Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5662
  • Aktywny użytkownik
03-08-2010, 19:42
pady sa identyczne jak do k240, tylko troche wieksze. faktycznie musza scisle przylegac do czaszki - do sluchania musze sciagac okulary, inaczej dzwiek "ucieka" i slychac np delikatne przesuniecie kanalow (zwlaszcza basu).

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5662
  • Aktywny użytkownik
03-08-2010, 19:47
aha - dodam jeszcze, ze oryginalne pady byly bardzo podobne - tez wokoluszne i podobnej grubosci. postaram sie jeszcze dorwac jakies podobne do tych zastosowanych w T20v1 - czyli duze, plaskie i nauszne.

Brestinder

  • 222 / 5649
  • Aktywny użytkownik
05-08-2010, 23:42
Panowie,

Nie ma ktos na sprzedaz jakis driverkow ala fostex\'owych? mam fajne plaskie sluchawki, nawet z dobrymi padami, chcialbym je zorthosic ale nie mam czym, bo moje drivery sa za grube.

Brestinder

  • 222 / 5649
  • Aktywny użytkownik
06-08-2010, 17:09
Weszły jednak^^ Nowy dom dla sfi gotowy, tylko jeszcze popracowac nad wytłumieniem i poprawic troche pady, w orginale bardzo pompowaly dzwiek, bo sa grube, do tego maja szmatke... zwreszta miały pompowac bo sluchawki z ktorych je wytargalem wrecz działały jak przyssawki... poradzilem sobie z tym patafixem, docislem otworek do muszli przez co juz nic pod pady nie leci ^^, mysle czy całych ich tak nie przymocowac siła do sluchawki, ale tak jest bardzo wygodnie.


dzwiek narazie, ciepły, z pulchniutkim szybkim basem, oraz barzdo czysta góra.

do zrobienia: przyspieszenie i lekkie odmulenie.

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5662
  • Aktywny użytkownik
06-08-2010, 19:51
wyglada niezle! zaczynam zalowac, ze sprzedalem kilka ortho za grosze...

aasat

  • 2264 / 6041
  • Ekspert
06-08-2010, 20:01
>> JeckyllAndHyde, 2010-08-06 19:51:31
wyglada niezle! zaczynam zalowac, ze sprzedalem kilka ortho za grosze...

JeckyllAndHyde mozesz opisać co spodobało Ci się w ortho?

piorut

  • 117 / 5690
  • Aktywny użytkownik
06-08-2010, 20:50
JeckyllAndHyde do pytania Aasata dodaję kolejne ;-):
- jakie miałeś orto wcześniej, jaka różnica w stosunku do tych co masz, może ktoś z kolegów miał do czynienia z tymi PMB-80 i może je do czegoś przyrównać?
- miałeś też słuchawki dynamiczne AKG, które sprzedawałeś ostatnio (może jeszcze jakieś ciekawe Ci zostały?), mógłbyś napisać jak widzisz swój nabytek w stosunku do dynamicznych?

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5662
  • Aktywny użytkownik
06-08-2010, 22:09
z ortho mialem Audio Techniki ATH-2, B&O U-70 i T20 (pierwsza wersje). Z tej trojki tylko Fostexy nadawaly sie do sluchania.
Co mi sie podoba w ortho? musze przyznac, ze T20 mnie nie zachwycily - nie modyfikowane graja moim zdaniem gorzej niz K240 Monitor. PMB-80 to zupelnie inna bajka. Nie robilem jeszcze bezposrednich porownan, ale jak narazie moge powiedziec, ze graja lepiej niz K240 Monitor, czy Sextett, chyba lepiej rowniez od K280, ktore ostatnio nabylem.

Prawdziwym wyzwaniem bedzie porownanie do K701, wydaje mi sie jednak, ze AKG beda mialy lepsza gore i (jednak!) troche nizsze zejscie basu.

tu do obejrzenia fotki moich PMB80 (strona jeszcze w budowie)
http://head-fidelity.co.cc/index.php?option=com_content&view=article&id=22:peerless-pmb-80-one-big-ortho&catid=1:latest-news&Itemid=29

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5662
  • Aktywny użytkownik
06-08-2010, 22:13
(link trzeba caly skopiowac)
Fotki B&O, ATH2 i T20:

Sim1

  • 1829 / 6022
  • Ekspert
06-08-2010, 23:06
>> JeckyllAndHyde, 2010-08-06 22:09:50
[...]
Prawdziwym wyzwaniem bedzie porownanie do K701[...]

Mozna powiedzieć że wychowałem się "słuchawkowo" na K601, bardzo fajne słuchawki i do dzisja ję bardzo cenię choć już ich nie mam. Miałem też okazję parę razy słuchać K701 i K702. Bardzo fajnie grają ale dla tych którzy lubią dynamiki. Jeśli wciąż będą lepsze to znaczy że jesteś jeszcze w bezpiecznej fazie gdzie można wrócić z jednokierunkowej drogi na napisem "Ortho" :D.
Parafrazując byłego prezytenta "JeckyllAndHydu nie idźcie tą drogą!" ;).

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5662
  • Aktywny użytkownik
07-08-2010, 13:51
narazie jestem bezpieczny - ale chyba przede wszystkim dlatego, ze dynamiczne sluchawki sa duzo latwiej dostepne. zwlaszcza dobre ortho coraz trudniej upolowac. dzis np trafily do mnie AKG K140 - i jestem naprawde pozytywnie zaskoczony tym, co potrafia te malenstwa (zwlaszcza biorac pod uwage ich wiek:) Ortho niestety najczesciej zaskakiwaly mnie w druga strone :)

Brestinder

  • 222 / 5649
  • Aktywny użytkownik
07-08-2010, 16:20
o tak, k140 to sama radosc ;) nieraz załuje ze swoje rozpierniczylem by zrobic sobie ortrosy z nich... ale przetworniki mam jeszcze wiec na upartego jak dobrze pokleje to beda jak nowki.

cieszył mnie ten jazgot, czuc od nich wiek, moc i przekonanie ze w tamtych latach to było coś.. usmiech sam na twarz przychodził, mysle ze teraz by mnie juz tak nie uradowały, po tym jak mam rownie stare sansui dynamiczne ktore jednak sa lata swietlne przed nimi.

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5662
  • Aktywny użytkownik
07-08-2010, 18:10
chyba mamy rozne gusta :) jak dla mnie (po wymianie wytlumienia) nie odstaja wiele od Sextettow (te same przetworniki zreszta). zwlaszcza bas jest niezly.. ale to watek  o ortho, wiec troche nie na temat.

Brestinder

  • 222 / 5649
  • Aktywny użytkownik
07-08-2010, 18:14
wszystko sie zgadza, jazgotem nazwałem troche krzykliwa srednice ;), pady do wymiany i beda spiewac, wytłumienia nie zmienialem.

btw. masz wersje zamknieta glanc czy z otworami? ( ja miałem bez otworową ) .


wracajac do wątku, pogrzebałem jeszcze przy stantonach, pociachalem jakas serwetke ktora dostalem od francuza i nistety ogolnie poszlo w analog i lampowe grzanie, niemniej jednak na pare dni tak zostawie, poslucham jeszcze k340 i bede myslal dalej ;).

JeckyllAndHyde

  • 109 / 5662
  • Aktywny użytkownik
07-08-2010, 18:35
mam wersje z otworami - i to moze wyjasniac nasze rozne odczucia. pady okazaly sie byc w calkiem niezlym stanie - wciaz sa miekkie i elastyczne. jak wygladalo w wersji zamknietej wytlumienie? u mnie jest pierscien z gabki na brzegu, plaska gabka z otworem na tylnej sciance, no i gabka oslaniajaca przetwornik. Wszystkie (zwlaszcza pierscien) gobki byly zgnile (kruszyly sie w palcach) i do wymiany. Dziwne ze u ciebie wytlumienie bylo ok, jeszcze nie spotkalem AKG z tego okresu z dobrymi gabkami.