyli In plus. Conducfila kupiłem, gdyż sporo osób go przetestowało i ma dobrą opinię. Szczerze mówiąc, trochę się obawiałem, że nie wpasuję się on w sygnaturę yh100. Moje obawy nie były słuszne i dźwięk poszedł w zdecydowanie dobrym kierunku. Nie wiem ile wkładu w tą zasługę miał wtyk.
       Polecam wszystkim „ortHodoksom” wypróbowanie tego kabla ( Szwagiero, to może być rozwiązanie twoich dylematów z basem ). Nie kosztuje on fortuny ( 3,50 za metr ), a różnica w stosunku do stockowego kabla jest porażająca. Moje przygody z modingiem chyba się właśnie skończyły i mogę w końcu słuchać MUZYKI…


Krisio :- )

PS. Jeżeli znajdę czas w listopadzie, bardzo chętnie. :)

josef

  • 536 / 6063
  • Ekspert
02-10-2009, 20:20
>zakupiony ze sklepu Amperem z Krakowa.

Amperek ;)

krisio06

  • 347 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2009, 20:27
Literówka. :)

aasat

  • 2264 / 6043
  • Ekspert
02-10-2009, 21:12
>> krisio06, 2009-10-02 20:09:40

Gratuluje! fotki mile widziane

Mozesz podać linka do tego jacka Furutech FP-704?

Rafaell

  • 5033 / 6057
  • Ekspert
02-10-2009, 21:18
>> krisio06, 2009-10-02 20:09:40

No to teraz jeszcze zmienisz żródło na lepsze i będziesz bardzo usatysfakcjonowany; albo zaczniesz szukać nowych słuchawek :(


------------------------------------------------------------------------------
Lan nuży mnie to, przestaje Cie czytać Twój Cyrk Twoje małpy      

krisio06

  • 347 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2009, 21:23
Ale jestem ogarnięty, zapomniałem o zdjęciach. :)

http://rcm.com.pl/furutech/furutech_main.htm
Proszę :)
Wchodzisz w Gniazda i Wtyki Audio -> Jack. :)