Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

krisio06

  • 347 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2009, 21:25
Cos nie wkleiło..

krisio06

  • 347 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
02-10-2009, 21:29
>> Rafaell, 2009-10-02 21:18:53

Teraz mam standardową lampucerę, ale z lampową analogówką. Wszystkie kondensatory w zasilaniu DAC\'a to jakies nieciekawe elektrolity. Tuning DAC\'a odkałdałem cały czas, by najpierw skończyć ze słuchawkami ( w końcu się udało ) i w weekend wytoczę ciężką artylerię ( sterta kondensatorów, akku żelowy musi zaczekać na staby ).

aasat

  • 2264 / 6043
  • Ekspert
02-10-2009, 21:33
Podoba mi się ten wtyk Furutecha, muszę sobie takiego sprawić do SS-100, bo ten co mam to był połamany

Rafaell

  • 5033 / 6057
  • Ekspert
02-10-2009, 22:09
Fajny materiałowo trochę grubas Neutrik lepiej leży w łapie, zreszta to nie takie istotne liczy sie dźwiek; na miedzi zamiast na bronzie jak w Neutriku powinno to lepiej grać




------------------------------------------------------------------------------
Lan nuży mnie to, przestaje Cie czytać Twój Cyrk Twoje małpy      

Rafaell

  • 5033 / 6057
  • Ekspert
02-10-2009, 22:16
Czy zetkneliście sie z wtyczkami i gniazdami na kabel XRL z pełnej miedzi? (bolce łączace) jakoś nawet Furutech widze daje fosforobraz a cena trochę koszmarna. Miedż jest słaba mechanicznie i doskonale wiem że takie wtyki należało by traktować jako stałego jednorazowego podłaczenia.

------------------------------------------------------------------------------
Lan nuży mnie to, przestaje Cie czytać Twój Cyrk Twoje małpy      

szwagiero

  • 2240 / 6062
  • Ekspert
02-10-2009, 23:38
>> krisio06, 2009-10-02 20:09:40

Gratulacje! W takim razie teraz już tylko życzę delektowania się dźwiękiem ortho :)

>Polecam wszystkim „ortHodoksom” wypróbowanie tego kabla ( Szwagiero, to może być rozwiązanie >twoich dylematów z basem ).

Być może spróbuję kiedyś, ale pewnie zrekabluję sobie dla sprawdzenia najpierw np. YH-1. Natomiast ten wtyk Furutecha mi się podoba, jestem tylko ciekawy, czy rzeczywiście byłaby różnica między obecnym u mnie teraz Neutrikiem - to trzeba będzie sprawdzić :) A co do basu to na razie nie mam wzmaka (naprawa), jutro zaś będę miał nowe źródło (jak dobrze pójdzie:) - zobaczymy jak to będzie grało :)

Pozdrawiam,

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
03-10-2009, 02:40
I oto zaczyna sie orthobatalia, WKONCU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Following the succesful LCD-1 headphones, Audez’e will showcase the LCD-2 open headphones at the Rocky Mountain Audio Festival in Denver, Colorado.

The LCD-2 headphones offer spectacular sound with a dramatic soundstage and powerful bass reproduction. Custom built wooden earcups house the new Planar Magnetic driver. The left and right transducers have matched sensitivity and frequency response within 0.5 db.

Designed with the highest grade Neodymium magnets and extremely light weight diaphragm, the sound produced by LCD-2 is extremly fast and accurate. Specially designed headband and soft leather pads provide comfort and a fatigue-free experience during long listening sessions.

With the propreitary driver, low resonance materials and an innovative design, the LCD-2 headphones deliver the speed and accuracy of electrostats without the hassle of electrostat amplifiers. Improved driver and enclosure design delivers the best listening experience comparable to the performance of high end loud speakers.

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
03-10-2009, 02:46
Cena 650$
dobra cena
mam nadzieje ze bedą poprostu niesamowite, acz plaska membrana to to nad czym powinni popracować ;) i zrobic jak Yami pofalowana

Rafaell

  • 5033 / 6057
  • Ekspert
03-10-2009, 09:54
>> intuos, 2009-10-03 02:46:58

A ile źródeł dźwięku widziałeś o pofałdowanej konstrukcji ? Jako Kratownica to pofałdowanie służy ale jako generowanie fali czołowej o przesuniętej czasowo drodze to nie bardzo.

Słuchawki ogólnie wykonane w bardzo klasycznej technologi gięta blacha sztyfty mocujące toczone drewno,etc. W sumie na warsztatach szkolnych takie powinni uczniowie umieć zrobić-to nie przytyk!. Zewnętrznie mimo zastosowania tych "ubogich" designersko technologii, słuchawki wyglądają estetycznie i nawet powinny być w miarę wygodne.


------------------------------------------------------------------------------
Lan nuży mnie to, przestaje Cie czytać Twój Cyrk Twoje małpy      

fallow

  • 6457 / 6030
  • Ekspert
03-10-2009, 11:03
Mysle, ze warto podac link do strony producenta -> http://www.audeze.com/?p=121

Mnie kojarza sie z wygladu z Grado z lekka domieszka designu Staxow - pewnie przez okragle muszle i skorzane pady. Mam nadzieje, ze z kunsztem wykonania i produkcji z Grado nie beda mialy wiele wspolnego a raczej blizej im bedzie do Staxow :)) oraz, ze kiedys poslucham.

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
03-10-2009, 11:23
Najwazniejsze by dobrze graly i juz. :)

almagra

  • 11516 / 5715
  • Ekspert
03-10-2009, 11:28
Oj,bardzo mi się podobają.Ciekawe gdzie i kiedy można będzie je sprobierzować?

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
03-10-2009, 11:39
W polsce raczej nie bedzie przedstawiciela, chociaz moze. W kazdym razie przy moze byc ciekawie za jakis czas jak chinczycy jesze przedstawia swojego czarnego konia. Jezeli cena zostanie na tym poziomie to przy dalszym spadku dolara bedą moze to jedne z lepszych sluchawek i do tego w dobrej cenie sluchawek HI-FI a nie HIEND....Sa daleko od magicznej ceny 1000$ i to dla mnie jest na plus. Oczywiscie cena nie jest niska z punktu bezwgledenego ale jezele na dobrym (wiesz o co mi chodzi almagra)zmaku pokażą co potrafią to omega bedzie miala czego sie bac.
Patrzac jednak ze strony preferencji muzycznych topowe konstrukcje zawsze znajda swoje miejsce nie koniecznie u tej samej osoby.
W stanach m.in. na headfi wiele "referencyjnych" systemow jest opartach na mp3playerkach, co jak dla mnie jest zgrozą. A jak patrze ze kolega z angli podlacza yh1000 do takowego badziewia(za przeproszeniem ale jednak) to rece opadaja. Wg mnie system oparty o komputer nie usatysfakcjonuje nas tak jak tradycyjny system, i podejscia w tej materii nie zmienie.
Wracajac jednak do tematu primo, cieszy mnie fakt ze dzieki wspolnej batali kolegow z head-fi i nietylko , zainteresowali sie tym ludzie ciekawi i postanowili obudzic do zycia godzillę, którey pokaze stare dobre czasy w nowym wydaniu :)

Sim1

  • 1829 / 6024
  • Ekspert
03-10-2009, 12:11
No to rzeczywiście zaczyna się dziać... bo już od tych HD800 i innych PSów nudno się robiło ;).

Pozdrawiam

intuos

  • 1003 / 6060
  • Ekspert
05-10-2009, 13:18
Witam orthofanow,
oto pare relacji z nowego CANJAM  DENVER na temat ortho produktów:

"The LCD2 was awesome, especially for $650. I told Sankar and Alex that I\'m in for a pair whenever they release their final production model. Outstanding punchy, deep and detailed bass without any real compromises in the midrange and treble, which are super detailed and silly fast (although the overall signature tends a little toward the dark side). I\'ll need to spend more time with them at some point, but once they\'re in hand I may sell off my K701s. On a side note, I actually think they were being driven by a ZDT, not a Woo (at least when I was there)."

"The Audeze LCD-2 are a noticeable upgrade from the LCD-1, and sound similar to what I recall the head-direct prototype RE5 ortho back in May. Fang at Head-direct says they have further upgraded the RE5 prototype since May CanJam in LA, so I look forward to trying the revised RE5 tomorrow."

"If anyone who hasn\'t already had a chance today, tomorrow listen to Head-Direct\'s HE-5\'s. I mean, really listen to them. They are one of the best sounding headphones that I\'ve heard in a long time. Yes, better than the HD800\'s and the PS1000\'s to me.
If you can, pry them away from the EF-1 and try them on some of the powerful amps. They have incredible air, separation, head stage, and the bass is strong and sounds exactly like bass should sound.
I feel they sound much better with a powerful amp, like a Luxman or a Zana, or anything that is a heavy driver. Right now, I\'m listening to them out of my 24" iMac through a Micro Dac feeding into a Portaphile V2^2 and they are only half the man they can be when using my Luxman or Raptor.
Don\'t underestimate these cans, they are a dark horse that will eventually knock most people off of their fences. The HiFiMAN 801, even though it is a monster component with incredibly great output and resources, is underpowered for the HE-5 Ortho/Magnetic planars. Like the 800\'s the HE-5\'s need some cojones.."