Audiohobby.pl

Prośba o pomoc w doborze wzmacniacza

Gumiś

  • 13 / 416
  • Nowy użytkownik
13-02-2023, 16:17
Witam Wszystkich.

Temat zapewne nie nowy jednak mimo to proszę o poradę.

Złożyłem sobie zestaw trochę z sentymentu ( Kolega miał kiedyś podobny i wówczas mi się podobało jak to brzmiało). I teraz nie wiem czy uszy mi się wyrobiły czy może ogłuchłem czy może to jednak dobór sprzętu jest nie właściwy. W zestaw wchodzi :
Amplituner Technics
Korektor Technics SH-GE 90
Gramofon Bernard GS 434 - z wkładką Ortofon
Kolumny Tonsil ZG 40 - Głośniki i zwrotnice po regeneracji w Tonsilu
Z premedytacja nie piszę co jeszcze jest w zestawie bo głównie mi chodzi o odsłuch "winyli".
No i kurcze nie gra to tak jak bym chciał. Brakuje lub jest bardzo mało środka. Dźwięk jest płaski, mało soczysty a z basem trzeba uważać bo zaraz zaczyna się robić dudniący. Korektor trochę ratuje sytuację ale też bez szału.
Dodam, że słucham głównie muzyki Rockowej i Bluesa. Ale od muzyki klasycznej i Jazzu nie stronię i jak mi coś w ucho wpadnie to też bym chciał posłuchać. 

I teraz pytanie Jaki dobrać wzmacniacz? Najlepiej do 1000 zł

Bo, że Technics robi słabe to już się zorientowałem w innych postach i na własne uszy. (Swoją droga jak można zrobić wzmacniacz z regulacją tylko Basu i Sopranów a bez środka ).

I pytanie drugie. Czy te kolumny są coś warte czy poszukać czegoś innego? A jeśli czegoś innego to czego?

Bedę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
13-02-2023, 16:27
Y.... a jaka firma robi reg środka ? stary Dual ? /
Dobry wzmacniacz to wzmacniacz przeźroczysty, czyli nie dodający nic, najlepiej bez balansu, bez barwy, czysty Direkt, reszta regulacji jest zbędna, zakładajac ze są dobrane kolumny i pokój odsluchowy.
Jeśli chcesz swoje odsłuchy porównywać do produktów z internetu  gdzie utwory majacałkiem inną garwe niz oryginalnie to nie polecam takiego działania..
Lwpsze od Technicsa to np Kenwood, Denon, Mrantz itd... z cyferką na poczatku 5... to już taka lepszejsza półka.

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
13-02-2023, 19:43
Y.... a jaka firma robi reg środka ? stary Dual ? /
Dobry wzmacniacz to wzmacniacz przeźroczysty, czyli nie dodający nic, najlepiej bez balansu, bez barwy, czysty Direkt, reszta regulacji jest zbędna, zakładajac ze są dobrane kolumny i pokój odsluchowy.
Jeśli chcesz swoje odsłuchy porównywać do produktów z internetu  gdzie utwory majacałkiem inną garwe niz oryginalnie to nie polecam takiego działania..
Lwpsze od Technicsa to np Kenwood, Denon, Mrantz itd... z cyferką na poczatku 5... to już taka lepszejsza półka.

Jest taki wzmacniacz-Marantz PM8006
Cyt-"W celu precyzyjnego dopasowania brzmienia, wzmacniacz
wyposażony został w trójtonowy system kontroli umożliwiający indywidualne korygowanie
intensywności tonów niskich, średnich i wysokich."


Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
13-02-2023, 21:11
a myślałem ze dno osiaga się tylko raz...

Destroyer

  • 323 / 1283
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2023, 21:34
Witam Wszystkich.

Temat zapewne nie nowy jednak mimo to proszę o poradę.

Ja bym wywalił wszystko (korektor na śmietnik) i zaczął od nowa. Tylko z jaką kwotą....?
Sprzęt dobiera się latami a czasem całe życie.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2023, 21:37 wysłana przez Destroyer »
St.

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
13-02-2023, 21:52
Niewiele wiem ale może to co wiem wystarczy i dlatego wypowiem się.
   Gumisiu-  uszy ci się nie wyrobiły  (rozumiem że masz na myśli że cos z nimi nie tak-ogłuchłeś itp..)
Ale w tym opisanym zestawie to sprawy wcale nie zawala wzmacniacz hehehehehe   chociaż sam już wiesz jak jest.
Chodzi mi o to ZG 40- z remontem czy bez- większego znaczenia nie ma.  Nawet gdy to podłączysz do jakiegoś innego wzmaka to też niewiele pomoże.
Zakładam też że nie chcesz wydawać kopicy siana to ja polecam któryś ze starych wzmaków Rotela-  fajnie brzęczą z winylami chociaż nie mają za dobrych przedwzmacniaczy-wejść gramofonowych.   Chodzi mi o wzmaki RA-920 -  RA-820  te z bx  czy ax na końcu .
Trafisz na RA-820A   to bierz i nie szukaj z innymi literkami :) -  jeżeli w miarę kupy się trzyma.
Jeżeli dalej jeszcze mocniej ciśniesz na winyle to jest  wielce (ogromnie wprost)  niedoceniona seria wzmacniaczy które daje się upolować za niewiele ciężko zarabianych pieniędzy.   Są nimi Harman/Kardon PM 650 np.   albo 660 - albo 655i  :)   albo te same cyferki np H/K PM 655vxi.  Cechą szczególną w tych wzmakach jest >zajebisty<  przedwzmacniacz gramofonowy.   Nie na jakimś tam zasranym scalaczku  tylko jest to oddzielna płyta (taka pęłną gębą) która może zeżreć więcej prąda i mocniej grzać jak reszta wzmacniacza-   ale działa :)  lepiej niż niejeden oddzielny- dedykowany-specjalny- audiofilski-  za ciężką kasę -  przedwzmacniacz gramofonowy.  Ponadto one jako całość też nieźle brzęczą.  Na szczęście ktoś kiedyś wymyślił że H/K  są do d....   i dzięki temu są tanie.
No ale czy coś dadzą radę zrobić z ZG40  to nie wiem :(

ed:Tylko z tymi H/K  poza tym że ja je lubię hehehehe.   To potrafią być bardzo wk........  i często są zdechłe- albo trochę zdechłe z powodu
miliona zasranych przełączniczków.  Któryś zdechnie to wiesz-  kłopot spory jak ktoś nie potrafi sam naprawić.  Uważać też trzeba żeby wzmaka nie puścić z dymem bo przez te przełączniczki (niektóre)  leci sprzężenie zwrotne.   Straci kontakt to wzmak błyskawicznie się wzbudzi i z dymem może puścić jebitne tranzystory na które tam nie żałowali kasy,  na trafo też nie żałowali i ono wytrzyma hehehe.   A to szybkie wzmaki hehehehe  i zabezpieczenie może nie zdążyć zadziałać.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2023, 22:16 wysłana przez pień »

Gumiś

  • 13 / 416
  • Nowy użytkownik
14-02-2023, 11:34
pień.

Bardzo Ci dziękuję za podpowiedź i sugestię. Podejrzewam, że w dużej mierze jest ona subiektywna. Ale o to chodzi. Każdy ma inne wrażenia odsłuchowe.

No dobrze wzmacniacz sobie jakiś upatrzę. A jakie polecili byś cie paczki? Bo tu wybór jest równie szeroki :) 

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
14-02-2023, 13:46
Nie wiem... ja mam JBL a i sobie chwale bardzo, do tego jakieś Heco  i Wfarfedale monitory

Gumiś

  • 13 / 416
  • Nowy użytkownik
14-02-2023, 14:17
Nie wiem... ja mam JBL a i sobie chwale bardzo, do tego jakieś Heco  i Wfarfedale monitory

A jaki JBL?

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
14-02-2023, 18:00
LX 60 ale Technics do tego nie PASUJE... nie podłączaj bo już lepiej walkmana ...

a tu ciekawostka ... zawieszenia do głośników np JBL
https://lautsprecher-technik.com/Speaker-Repair-Parts/Speaker-Refoaming-New-Edge-Foam-Surrounds-Repair/Jbl-Speaker-Repair-Foam-Edge-Kits/
« Ostatnia zmiana: 14-02-2023, 18:06 wysłana przez Hammer »

pień

  • 2214 / 1002
  • Ekspert
14-02-2023, 19:47
Podejrzewam, że w dużej mierze jest ona subiektywna. Ale o to chodzi. Każdy ma inne wrażenia odsłuchowe.

Oczywiście :)   Normalnie na 100%  subiektywne-   czyli można powiedzieć że bezwartościowe hehehehehe
(ed:  chyba złoże wniosek do generalicji żeby na forum pisać Uszywiście  zamiast Oczywiście)
  Noooo  aalee  jest pewno ale :)   Przedwzmacniacze z tych Harmanów które wymieniłem (mniej więcej)  obiektywnie na papierze wyglądają dobrze :) I jeżeli ktoś się czepia typu---   eno weś-  to można tak albo siak albo całkiem inaczej zrobić -  tzn.   że się prz......
subiektywnie  :)
A co do reszty-  nikt złotego rozwiązania nie poda.   Możemy najwyżej wymieniać co nam się podoba-  subiektywna ocena oczywiście będzie.

Ponieważ uważam że nie jestem genialny hehehehe w produkcji swoich ulepów to mam np.  B&W Matrix 3-  które mi d....   nie urwały ale to są fajnie brzęczące pudła.   Z miesiąc temu przytargałem do domu takie sieroty na które nawet na początku nie patrzyłem- nie wnikałem-  z pogardą potraktowałem i zaplanowałem że będą w pakamerze gdzie tnę dechy na coś porządnego :)  I nie trzeba będzie ich nawet czyścić hehehehe.  Tym bardziej że na tabliczce Grundig napisane.  A dla mnie Grundig to odpowiednik Technicsa dla innych.
Ale jakoś tak przez przypadek podłączyłem i mnie kopara się potłukła o podłogę.  To Grundig Box 650 jest.   Dopiero mnie tutaj chłopaki na forum trochę oświecili gdy nie wyrobiłem i napisałem że mi się podobają.  Oczywiście całościowo to są zupełnie inne od B&W  choćby przez to że chyba z 15 razy mniejsze :)  No i które z nich mam polecić?   Jeżeli masz dużo placu do obskoczenia to B&W  -  bo one w zasadzie po cichu sobie nie najlepiej radzą.   No a jeżeli mniej metrażu to Box 650 .
Ale jest milion innych równie dobrych albo lepszych- cholera nooo-  w tym problem.
I tak samo będzie z każdą inną cegiełką  >  toru audio  (to tak wiesz, żeby brzmiało że się znam hehehehe)
« Ostatnia zmiana: 14-02-2023, 19:53 wysłana przez pień »

Gumiś

  • 13 / 416
  • Nowy użytkownik
15-02-2023, 14:24
Podejrzewam, że w dużej mierze jest ona subiektywna. Ale o to chodzi. Każdy ma inne wrażenia odsłuchowe.

Oczywiście :)   Normalnie na 100%  subiektywne-   czyli można powiedzieć że bezwartościowe hehehehehe
(ed:  chyba złoże wniosek do generalicji żeby na forum pisać Uszywiście  zamiast Oczywiście)
  Noooo  aalee  jest pewno ale :)   Przedwzmacniacze z tych Harmanów które wymieniłem (mniej więcej)  obiektywnie na papierze wyglądają dobrze :) I jeżeli ktoś się czepia typu---   eno weś-  to można tak albo siak albo całkiem inaczej zrobić -  tzn.   że się prz......
subiektywnie  :)
A co do reszty-  nikt złotego rozwiązania nie poda.   Możemy najwyżej wymieniać co nam się podoba-  subiektywna ocena oczywiście będzie.

Ponieważ uważam że nie jestem genialny hehehehe w produkcji swoich ulepów to mam np.  B&W Matrix 3-  które mi d....   nie urwały ale to są fajnie brzęczące pudła.   Z miesiąc temu przytargałem do domu takie sieroty na które nawet na początku nie patrzyłem- nie wnikałem-  z pogardą potraktowałem i zaplanowałem że będą w pakamerze gdzie tnę dechy na coś porządnego :)  I nie trzeba będzie ich nawet czyścić hehehehe.  Tym bardziej że na tabliczce Grundig napisane.  A dla mnie Grundig to odpowiednik Technicsa dla innych.
Ale jakoś tak przez przypadek podłączyłem i mnie kopara się potłukła o podłogę.  To Grundig Box 650 jest.   Dopiero mnie tutaj chłopaki na forum trochę oświecili gdy nie wyrobiłem i napisałem że mi się podobają.  Oczywiście całościowo to są zupełnie inne od B&W  choćby przez to że chyba z 15 razy mniejsze :)  No i które z nich mam polecić?   Jeżeli masz dużo placu do obskoczenia to B&W  -  bo one w zasadzie po cichu sobie nie najlepiej radzą.   No a jeżeli mniej metrażu to Box 650 .
Ale jest milion innych równie dobrych albo lepszych- cholera nooo-  w tym problem.
I tak samo będzie z każdą inną cegiełką  >  toru audio  (to tak wiesz, żeby brzmiało że się znam hehehehe)

No faktycznie. Te Grundigi to z wyglądu tylko do garażu się nadają. Niczym plastikowe kolumienki do gramofonu Artur 😀
« Ostatnia zmiana: 15-02-2023, 14:29 wysłana przez Gumiś »

Gumiś

  • 13 / 416
  • Nowy użytkownik
02-03-2023, 22:36
Za radą kolegi „Pueń” stałem się szczęśliwym posiadaczem Harmana 655 Vxi. Dzięki Pień.
Podpiąłem na test i gra super. 
Szukam teraz kogoś kto fachowo, nie za milion PLN-ów, dokona przeglądu i konserwacji. Wzmak jest super i nie chciał by się sfajczył z głupiej przyczyny. Co prawda „odkurzyłem” go w środku. Ale ma swoje lata i myślę, że będzie lepiej jak ktoś się nad nim pochyli.
Czy możecie kogoś polecić?

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
02-03-2023, 22:58
Nie licz na to że będzie tanio, dobrych fachowców jest mało i mają kuuuupe roboty.
Sprawdź wzrokowo głównie elektrolity czy nie ma jakiś wybuleń, wycieków od spodu itp.......
Przełączniki czy nie trzeszczą

Gumiś

  • 13 / 416
  • Nowy użytkownik
03-03-2023, 08:19
Hamer. Tyle sprawdziłem. Wydaje się być ok. Jednak mam obawy. To tak jak by po 30 latach, bez ruchu, wyjechać autem z garażu na wycieczkę na drugi koniec Polski.