Audiohobby.pl

Co po CD ?

cocor2007

  • Gość
21-01-2009, 16:46
Dudeck, nie strasz ludzi ! To jest informacja z grudnia ..... 2003 roku ! :)))

Watermarkowane CD (obecnie juz tylko pliki ) są stosowane tylko przez firmy fonograficzne przed premierą wydawnictwa - łatwo wtedy namierzyć delikwenta, który wypuścił do netu wersję "wzbogaconą" o jego niepowtarzalny cyfrowy identyfikator. Tego typu "znaki wodne" stosuje się nie tylko w fonografii, ale wszędzie tam gdzie wchodzi w grę przesyłanie tajnych informacji w różnych dziedzinach gospodarki.

Dudeck

  • 5101 / 5863
  • Ekspert
21-01-2009, 16:57
Faktycznie  , nie zauważyłem tej daty .

konto_usuniete

  • 56 / 5421
  • Użytkownik
23-01-2009, 19:29

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
23-01-2009, 19:46
I ja jestem za ale u tych dojczów coś jest nie tak.

Przykładowo Traviata cena dla Polaka 18Euro a dla amerykanina 15 USD

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
23-01-2009, 19:48
Pomyłka 18 USD, ale to i tak taniej niż dla nas

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Ana Logg

  • 31 / 5697
  • Użytkownik
24-01-2009, 09:17
Wracając do meritum.Co po cd?ano pliki i świat z tego powodu się nie zawali.Jak forma będzie powszechna?trudno w tej chwili ocenić,może będą to ciągniete "prosto ze stołu"dane jak u Linna,może sprzedaż sklepowa płyt w postaci USB connectorów.Moim zdaniem cała para pójdzie w ...internet.Słusznie prawi cocor martwiąc się jak zabezpieczyć serwer z parutysięczną muzeoteką,myślę że i na to przyjdzie rada,postęp ją wymusi.Nasze ukochane CD przejdzie do podziemia i jest to już bardziej kwestia miesięcy niż lat.Będzie wyrobem niszowym tak jak vinyl,z tą istotną różnicą,że o zdecydowanie gorszej jakości.W ten sposób padnie ostatni argument przemawiający za CD-dostępność i format gdzieś po cichutku sobie zdechnie :)W związku z tym uważam,że serwery to przyszłość,ale paradoksalnie namawiam do inwestycji w vinyl,który wciąż jest niezastąpiony w kwestii jakości brzmienia a płyty dostępne.Inwestycja w CD wydaje mi się w dzisiejszych czasach kuriozalna a już wydawanie bajońskich dwucyfrowych kwot na dyskofon choćby EMM,czy Dcs-a-zwyczajną głupotą.


Pozdrawiam
Ana Logg

Dudeck

  • 5101 / 5863
  • Ekspert
24-01-2009, 09:57
Czy współczesne wydania czarnych płyt to nie są głównie przegrywki z "cyfry" - czy nie stała ona się tylko analogową postacią nośnika z zawartością jednak z zupełnie innej bajki ?
Zastanawia mnie te zachłyśnięcie się komputerem jako źródła dźwięku gdzie płytoteka stała się folderem z plikami - komputer jako narzędzie pracy to jeszcze rozumiem , ale dlaczego rezygnować z "pośrednika" jakim są płyty . To cała magia i ten ceremoniał wyszukania a później słuchania załączonej płyty . Po co nam ta szybkość i wygoda z "uruchamianiem" pliku - gdzie miejsce na przysłowiowa duszę ?
Co za przyjemność łowić ryby z łodzi a siedząc de facto w domu i gapiąc się w ekran , gdzie symulator zapewnia nam rozrywkę na poziomie nędznego erzacu ? Bo nie złapiemy przez to przeziębienia ? Łał . Matrix nadchodzi coraz szybciej . Czy możemy później zwać się jeszcze ludźmi ?

cocor2007

  • Gość
24-01-2009, 10:12
>> Ana Logg, 2009-01-24 09:17:12
CD przejdzie do podziemia i jest to już bardziej kwestia miesięcy niż lat.

Gruuubo pojechałeś :) Najpierw musi być zapewniona możliwość przesyłu plików do każdego gospodarstwa domowego, a tego jakoś sobie nie wyobrażam w ciągu najbliższych lat w naszym kraju. Poza tym, jakiś fizyczny nośnik plików musi pojawić się w sprzedaży i upowszechnić, bo nie wyobrażam sobie rynku muzycznego bez gałęzi second-hand :)

Conto Usuniente

  • 755 / 5572
  • Ekspert
24-01-2009, 10:25
co po cd?

to zależy u kogo! :))

u mnie raczej coś takiego:

-------------------------------------------------
hmmm...

cocor2007

  • Gość
24-01-2009, 10:36

Well Tempered Amadeus - ładny !

Conto, a dlaczego akurat ten ?

Conto Usuniente

  • 755 / 5572
  • Ekspert
24-01-2009, 10:47
przede wszystkim bo ładny! :) no i w korzystnej cenie! :)

zawsze mi się podobało podejście Billa Firebaugh - jego konstrukcje tak głęboko przemyślane i zarazem skromne

ale szczerze - niekoniecznie ten, po prostu porządny gramofon! :)

-------------------------------------------------
hmmm...

Dudeck

  • 5101 / 5863
  • Ekspert
24-01-2009, 11:19
Cd do mojego wpisu powyżej .
Właśnie mijał mnie jakiś gostek . Z komórki , jako dzwonek , leciał mazurek Chopina . Czy to nadal ... kultura ?

Bacek

  • 2366 / 5891
  • Ekspert
24-01-2009, 11:32
Teraz komórki, kiedyś pozytywki, po prostu technika idzie do przodu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Ana Logg

  • 31 / 5697
  • Użytkownik
24-01-2009, 14:18
>> cocor2007, 2009-01-24 10:12:38

>>Gruuubo pojechałeś :) Najpierw musi być zapewniona możliwość przesyłu plików do każdego gospodarstwa

Eee tam :))to taki mój skromny punkt widzenia.Wygląda tak:My jesteśmy dziwnym krajem i myślę sobie,że rozwój internetu pójdzie w Polsce w kierunku bezprzewodowym,to sporo łatwiejsze przedsięwzięcie i możliwe do realizacji nawet na bieszczadzkich połoninach.Jakosć internetu bezprzewodowego stale wzrasta i pewnie niedługo osiągnie wystarczający poziom aby bez kłopotu móc ciągnąc z sieci wszystkie interesujące nas muzyczne pyszności.Cena routerów i laptopów z kartą sieciową już w tej chwili osiągnęła pułap śmieszności finansowej a będzie pewnie jeszcze lepiej,więc zakup odpowiednich urządzeń nawet dla sołtysa z Króżewników,zostanie ministerialnie wpisane w budżet każdej gminy-oby :))



Pozdrawiam
Ana Logg

Ana Logg

  • 31 / 5697
  • Użytkownik
24-01-2009, 14:27

>> Dudeck, 2009-01-24 09:57:55
>>Czy współczesne wydania czarnych płyt to nie są głównie przegrywki z "cyfry" - czy nie stała ona się tylko >>analogową postacią nośnika z zawartością jednak z zupełnie innej bajki ?

Bywa...ale Świat jest pełen tłoczeń z epoki,różnych firstpressów,jest w czym wybierać!!zapytaj cocora ile doskonałej jakości za śmieszne pieniądze płyt ze złotej ery analogu kupił via net zza Oceanu.Takie możliwości są praktycznie niewyczerpywalne.Współczesna produkcja to na szczęście nie tylko "cyfrowe vinyle"jest jeszcze pare manufaktur robiących genialne rzeczy np StockFish,Clasic Records,Mobile Fidelity

Pozdrawiam
Ana Logg